Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια,ειναι ενα παιχνιδι στο μαρκετ death rally λεγεται που μολις το ανοιγεις για πρωτη φορα σου περναει δεδομενα 103mb,ολα στη εσωτερικη μνημη!δεν το χω ξαναδει αυτο,η εφαρμογη ειναι στην sd κανονικα,παιζει να περασω τα δεδομενα καπως στην sd??ειμαι ροοτ 4.0.4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια,ειναι ενα παιχνιδι στο μαρκετ death rally λεγεται που μολις το ανοιγεις για πρωτη φορα σου περναει δεδομενα 103mb,ολα στη εσωτερικη μνημη!δεν το χω ξαναδει αυτο,η εφαρμογη ειναι στην sd κανονικα,παιζει να περασω τα δεδομενα καπως στην sd??ειμαι ροοτ 4.0.4

 

Αυτά τα 103mb που κατεβάζει πάνε στην sd προφανώς.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να φύγει το [προς κυκλοφορία] που έχει μπροστά το θέμα αφού είδη πωλείται επίσημα στην Ελλάδα και το έχουν αρκετοί?
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Live Wallpaper δεν έχω, έκανα χτες βράδυ update το GoLauncherEX στην τελευταία έκδοση, αλλά το GoLocker δεν το έχω εγκατεστημένο...

ας μας πει και ο SotosTzam που του κάνει τα ίδια αν έχει το GoLauncherEx εγκατεστημένο...

 

Ε σόρυ που απαντώ λίγο καθηστεριμένα τώρα βρήκα ίντερνετ. Όχι δεν έχω την GoLauncherEx ούτε την είχα εγκαταστήσει ποτέ. Το πρόβλημα με το άναμα της οθόνης είναι γιατί εκείνη την ώρα κάνει synchronize την ώρα με την ώρα του δικτύου.

Link to comment
Share on other sites

Κατά τις 18:00 έβγαλα το κινητό από τη φόρτιση στο 100%.Μετά από 4ώρες χωρίς να το ακουμπήσω ακόμη στο 100%!!

Κατα τις 23:00 το ξανακοιτάω κ είχε πάει στο 94% έτσι ξαφνικά κ χωρίς καμία απολύτως χρήση!

Μήπως φταίει που το είχα 150 ώρες χωρίς να το κλείσω;!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Πρόλαβα και διάβασα όλα τα post μέχρι τώρα. Ακούστε τι γίνετε με την ICS 4.0.4. H αναβάθμιση είναι άριστη. Το κινητό δεν κολάει καθόλου. Πιο εύχρηστη και χρησιμοποιεί και λιγότερη ram. Επίσης άν αποσυνδέεται το wi-fi? Όχι είναι μια χαρά. Το μόνο ίσως πρόβλημα σχετικό είναι στο μενού του βίντεο που κολάει να αλλάξει σελίδα τίποτα άλλο. Συμβουλή για τους νέους χρήστες. Εάν το κινητό κολάει η βγάζει προβλήματα κάνατε "πατατιά" :) στην εγκατάσταση. Δοκιμάστε να την ξαναπεράσετε ή να κάνετε restore φυσικά μέσα από το πρόγραμμα της sony.
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες σα σύνολο τι εννοείς; για την ποιότητα κατασκευής μόνο καλά έχω ακούσει και το design όλης της σειράς είναι πολύ καλό.

 

Δεν μου άρεσε η πρόσοψη,το sole ας πούμε μου κάνει ένα κλικ παραπάνω σαν ποιότητα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μου εμφανίστηκε η πρώτη γρατσουνια στην αριστερή μεριά τής οθόνης αλλα πόλη λεπτή, μόνο με σβηστη την οθόνη είναι ορατή.

Το κινητό είναι στη θήκη golla από την πρώτη μέρα αγοράς.

Μήπως η Vodafone να έχει μπρος πίσω κάλυμμα??

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω αρχίσει να το βλέπω πολύ έξω το συγκεκριμένο κινητό και ειδικά να το έχουν γυναίκες σε ροζ.

