Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη στο ASTRO οταν κανω παρατεταμενο κλικ σε καποιο εικονιδιο δεν βλεπω επιλογη για τα permissions ωστε να μπορω να αλλαξω σε wr, ξερει κανεις πως γινεται?

 

thx

Είσαι root;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επειδη στο ASTRO οταν κανω παρατεταμενο κλικ σε καποιο εικονιδιο δεν βλεπω επιλογη για τα permissions ωστε να μπορω να αλλαξω σε wr, ξερει κανεις πως γινεται?

 

thx

 

αν εισαι ροοτ καλυτερα βαλε τον root explorer ;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, το έχει η κοπέλα μου το κινητό και μου λέει ότι μετά από λίγο καιρό ο ήχος κλήσης και του μηνύματος δεν παίζουν και πρέπει να τα διαλέξεις ξανά! Ειδικά του μηνύματος πάω και βάζω αυτό που θέλει (go sms pro) αλλά μετά δεν χτυπάει καθόλου. Είδα όλες τις ρυθμίσεις, έπρεπε να παίζει. Δεν ξέρει και πολλά οπότε αμφιβάλω να πείραξε κάτι. Υπάρχει καμιά ιδέα τι μπορεί να είναι; Μήπως να βγάλω το go sms?

 

Ευχαριστώ!

Το ιδιο συμβαινει και με ηχους κλησης σε επαφες. Αλλωτε παιζουν και αλλωτε δε παιζουν. Ομως σε μηνυματα, email και gtalk δε μου εχει τυχει ποτε. Βγαλε και ξαναβαλε την εφαρμογη...

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, μια μικρη βοηθεια....

 

το κινητο το εχω παρει για δικο μου προσωπο κ ολα οκ μια χαρα ειναι, το θεμα μου ομως ειναι οτι οταν το βαζω διπλα απο το δικο μου (xperia p) ειναι σαν να ειναι σβηστο το neo v... τοσο μεγαλη διαφορα στην φωτεινοτητα δεν την περιμενα.... κατα τ αλλα το κινητο μια χαρα μ φανηκε.... καμια αναβαθμιση δεν προκειτε να του κανω ακομα γτ τρεχει κατ εμε με οσα προλαβα να δω μια χαρα κ δεν θελω να παρουσιαστει το οτιδηποτε.....

 

θελω λοιπον βοηθεια για την φωτεινοτητα... σε σημειοπ που σκεφτομαι να το κανω root μονο κ μονο για εκεινη την εφαρμογη που το διορθωνει..... δεν εχω ιδεα πως να κανω root ομως αν καποιος μπορει να μου δωσει ενα λινκ για το συγκεκριμενο κινητο, κ βασικα το πιο απλο root θελω... απλως να πειραξω το θεμα οθονη... απιστευτη γκαφα απο την sony απορω πραγματικα... ειναι σα να βλεπω σκιες....

 

ελπιζω να ειναι μια γρηγορη διαδικασια γτ δε θελω να του βαλω χοντρο χερι μονο αυτο με την φωτεινοτητα... τπτ αλλο δε πειραζω.....

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, μια μικρη βοηθεια....

 

το κινητο το εχω παρει για δικο μου προσωπο κ ολα οκ μια χαρα ειναι, το θεμα μου ομως ειναι οτι οταν το βαζω διπλα απο το δικο μου (xperia p) ειναι σαν να ειναι σβηστο το neo v... τοσο μεγαλη διαφορα στην φωτεινοτητα δεν την περιμενα.... κατα τ αλλα το κινητο μια χαρα μ φανηκε.... καμια αναβαθμιση δεν προκειτε να του κανω ακομα γτ τρεχει κατ εμε με οσα προλαβα να δω μια χαρα κ δεν θελω να παρουσιαστει το οτιδηποτε.....

 

θελω λοιπον βοηθεια για την φωτεινοτητα... σε σημειοπ που σκεφτομαι να το κανω root μονο κ μονο για εκεινη την εφαρμογη που το διορθωνει..... δεν εχω ιδεα πως να κανω root ομως αν καποιος μπορει να μου δωσει ενα λινκ για το συγκεκριμενο κινητο, κ βασικα το πιο απλο root θελω... απλως να πειραξω το θεμα οθονη... απιστευτη γκαφα απο την sony απορω πραγματικα... ειναι σα να βλεπω σκιες....

