Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά βοήθεια!!!!! Είχα μπει χθες μέσω κινητού στο internet και μου έβγαλε μήνυμα ότι θέλει αναβάθμιση. Δεν του έκανα και το μήνυμα έμεινε στη γραμμή πάνω πάνω στη οθόνη. Το έκλεισα και το ξανάνοιξα κάποιες φορές αλλά τίποτα. Από εκεί και πέρα δεν ξανασυνδεόταν στο internet μέσω wi-fi. Το έβαλα στπν υπολογιστή και μου ζήτησε από εκεί αναβάθμιση. Αποφάσισα να του κάνω. Σταμάτησε όμως μόνο του κάποια στιγμή στη μέση της αναβάθμισης και από τότε δεν ανοίγει. Βοήθεια!!! Επανέρχονται κάπως οι εργοστασιακές ρυθμίσεις;;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι, προυποθέτει να έχεις adb drivers και adb tools.

Καλύτερα κατέβασε και τρέξε αυτό

Πριν όμως το τρέξεις βεβαιώσου ότι έχεις ενεργοποιημένες τις επιλογές Άγνωστες πηγές στο Ρυθμίσεις Εφαρμογές,

καθώς και τις επιλογές Ρυθμίσεις->Εφαρμογές->Ανάπτυξη->USB Debugging και να επιτρέπονται Ψευδής τοποθεσίες.

 

Ξέρει κανείς πόσο ασφαλές είναι το airdroid? Δηλαδή εννοώ δουλεέυει χωρίς ίντερνετ? είναι peer to peer ή στέλνει όλα τα δεδομένα απ τα κινητά μας στους servers τους γι ανα τα πάμε στο Pc μας?

 

'adb' is not recognized as an internal or external command,

operable program or batch file.

'adb' is not recognized as an internal or external command,

operable program or batch file.

'adb' is not recognized as an internal or external command,

operable program or batch file.

"Done. Your phone should reboot"

Press any key to continue . . .

 

 

 

lousou το αρχειο που εχεις επισυναψει δεν ευπαρχει πλεον μου βγάζει και εμενα οτι δεν εχω τους adb drivers.Μπορεις να ανβάσεις παλι το αρχειο?

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα πάντα ευτυχώς είχα back up τις περισσότερες μου επαφές :rolleyes::lol:

 

Για αυτό παραμενω στη 0.62 χωρίς root

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Πιο καλό παιδάκι με Root θα μου δώσει το apk της Sony της εφαρμογής για μηνύματα γιατί ένα Script που πέρασα διέγραψε τα πάντα :cool: thnx

 

Αν είναι το conversations.apk

Πάρτο

https://rapidshare.com/files/1017931297/Conversations.apk

(δικό μου upload)

Ή αλλιώς εντόπισα ένα thread στους xda σχετικό, δες εδώ.

Edited by rioener

- Vivo X80 Pro

- ZTE MC888 Pro

- Samsung Galaxy Tab S9 Ultra

ASUS TUF-AX3000 V2

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι το conversations.apk

Πάρτο

https://rapidshare.com/files/1017931297/Conversations.apk

(δικό μου upload)

Ή αλλιώς εντόπισα ένα thread στους xda σχετικό, δες εδώ.

 

χαχαχα,

 

η λεξη backup φυσικα και τα ψιλα γραμματα που εξηγουσαν τι κανει το σκριπτ ηταν στα κινεζικα κ δε διαβαζοντουσαν ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε κανενα νεο ποτε θα παρει το κινητο την αναβαθμιση σε ice cream;;;; Ειναι σιγουρο οτι θα τη παρει;;;
Link to comment
Share on other sites

σίγουρα θα την πάρει ;)

Αν θυμαμαι καλα εχει ανακοινωθει επισημα και απο την sonyericsson ετσι;

