Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1. Μονο μεσω PC Companion

2. Κανονικη Sim.

Σε ευχαριστώ καταρχήν για την γρήγορη απάντηση.

Επειδή το είναι το 1ο μου Sony android και σκοπεύω να το δώσω στην γυναίκα μου, το pc companion είναι σαν το nokia suite και samsung kies ?

Αν ναι το κατεβάδεις απο το site της sony ή υπάρχει μέσα στην συσκευασία του ; :O

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.7.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι, ειναι η αντιστοιχη σουιτα της Sony. Την πρωτη φορα που θα συνδεσεις το κινητο στο pc, θα σε ρωτησει αν θες να το εγκαταστησεις. Αλλιως, πας εδω και το κατεβαζεις.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ καταρχήν για την γρήγορη απάντηση.

Επειδή το είναι το 1ο μου Sony android και σκοπεύω να το δώσω στην γυναίκα μου, το pc companion είναι σαν το nokia suite και samsung kies ?

Αν ναι το κατεβάδεις απο το site της sony ή υπάρχει μέσα στην συσκευασία του ; :O

Κατεβασε αν θελεις και το s(e)us γιατι αρκετες φορες το pcc ειναι για :cry: http://www.sonymobile.com/global-en/tools/update-service/

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχικη σελιδα θα μπορουσαν να συγκεντρωθουν ολες οι ρομ που υπαρχουν η εστω τα λινκ γι αν κανουμε συγκρισεις και να επιλεγουμε αν θελουμε να πειραξουμε το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια στη συλλογη εφαγε φλασια το κινητο και μου βγαζει αλλα αντι αλλων τα thumbnails.δηλαδη δειχνει thumbnail ακυρο,ακομα και απο εικονες που δεν εχω πλεον στο κινητο και οταν το ανοιξω δειχνει εικονα αλλη.

δοκιμασα επανεκκινηση,διαγραψα ολα τα thumbnails(το φακελο που εχει στο DCIM) διεγραψα ολες τις φωτο και τις ξαναπερασα αλλα τιποτα!

μου ειχε γινει και πιο παλια και δεν θυμαμαι τι ειχα κανει για να το φτιαξω.καμια ιδεα?

 

Είχα και έχω το ίδιο πρόβλημα, διάβασε εδώ. Τελικά έβαλα το QuickPic και ησύχασα από αυτό. :)

 

Link to comment
Share on other sites

Αν θες μπορώ να σου πω πως να βάλεις την μπάρα ειδοποιήσεων τις συντομεύσεις με μπλε φόντο και την μπαταρία με 100% εικονίδιο. Και ναι κάνει για την 4.0.4 αρκεί να έχεις εγκατεστημένο το clockwork mode στο κινητό σου.

 

Καλησπερα! ναι θελω αν δεν σου ειναι κοπος. εχω εγκατεστημενο το cwm. επισης με ενδιαφερει να σερνεις το δακτυλο προς τα κατω και να βγαινει η μπαρα με ολα οπως το flight mode, wifi, reboot shut down κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! ναι θελω αν δεν σου ειναι κοπος. εχω εγκατεστημενο το cwm. επισης με ενδιαφερει να σερνεις το δακτυλο προς τα κατω και να βγαινει η μπαρα με ολα οπως το flight mode, wifi, reboot shut down κτλ.

 

Ωραία τσέκαρε τα pm σου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα..πριν ολιγων ημερων εγινα και εγω κατοχος του V..εχω ψαξει και στο μαρκετ και σε πολλες προηγουμενες σελιδες του φορουμ αλλα ειναι απιθανο να τις διαβασω ολες..ζηταω κατι πολυ πολυ απλο...

 

Θελω με καποιο τροπο ή με app οταν ερχεται sms να αναβει η οθονη...ΟΧΙ ΜΕΤΑ.:mad::mad:(βλ. notification)απλα ...οταν ερχεται οπως με μια κληση να αναψει η οθονη..

 

ευχαριστω προκαταβολικα. :O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...θελω να ρωτησω κατι...γινετε να περασω custom rom στο τηλεφωνο??θελω να βαλω μια custom rom η οποια να ειναι η slim bean(4.1.2)...γινετε κατι τετοιο?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα..πριν ολιγων ημερων εγινα και εγω κατοχος του V..εχω ψαξει και στο μαρκετ και σε πολλες προηγουμενες σελιδες του φορουμ αλλα ειναι απιθανο να τις διαβασω ολες..ζηταω κατι πολυ πολυ απλο...

