Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε το Light Flow Lite. Πλέον σε μένα λειτουργεί άψογα το led (σε 4.0.3) :up:

 

Μήπως έχεις root συσκευή φίλε μου; Το συγκεκριμένο πρόγραμμα σε μένα δουλεύει μόνο όταν η οθόνη είναι ανοιχτή. Με σβηστή το led δεν ανάβει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μήπως έχεις root συσκευή φίλε μου; Το συγκεκριμένο πρόγραμμα σε μένα δουλεύει μόνο όταν η οθόνη είναι ανοιχτή. Με σβηστή το led δεν ανάβει.

 

Ναι θέλει root για να δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

παίδες το έχω βάλει στο μάτι το κινητό, είμαι μεταξύ αυτού και του live with walkman, αυτό κερδίζει λόγω μεγέθους κ ποιότητας οθόνης κυρίως, το live λόγω μπαταρίας και τιμής!

 

αλλά έχω ανησυχήσει λίγο...

1)με τα θέματα με τα restart, έχει φτιάξει στα τελευταία update ή υπάρχει ακόμη;; είναι μόνο σε κάποια κινητά, και αν σου τύχει το αλλάζεις και είσαι κομπλέ; να περιμένω δηλαδή να δω αν θα παίξει πρόβλημα πριν το πειράξω και χάσω την εγγύηση;;

2)το ICS το σηκώνει κομπλέ ή έχει και αυτό προβληματάκια σαν όλα τα SE?

3)Διάβασα και για προβλήματα υπερθέρμανσης, είναι πολύ ενοχλητικό; Βελτιώνεται η κατάσταση με updates και με βελτιστοποίηση και ξεφόρτωμα του κινητού;

ευχαριστώ πολύ!

Edited by valouris
Link to comment
Share on other sites

Άμα έχει προσωπικότητα το κινητό!!!

 

Ποια εφαρμογή χρησιμοποιείς; Την εργοστασιακή; Άγγιξε το κουμπί δίπλα από το "Κενό" και θα σου τα εμφανίσει.

 

Ναι την εργοστασιακή! Έπρεπε να το κρατήσω για λίγο πατημένο το κουμπί κ μου τα εμφάνισε όπως είπες. Εγώ απλώς το πατούσα κ με πήγαινε από τα γράμματα στους αριθμούς!! Κ πάλι ευχαριστώ, να 'σαι καλά!!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Έχω την 4.0.4 και θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχει τρόπος όταν είναι κλειδωμένο να μου δίνει επιλογή για ξεκλείδωμα και για σιγαση και όχι για κάμερα ( όπως είναι στην 2.3.4 )
Link to comment
Share on other sites

παίδες το έχω βάλει στο μάτι το κινητό, είμαι μεταξύ αυτού και του live with walkman, αυτό κερδίζει λόγω μεγέθους κ ποιότητας οθόνης κυρίως, το live λόγω μπαταρίας και τιμής!

 

αλλά έχω ανησυχήσει λίγο...

1)με τα θέματα με τα restart, έχει φτιάξει στα τελευταία update ή υπάρχει ακόμη;; είναι μόνο σε κάποια κινητά, και αν σου τύχει το αλλάζεις και είσαι κομπλέ; να περιμένω δηλαδή να δω αν θα παίξει πρόβλημα πριν το πειράξω και χάσω την εγγύηση;;

2)το ICS το σηκώνει κομπλέ ή έχει και αυτό προβληματάκια σαν όλα τα SE?

3)Διάβασα και για προβλήματα υπερθέρμανσης, είναι πολύ ενοχλητικό; Βελτιώνεται η κατάσταση με updates και με βελτιστοποίηση και ξεφόρτωμα του κινητού;

ευχαριστώ πολύ!

 

καλησπέρα. το δικό μου όταν του πέρασα την 4 στην αρχή δε κολλούσε πολύ. Με την πάροδο του χροννου μου έκλεινε μια φορά τη Βδομάδα. Του πέρασα πάλι την 4 κ Μετα μου εσβηνε μια φορά τη μερα. Το πήγα στη βονταφον κ μου είπαν οτι καλύτερά μην του έβαζα το σάντουιτς γτ πολλοί τα ίδια έκαναν κ το επέστρεψαν. Τωρα περιμένω να δω τι κ πως. Σε άλλους μπορεί να μην παρουσίασε προβλημα σε μενα όμως είχε κατι ψιλοπροβληματακια

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

1)με τα θέματα με τα restart, έχει φτιάξει στα τελευταία update ή υπάρχει ακόμη;; είναι μόνο σε κάποια κινητά, και αν σου τύχει το αλλάζεις και είσαι κομπλέ; να περιμένω δηλαδή να δω αν θα παίξει πρόβλημα πριν το πειράξω και χάσω την εγγύηση;;

2)το ICS το σηκώνει κομπλέ ή έχει και αυτό προβληματάκια σαν όλα τα SE?