Link to comment
Share on other sites

να δω τι θα κανουμε γτ θα μπουμε σε διλλημα ...με τον οδηγο του loysoy και zxr το κινητο πεταει...δυσκολα θα κανουμε την αναβαθμιση
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες!μηπως μπορει καποιος να μου πει γιατι δεν μπορω να συνδεσω το κινητο με τον υπολογιστη με το airdroid?ειμαι στο ιδιο

δικτυο wifi,πληκτρολογω τη διευθυνση που μου δινει το airdroid στον περιηγητη του υπολογιστη και μου βγαζει μηνυμα οτι δεν ειναι δυνατη η συνδεση.σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

βεβαίως και άν θυμάμαι καλά θα γίνει ΟΤΑ ;)

Ευχαριστω φιλε μου.

 

να δω τι θα κανουμε γτ θα μπουμε σε διλλημα ...με τον οδηγο του loysoy και zxr το κινητο πεταει...δυσκολα θα κανουμε την αναβαθμιση

Επειδη δεν ασχολουμαι με rootαρισματα, δεν θα εχω διλλημα;)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως, φτιαχνεις partition οπως εναν σκληρο δισκο? Δηλαδή επιλεγεις ποσο χωρο θες και οκ? Πρεπει να ειναι κενη η μνημη ή δεν εχει σημασια? Κι αυτο ηταν? Μετα αρχηζεις την μεταφορα?

Ακριβώς.

Δηλαδη μπαινω στο market κατεβαζω το skype (ΠΧ)και μεσω αυτου μπορω...

Και αυτο χρεωνει mb στο internet η χρονο ομιλιας???

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση....

Μέσω GSM όπως έχεις συνηθίσει με τα απλά κινητά δεν κάνει βιντεοκλήση σχεδόν κάνενα android.

καταλαβαίνετε οτι δεν μπορω να ψαξω τοσες σελιδες και συγνομη που το πεταω ετσι ξεμπαρκα αλλα μπορει καποιος να μου πει που θα βρω να κατεβασω ενα gps για το καινουριο μου xperia neo v?δεν μπορεσα να βρω ουτε οδηγο αλλα ουτε και link για download που να λεει οτι εδο θα το κατεβασεις και θα κανεις αυτο και αυτο.αν μπορει καποιος χριστιανοσ βουδιστης μοαμεθανοσς η οτι αλλο ειναι να βοηθησει θα ειμαι υποχρεος.

Κι ούτε πρόκειται να βρεις. Συζήτηση για παράνομο λογισμικό απαγορεύεται για ροπάλου.

Ρε παιδιά πήρα το κινητό χθες και έχω πρόβλημα με τη μεταφορά αρχείων από τον υπολογιστή στο κινητό. Το media go δεν χρησιμοποιούμε για να περάσουμε φωτογραφίες, video και μουσική? Εγώ έτσι τα πέρασα.Το πρόβλημα μου όμως είναι ότι δε βρίσκω πως μεταφέρω αρχεία pdf.Κοιτάζω και videakia από youtube και βλέπω πως στη διεπαφή του media go έχει και την επιλογή other files.Εμένα όμως που δεν την έχει τί γίνεται?Τί μπορώ να κάνω?Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Astro File Manager

Ρε παιδιά βοήθεια!!!!! Είχα μπει χθες μέσω κινητού στο internet και μου έβγαλε μήνυμα ότι θέλει αναβάθμιση. Δεν του έκανα και το μήνυμα έμεινε στη γραμμή πάνω πάνω στη οθόνη. Το έκλεισα και το ξανάνοιξα κάποιες φορές αλλά τίποτα. Από εκεί και πέρα δεν ξανασυνδεόταν στο internet μέσω wi-fi. Το έβαλα στπν υπολογιστή και μου ζήτησε από εκεί αναβάθμιση. Αποφάσισα να του κάνω. Σταμάτησε όμως μόνο του κάποια στιγμή στη μέση της αναβάθμισης και από τότε δεν ανοίγει. Βοήθεια!!! Επανέρχονται κάπως οι εργοστασιακές ρυθμίσεις;;