σε θεμα design πιστεύω πως είναι καλό και σίγουρα κάτι διαφορετικό

Link to comment
Share on other sites

Πρόλαβα και διάβασα όλα τα post μέχρι τώρα. Ακούστε τι γίνετε με την ICS 4.0.4. H αναβάθμιση είναι άριστη. Το κινητό δεν κολάει καθόλου. Πιο εύχρηστη και χρησιμοποιεί και λιγότερη ram. Επίσης άν αποσυνδέεται το wi-fi? Όχι είναι μια χαρά. Το μόνο ίσως πρόβλημα σχετικό είναι στο μενού του βίντεο που κολάει να αλλάξει σελίδα τίποτα άλλο. Συμβουλή για τους νέους χρήστες. Εάν το κινητό κολάει η βγάζει προβλήματα κάνατε "πατατιά" :) στην εγκατάσταση. Δοκιμάστε να την ξαναπεράσετε ή να κάνετε restore φυσικά μέσα από το πρόγραμμα της sony.

 

Μια χαρά κολλάει και επανεκκινήσεις κάνει. Όσο για την "πατατιά" στην εγκατάσταση, με SUS και φορμάρισμα στην κάρτα (χωρίς root) δε νομίζω ότι παίζει τέτοιο ενδεχόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Πρόλαβα και διάβασα όλα τα post μέχρι τώρα. Ακούστε τι γίνετε με την ICS 4.0.4. H αναβάθμιση είναι άριστη. Το κινητό δεν κολάει καθόλου. Πιο εύχρηστη και χρησιμοποιεί και λιγότερη ram. Επίσης άν αποσυνδέεται το wi-fi? Όχι είναι μια χαρά. Το μόνο ίσως πρόβλημα σχετικό είναι στο μενού του βίντεο που κολάει να αλλάξει σελίδα τίποτα άλλο. Συμβουλή για τους νέους χρήστες. Εάν το κινητό κολάει η βγάζει προβλήματα κάνατε "πατατιά" :) στην εγκατάσταση. Δοκιμάστε να την ξαναπεράσετε ή να κάνετε restore φυσικά μέσα από το πρόγραμμα της sony.

 

Φίλε είναι εμφανώς πιο βαριά...Εμένα πάντως αυτό που με πείραζε περισσότερο ήταν το βίντεο 720p το οποίο έχανε πολλά frames και το βίντεο γινόταν πολύ laggy...Επίσης το κινητό φαινόταν ότι ζοριζόταν, ειδικά όταν άνοιγες 4-5 εφαρμογές...Τώρα που έχω γυρίσει σε 2.3.4 το κινητό πάει σφαίρα....

 

Υ/Γ: Στην ICS με 4.0.4 υπήρξε μικρή βελτίωση αλλά μέχρι εκεί

Υ/Γ2: Και στις 2 περιπτώσεις το κινητό έτρεχε με τα tweaks του zxr, και σβήσιμο άχρηστων εφαρμογών....

Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

ότι δεν γίνεται root στην 4.04 με άλλο τρόπο το έχω καταλάβει...αυτό όμως που ουσιαστικά ρώτησα, ήταν αν κάνω format στο κινητό να εγκαταστήσω τη 4 και όχι τη τελευταία έκδοση, έτσι ώστε να κάνω αργότερα το απλό root και να φτειάξω και το κινητό που το έχω επιβαρύνει...Υπάρχει κάποιος τρόπος να επιλέξω μετά το format ποια έκδοση να εγκαταστήσω ή απαραίτητα εγκαθιστώ μόνο τη 4.04;
Link to comment
Share on other sites

Φίλε είναι εμφανώς πιο βαριά...Εμένα πάντως αυτό που με πείραζε περισσότερο ήταν το βίντεο 720p το οποίο έχανε πολλά frames και το βίντεο γινόταν πολύ laggy...Επίσης το κινητό φαινόταν ότι ζοριζόταν, ειδικά όταν άνοιγες 4-5 εφαρμογές...Τώρα που έχω γυρίσει σε 2.3.4 το κινητό πάει σφαίρα....