 

Θελω με καποιο τροπο ή με app οταν ερχεται sms να αναβει η οθονη...ΟΧΙ ΜΕΤΑ.:mad::mad:(βλ. notification)απλα ...οταν ερχεται οπως με μια κληση να αναψει η οθονη..

 

ευχαριστω προκαταβολικα. :O

 

Καλησπέρα,δες για το handcent sms αλλιώς αν δε σου κάνει ρίξε μια ματιά στο no led

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,δες για το handcent sms αλλιώς αν δε σου κάνει ρίξε μια ματιά στο no led

 

Το led ειναι notification.ειναι αφουυ εχει ερθει το μυνημα...τωρα δουλευω λιγο τον handcent αλλα πως γινεται να "δουλευει" ή αυτο ή το μαμισιο..γιατι στην μπαρα απο πανω ερχεται το ιδιο μυνημα δυο φορες...μια στο μαμισιο προγραμα και μια στο handcent??? ιδου η απορια...;)

Link to comment
Share on other sites

Το led ειναι notification.ειναι αφουυ εχει ερθει το μυνημα...τωρα δουλευω λιγο τον handcent αλλα πως γινεται να "δουλευει" ή αυτο ή το μαμισιο..γιατι στην μπαρα απο πανω ερχεται το ιδιο μυνημα δυο φορες...μια στο μαμισιο προγραμα και μια στο handcent??? ιδου η απορια...;)

 

Πήγαινε στη μαμισια εφαρμογή κ απενεργοποιησε τις ειδοποιήσεις

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Το led ειναι notification.ειναι αφουυ εχει ερθει το μυνημα...τωρα δουλευω λιγο τον handcent αλλα πως γινεται να "δουλευει" ή αυτο ή το μαμισιο..γιατι στην μπαρα απο πανω ερχεται το ιδιο μυνημα δυο φορες...μια στο μαμισιο προγραμα και μια στο handcent??? ιδου η απορια...;)

και αν εχεις ICS απενεργοποιησε ολη την εφαρμογη, πηγαινε ρυθμισεις- εφαρμογες-ολα, βρες την (νομιζω λεγεται "μηνυματα"ή "μηνυματα9" κατι τετοιο τελοςπαντων) πατας πανω εκει και μετα πατας απενεργοποιηση. αν την ξαναχρειαστεις απλα κανεις το ιδιο και πατας ενεργοποιηση.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι σε μεγαλο διλλημα...μετα απο ενα χρονο με το neo V σκεφτομαι να το αποχωριστω αλλα δεν ξερω...

αξιζει να το αντικαταστησω με το ray? μην ρωτησετε πως και τι,μπορω να αποκτησω μονο το ray αν αποφασισω να το αλλαξω,μεγαλη ιστορια...το εχω βρει σε καλη προσφορα,199 απο το πλαισιο και δωρο κατι χαρτες http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/Sony-Ericsson-Xperia-Ray-Black-and-Ginius-Driver--Panic-GR-Android-XPERIA-RAY-BL.htm

αλλα απ οσο εψαξα δεν εχουν και μεγαλες διαφορες με το neo V...απ οτι βλεπω εδω τουλαχιστον http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3972&idPhone2=4122 εχει 8αρα καμερα αλλα απο την αλλη εχει μικροτερη οθονη,3.3, και δεν εχει μπροστα καμερα...ξερει κανεις αν εχει αυτον τον αισθητηρα που εχει και το δικο μας και μειωνει αυτοματα τον φωτισμο στο σκοταδι?

γενικα ειναι καλυτερο ή να κρατησω το neo V?

Nokia 3310,Nokia 3510i,Nokia 6820,SE K700,Motorola SLVR L7,SE W700,SE K770,LG GT505,HTC Wildfire,SE Xperia neo V,LG Optimus L9 II,Samsung Galaxy S3 Neo,Xiaomi Redmi 4X,Honor Play,Xiaomi Redmi Note 9 Pro,Apple iPhone 12

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχικη σελιδα θα μπορουσαν να συγκεντρωθουν ολες οι ρομ που υπαρχουν η εστω τα λινκ γι αν κανουμε συγκρισεις και να επιλεγουμε αν θελουμε να πειραξουμε το κινητο.

Κανένα πρόβλημα!

