Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως να τραβήξω και video????

Έκδοση Android

4.0.4

Αριθμός έκδοσης

4.1.Β.0.431

Έκανα αναβάθμιση μέσω ΟΤΑ και ναι το root παρέμεινε.

Εφαρμογές που θέλουν root και έχω εγκατεστημένες είναι

α. Toggle ALS

b. Root Explorer

c. CPU No-frills

Και φυσικά λειτουργούν.

Στις πόσες προσπάθειες έπιασε η αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι φιλε ενω το ενα ειναι καφε σχεδον,το αλλο ειναι μαυρο...ειναι ανοιχτα τα κινητα με κλειδωμενη οθονη..

 

 

απο οπου και να τα εβγαζα η ιδια διαφορα ειναι φιλε μου...

 

 

Το πιο σκούρο έχει μάλλον screen protector.

Έτσι φαίνονται και τα 2 δικά μου neo v.

Link to comment
Share on other sites

Το πιο σκούρο έχει μάλλον screen protector.

Έτσι φαίνονται και τα 2 δικά μου neo v.

 

τι εννοεις screen protector?δεν εχω βαλει σε κανενα απο τα 2...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ 10 φορές και τίποτα

 

Αισίως έφτασα και εγώ πάνω από δέκα φορές τις προσπάθειες μου για να κάνω την αναβάθμιση, μόλις βγάζει το τηλ και το βελάκι εκεί σταματάει και κάνει επανεκκίνησή, οπότε το συμπέρασμα μου είναι το εξής, ότι μάλλον φταίει το cwm.....υπάρχει κανένας τρόπος να το βγάλουμε;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Αισίως έφτασα και εγώ πάνω από δέκα φορές τις προσπάθειες μου για να κάνω την αναβάθμιση, μόλις βγάζει το τηλ και το βελάκι εκεί σταματάει και κάνει επανεκκίνησή, οπότε το συμπέρασμα μου είναι το εξής, ότι μάλλον φταίει το cwm.....υπάρχει κανένας τρόπος να το βγάλουμε;

 

Το ξαναείπα και νωρίτερα πως ορισμένοι αναφέρουν αυτό σαν λύση (αν και δε δούλεψε σ' εμένα).

Αλλά όπως είπες κι εσύ, κάποιος ανέφερε πως δεν έχει CWM και πάλι δεν του κάνει εγκατάσταση!

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Με ρουτ (doomlord) κλειδωμένο bootloader χωρίς cmw 8 φορές και δεν περνάει. Δεν είναι θέμα απενερηοποιησης ή απεγκατατασης εφαρμογών του συστήματος που βγάζεις, ΠΡΟΣΟΧΉ σε επιδιόρθωση μέσω pcc h seus γιατί αλλού λένε ότι το κάνανε προσδοκώντας να μπει η 4,03 να κάνουν ρουτ και ota την 4,04 με το ρουτ να μένει. Πήρανε όμως αμέσως την 4,04. Δεν ξέρω αν είναι θέμα χώρας παρτίδας κινητών ή μοντέλου.
Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε αλλο κινητο εχεις ή οντως το neo V;;;;;;; Σου κραταει 2 μερες με full χρηση;;;;; Απλα αποκλειται!!! Ή πες μας τί εννοεις ...full χρηση.

Ουτε κολληματα τρωει;;;;; Πολυ περιεργα μας τα λες!!!!!!

RAM 180 ελευθερη;;;;;; Εδω μπορει και να εχεις δικιο γιατι εξαρταται απο τον αριθμο εφαρμογων που εχεις. Ποσες εφαρμογες εχεις; Με φιλικη διαθεση παντα:)

Εκτος και αν το root κανει τοοοοσα θαυματα, πραγμα που αποκλειται...

 

Ναι φιλε μου ειναι αλήθεια,οταν λεω φουλ χρηση εννοώ πως δεν ανοιγω καθολου το pc μου,διαβαζω internet, youtube το χω τρελανει,η Τηλεόραση μου δεν ειναι smart tv κι εχω συνεχεια το κινητό εκει γι αυτη τη δουλεια,skype κι οτι αλλο μου χρειαστει,χαρτες,gps γενικα τα παντα.Εχω στην τσεπη μου ανα πασα στιγμη οτι χρειαζομαι και δουλευει παντα

