Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα ξανα παιδες...ηθελα απλα να αναφερω κατι και να μου πειτε αν ειναι λογικο και ειναι σε ολους ετσι,,,,μετα απο 14 ωρες φορτισης.(το ειχα αφησει να σβησει απο μπατ μονο του πιτηδες) ανοιξα το κιν και η μπαταρια ειναι στο 95%.. για οχι στο 100 %ειναι λογικο????ευχαρισω πολυ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jesus Christ... Υπάρχει κουμπί που τροποποιείς το μήνυμα αποφεύγοντας συνεχόμενα ποστ
φιλε ειμαι πολυ νεος εδω και προςπαθω να μαθω πως απανταω σε μνμτ..και λοιπες λειτουργειες:confused:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ξανα παιδες...ηθελα απλα να αναφερω κατι και να μου πειτε αν ειναι λογικο και ειναι σε ολους ετσι,,,,μετα απο 14 ωρες φορτισης.(το ειχα αφησει να σβησει απο μπατ μονο του πιτηδες) ανοιξα το κιν και η μπαταρια ειναι στο 95%.. για οχι στο 100 %ειναι λογικο????ευχαρισω πολυ...

 

αυτο το θεμα αντιμετωπιζα με ολα τα SE. Και μαλιστα ειμαι αρκετα σχολαστικος στο θεμα μπαταριας και φορτισης της. Αυτο που εκανα εγω ειναι το εξης. Καταρχην δεν χρειαζεται να το φορτιζεις πανω απο τις ωρες που κανει να φορτισει πληρως. Απο κει και περα το αφηνεις να φορτισει πληρως.Το βγαζεις απο την πριζα.Περιμενεις λιγο και το ξαναβαζεις για κανα 15λεπτακι. Τελειως εμπειρικος τροπος αλλα ετσι εφτανα στο 99%-100% της φορτιση μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χτες είχα 80 mb ελεύθερα το μεσημέρι και το βράδυ είχα 170...πως γίνεται?

Μου είχε ανοιγμένές και παραπάνω υπηρεσίες όπως YouTube μετάφραση google και φωνητική εντολή εφαρμογές δηλαδή που δεν ανοίγουν μονές τους

Τι ήταν αυτό?

Επίσης άνοιξε και ένα tts service το οποίο ούτε εγώ ξέρω τι ήταν...τι είναι αυτό?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Είχα και έχω το ίδιο πρόβλημα, διάβασε εδώ. Τελικά έβαλα το QuickPic και ησύχασα από αυτό. :)

 

Τελικα του εσκασα ενα update με sus γιατι ειχα με ροοτ την 4.0.3 και το πηγα στην .4,του εκανα και ροοτ και ηρθε στα ισια του.

Link to comment
Share on other sites

ποιος ειναι ο ποιο καλως launcher για αρουταριστο neo v?

Για μένα φίλε είναι αυτός που έχει ήδη το κινητό.Εσένα μπορεί να σου αρέσει άλλος.Απλά δοκίμασε να κατεβάσεις απο το play store τους δωρεαν και να διαλέξεις μόνος σου.Απο ταχύτητες όλοι τα ίδια είναι πάνω κάτω.

Link to comment
Share on other sites

τελικα οι pureness βελτωθηκε πολυ καλα και γραφικα και ειναι πολυ γρηγορη χωρις περιτεες εφαρμογες την προτεινω....
Link to comment
Share on other sites

τελικα οι pureness βελτωθηκε πολυ καλα και γραφικα και ειναι πολυ γρηγορη χωρις περιτεες εφαρμογες την προτεινω....

 

την εχω κι εγω,μεχρι στιγμης κανενα παραπονο εκτος απο το βιντεο...σε εναν φιλο μου εβαλα την jelly sandwich και σημερα που εκανε update ειχαν φτιαξει και το βιντεο...εαν δεν περιμενα για custom jelly bean θα αλλαζα κι εγω...

Link to comment
Share on other sites

το facebook δεν το χρησιμοποιω, γενικα το βαριεμαι τραγικα. σχετικα με την χρηση μπαταριας εχω τα εξης: οθονη 46%, φωνητικες κλησεις 24%, android 7%, ετοιμοτητα κυψελης 7% και τα αλλα ειναι ψιλολογια.
Link to comment
Share on other sites

την εχω κι εγω,μεχρι στιγμης κανενα παραπονο εκτος απο το βιντεο...σε εναν φιλο μου εβαλα την jelly sandwich και σημερα που εκανε update ειχαν φτιαξει και το βιντεο...εαν δεν περιμενα για custom jelly bean θα αλλαζα κι εγω...

