Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή κάνεις κάτι τέτοιο και σου βγάζει άσχετα;

 

ναι αυτο εκανα!

πηγα να βαλω μια που εχω τραβηξει εγω και μου εβαλε μια δικια του με μια θαλασσα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι αυτο εκανα!

πηγα να βαλω μια που εχω τραβηξει εγω και μου εβαλε μια δικια του με μια θαλασσα

 

Δεν καταλαβαίνω εγώ αυτό ακριβώς κάνω και μου βάζει όποιο wallpaper επιλέξω.Την κόβει βέβαια λίγο τη φώτο αλλά είναι πολύ καλύτερα από το default.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν μπορει να ανεβει μια φωτο στο facebook? Ξερει καποιος ενα τροπο η καμια εφαρμογη;

 

Είναι πρόβλημα της εφαρμογής. Μου το κάνει και στο neo V και στο galaxy 3. Τις ανεβάζω μέσω του browser logάροντας στο facebook από κει.

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα συμφορουμιτες! Εχω δυο ερωτησεις για οποιον φιλο γνωριζει:

 

1) Εχω ενα ακουστικο bluetooth της LG που ειναι συνδεμενο με το NEO V. Οταν πατηθει το πληκτρο απαντησης απο το ακουστικο μια φορα απλα και οχι παρατεταμενα, ξεκινα την φωνητικη αναζητηση απο το τηλεφωνο και επειτα καλει μονο του οτι του ρθει οταν πατηθει κατα λαθος μεσα στην τσαντα κλπ, μου εχει φαει 2 καρτες ετσι απο μονο του. Αυτο ειναι δοκιμασμενο και σε δευτερη συσκευη NEO V και κανει ακριβως το ιδιο. Ξερει κανεις πως να απενεργοποιησω αυτην την λειτουργια απο το κινητο ή απο το ακουστικο?

 

2) Η λειτουργια που ειχαν τα παλια κινητα και της SE οπου οταν πατουσες εναν αριθμο σου εβγαζε απο κατω ποιοι αριθμοι απο τις επαφες μου εχουν τον παρομοιο αριθμο πχ τα 5-6 πρωτα ψηφια ενος αριθμου, υπαρχει καπου σαν ρυθμιση στο εργαστασιακο προγραμμα του κινητου για τις κλησεις? Στο κινητο μου χρησημοποιω το DW για τις κλησεις και τις επαφες αλλα ουτε σε αυτο το προγραμμα μου γινεται αυτο που θελω. Υπαρχει καποια ρυθμιση για αυτο?

Edited by chris24best
"Music Is My Life"
Link to comment
Share on other sites

2) Η λειτουργια που ειχαν τα παλια κινητα και της SE οπου οταν πατουσες εναν αριθμο σου εβγαζε απο κατω ποιοι αριθμοι απο τις επαφες μου εχουν τον παρομοιο αριθμο πχ τα 5-6 πρωτα ψηφια ενος αριθμου, υπαρχει καπου σαν ρυθμιση στο εργαστασιακο προγραμμα του κινητου για τις κλησεις? Στο κινητο μου χρησημοποιω το DW για τις κλησεις και τις επαφες αλλα ουτε σε αυτο το προγραμμα μου γινεται αυτο που θελω. Υπαρχει καποια ρυθμιση για αυτο?

 

Σπαστικο που λειπει απο τη στοκ εφαρμογη και σε αναγκαζει να χρησιμοποιεις αλλη. Με το DW στις επαφες πατα πανω δεξια το κουμπακι της αναζητησης και πληκτρολογησε τα πρωτα νουμερα και μετα αναζητηση. Μετα απο εκει οποιο νουμερο και να πατησεις θα σου δειχνει αυτο που θες.

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια, μια χάρη όποιος είναι root και θέλει ας μου στείλει από το system/app το αρχείο mms.apk, γιατί δεν το εχω σβήσει είμαι σίγουρος, αλλά δεν υπάρχει μέσα σαν εφαρμογή. Το θέμα είναι πως ενώ δεν υπάρχει εγώ μπορώ να στέλνω κανονικά μυνήματα.

 

Για του λόγου το αληθές.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καθώς έχω βάλει κωδικό για να κάνει bluetooth pair κατά την εγκατάσταση των drivers δέν βρίσκει bluetooth peripheral device.

 

Τι να φάει?????