SEUS

Επειδη δεν ασχολουμαι με rootαρισματα, δεν θα εχω διλλημα;)

Κακώς! Άλλο τηλέφωνο!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καποιος (νομιζω ο lousou76) ρωτησε παραπανω κατι πολυ ευστοχο που προσωπικα δεν μου ειχε περασει απο το μυαλο: το αν το airdroid απαιτει να εχεις και συνδεση internet για να μπεις στο κινητο σου. Επειδη το δοκιμασα και πριν λιγο οταν πατας start για να σου δωσει ip και κωδικο βλεπεις οτι η ip που σου δινει είναι απο τη μασκα του εσωτερικου σου δικτυου. Ειναι δηλαδη η ip που εχει δωσει το router στο κινητο και αρα αφου πληκτρολογεις αυτη την ip στον browser τα δεδομενα δεν θα πανε σε καποιο server και μετα θα ερθουν σε σενα αλλα θα κινουνται μεσα στο εσωτερικο δικτυο. Για επαληθευση μαλιστα των ανωτερω εκοψα και το internet απο το router και ολα πηγαιναν μια χαρα. ;)
Link to comment
Share on other sites

Καποιος (νομιζω ο lousou76) ρωτησε παραπανω κατι πολυ ευστοχο που προσωπικα δεν μου ειχε περασει απο το μυαλο: το αν το airdroid απαιτει να εχεις και συνδεση internet για να μπεις στο κινητο σου. Επειδη το δοκιμασα και πριν λιγο οταν πατας start για να σου δωσει ip και κωδικο βλεπεις οτι η ip που σου δινει είναι απο τη μασκα του εσωτερικου σου δικτυου. Ειναι δηλαδη η ip που εχει δωσει το router στο κινητο και αρα αφου πληκτρολογεις αυτη την ip στον browser τα δεδομενα δεν θα πανε σε καποιο server και μετα θα ερθουν σε σενα αλλα θα κινουνται μεσα στο εσωτερικο δικτυο. Για επαληθευση μαλιστα των ανωτερω εκοψα και το internet απο το router και ολα πηγαιναν μια χαρα. ;)

 

αρα να υποθεσουμε πως ειναι ασφαλες ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια προσπαθω να συνδεθω στο ρουτερ μου και δεν μπορω, ενω ειναι συνδεδεμενο ενα λαπτοπ και το μεσημερι ειχα συνδεθει κανονικα, δοκιμασα και ρεσταρτ αλλα τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια προσπαθω να συνδεθω στο ρουτερ μου και δεν μπορω, ενω ειναι συνδεδεμενο ενα λαπτοπ και το μεσημερι ειχα συνδεθει κανονικα, δοκιμασα και ρεσταρτ αλλα τιποτα.

Μπορει να φταιει το channel στο οποιο ειναι ρυθμισμενο το wifi του router σου.Αλλαξε το απο τις ρυθμισεις του router σε αλλη τιμη.Στο δικο μου το channel εχει τιμη 6 και συνδεεται κανονικα.

ericsson t39m-nokia 3230-sony ericsson xperia neo v
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να φταιει το channel στο οποιο ειναι ρυθμισμενο το wifi του router σου.Αλλαξε το απο τις ρυθμισεις του router σε αλλη τιμη.Στο δικο μου το channel εχει τιμη 6 και συνδεεται κανονικα.

 

το μεσημερι ομως πως μπηκα? θα το δοκιμασω παντως τωρα.

Link to comment
Share on other sites

το μεσημερι ομως πως μπηκα? θα το δοκιμασω παντως τωρα.