3)Διάβασα και για προβλήματα υπερθέρμανσης, είναι πολύ ενοχλητικό; Βελτιώνεται η κατάσταση με updates και με βελτιστοποίηση και ξεφόρτωμα του κινητού;

ευχαριστώ πολύ!

 

1)restarts;;ουδέποτε είχα πρόβλημα,να ήταν 2άτομα που να είχαν το πρόβλημα ζήτημα είναι.

2)σε μένα δε τη σήκωνε καλά,σε άλλους πάλι καθόταν καλά,τι να πεις!!

3)προβλήματα υπερθέρμανσης;;σχετικό είναι κ ανάλογα το άτομο πως εννοεί υπερθέρμανση!αν παίζεις βαριά παιχνίδια,αν σερφάρεις με 3g πολύ ώρα άντε να φτάσει 40βαθμούς τουλάχιστον σε μένα..για μένα λογικό είναι μέχρι 40βαθμούς!

 

Καλησπέρα Έχω την 4.0.4 και θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχει τρόπος όταν είναι κλειδωμένο να μου δίνει επιλογή για ξεκλείδωμα και για σιγαση και όχι για κάμερα ( όπως είναι στην 2.3.4 )

 

Καλησπέρα!Κατά 98% όχι δεν αλλάζει..

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες , σημερα διαπιστωσα ενα προβληματακι :

οταν το κινητο ειναι κλειδωμενο , ανοιγει απο μονο του ( σαν να παταω το home ) δειχνει για 2-3sec την αρχικη οθονη και μετα ξανακλειδωνει ...

 

τι λετε εσεις ως πιο εμπειροι ;

Link to comment
Share on other sites

προσπαθουσα να χαλασω την μπαταρια και δεν ηξερα τι να κανω:lol:

περα απο την πλακα ολα καλα

εφτασα στο 12% και δεν εκλεισε το κινητο(13%) ειχα μεινει

και με προηδοποιησε για 15% μπαταρια

πιο κατω δεν το εφτασα ενταξει δεν πειραζει..;)

ολα καλα:D

 

 

καλησπερα παιδες , σημερα διαπιστωσα ενα προβληματακι :

οταν το κινητο ειναι κλειδωμενο , ανοιγει απο μονο του ( σαν να παταω το home ) δειχνει για 2-3sec την αρχικη οθονη και μετα ξανακλειδωνει ...

 

τι λετε εσεις ως πιο εμπειροι ;

 

καποια εφαρμογη τρεχει απο πισω..live wallpaper μαλλον

Edited by giothesuper

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

προσπαθουσα να χαλασω την μπαταρια και δεν ηξερα τι να κανω:lol:

περα απο την πλακα ολα καλα

εφτασα στο 12% και δεν εκλεισε το κινητο(13%) ειχα μεινει

και με προηδοποιησε για 15% μπαταρια

πιο κατω δεν το εφτασα ενταξει δεν πειραζει..;)

ολα καλα:D

 

Ποσα χρόνια..εμ μέρες ήθελα να πω:p το χες ανοιχτό;!

 

καλησπερα παιδες , σημερα διαπιστωσα ενα προβληματακι :

οταν το κινητο ειναι κλειδωμενο , ανοιγει απο μονο του ( σαν να παταω το home ) δειχνει για 2-3sec την αρχικη οθονη και μετα ξανακλειδωνει ...

 

τι λετε εσεις ως πιο εμπειροι ;

 

Τα κλασικά...

Go locker έχεις;

Κάποια πρόσφατη εφαρμογή που πέρασες;

Live wallpaper;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ποσα χρόνια..εμ μέρες ήθελα να πω:p το χες ανοιχτό;!

 

απο την ωρα που ειχε κλεισει μονο του

70ωρες νομιζω..:p

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια υπαρχει καποιο προγραμμα το οποιο να σου απομακρινει καταλοιπα εφαρμογων που εχεις διαγεψει??γτ γεμισει η μνημη τηλεφ. με αχρειαστα αρχεια
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις βάλει από <<κάπου>> κάποια εφαρμογή κ σου δημιουργεί πρόβλημα;

μπα οχι τιποτα...καμια λυση υπαρχει?