 

Υ/Γ: Στην ICS με 4.0.4 υπήρξε μικρή βελτίωση αλλά μέχρι εκεί

Υ/Γ2: Και στις 2 περιπτώσεις το κινητό έτρεχε με τα tweaks του zxr, και σβήσιμο άχρηστων εφαρμογών....

 

μετα απο 1 μηνα χρησης της ics ειμαι πλεον βεβαιος οτι δεν θα ξαναδω ποτε το κιν να πεταει,εχω σβησει τα σκουπιδια και εχω και τα tweaks....αν εξαιρεσεις οτι ειναι πιο ομορφη και εχει καποιες μικρο αλλαγες,ειναι αισθητα πιο αργη...οταν την πρωτοβαζεις λες οτι δεν θα γυρισεις πισω,ομως με το περασμα του χρονου και με τις εφαρμογες να πληθαινουν αρχιζεις να το ξανασκεφτεσαι...αν δεν βγει μια custom της προκοπης συντομα,θα επιστρεψω κι εγω :p μα να κολλαει το βιντεο??ντροπη.....

Link to comment
Share on other sites

 

δεν ειναι το προηγουμενο χαλι,ομως κατα την εγγραφη ειναι λιγοο αργο,μετα στην προβολη δεν κολλαει καθολου...δεν καταλαβαινω που ειναι το δυσκολο για την σονυ να το διορθωσει οταν με μια απλη εφαρμογη υπαρχει αισθητη βελτιωση,τελος παντων...

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και δεν παιζει ρολο η καρτα μνημης! Αλλα αν εχεις περασει την ICS πανω απο την GB κολαει πααααρα πολυ οποτε δεν ειναι πατατια, αλλωστε το λεμε απο την αρχη πως μην περνατε πανω στην GB την ICS, προσωπικα το κινητο παει καλυτερα με την ICS, για μενα! Αν εισαι root και περασεις τα tweak του zxr παει ακομα καλυτερα!!

 

Αυτα για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις αναμεσα στην GB και ICS!!

 

 

 

Και μενα ειχε κολλισει μια φορα στο 100% και το πειραζα επιτηδες για να δω τι γινετε! Μετα απο επανεκκινηση εφτιαξε!! Μπορει να κολλησε! Εχεις περασει καποιο icon για την μπαταρια;;

 

Όχι φιλαράκι τίποτα δεν έχω πειράξει!θα το παρακολουθήσω κ σήμερα αν το φορτισω!

Απ'οτι έχω καταλάβει αυτή η ics σε άλλους κάθεται μια χαρά κ σε άλλους όχι!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

να μην ξεχναμε βεβαια πως η ICS ειναι ακομα στο αρχικο σταδιο!!! Οποτε δεν ειναι δικαιο να την συγκρινουμε με την GB!

 

το θεμα ειναι μεχρι ποτε θα δινει αναβαθμισεις η sony.Απο την 2.3.3 πηγε στην 2.3.4,τωρα στην 4 αλλα μετα;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χαχα οντως, κι οπως λεει ενας φιλος (εσυ δηλαδη) γουστα ειναι αυτα! χαχαχαχα

 

να μην ξεχναμε βεβαια πως η ICS ειναι ακομα στο αρχικο σταδιο!!! Οποτε δεν ειναι δικαιο να την συγκρινουμε με την GB!

 

Κ για αυτό σε κάποιο μελλοντικό update της ics θα ξαναδοκιμασω!

Σίγουρα δεν ειναι δίκαιη η σύγκριση κ το χω ξαναπεί!

Θέλω να ελπίζω ότι θα φτάσει σε επίπεδα gb!Δε ξέρω αν το λειτουργικό μας είναι άξιο να τη σηκώσει την 4.0

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να την αφησουν ετσι μιας και εχεις πολλες ελλειψεις σαν λογισμικο!!! Θα δειξει ο χρονος πιστευω!

 

Είναι πολύ νωρίς να την αφήσουν.