Link to comment
Share on other sites

Όποιος είναι root και έχει χαμηλή class στην κάρτα του υπάρχει αυτή η εφαρμογή η οποία σε μένα είχε εντυπωσιακά αποτελέσματα στο read της κάρτας. Από 17mb πήγε 27mb.(αν βέβαια είναι αξιόπιστο αυτό). :happy:
Link to comment
Share on other sites

Έχει ασχοληθεί κανείς με το viber; Θέλω να το κατεβάσω, αλλά λέει ότι κλήσεις, λογαριασμοί, μηνύματα κτλ ενδέχεται να πέσουν θύματα κακόβουλων εφαρμογών....

Είναι όντως πιθανό αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Συμφορουμίτες. Άκυρο και συγνώμη αν έβαλα κάποιους να ψάξουν, δεν υπάρχει τέτοιο αρχείο στο system/app αλλά το αντίστοιχο convercation.app το οποίο και βρήκα. Συγνώμη κσι πάλι.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Έχει ασχοληθεί κανείς με το viber; Θέλω να το κατεβάσω, αλλά λέει ότι κλήσεις, λογαριασμοί, μηνύματα κτλ ενδέχεται να πέσουν θύματα κακόβουλων εφαρμογών....

Είναι όντως πιθανό αυτό;

 

τι να σου πω ρε φιλε? εγω το εχω βαλει παντως

ειναι προγραμματακι και μιλας δωρεαν! το βασικοτερο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Όποιος είναι root και έχει χαμηλή class στην κάρτα του υπάρχει αυτή η εφαρμογή η οποία σε μένα είχε εντυπωσιακά αποτελέσματα στο read της κάρτας. Από 17mb πήγε 27mb.(αν βέβαια είναι αξιόπιστο αυτό). :happy:

 

τι να σου πω ρε φιλε? εγω το εχω βαλει παντως

ειναι προγραμματακι και μιλας δωρεαν! το βασικοτερο!!!!!

 

Φιλενάδα...., αλλά δεν πειράζει... χαχα!!! Ευχαριστώ, πάντως.

Και κάτι άλλο.. το πρωί που πήρα το κινητό μάλλον έκανα χωρίς να το πολυκαταλάβω συγχρονισμό με gmail και facebook και τώρα στις επαφές μου έχω όλους τους φίλους από το fb... Μεγάλη χαζομάρα έκανα, μάλλον. Τί να κάνω για να διαγραφούν από κει όλοι και να περάσω τα τηλέφωνα που θέλω...

Το πιθανότερο είναι να σας ζαλίσω με ερωτήσεις για λάθη....αλλά πρώτη φορά παίρνω... "έξυπνο τηλέφωνο" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχει ασχοληθεί κανείς με το viber; Θέλω να το κατεβάσω, αλλά λέει ότι κλήσεις, λογαριασμοί, μηνύματα κτλ ενδέχεται να πέσουν θύματα κακόβουλων εφαρμογών....

Είναι όντως πιθανό αυτό;

Δεν εχω ακουσει να εχει γινει κατι τετοιο. Το εβαλα με το που πηρα.

trust me, I 'm an engineer:cool:
Link to comment
Share on other sites

Φιλενάδα...., αλλά δεν πειράζει... χαχα!!! Ευχαριστώ, πάντως.

Και κάτι άλλο.. το πρωί που πήρα το κινητό μάλλον έκανα χωρίς να το πολυκαταλάβω συγχρονισμό με gmail και facebook και τώρα στις επαφές μου έχω όλους τους φίλους από το fb... Μεγάλη χαζομάρα έκανα, μάλλον. Τί να κάνω για να διαγραφούν από κει όλοι και να περάσω τα τηλέφωνα που θέλω...

Το πιθανότερο είναι να σας ζαλίσω με ερωτήσεις για λάθη....αλλά πρώτη φορά παίρνω... "έξυπνο τηλέφωνο" :lol:

 

Μέσα από τις επαφές πατας επιλογές (ο δεξί πλήκτρο) -->Φίλτρο --> και επιλέγεις ποιες επαφές θα εμφανίζονται.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Φιλενάδα...., αλλά δεν πειράζει... χαχα!!! Ευχαριστώ, πάντως.

Και κάτι άλλο.. το πρωί που πήρα το κινητό μάλλον έκανα χωρίς να το πολυκαταλάβω συγχρονισμό με gmail και facebook και τώρα στις επαφές μου έχω όλους τους φίλους από το fb... Μεγάλη χαζομάρα έκανα, μάλλον. Τί να κάνω για να διαγραφούν από κει όλοι και να περάσω τα τηλέφωνα που θέλω...

