Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σίγουρα φίλε; Γιατι εγώ νόμιζα πως τα έφτυσε η μπαταρία και η αλήθεια είναι ότι στεναχωρήθηκα γιατί λεφτά γιοκ :-( και εμένα το ίδιο λέει με ultimate! Αυτό να πω το εμφανίζει το service menu

 

δεν ορκιζομαι αλλα λογικα ετσι ειναι.τσεκαρετο σε διαφορους χρονους να δεις αν ειναι ιδιο η αλλαζει.αυτο ειναι το ρευμα τις μπαταριας.πχ 12000μAh:εχει δυνατοτητα να δωσει σε μια ωρα 12000μA συνεχομενα.οποτε οταν ειναι πιο αδεια η τιμη αυτη πρεπει να ειναι μικροτερη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Flashtool από τον οδηγό του zxr

Το ftf ψάξε στους xda.Της Sony τι σε χαλάει;

 

φιλε δεν λειτουργει το λινκ που μου εδωσες... δεν ειναι οτι με χαλαει απλα θελω να ειμαι συγουρος οτι βρηκα οτι πιο εργοστασιακο και καθαρο και να ειναι η ταιλευταια εκδοση gingerbread...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω την τελευταία ultimate και αντιμετωπίζω προβλήματα με το wifi. Με τα μισά δίκτυα συνδέεται κανονικά και με τα άλλα μισά είτε δεν τα βλέπει, είτε τα βλέπει αλλά δεν συνδέεται. Γνωρίζει κανείς τί μπορεί να φταίει? Είναι κάποιο "θεματάκι" της ultimate?
Link to comment
Share on other sites

Αν προσπάθησες να μπεις μέσω wifi δεν σ'αφήνει παρά μόνο με ενεργά τα δεδομένα (Data).

 

ανοιξα τα δεδομενα και μου ηρθε μηνυμα 1€ χρεωση ιντερνετ απο την cosmote.

δεν θα πρεπει να υπαρχει αλλος τροπος ωστε οταν ανοιγεις τα δεδομενα να μην χρεώνεσαι ???

 

( κι ολα αυτα γ**ω γιατι ξεχασα να βαλω καρτα για την φοιτητικη προσφορα )

Link to comment
Share on other sites

στο ιδιο επιπεδο φορτισης?αυτο οσο αδειαζει η μπαταρια μειωνεται

 

το δοκιμασα και πριν σε ολες τις σε αλλα επιπεδα φορτισης το ιδιο λεει δεν πρεπει να ειναι τα mah τις μπαταριας γιατη εμενα εχει προβλημα σε ολες τις ρομ ακομα και στιν stock η μπαταρια τελιονε μεσα σε 7 ωρες θα παρο καινουρια ;/

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή και στην mui το ίδιο έλεγε; Όχι 1500000 όπως είπε σε παραπάνω ποστ;

 

1500000 ελεγε αυτο ενοω

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

ας ανεβασει καποιος το αρχειο για live ταπετσαριες

 

(εχω την viber 5 και στο titanium δεν εχω backup)

 

Αυτό εννοείς;

https://www.dropbox.com/sh/hp652rgdsj8rile/xOcL8Srszl

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα και πριν σε ολες τις σε αλλα επιπεδα φορτισης το ιδιο λεει δεν πρεπει να ειναι τα mah τις μπαταριας γιατη εμενα εχει προβλημα σε ολες τις ρομ ακομα και στιν stock η μπαταρια τελιονε μεσα σε 7 ωρες θα παρο καινουρια ;/

 

οποτε θα δειχνει την γενικη κατασταση της μπαταριας.οσο πεφτει σημαινει οτι εχει εξασθενιση η μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!! Εχω το neo v και τρωει κολλημτα δηλαδη θελει να το συρεισ δυο-τρεισ φορεσ για να ξεκλιδωσει και να απαντησω σε κλησεισ..... γιατι γινεται αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ,τι επαναφορά του έκανα τι εγκατάσταση τη Rom τρεις φορές και πάλι τα ίδια.

Το έστειλα στο service αναφέροντας ακριβώς τι πρόβλημα και μου άλλαξαν πλακέτα χωρίς ευρώ αφού είναι ακόμα στην εγγύηση!