 

ελπιζω να ειναι μια γρηγορη διαδικασια γτ δε θελω να του βαλω χοντρο χερι μονο αυτο με την φωτεινοτητα... τπτ αλλο δε πειραζω.....

 

Τι έκδοση έχεις;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Τι έκδοση έχεις;[/quote

 

Τι να σου πω δεν το χω μπροστα μου αλλα ειναι η αρχικη εκδοση μολις 3 μερες το χει....

 

δλδ η εκδοση που πουλιεται εχει πανω.....

Link to comment
Share on other sites

Άρα έχει στάνταρ 2.3 αλλά δε ξέρουμε αν έχει έκδοση 0.42 ή 0.62...Δώσε μου 2λεπτά κ βάζω λινκ:D

 

Edit

Root για 0.42

Root για 0.62

Edited by iliasx8

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Καλησπερα εντος λιγων ωρων αγορασα το κινητο αλλα να σας ρωτησω κατι που μου κανει εντυπωση? ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΑΑΑΑΑΑΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ??? πειτε μου εσεις τι κανατε? Γιατι αυριο πρωι πρωι θα παω να το γυρισω πισω (αν φυσικα το δεχτουνε)
Link to comment
Share on other sites

Άρα έχει στάνταρ 2.3 αλλά δε ξέρουμε αν έχει έκδοση 0.42 ή 0.62...Δώσε μου 2λεπτά κ βάζω λινκ:D

 

Edit

Root για 0.42

Root για 0.62

 

σε ευχαριστω φιλε να σαι καλα....

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

εσυ το χεις κανει?? δλδ οντως ειναι χαμηλος ο φωτισμος δεν ειναι ιδεα μου ε??

 

ευκολο το root τελικα???

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε να σαι καλα....

 

 

εσυ το χεις κανει?? δλδ οντως ειναι χαμηλος ο φωτισμος δεν ειναι ιδεα μου ε??

 

ευκολο το root τελικα???

 

Το χω κάνει!

Αν έχει τη 0.42 είναι πανεύκολο,αν έχει τη 0.62 έχει δουλίτσα:p

Ναι είναι λίγο χαμηλό όταν είσαι σε ήλιο..

Αυτό που κάνει η απενεργοποίηση της αυτόματης φωτεινότητας είναι να ακυρώνει τον αισθητήρα κ όχι να δίνει πιο πολύ φωτισμό!Τουλάχιστον σε μένα δε χρησιμεύει γιατί μου αρέσει να ρυθμίζει τη φωτεινότητα!Σε αλλά παιδιά τους αρέσει να τη βγάλουν.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Καλησπερα εντος λιγων ωρων αγορασα το κινητο αλλα να σας ρωτησω κατι που μου κανει εντυπωση? ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΑΑΑΑΑΑΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ??? πειτε μου εσεις τι κανατε? Γιατι αυριο πρωι πρωι θα παω να το γυρισω πισω (αν φυσικα το δεχτουνε)

Σίγουρη;αν πας γλώσσα κ πληκτρολόγιο κ επιλογή γλώσσας δεν έχει ελληνικά;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Το χω κάνει!

Αν έχει τη 0.42 είναι πανεύκολο,αν έχει τη 0.62 έχει δουλίτσα:p

Ναι είναι λίγο χαμηλό όταν είσαι σε ήλιο..

Αυτό που κάνει η απενεργοποίηση της αυτόματης φωτεινότητας είναι να ακυρώνει τον αισθητήρα κ όχι να δίνει πιο πολύ φωτισμό!Τουλάχιστον σε μένα δε χρησιμεύει γιατί μου αρέσει να ρυθμίζει τη φωτεινότητα!Σε αλλά παιδιά τους αρέσει να τη βγάλουν.

 

ναι ναι διαβασα..... οντως αν εχει την 42 θα το κανω αν ειναι ομως η 62 δεν με βλεπω.... κουραστικα να διαβαζω χε χε για το 62.....

 

παντως εγω την ειδα μεσα με φως δωματιου την οθονη κ ηταν αρκετα χαμηλη δε ξερω... ισως εξω να φωτιζει καλυτερα δεν το χει δει εξω....

 

οπως κ να χει σε ευχαριστω...

 

πολυ ωραιο κινητο ειναι ομως... ωραια κατασκευη....

