Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που θα βρουμε τις εφαρμογες του Xperia S ;

 

http://minus.com/me2BDLfmw#1f - Εδώ!

Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά, όσοι θέλετε να περάσετε τις εφαρμογές του Xperia S και δε μπορείτε με το script, κάντε τις εγκατάσταση κανονικά, μια μια ή οποια θέλετε, κάνοντας κλικ πάνω τους μέσα από το file explorer που χρησιμοποιείτε!

Και χωρίς backup!

Οι εφαρμογές αυτές εγκαθίστανται από μόνες τους σαν ενημερώσεις Εφαρμογών Συστήματος!

Οπότε αν δεν τις θέλετε τελικά, μέσα από τη Διαχείριση Εφαρμογών κάνετε Απεγκατάσταση Ενημερώσεων και επανέρχεται η stock εφαρμογή του κινητού! Το αρνητικό βέβαια είναι πως εγκαθίστανται στο data/app και όχι στο system/app, οπότε αν τελικά τις θέλετε, τις κάνετε Move από το data/app στο system/app, σβήνοντας τις stock και δίνοντας τα σωστά Permissions!

Να σημειώσω πως ο καινούργιος Media Player είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ! Πανέμορφος!

 

(Προς moderators: Δε μπορώ να σβήσω το post που δημοσιεύσα πριν λίγο, εξ ου και τα συνεχόμενα posts)

 

Εγω μια μια τις πέρασα κ δε παίξανε!!τα widget έβαλα μόνο κ κανένα δεν επαιξε!

Τι permission βάζω για αυτό που ανέφερες;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εγω μια μια τις πέρασα κ δε παίξανε!!τα widget έβαλα μόνο κ κανένα δεν επαιξε!

Τι permission βάζω για αυτό που ανέφερες;

 

http://img593.imageshack.us/img593/2189/screenshot201202261410.png - Αυτά γενικότερα είναι τα σωστά Permissions για τις εφαρμογές του Android!

Για να βάλεις τα Widgets, πρέπει να έχεις εγκαταστήσει και το Widget Picker! Να σημειωθεί πως τα Widgets είναι συμβατά μόνο με το Stock Launcher, δεν εμφανίζονται π.χ. στο Go Launcher.

Αν δε μπορέσεις να τις εγκαταστήσεις, pm me!

Edited by myweca
Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

καλο θα ειναι να τις κανεις ολες τις εφαρμογες ενα backup μια-μια..μετα πανε στην καρτα μνημης σαν apk και ουτε γατα ουτε ζημια..

Sony Ericsson Xperia Neo V black rooted/unlock bootloader via TP/CWM Recovery/4.1.c.0.7 Baseband/1.8Ghz Supercharged/16GB-C4 Kingston microSD/Link2SD @ 1GB sd-ext3

 

Πωλειται bluetooth headset Sony Ericsson MW600 λευκο αγρατσουνιστο!

Link to comment
Share on other sites

καλο θα ειναι να τις κανεις ολες τις εφαρμογες ενα backup μια-μια..μετα πανε στην καρτα μνημης σαν apk και ουτε γατα ουτε ζημια..

 

Πέρα από το Music Player και το Calendar, δε νομίζω να κρατήσω κάτι άλλο! Έτσι κι αλλιώς, δε χρησιμοποιώ το stock launcher!

Αλλά τα backup μου τα έχω πάρει, κατευθείαν με το που έστησα το κινητό!

Edited by myweca
Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Ποιο απο ολα τα .apk ειναι αυτ του media player του S ?

 

το semcmusic

Sony Ericsson Xperia Neo V black rooted/unlock bootloader via TP/CWM Recovery/4.1.c.0.7 Baseband/1.8Ghz Supercharged/16GB-C4 Kingston microSD/Link2SD @ 1GB sd-ext3

 

Πωλειται bluetooth headset Sony Ericsson MW600 λευκο αγρατσουνιστο!

Link to comment
Share on other sites

εγω για media player χρησιμοποιω poweramp...ολα τα υπολοιπα θελω να βαλω

 

τι εννοεις?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει τρόπος να έχουμε ηχητική ενημέρωση στην αναφορά παράδοσης χωρίς να αλλάξουμε πρόγραμμα? Το μαμίσιο το βρίσκω αρκετά ελαφρύ και δεν θέλω να το αλλάξω προς το παρόν.
Στάθης
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! έχω και γω το xperia neo v και έχω το εξής πρόβλημα. όταν το έχω συνδεδεμένο με τον υπολογιστή και προσπαθώ να κάνω ασφαλής κατάργηση, το εικονίδιο κάτω δεξιά δεν υπάρχει πουθενά (αυτό συμβαίνει μόνο με τη συγκεκριμένη συσκεύη και όχι με φλασάκια κλπ..) και έτσι αναγκάζομαι να το τραβάω και να ακούγεται ο γνωστός ήχος. μπορεί κάποιος να βοηθήσει; ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα..πριν 1 μηνα πηρα 2 neo v ενα για μενα και ενα για την κοπελα μου...Το δικο μου μεχρι σημερα δοξα τον θεο ειναι μια χαρα και δεν εχει παθει τιποτα.. Της κοπελας μου ομως κανει κατι νουμερα τελευταια και θελω λιγη βοηθεια απο οποιον ξερει...