Θα δώσει κι άλλες!Ελπίζω οι υπόλοιπες αναβαθμίσεις να έχουν one click root:p

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Δωρακι για οσους ειναι στην 4.0.4 !!!! O home launcher του xperia s με ολα τα widgets και apps οπως εγινε δηλαδη το s με την αναβαθμιση!! Απλα θα πρεπει να εγκαταστησετε πρωτα το home και μετα ολα τα υπολοιπα. Ειδικα το walkman που αντικαθιστα τη μουσικη τα σπαει!! ΠΡΟΣΟΧΗ!! Το λεω για να μην μου πειτε τιποτα μετα. Μετα απο δυο μερες δοκιμης το κινητο τρεχει απροβληματιστα. Το μονο προβλημα ειναι πως μετα απο επανεκινηση του τηλεφωνου δεν λειτουργει η εφαρμογη επαφες με αποτελεσμα να μην ανοιγει το dialpad και οι επαφες τις οποιες και εχασα δυο φορες. Για αυτο το λογο ΜΗΝ εγκαταστησετε την εφαρμογη ΕΠΑΦΕΣ . οριστε.... http://www.mediafire.com/?rmu8ejeodqn3m17

αποσυμπιεζετε το αρχειο, βαζετε στο κινητο το φακελο apps και μετα με καποιον file manager τα εγκαθιστατε αρχιζοντας με το home.

Edited by piotr
Link to comment
Share on other sites

Οκ εγώ πάντως το έχω 2 μήνες με ics και δεν μ έχει κολήσει ποτέ μα ποτέ. Η κάρτα μνήμης μ είναι 8gb με 0.4gb ελεύθερα και το κινητό πάει σφαίρα. Ακόμα και όταν ανοίγω πάνω από 5-6 εφαρμογές. Όσο για το πιο βαριά οκ είναι, αλλά φαινεται σε μηδενικό στάδιο. Και ούτε έχω μπλαίξει με root και τέτοια διάφορα. Ένα απλό update από το sony ericcson pc companion και όλα ρολόϊ.
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε το. δεν νομιζω να παθει κατι. τα apps δουλευουν και μονα. Τα widgets ειναι αυτα που χρειαζονται το home launcher για να παιξουν. ολα τα αλλα δουλευουν και μονα τους οπως η διαχειριση ενεργειας το ρολοι κτλ.. Δοκιμαστε και αν δεν δουλευουν κανετε μετα μια απλη απεγκατασταση.

Πατρα ρε πατριδα??!! Πες μου και εντυπωσεις αφου τα βαλεις

Edited by piotr
Link to comment
Share on other sites

Δωρακι για οσους ειναι στην 4.0.4 !!!! O home launcher του xperia s με ολα τα widgets και apps οπως εγινε δηλαδη το s με την αναβαθμιση!! Απλα θα πρεπει να εγκαταστησετε πρωτα το home και μετα ολα τα υπολοιπα. Ειδικα το walkman που αντικαθιστα τη μουσικη τα σπαει!! ΠΡΟΣΟΧΗ!! Το λεω για να μην μου πειτε τιποτα μετα. Μετα απο δυο μερες δοκιμης το κινητο τρεχει απροβληματιστα. Το μονο προβλημα ειναι πως μετα απο επανεκινηση του τηλεφωνου δεν λειτουργει η εφαρμογη επαφες με αποτελεσμα να μην ανοιγει το dialpad και οι επαφες τις οποιες και εχασα δυο φορες. Για αυτο το λογο ΜΗΝ εγκαταστησετε την εφαρμογη ΕΠΑΦΕΣ . οριστε.... http://www.mediafire.com/?rmu8ejeodqn3m17

αποσυμπιεζετε το αρχειο, βαζετε στο κινητο το φακελο apps και μετα με καποιον file manager τα εγκαθιστατε αρχιζοντας με το home.

 

εχουμε κανενα screenshot????

 

το θεμα ειναι μεχρι ποτε θα δινει αναβαθμισεις η sony.Απο την 2.3.3 πηγε στην 2.3.4,τωρα στην 4 αλλα μετα;;

 

αποκλειετε να μην βγαλει αλλη εδω δεν λειτουργουν τα led οταν σου ερθει μυνημα αποκλειετε να το αφησουν ετσι...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...