Ας μου στείλει κάποιος με πμ όλες τις rom που αξίζει να φορεθούν στο κινητό και τις προσθέτω στο πρώτο post! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

καποια εφαρμογη για την ρυθμιση του led εχουμε βρει που να δουλευει? δοκιμασα το light flow lite αλλα δεν δουλευει...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αντιμετωπίζω ένα θεματάκι αφού εκανα ροοτ (σύμφωνα με τον οδηγό) στην 2.3.4. 62 .Κάθε φορά που κάνω επανεκκίνηση, μου αλλάζει από μόνο του τη σειρά των εικονιδίων μέσα στο μενού και αφήνει και μια δυο σελίδες άδειες με 2-3 εικονίδια. Ουσιαστικά μεταφέρει τα εικονίδια όπου να 'ναι και μου αφαιρεί και κάποιες συντομεύσεις από την κεντρική οθόνη. Αν γνωρίζει κάποιος, ας βοηθήσει!

Ευχαριστώ

Edited by nikotsal
Link to comment
Share on other sites

αξιότιμοι συνφορουμίτες,

 

τις τελευταίες μέρες το κινητό μου παρουσιάζει μια απώλεια ισχύς της μπαταρίας περίπου 20-40% κατά την διάρκεια της νύχτας. Πριν η απώλεια ήταν μαξ. 5-10%. Να πω επίσης ότι είναι όλα κλειστά (wifi, bluetoοth, συγχρονισμός κλπ δίκτυα). Έχουμε καμιά πρόταση γιατρειάς;

Link to comment
Share on other sites

αξιότιμοι συνφορουμίτες,

 

τις τελευταίες μέρες το κινητό μου παρουσιάζει μια απώλεια ισχύς της μπαταρίας περίπου 20-40% κατά την διάρκεια της νύχτας. Πριν η απώλεια ήταν μαξ. 5-10%. Να πω επίσης ότι είναι όλα κλειστά (wifi, bluetoοth, συγχρονισμός κλπ δίκτυα). Έχουμε καμιά πρόταση γιατρειάς;

 

Στην μπαταρια τι σου δειχνει οτι την καταναλωσε?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αξιότιμοι συνφορουμίτες,

 

τις τελευταίες μέρες το κινητό μου παρουσιάζει μια απώλεια ισχύς της μπαταρίας περίπου 20-40% κατά την διάρκεια της νύχτας. Πριν η απώλεια ήταν μαξ. 5-10%. Να πω επίσης ότι είναι όλα κλειστά (wifi, bluetoοth, συγχρονισμός κλπ δίκτυα). Έχουμε καμιά πρόταση γιατρειάς;

 

μηπως ενημερωσες την εφαρμογη facebook? εγω μολισ την ενημερωσα αρχισα να εχω το ιδιο προβλημα..

Edited by kkoletsis
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε μου...μιας που ειχα κι εγω ενα θεμα με το ανοιγμα των κλησεων ,κατεβασα το εxdialer και παει σφαιρα τωρα,,,,πραγματικα μου ελυσες τα χερια με αυτο.νασαι καλα.....
Link to comment
Share on other sites

μονο με ανησιχει αν υπαρχει θεμα ασφαλειας προσωπικων δεδομενων με τον χdialer...η παρομοιας εφαρμογης....

 

για τον χρηστο 9298 ειναι η ερωτηση μου...

 

xdialer .φιλε μου,,,το κατεβασα κι εγω,για το θεμα των κλησεων.και παει σφαιρα.

 

Ας κάνει καποιος τον κοπο να μας πει βημα βημα τι πρέπει να κάνουμε (σαν να απευθυνεται όμως σε απλους χρηστες και όχι σε γκουρου αναβαθμισεων) γιατι κι εγω δεν παλευω να περιμένω την επίσημη, αλλα και με αυτην που εχω τωρα δεν βγαινει! Τρελό lag μεχρι να πάρεις τηλέφωνο και όσο πάει και χειροτερευει.:mad:

χdialer για αυτο το θεμα,,το κατεβασα σημερα...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αντιμετωπίζω ένα θεματάκι αφού εκανα ροοτ (σύμφωνα με τον οδηγό) στην 2.3.4. 62 .Κάθε φορά που κάνω επανεκκίνηση, μου αλλάζει από μόνο του τη σειρά των εικονιδίων μέσα στο μενού και αφήνει και μια δυο σελίδες άδειες με 2-3 εικονίδια. Ουσιαστικά μεταφέρει τα εικονίδια όπου να 'ναι και μου αφαιρεί και κάποιες συντομεύσεις από την κεντρική οθόνη. Αν γνωρίζει κάποιος, ας βοηθήσει!

Ευχαριστώ

 

Δεν δουλεύει το ασύρματο δίκτυο ούτε τα δεδομένα. Ξαναέκανα τα πάντα από την αρχή και με το που ανοίγει το κινητό για πρώτη φορά, χωρίς να κάνω τίποτα δεν δουλεύει ούτε το ασύρματο ούτε τα δεδομένα!!!! Αν μπορεί κάποιος ...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...