Να πω πως το disable auto brightness το εχω αλλα δεν το δουλευω γιατι και τρωει την μπαταρια αλλα δεν με βολεψε κι ολας,κατω απ τον ηλιο ηταν σκοτεινο.launcher εχω απο το xperia s και στην αρχικη οθονη εχω μονο ενα φακελο με της εφαρμογες που δουλευω,οχι widgets αφου δεν με Βολεύουν,εχω τους διακόπτες μου στην μπαρα απο πανω,εχω ξηλώσει οτι θεωρουσα εγω περιτο (fd,track id,και αλλα)εχω παγωσει οτι ισως μου ξανα χρειαστει.ειχα περασει και τα tweaks του zxr και τις πρωτες μερες η μπαταρια αν ηταν κλειδωμενο το τηλ.σε 8 ωρες εχανε μολις 1%!!! μετα απο μερες σταματησε να το κανει κι εβαλα τα μανισια αρχεία γιατι μου εκλεινε και καποιες εφαρμογες οταν το ζοριζα.ταπετσαρια? ενα μαυρο φοντο σκετο.διαβαζω το θεμα απ την 24 σελιδα μεχρι εδω,καθε μερα.με gingerbread 0.42 το τηλεφωνο το βαζω διπλα απ το φιλο μου που εχει το iphone4 και δεν μου λειπει τιποτα Ειλικρινά

Link to comment
Share on other sites

Με ρουτ (doomlord) κλειδωμένο bootloader χωρίς cmw 8 φορές και δεν περνάει. Δεν είναι θέμα απενερηοποιησης ή απεγκατατασης εφαρμογών του συστήματος που βγάζεις, ΠΡΟΣΟΧΉ σε επιδιόρθωση μέσω pcc h seus γιατί αλλού λένε ότι το κάνανε προσδοκώντας να μπει η 4,03 να κάνουν ρουτ και ota την 4,04 με το ρουτ να μένει. Πήρανε όμως αμέσως την 4,04. Δεν ξέρω αν είναι θέμα χώρας παρτίδας κινητών ή μοντέλου.

 

Τότε σε τι μπορεί να οφείλεται; Εγώ για μερικές από αυτές δεν έχω backup ούτως ή άλλως να τις επαναφέρω.

 

Αυτό με την επιδιόρθωση, δεν το'χα σκεφτεί, ότι μπορεί να σε πάει απευθείας σε 4.0.4.

 

Αν κάνουμε επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις μέσα από το κινητό, δεν είναι σαν να έχει την 4.0.3 απείραχτη; Μετά ένα root και το update, και θα είμαστε εντάξει;

Link to comment
Share on other sites

Τότε σε τι μπορεί να οφείλεται; Εγώ για μερικές από αυτές δεν έχω backup ούτως ή άλλως να τις επαναφέρω.

 

Αυτό με την επιδιόρθωση, δεν το'χα σκεφτεί, ότι μπορεί να σε πάει απευθείας σε 4.0.4.

 

Αν κάνουμε επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις μέσα από το κινητό, δεν είναι σαν να έχει την 4.0.3 απείραχτη; Μετά ένα root και το update, και θα είμαστε εντάξει;

Μ'αυτόν τον τρόπο χάνουμε τις εφαρμογές που έχουμε εγκατεστημένες;

Link to comment
Share on other sites

Μ'αυτόν τον τρόπο χάνουμε τις εφαρμογές που έχουμε εγκατεστημένες;

 

Τα πάντα.

Απλά είναι ίσως η μόνη εναλλακτική για εμάς που δεν μας την περνάει OTA, και φοβόμαστε πως το sus θα μας πάει κατευθείαν στην .4

Με αυτό φαντάζομαι θα διατηρηθεί το root, δεν το'χω δοκιμάσει ακόμα όμως

Link to comment
Share on other sites

Τα πάντα.

Απλά είναι ίσως η μόνη εναλλακτική για εμάς που δεν μας την περνάει OTA, και φοβόμαστε πως το sus θα μας πάει κατευθείαν στην .4

Με αυτό φαντάζομαι θα διατηρηθεί το root, δεν το'χω δοκιμάσει ακόμα όμως

Τότε ασ'το.Θα περιμένω.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τόση βιασύνη για να περάσετε την 4.0.4; Τι περισσότερο από το 2.3.4 θα σας προσφέρει; Το αντίθετο μάλιστα lag, bugs, και πολλές ασύμβατες εφαρμογές και παιχνίδια. Είχα περάσει την 4.0.3 και μέχρι να ξαναπερασω την 2.3.4 μου έσπασε τα νεύρα. Τώρα βέβαια έχω την 2.3.7 και πετάει. Εγώ θα περιμένω και βλέποντας και κάνοντας.
HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Ό,τι μεθοδο και να δοκίμασα απο τις 3 (sus,pcc,ota) σε 4.03 + zxr tweaks+removed crapware μου δείχνει οτι είμαι updated.

Δοκίμασα να αλλάξω τα νουμερα στο build.prop (1254-6063 -> 1254-5797 απο τον οδηγό) χωρίς αποτελεσμα. Δεν το σκαλίζω περαιτερω προς το παρόν. Αλλά αν είναι να kάνω repair και στησιμο απο την αρχη, θα το κανω μόνο για να βάλω custom rom ή να γυρίσω σε gb.