Το πιθανότερο είναι να σας ζαλίσω με ερωτήσεις για λάθη....αλλά πρώτη φορά παίρνω... "έξυπνο τηλέφωνο" :lol:

 

χαχαχαχα! σορρυ βρε αλλα δεν ηξερα!

τωρα θα πας επαφες-πατας το δεξι πληκτρο για τις ρυθμισεις-φιλτρο-και ξετικαριες εκει που λεει facebook στο xperia

και μετα θα σου δειχνει μονο τις επαφες που εχεις στο τηλ

αν θυμαμαι καλα ετσι γινετε

edit: μεχρι να το γραψω με προλαβε ο φιλος :)

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από τις επαφές πατας επιλογές (ο δεξί πλήκτρο) -->Φίλτρο --> και επιλέγεις ποιες επαφές θα εμφανίζονται.

 

Ευχαριστώ πολύ, καστορακο... Με έσωσες!!!

Και σένα σε ευχαριστώ kouberman...!!!

Edited by thir24
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα συμφορουμιτες! Εχω δυο ερωτησεις για οποιον φιλο γνωριζει:

 

1) Εχω ενα ακουστικο bluetooth της LG που ειναι συνδεμενο με το NEO V. Οταν πατηθει το πληκτρο απαντησης απο το ακουστικο μια φορα απλα και οχι παρατεταμενα, ξεκινα την φωνητικη αναζητηση απο το τηλεφωνο και επειτα καλει μονο του οτι του ρθει οταν πατηθει κατα λαθος μεσα στην τσαντα κλπ, μου εχει φαει 2 καρτες ετσι απο μονο του. Αυτο ειναι δοκιμασμενο και σε δευτερη συσκευη NEO V και κανει ακριβως το ιδιο. Ξερει κανεις πως να απενεργοποιησω αυτην την λειτουργια απο το κινητο ή απο το ακουστικο?

 

 

Πολύ σπαστικό, το έκανε και σε μένα με το που πατούσα μία φορά το κουμπί από το Bluetooth ακουστικό μου. Η μόνη λύση που βρήκα (και με βόλεψε) ήταν να χρησιμοποιήσω το Titanium Backup και να κάνω freeze τη φωνητική κλήση: Σώθηκα!....

 

Έχει σχεδόν ένα μήνα που το έκανα, και δεν φαίνεται να επηρεάζεται κάποια άλλη λειτουργία του κινητού.:D

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σπαστικό, το έκανε και σε μένα με το που πατούσα μία φορά το κουμπί από το Bluetooth ακουστικό μου. Η μόνη λύση που βρήκα (και με βόλεψε) ήταν να χρησιμοποιήσω το Titanium Backup και να κάνω freeze τη φωνητική κλήση: Σώθηκα!....

 

Έχει σχεδόν ένα μήνα που το έκανα, και δεν φαίνεται να επηρεάζεται κάποια άλλη λειτουργία του κινητού.:D

 

το Titanium Backup χρειαζεται να εισαι root για να το δουλεψεις?

 

Δεν είμαι σίγουρος αν θα σε βοηθήσει, αλλά δοκίμασε να πας στο LiveWare -> Ακουστικά και να απενεργοποιήσεις το LiveKey.

 

το Titanium Backup χρειαζεται να εισαι root για να το δουλεψεις?

 

DeJaVu το LiveKey πως το βρισκω ακριβως για να το δοκιμασω ?

Edited by chris24best
"Music Is My Life"
Link to comment
Share on other sites

το Titanium Backup χρειαζεται να εισαι root για να το δουλεψεις?

 

το πρωτο πραγμα που σου γραφει μπαινοντας στο Titanium Backup απο το μαρκετ χωρις να χρειαστεις να το εγκαταστησεις ειναι οτι χρειαζεται root. :rolleyes:

 

Παιδια μην φοβαστε να ψαξετε και λιγακι. Πιο γρηγορα θα το εβρισκες απο το να γραψεις το post.