Nokia 3310,Nokia 3510i,Nokia 6820,SE K700,Motorola SLVR L7,SE W700,SE K770,LG GT505,HTC Wildfire,SE Xperia neo V,LG Optimus L9 II,Samsung Galaxy S3 Neo,Xiaomi Redmi 4X,Honor Play,Xiaomi Redmi Note 9 Pro,Apple iPhone 12

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια υπαρχει καποιο προγραμμα το οποιο να σου απομακρινει καταλοιπα εφαρμογων που εχεις διαγεψει??γτ γεμισει η μνημη τηλεφ. με αχρειαστα αρχεια

 

πριν διαγραψεις εφαρμογη απλα κανεις εκκαθαριση δεδομενων;)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το Light Flow Lite. Πλέον σε μένα λειτουργεί άψογα το led (σε 4.0.3) :up:

Στη 4.0.4 δε κάνει download η εφαρμογή αυτή. Τοτουλάχιστον σε μένα...

Link to comment
Share on other sites

πριν διαγραψεις εφαρμογη απλα κανεις εκκαθαριση δεδομενων;)

 

Άμα τα έχουμε διαγράψει χωρίς να το ξέρουμε αυτό περί εκκαθάρισης, μπορούμε να κάνουμε κάτι???

Link to comment
Share on other sites

Με το update που βγηκε προχθες, χανει το σημα 2 φορες την ημερα (βγαζει ενα Χ) και επανερχεται μονο με restart της συσκευης. Καποιοι λενε οτι με repair του firmware φτιαχνεται (που σημαινει απο την αρχη στησιμο το κινητο) αλλα δεν ειναι 100% σιγουρο. Συνιστω να μην το βαλετε ακομα.

 

Εγω θα δοκιμασω repair σημερα και βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μωρε δεν ειναι τοσο προβλημα το repair απλα προβληματιζομαι γιατι με ενα μικρο update δημιουργηθηκε τοσο μεγαλο προβλημα. Και το θεμα ειναι να λυθει γιατι διαβαζω οτι σε αρκετους δεν διορθωθηκε με το repair και εχουν παλι θεμα με το σημα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παιδιά πριν ένα μήνα λόγω υποχρεώσεων σταμάτησα να διαβάζω το forum οπότε έμεινα στην 628 σελ. Στο μεσοδιάστημα έκανα την μακακία κι έκανα upgrade στην 4.1.Β.0.431 χωρίς να έχω τσεκάρει στο forum αν έχουν βγει οδηγίες για root σε αυτήν την έκδοση. Παρακαλώ προτάσεις από οποιονδήποτε έχει την καλοσύνη. Εγώ πρέπει να συνεχίσω το διάβασμα από την 628 σελ. οπότε μέχρι να φτάσω σε τυχόν οδηγίες που ήδη υπάρχουν ανεβασμένες θα αργήσω να τις δω. Thanx in advance

 

 

Κανείς τίποτα? Καμιά βοήθεια? Είμαι ακόμα στην 640 σελ.

Link to comment
Share on other sites

Κανείς τίποτα? Καμιά βοήθεια? Είμαι ακόμα στην 640 σελ.

 

Δες εδώ

Περνάς τον kernel της 4.0.3 μέσω flashtool, κάνεις root την συσκευή, περνάς και πάλι τον kernel της 4.0.4 και είσαι έτοιμος.

 

Easy root δεν υπάρχει, μόνο με την χρήση του flash tool.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Άμα τα έχουμε διαγράψει χωρίς να το ξέρουμε αυτό περί εκκαθάρισης, μπορούμε να κάνουμε κάτι???

 

βρες τον φακελο μεσα στην καρτα μνημης μεσω file manager και σβηστο

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Άμα τα έχουμε διαγράψει χωρίς να το ξέρουμε αυτό περί εκκαθάρισης, μπορούμε να κάνουμε κάτι???

 

Εγώ χρησιμοποιώ το "SD Maid" και είναι αρκετά καλό. Θέλει root, να ξες.

SD Maid

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες , σημερα διαπιστωσα ενα προβληματακι :

οταν το κινητο ειναι κλειδωμενο , ανοιγει απο μονο του ( σαν να παταω το home ) δειχνει για 2-3sec την αρχικη οθονη και μετα ξανακλειδωνει ...

 

τι λετε εσεις ως πιο εμπειροι ;

 

μπορει να σας φανει παραλογο , αλλα μολις το ποσταρα στο φορουμ σταματησε να το κανει :blink::blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...