 

Ξερει κανεις να προτεινει αναμεσα στα "I-scream" και "Spacious, smooth& light";

 

Και γενικά όσοι κάτοχοι χρησιμοποιουν custom roms αν έχουν την καλοσύνη να γραφουν εδώ τις εντυπώσεις τους για έμας τους υπολοιπους. Γιατι το συγκεκριμένο κινητό μάλλον τις χρειαζεται, ειδικά για ICS.

 

 

 

υ.γ. @Nirvana Περιμένουμε ακριβως ότι θα μαζέψει λίγο το χάλι της 403.

Link to comment
Share on other sites

Μενα παντως μου βγαζει μηνυμα για να κανω ενημερωση.αλλα δεν την κανω γιατι θελω να βγει το ροοτ πρωτα.με την αναβαθμιση μου βαζει ολες τις αχρηστες εφαρμογες που εχει?επισης τι ουσιαστικες διαφορες εχει η .4 απο την .3?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα , ήθελα να ρωτήσω μέσω ota πως γινεται η διαδικασία, απο ποιο μενού του κινητού? ευχαριστώ εκ τω προτέρων

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα , ήθελα να ρωτήσω μέσω ota πως γινεται η διαδικασία, απο ποιο μενού του κινητού? ευχαριστώ εκ τω προτέρων

 

ρυθμισεις,πληροφοριες τηλεφωνου,ενημερωση λογισμικου

Link to comment
Share on other sites

Μενα παντως μου βγαζει μηνυμα για να κανω ενημερωση.αλλα δεν την κανω γιατι θελω να βγει το ροοτ πρωτα.με την αναβαθμιση μου βαζει ολες τις αχρηστες εφαρμογες που εχει?επισης τι ουσιαστικες διαφορες εχει η .4 απο την .3?

 

Εγω αυτο που ειδα ειναι

1. Καλυτερη διαχειριση μνημης πλεον με το Advanced Task Killer εχει το κινητο απο 110+ MB free(Eιδα ακομα κ 140MB)...ενω πριν επαιζε απο 70-105

2. Οι εφαρμογες Ατζέντα κ Τηλέφωνο ανοιγουν αμεσως κ οχι μετα απο δυο ωρες...

3. Οταν σε καλουν βγαζει αμεσα το ονομα αυτου που σε καλει κ οχι πρωτα αγνωστο κ μετα το ονομα...ή μερικες φορες σκετο το νουμερο...

4.Γενικα ειναι πιο γρηγορο

 

Αυτα σε ενα κινητο που το χρησιμοποιει η κοπελα μου κ εκανε παραπονα γι ολα τα παραπανω...

Το κινητο δεν ειναι root εγινε εχθες αναβαθμιση ΟΤΑ κατα τις 21:00 χωρις δευτερη κουβεντα...

Απο εφαρμογες δεν εχει κ πολλες μεσα...Facebook,Skype,Εmail client hotmail,Advanced task killer κ ακομα καμια 10αρια εφαρμογες (μαζι με τα παιχνιδια)

Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα το κραταει το root η 4.0.4.καντε repair με seus θα σας παει στην 4.0.3,μετα root.k τπτ αλλο.κ κανετε την αναβαθμιση μεσω ota χωρις seus κ companion κ το root θα παραμεινει
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα το κραταει το root η 4.0.4.καντε repair με seus θα σας παει στην 4.0.3,μετα root.k τπτ αλλο.κ κανετε την αναβαθμιση μεσω ota χωρις seus κ companion κ το root θα παραμεινει

 

αμα ειμαστε στην 4.0.3 το ιδιο δεν ειναι??να κανουμε κατευθειαν over the air και λογικα θα μεινει το ροοτ..

Link to comment
Share on other sites

επαναφορα με seus βρηκε την 4.03 ρουτ παλι ( doomlord κτλ) , μονο ρουτ μεσψ του ασυρματου βρισκει την 4.04 και την παιρνει κανονικα .καντε μπακ απ μονο , βαρεθηκα κι εσβησα τα παντα.ποιος κανει φορματ και μπακ απ στην καρτα.To root διατηρειται προχωρηστε αφοβα.
Link to comment
Share on other sites

συγνώμη αλλα στο Neo V στο ρυθμισεις πληροφορίες τηλεφώνου τηλεφώνου δεν βρίσκω ενημέρωση λογισμικού για update μέσω ota , κάνω κάτι λάθος?

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη αλλα στο Neo V στο ρυθμισεις πληροφορίες τηλεφώνου τηλεφώνου δεν βρίσκω ενημέρωση λογισμικού για update μέσω ota , κάνω κάτι λάθος?

 

εχεις σβησει το update service?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...