 

offtopic: η συζητηση με την εγγυηση μεταφερθηκε σε ξεχωριστο θεμα και μπορουμε να συνεχισουμε εκει.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327395

Link to comment
Share on other sites

απορια

εχω αποθήκευση τισ επαφες στο κινητο πχ ονομα ελενη επιθετο ασχετη. κανω δημιουργία αντιγραφου και επιλεγω αποθηκευση καρτα σιμ.οταν ομως βαλω την καρτα σε αλλη συσκευη πχ moto v3,nokia xpressmusic μου τις εμφανιζει πχ ελενη/μ. κάποιος τρόπος για να αποφυγω την διορθωση 1-1 των επαφων?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλό μεσημέρι..

Έχω κατεβάσει το elixir, dw, handcent, astro....

Δεν μπορώ να κάνω παραμετροποίηση..(καλά το λέω..!!!!;;;) και να τα μετακινήσω π.χ στην πρώτη οθόνη.. Μου τα βγάζει με x που σημαίνει ότι δε ματακινούνται... Ούτε και από το elixir μπορώ να καταλάβω τί να κάνω για να βάλω τις επιλογές που θέλω στο dock..

Πατάω και το δεξί κάτω πλήκτρο για να δω τις επιλογές, αλλά τίποτα...

Επίσης, πώς γίνεται στο dock να βάλω περισσότερες από 3 θέσεις που έχει;

Edited by thir24
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλό μεσημέρι..

Έχω κατεβάσει το elixir, dw, handcent, astro....

Δεν μπορώ να κάνω παραμετροποίηση..(καλά το λέω..!!!!;;;) και να τα μετακινήσω π.χ στην πρώτη οθόνη.. Μου τα βγάζει με x που σημαίνει ότι δε ματακινούνται... Ούτε και από το elixir μπορώ να καταλάβω τί να κάνω για να βάλω τις επιλογές που θέλω στο dock..

Πατάω και το δεξί κάτω πλήκτρο για να δω τις επιλογές, αλλά τίποτα...

 

τι ακριβώς θέλεις να μετακινήσεις φίλε μου; δοκίμασες να το πατήσεις παρατεταμένα; μηπως πατούσες μονο το πλήκτρο κάτω δεξια; αν θες κατι να παει στην αρχική πάτα το παρατεταμένα και θα πάει αυτόματα,απο κει και πέρα ορίζεις σε πια απο τις αρχικές σου οθόνες θες να πάει ;) ελπίζω να βοήθησα!

Link to comment
Share on other sites

πως σβηνω την ενημερωση για την .62 που μου ηρθε?

 

εκκαθαριση δεδομενων απο update center

 

Ρε παιδια σας εχει τυχει να αναβει η οθονη στα καλα καθουμενα ενω δεν το πειραζετε;

 

και σε μενα το εχει κανει:wacko:

 

παιδιά μια ερώτηση...κάθε φορά που ανοίγω το κινητό μου βγάζει ειδοποίηση ότι τα δεδομένα είναι ανενεργά...πως το απενεργοποιω;; εννοώ να μην μου το βγάζει κάθε φορά....

 

δεν μπορεις να κανεις κατι

 

Παιδιά καλησπέρα κι από μένα.

Μου φαίνεται αδιανόητο να μην μπορώ να βάλω μια δική μου εικόνα ολόκληρη για φόντο!

Μπορείτε να βοηθήσετε;

 

υπαρχει κολπο για καποιου μεγεθους φωτογραφιες

 

παιδες να ρωτησω και εγω κατι?

επεσε χτες ζαχαρη στο πανω μερος του κινητου καταλαθος..το φυσιξα αμεσως..δεν εχει μεινει κατι θα εχω προβλημα στο μελλον?

 

επισης υπαρχει καποια εφαρμογη που να με πηγαινει στην εγγραφη ηχου του κινητου...προχτες καπως το ανοιξα αλλα δεν θυμαμαι με ποια εφαρμογη:wacko:

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

παιδες να ρωτησω και εγω κατι?

επεσε χτες ζαχαρη στο πανω μερος του κινητου καταλαθος..το φυσιξα αμεσως..δεν εχει μεινει κατι θα εχω προβλημα στο μελλον?

 

Αυτο που μπορεις να κανεις καλου κακου ειναι να το φυσιξεις με πεπιεσμενο αερα, εχει και στο πλαισιο τετοιο σπρει. Δεν θα παει χαμενο εξαλλου, ολο και καπου αλλου θα το χρησιμοποιησεις, και θα εχεις και το κεφαλι σου πιο ησυχο για το συγκεκριμενο θεμα...

trust me, I 'm an engineer:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...