 

τι εννοεις δεν δουλευει το βιντεο?

δεν το δοκιμασα ακομα εγω,οι φωτογραφιες οκ παντως.

Link to comment
Share on other sites

παιδες,τελικα αξιζει να βαλω ics η να αφησω gb???η συσκευη ειναι της συζηγου και δεν θελω να μπλεξω με κολληματα η διαφορα αλλα.
2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη ημέρα λειτουργίας του U χτες και δεν μου βρίσκει καμία ενημέρωση (έχει την μαμά 2.3.7) , θα αργήσει άραγε ;

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.4.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

παιδες,τελικα αξιζει να βαλω ics η να αφησω gb???η συσκευη ειναι της συζηγου και δεν θελω να μπλεξω με κολληματα η διαφορα αλλα.

 

Ta κολλήματα εγώ τα έφαγα με την ics. Ετσι ξαναγύρισα στην gb.

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Η 587 είναι διαθέσιμη από το pc companion
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι σε μεγαλο διλλημα...μετα απο ενα χρονο με το neo V σκεφτομαι να το αποχωριστω αλλα δεν ξερω...

αξιζει να το αντικαταστησω με το ray? μην ρωτησετε πως και τι,μπορω να αποκτησω μονο το ray αν αποφασισω να το αλλαξω,μεγαλη ιστορια...το εχω βρει σε καλη προσφορα,199 απο το πλαισιο και δωρο κατι χαρτες http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/Sony-Ericsson-Xperia-Ray-Black-and-Ginius-Driver--Panic-GR-Android-XPERIA-RAY-BL.htm

αλλα απ οσο εψαξα δεν εχουν και μεγαλες διαφορες με το neo V...απ οτι βλεπω εδω τουλαχιστον http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3972&idPhone2=4122 εχει 8αρα καμερα αλλα απο την αλλη εχει μικροτερη οθονη,3.3, και δεν εχει μπροστα καμερα...ξερει κανεις αν εχει αυτον τον αισθητηρα που εχει και το δικο μας και μειωνει αυτοματα τον φωτισμο στο σκοταδι?

γενικα ειναι καλυτερο ή να κρατησω το neo V?

 

Το ray αγοραστηκε προσφατα για τη γυναικα μου ,αν εξαιρεσουμε οτι ειναι πιο ελαφρυ-κομψο-μικροτερο +8αρα καμερα ΔΕΝ εχει μεγαλες διαφορες ,σχεδον καμμια δηλαδη...φορανε και τα δυο ICS 4.0.4 ,(587για το ray ,431 για το neoV) lagaroyn και τα δυο στο dialer ως συνηθως ..

 

Υ.Γ 1) το ray εχει μπροστα καμερα

2)προσωπικα μετανοιωσα που εδωσα 199 στο plaisio όχι ότι το τηλ den einai kalo ,

περιμενε λίγο να πεσει η τιμη ή καποιο ελαφρως μεταχειρεσμενο απο gatzetακια

3) δεν θα παρεις επισημα φασολι με κανενα απο τα δυο

Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Η 587 είναι διαθέσιμη από το pc companion

 

τωρα μολις τσεκαρα δεν μου βγαζει τιποτα....:O

οχι οτι αλλαζει κατι δηλαδη απο την .431 που φοραω..:)

Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

την εχω κι εγω,μεχρι στιγμης κανενα παραπονο εκτος απο το βιντεο...σε εναν φιλο μου εβαλα την jelly sandwich και σημερα που εκανε update ειχαν φτιαξει και το βιντεο...εαν δεν περιμενα για custom jelly bean θα αλλαζα κι εγω...

 

Έχεις link για τον kernel που θέλει η Jelly Sandwich?

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

τωρα μολις τσεκαρα δεν μου βγαζει τιποτα....:O

οχι οτι αλλαζει κατι δηλαδη απο την .431 που φοραω..:)

 

προσπάθησε ίσως λίγο αργότερα, εμένα κατέβηκε κανονικά

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Είναι αλήθεια! Κατεβαζω τωρα που μιλάμε! Αντε επιτέλους!

 

ποια εκδοση φορουσες πριν ?

Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη ημέρα λειτουργίας του U χτες και δεν μου βρίσκει καμία ενημέρωση (έχει την μαμά 2.3.7) , θα αργήσει άραγε ;

 

Πως την εψαξες την αναβαθμιση?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...