Εχθές το παρέλαβα και τώρα δεν έχει κανένα πρόβλημα :D

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να βαλω την miui αλλα δεν ξερω τι εγινε και ειχα brick, εκανα οτι ελεγαν οι οδηγιες :/

 

Installation:

+it's good to have baseband 77 from .587

-flash any kernel for ics .587 through fastboot ot flashtool

-do full wipe including dalvik cache

-format /system partition (mounts & storage)

-install miuixperia-neov-3.x.x.zip through recovery

-boot up, restart to recovery (this is important)

-install multilang (optional)

-install control panel (optional)

-install patch (only mt15i users)

 

Εκανα factory reset μετα full wipe partition wipe dalvik cashe, Format/system/data/cashe περασα το πρωτο που λεει, κανω reboot recovery και μετα ολα τ αλλα που λεει εκτος το τελευταιο το install patch! Δεν μπορω να καταλαβω τι εγινε

 

Εκανες reboot σε recovery αμέσως?

γιατί το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ αλλά μετά έκανα boot και μόλις άνοιξε μετά έκανα από μέσα restart σε recovery μέσα από το μενoυ της MIUI.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, εχω αγορασει το U εδω και κατι μηνες και απο τοτε που εκανα update για το Ice Cream Sandwich (το 4.0.4) το κινητο τα εχει παι3ει!

τις τελευταιες ειδικα εβδομαδες κολλαει συνεχως, κανει επανεκκινησεις μονο του και μου crashαρει αρκετες εφαρμογες. και σαν να μην εφταναν ολα αυτα, οποτε μου ερχεται sms μου δειχνει οτι μου το το εχουν στειλει 4-5 φορες και εχουν γεμισει οι συνομιλιες μου με τα ιδια sms.

εαν 3ερει κανεις, please help me!

(:

Link to comment
Share on other sites

Ναι μεσα απο το CWM παιδευομαι απο τις 2 η ωρα το μεσημερι! Αυτο δοκιμαζα τωρα! Να δω

 

EDIT: Τελικα αυτο ηταν....πολυ ωραια ειναι :D και οσο αφορα αυτο με τα mAh που αναφερθηκαμε λεει 1500000, και εχω μια υποψια πως η μπαταρια παει καλυτερα, μπορει να ειναι ιδεα :)

 

αυτο λεεω σε αλλες rom λεει 1500000 και σε αλλες 885000 στιν στοκ νομιζω 1300000

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

χμμ..ευχαριστωω! ^^

ομως δεν 9α χα9ουν τα μηνυματα μου κτλ?

Κάνε backup και είσαι έτοιμος! Να σε ρωτήσω το κινητό σου είχε screen protector στη συσκευασία του?

Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεις γιατί θα χαζέψω....

1)Έβαλα την MIUI και άνοιξε κανονικά. Κάνω rebbot για να μπει σε recovery και δεν ανοίγει ποτέ το cwm,με πετάει πάλι μέσα στο λειτουργικό....Πρέπει να το βάλουμε εμείς? (Εγώ τουλάχιστον το έβαλα μόνος μου)

2) Δεν υπάρχει κεντρικό μενού με όλες τις εφαρμογές? Και αν ναι πως στο !@#$%#$@!% γίνεται? όλα στην επιφάνεια εργασίας είναι???

Edited by soulfunkdjx
Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεις γιατί θα χαζέψω....

1)Έβαλα την MIUI και άνοιξε κανονικά. Κάνω rebbot για να μπει σε recovery και δεν ανοίγει ποτέ το cwm,με πετάει πάλι μέσα στο λειτουργικό....Πρέπει να το βάλουμε εμείς? (Εγώ τουλάχιστον το έβαλα μόνος μου)

2) Δεν υπάρχει κεντρικό μενού με όλες τις εφαρμογές? Και αν ναι πως στο !@#$%#$@!% γίνεται? όλα στην επιφάνεια εργασίας είναι???

Από ότι είδα έχουν ένα θέμα στο cwm οπότε μπές με τον κλασσικό τρόπο η volume down η ελαφρό χτύπημα στην οθόνη.

Τώρα για τιε εφαρμογές ούτε εγώ είδα ξεχωριστό μενού και εμένα χύμα στην επιφάνεια εργασίας είναι:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεις γιατί θα χαζέψω....

1)Έβαλα την MIUI και άνοιξε κανονικά. Κάνω rebbot για να μπει σε recovery και δεν ανοίγει ποτέ το cwm,με πετάει πάλι μέσα στο λειτουργικό....Πρέπει να το βάλουμε εμείς? (Εγώ τουλάχιστον το έβαλα μόνος μου)

2) Δεν υπάρχει κεντρικό μενού με όλες τις εφαρμογές? Και αν ναι πως στο !@#$%#$@!% γίνεται? όλα στην επιφάνεια εργασίας είναι???

 

Για το 2 έτσι είναι ο launcher δεν νομίζω να αλλάζει.......

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...