Οταν παιρνουν τηλεφωνο παγωνει η οθονη και οτι και να πατησουμε δεν ανταποκρινεται σε τιποτα ειναι παγωμενη {στο μεταξυ χτυπαει κανονικα} το δευτερο που κανει ειναι να κλεινει την κινηση δεδομενων ενω ειναι ανοιχτη και ενεργοποιει το wifi ..

Το κιν δεν ειναι root και απο εφαρμογες λιγα πραγματα {zedge,juice defender,mobo task killer} εκανα μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων εστρωσε προς το παρων αλλα τωρα το ξανακανει....καμια ιδεα περι αυτου???

Ευχαριστω προκαταβολικα.....

www.corollaclub.com

www.clubcento.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα..πριν 1 μηνα πηρα 2 neo v ενα για μενα και ενα για την κοπελα μου...Το δικο μου μεχρι σημερα δοξα τον θεο ειναι μια χαρα και δεν εχει παθει τιποτα.. Της κοπελας μου ομως κανει κατι νουμερα τελευταια και θελω λιγη βοηθεια απο οποιον ξερει...

Οταν παιρνουν τηλεφωνο παγωνει η οθονη και οτι και να πατησουμε δεν ανταποκρινεται σε τιποτα ειναι παγωμενη {στο μεταξυ χτυπαει κανονικα} το δευτερο που κανει ειναι να κλεινει την κινηση δεδομενων ενω ειναι ανοιχτη και ενεργοποιει το wifi ..

Το κιν δεν ειναι root και απο εφαρμογες λιγα πραγματα {zedge,juice defender,mobo task killer} εκανα μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων εστρωσε προς το παρων αλλα τωρα το ξανακανει....καμια ιδεα περι αυτου???

Ευχαριστω προκαταβολικα.....

 

Χμμμ... Για το WiFi σίγουρα φταίει το Juice Defender, τσέκαρε λίγο τις επιλογές του. Αν δε θες να σου βγάζει ειδοποίηση πως κλείνει η κίνηση δεδομένων, τσέκαρε το APN Rename Method, σου κάνει κάποιες αλλαγές στο όνομα του APN, θυμίσου να το απενεργοποιήσεις αν θες να απεγκαταστήσεις το Juice Defender.

Τώρα για το θέμα με τις κλήσεις, θα σου έλεγα να μην χρησιμοποιείς task killer, παίζει να φταίει αυτό, δοκίμασε να το βγάλεις και δες πως πάει! Αν όπως λες δεν έχει πολλά προγράμματα το κινητό, δε χρειάζεται!

Αυτά μπορώ να πω εγώ, αν δε βοήθησα πες το μήπως ξέρει κάποιος κάτι παραπάνω!

Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε μου για την αμεση απαντηση ..θα το δοκιμασω...

Επισης θα ηθελα να προσθεσω και το scrolling στο menu και στις οθονες ειναι ποιο αργο απο τι οταν το πηραμε...

Αυτην την στιγμη δουλευει με 165 mb εκευθερη μνημη....

Παιζει να εχει προβλημα η καρτα μνημης ειναι η μαμα που ειχε πανω και ειναι με 100 mb ελευθερα....

www.corollaclub.com

www.clubcento.gr

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε μου για την αμεση απαντηση ..θα το δοκιμασω...

Επισης θα ηθελα να προσθεσω και το scrolling στο menu και στις οθονες ειναι ποιο αργο απο τι οταν το πηραμε...

Αυτην την στιγμη δουλευει με 165 mb εκευθερη μνημη....

Παιζει να εχει προβλημα η καρτα μνημης ειναι η μαμα που ειχε πανω και ειναι με 100 mb ελευθερα....

 

Παίζει να φταίει κι αυτό, είχε δημοσιευτεί μια έρευνα πριν μέρες που έλεγε πως οι κάρτες μνήμης επηρεάζουν γενικότερα το σύστημα. Οπότε, παίζει να φταίει και το ότι η κάρτα έχει μικρό class ή το ότι έχει μικρή υπολειπόμενη χωρητικότητα!