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα!!!εχει ενεργοποιημενη τη γλωσσα ελληνικα αλλα τιποτα στο πληκτρολογιο ουτε στα μυνηματα ουτε στις επαφες....Καλα αλλοι δεν το εχουν αυτο το προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα!!!εχει ενεργοποιημενη τη γλωσσα ελληνικα αλλα τιποτα στο πληκτρολογιο ουτε στα μυνηματα ουτε στις επαφες....Καλα αλλοι δεν το εχουν αυτο το προβλημα?

 

Μπορεί να φανεί χαζό κ σορρυ που ρωτάω,κάτω δεξιά έχεις αλλάξει τη γλώσσα από Αγγλικά σε Ελληνικά;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω οτι κατω δεξια εχει μονο αγγλικα και κινεζικα πως θα σου φανει???

 

Κουλό:p

Μου κάνει εντύπωση..δηλαδή αν πατήσεις πάνω εκεί παρατεταμένα δε σου βγάζει κάποια άλλη επιλογή;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

μου βγαζει επιλογη αγγλικα η ιαπωνικα και αν πατησεις παρατεταμενα πας σε κατι αλλες ρυθμισεις που δεν υπαρχει επιλογη ελληνικων!!!Καλα εε? Θεοκουλο εσυ εχεις αυτο το κινητο? εχεις τετοιο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

μου βγαζει επιλογη αγγλικα η ιαπωνικα και αν πατησεις παρατεταμενα πας σε κατι αλλες ρυθμισεις που δεν υπαρχει επιλογη ελληνικων!!!Καλα εε? Θεοκουλο εσυ εχεις αυτο το κινητο? εχεις τετοιο προβλημα?

 

Xperia neo v έχω αλλά προσπαθώ να σκεφτώ τη λύση:p πάνω κάτω ίδιες λειτουργίες έχουμε

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω παντως νομιζω οτι ειναι χαλασμενο και αυριο θα παω στο γερμανο που το πηρα να το αλλαξω!!!ελεος δηλαδη!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω παντως νομιζω οτι ειναι χαλασμενο και αυριο θα παω στο γερμανο που το πηρα να το αλλαξω!!!ελεος δηλαδη!!

 

Περιμενε μήπως κ κάποιος δώσει λύση!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω παντως νομιζω οτι ειναι χαλασμενο και αυριο θα παω στο γερμανο που το πηρα να το αλλαξω!!!ελεος δηλαδη!!

Που να τρεχεις στο γερμανο..... κανε αυτο:

Μπες στα μηνυματα ή στον καταλογο ή στο ιντερνετ καπου τελος παντον ωστε να εμφανισθει το πληκτρολογιο,

κρατα πατημενη την ''περιοχη'' που γραφεις το κειμενο(αυτη με τον κενσορα και να υπαρχει ο κενσορας μεσα στο κειμενο) και θα σου βγαλει μια καρτα, επελεξε το ''μεθοδος εισοδου''(καπος ετσι το γραφει) και επελεξε το ''πληκτρολογιο xperia''

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλα εεε ειστε καταπληκτικοι.....Το θαυμα!!!!τα βρηκα τα ελληνικα!!!!ευχαριστω παρα πολυ :):lol:

Να σας ρωτησω και κατι τελευταιο μιας και σας βρηκα ευκαιρους!

Επειδη ειναι αγωρασμενο απο γερμανο μολισ ανοιγει βγαζει μια οθονη της cosmote αλλα και μεσα στιε εφαρμογες υπαρχουν πολλες της cosmote..φυσικα δοκιμασα να τις διαγραψω αλλα δεν γινεται... εσεις ξερετε κατι τετοιο???

Link to comment
Share on other sites

Καλα εεε ειστε καταπληκτικοι.....Το θαυμα!!!!τα βρηκα τα ελληνικα!!!!ευχαριστω παρα πολυ :):lol:

Να σας ρωτησω και κατι τελευταιο μιας και σας βρηκα ευκαιρους!

Επειδη ειναι αγωρασμενο απο γερμανο μολισ ανοιγει βγαζει μια οθονη της cosmote αλλα και μεσα στιε εφαρμογες υπαρχουν πολλες της cosmote..φυσικα δοκιμασα να τις διαγραψω αλλα δεν γινεται... εσεις ξερετε κατι τετοιο???

 

Αυτό θέλει root!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...