Συγνωμη δεν προσεξα οτι το ειχες συνδεσει και μετα εκανε προβλημα!Δοκιμασε να το διαγραψεις απο τα αποθηκευμενα δικτυα και ξανασυνδεσου.

ericsson t39m-nokia 3230-sony ericsson xperia neo v
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη δεν προσεξα οτι το ειχες συνδεσει και μετα εκανε προβλημα!Δοκιμασε να το διαγραψεις απο τα αποθηκευμενα δικτυα και ξανασυνδεσου.

 

τα εκανα ολα αυτα, αλλαξα και καναλι και παλι δεν ειδα φως.

και μετα ξεχασα το βασικοτερο δεν ειχα δοκιμασει ρεσταρτ στο ρουτερ, το εκανα και δουλεψε μαλλον ειχε κολλησει :P

Eυχαριστω παντως για την βοηθεια :)

Link to comment
Share on other sites

τα εκανα ολα αυτα, αλλαξα και καναλι και παλι δεν ειδα φως.

και μετα ξεχασα το βασικοτερο δεν ειχα δοκιμασει ρεσταρτ στο ρουτερ, το εκανα και δουλεψε μαλλον ειχε κολλησει :P

Eυχαριστω παντως για την βοηθεια :)

Δεν κανει τιποτα!Δε σου ειπα για ρεσταρτ στο ρουτερ,γιατι εγραψες οτι ειχε κανει και νομιζα οτι εκανες στο ρουτερ,αλλα μαλλον αναφεροσουν σε ρεσταρτ του κινητου!

ericsson t39m-nokia 3230-sony ericsson xperia neo v
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη φίλε μου αλλά επειδή δεν έχω ιδέα πώς το τρέχω το seus;; Από τον υπολογιστή;; Το κινητό δεν ανοίγει και δεν το βλέπει το pc companion...
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη φίλε μου αλλά επειδή δεν έχω ιδέα πώς το τρέχω το seus;; Από τον υπολογιστή;; Το κινητό δεν ανοίγει και δεν το βλέπει το pc companion...

Μπορεις να κανεις επιδιορθωση του λογισμικου μεσω pc companion και με κλειστη τη συσκευη.Ανοιξε το pc companion πατα εναρξη στο support zone,πατας εναρξη στο ενημερωση λογισμικου τηλεφωνου,στο παραθυρο που ανοιγει πατας επιδιορθωση τηλεφωνου,στο επομενο παραθυρο που ανοιγει πατας συνεχεια,μετα τικαρεις το κουτακι στο παραθυρο που ανοιγει και πατας επομενο,περιμενεις να κανει τη διαδικασια της προετοιμασιας του pc και μολις τελειωσει θα σου βλαλει μια λιστα με συσκευες,επιλεγεις το neo v και πατας επομενο,μετα ακολουθεις τις οδηγιες.

ericsson t39m-nokia 3230-sony ericsson xperia neo v
Link to comment
Share on other sites

Άκυρο φίλε μου. Με το που πατάω έναρξη στο ενημερωση λογισμικου τηλεφωνου δεν συνεχίζει γιατί λέει ότι δεν βρίσκει τηλέφωνο συνδεδεμένο
Link to comment
Share on other sites

Άκυρο φίλε μου. Με το που πατάω έναρξη στο ενημερωση λογισμικου τηλεφωνου δεν συνεχίζει γιατί λέει ότι δεν βρίσκει τηλέφωνο συνδεδεμένο

Συνδεεις τη συσκευη οταν στο ζητησει,οχι ποιο πριν.Οταν πατας εναρξη στο ενημερωση λογισμικου τηλεφωνου,σου βγαζει ενα παραθυρο που λεει δεν ηταν δυνατη η ευρεση του τηλεφωνου εκει πατας το επιδιορθωση τηλεφωνου ειναι με μπλε υπογραμμισμενα γραμματα.Ολη τη διαδικασια που σου περιεγραψα πριν την κανεις χωρις να ειναι συνδεδεμενη η συσκευη,οταν σου ζητηθει τοτε το συνδεεις.

ericsson t39m-nokia 3230-sony ericsson xperia neo v
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...