Καλό θα είναι να "ανέβεις" λίγο στην sd, και σε χωρητικότητα και σε ταχύτητα-class! Αν συνεχίσει τα προβλήματα όμως και μετά την επαναφορά μέσω SEUS, τότε.... :(:(:( service!

Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! έχω και γω το xperia neo v και έχω το εξής πρόβλημα. όταν το έχω συνδεδεμένο με τον υπολογιστή και προσπαθώ να κάνω ασφαλής κατάργηση, το εικονίδιο κάτω δεξιά δεν υπάρχει πουθενά (αυτό συμβαίνει μόνο με τη συγκεκριμένη συσκεύη και όχι με φλασάκια κλπ..) και έτσι αναγκάζομαι να το τραβάω και να ακούγεται ο γνωστός ήχος. μπορεί κάποιος να βοηθήσει; ευχαριστώ!

 

Το ίδιο ακριβώς συμβαίνει και σε μένα και ακόμα δεν έχω βρει λύση.

Πολύ περίεργο, αν κάποιος ξέρει και μπορεί να βοηθήσει ας δώσει μια απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

το fancy widgets πως τα πάει από μπαταρία γενικά? το έβαλα και είναι τέλειο αλλά δεν ξέρω αν έχει battery drain θέματα...

 

καλησπέρα! έχω και γω το xperia neo v και έχω το εξής πρόβλημα. όταν το έχω συνδεδεμένο με τον υπολογιστή και προσπαθώ να κάνω ασφαλής κατάργηση, το εικονίδιο κάτω δεξιά δεν υπάρχει πουθενά (αυτό συμβαίνει μόνο με τη συγκεκριμένη συσκεύη και όχι με φλασάκια κλπ..) και έτσι αναγκάζομαι να το τραβάω και να ακούγεται ο γνωστός ήχος. μπορεί κάποιος να βοηθήσει; ευχαριστώ!

 

δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα αν το βγάλεις χωρίς ασφαλή κατάργηση. τα win7 δεν το βλέπουνε σαν συσκευή μνήμης αλλά σαν κινητό...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

το fancy widgets πως τα πάει από μπαταρία γενικά? το έβαλα και είναι τέλειο αλλά δεν ξέρω αν έχει battery drain θέματα...

 

Εγω παντως εχω το beautiful widget κ δεν εχω battery drain.το προτείνω!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

γιατι στο music player μου δειχνει την εικονα απο ενα τραγουδι ενω το καθενα εχει τη δικια του....πως γινετε καθε φορα που ανοιφω το τηλεφωνο να μην μου βγαζει μηνυμα στο status bar "τα δεδομενα ειναι απενεργοποιημενα"
Link to comment
Share on other sites

το fancy widgets πως τα πάει από μπαταρία γενικά? το έβαλα και είναι τέλειο αλλά δεν ξέρω αν έχει battery drain θέματα...

 

 

 

δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα αν το βγάλεις χωρίς ασφαλή κατάργηση. τα win7 δεν το βλέπουνε σαν συσκευή μνήμης αλλά σαν κινητό...

 

εμενα μου το κανει σε windows xp. τι μπορω να κανω;

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου το κανει σε windows xp. τι μπορω να κανω;

 

τι κάνει? δεν βγάζει το εικονίδιο για ασφαλή κατάργηση? αυτό λέω εγώ. δεν το βγάζει γιατί το βλέπει σαν κινητό όχι σαν συσκευή μνήμης αποκλειστικά. ανέφερα τα win7 γιατί αυτά έχω. από τη στιγμή που το κάνει και στα xp (το να μην βγάζει το εικονίδιο) ίδια περίπτωση είναι. δεν είναι πρόβλημα. ας πούμε εμένα το ίδιο κάνει και με τη συσκευή mp4 που έχω, δεν βγάζει εικονιδιάκι. το βλέπει σαν άλλη κατηγορία συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αν σβήσω εντελώς ένα smartphone και το βάλω στο κουτί του για πολύ καιρό πρέπει να βγάλω και τη μπαταρία του ή δεν παίζει ρόλο;

Εννοώ να μην οξειδωθούν οι επαφες μπαταρίας-τηλεφώνου κτλ.

Edited by chrisdental
Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα να έχει υποθεί ποιο πίσω, το Disable Auto Brightness Xperia κάποτε ήταν επί πληρωμή και πλέον είναι free ;

 

https://market.android.com/details?id=com.hatcyl.android.Disable_Auto_Brightness&hl=el

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...