Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανενα προβλημα...ολα δουλευουν ρολοι!!!! Ναι μου χει βγαλει ειδοποιηση, αλλα δεν το πειραζω ουτε για πλακα! :P

 

εγινε φιλε ευχαριστω πολυ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κανενα προβλημα...ολα δουλευουν ρολοι!!!! Ναι μου χει βγαλει ειδοποιηση, αλλα δεν το πειραζω ουτε για πλακα! :P

 

Αν κάνω downgrade στην 0.42 θα χάσω τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζεται screen protector το κινητό? Δεν λένε ότι η οθόνη δεν χαράζει? Αν βάλω screen protector θα ελαττωθεί η ευαισθησία της οθόνης αφής? Μήπως θα θέλει περισσότερη δύναμη στην πίεση?
Στάθης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζεται screen protector το κινητό? Δεν λένε ότι η οθόνη δεν χαράζει? Αν βάλω screen protector θα ελαττωθεί η ευαισθησία της οθόνης αφής? Μήπως θα θέλει περισσότερη δύναμη στην πίεση?

 

οχι δεν επηρεαζει κατι

δεν θα θες περισσοτερη δυναμη αλλα εχει λεει scratch resistant οθονη που δεν χαραζετε

τωρα τι να σου πω οτι θες κανεις

εγω δεν εχω βαλει

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις εγγυηση κτλ οχι, αν εννοεις απο δεδομενα, επαφες, μηνυματα, ναι χανεις τα παντα!

 

Μια μικρή βοήθεια φίλε μου στο

"6. Aφου έχουμε ενεργοποιήσει το USB Debugging και το Mass Storage (ρυθμίσεις->SE->Connectivity), συνδέουμε το κινητό με το PC."

 

Με ποιο τρόπο ενεργοποιώ το USB Debugging και για το Mass Storage επιλέγω λειτουργία μαζικής αποθήκευσης(MSC) αντί γαι λειτουργία μεταφοράς δεδομένων έτσι δεν είναι?

 

και "9. Καθώς έχουμε κλειστό το Neo V πατάμε συνεχόμενα το back button και το ξανασυνδέουμε στο PC. Αφήνουμε το back button και το φλασάρισμα ξεκινά αυτόματα."

 

α)Πατάω το πρώτο κουμπί έτσι δεν είναι γιατι στο ray που έχει το βίντεο δείχνει άλλο κουμπί.

β)Αφου αποσυνδέσω το κινητο το κλείνω, πατάω το κουμπί παρατεταμένα , το συνδέω και μετά το αφήνω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζεται screen protector το κινητό? Δεν λένε ότι η οθόνη δεν χαράζει? Αν βάλω screen protector θα ελαττωθεί η ευαισθησία της οθόνης αφής? Μήπως θα θέλει περισσότερη δύναμη στην πίεση?

 

Εγω που εβαλα screen protector που ειναι ματ στην αφη, ειμαι πολυ ευχαριστημενος απ'ολες τις αποψεις. Και δεν εχει δαχτυλιες η οθονη και η αφη ειναι πιο... smooth (δεν μπορω να το εξηγησω ελληνικα:p) και φυσικα προστατευεται απο γρατζουνιες κτλ.

 

http://www.ebay.com/itm/180757577246?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

Aυτα ακριβως πηρα για οποιον ενδιαφερεται

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα στα καλόπαιδα...

το κινητό (λευκό) το έχω μια εβδομάδα τώρα και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, ούτε τριγμούς ούτε τίποτα όλα δουλεύουν όπως πρέπει ... πραγματική σφαίρα :shoot:, όσον αφορά την αυτονομία της μπαταρίας δεν μπορώ να συγκρίνω γιατί πριν απ αυτό είχα το X10mini πρώτης γενιάς (για όσους κατάλαβαν ;) ) πάντως με gsm δίκτυο, φυσιολογική χρήση ίντερνετ, απενεργοποιημένη τη ''μεταφορά δεδομένων παρασκηνίου'' απενεργοποιημένη τη ''χρήση ασύρματων δικτύων'' και την φωτεινότητα κοντά στο 50% (disable auto brightnnes ενεργό) με βγάζει χαλαρά 2-2,5 μερούλες (πολύ καλά για πρώην χρήστη X10mini :respect:).

Απορία άλυτη : τα διάφορα task killers τελικά κάνουν ''δουλειά''? γιατί διαβάζω διάφορα κι έχω μπερδευτεί :wacko: .

Αυτα τα ολίγα κι από μένα και συγνώμη για το μεγάλο post .

 

Υ.Γ Σκέφτομαι να στείλω δωράκι το κινητό στον nobodyAtall και στον DarkDog :D ;).

Edited by VangelisG

OnePlus One Sandstone Black 64 GB+Tempered Glass Screen Protector+Flip Cover

ROM: Calkulin's OnePlus One v3.1

Link to comment
Share on other sites

αστο μεχρι να φορτισει.:)

 

έχει γίνει πράσινο να το αφήσω παραπάνω?

μεχρι να παει 100%

100% ειναι να το βγαλω?

Βγάλτο.

Εμένα στην κουζίνα μου θυμήσατε! "Πέρασαν πέντε λεπτά, να τα βγάλω τα μακαρόνια;"

Διαβάστε λίγο πρίν ρωτήσετε κάποια βασικά πράγματα. Κάποιοι έχουν γράψει μερικούς... τσελεμεντέδες! ;)

Παιδιά χρειάζεται screen protector το κινητό? Δεν λένε ότι η οθόνη δεν χαράζει? Αν βάλω screen protector θα ελαττωθεί η ευαισθησία της οθόνης αφής? Μήπως θα θέλει περισσότερη δύναμη στην πίεση?

Όχι. Σωστά λένε. Όχι. Όχι.

Απορία άλυτη : τα διάφορα task killers τελικά κάνουν ''δουλειά''? γιατί διαβάζω διάφορα κι έχω μπερδευτεί :wacko: .

Πιστεύω ότι κάνουν δουλειά.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα στα καλόπαιδα...

το κινητό (λευκό) το έχω μια εβδομάδα τώρα και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, ούτε τριγμούς ούτε τίποτα όλα δουλεύουν όπως πρέπει ... πραγματική σφαίρα :shoot:, όσον αφορά την αυτονομία της μπαταρίας δεν μπορώ να συγκρίνω γιατί πριν απ αυτό είχα το X10mini πρώτης γενιάς (για όσους κατάλαβαν ;) ) πάντως με gsm δίκτυο, φυσιολογική χρήση ίντερνετ, απενεργοποιημένη τη ''μεταφορά δεδομένων παρασκηνίου'' απενεργοποιημένη τη ''χρήση ασύρματων δικτύων'' και την φωτεινότητα κοντά στο 50% (disable auto brightnnes ενεργό) με βγάζει χαλαρά 2-2,5 μερούλες (πολύ καλά για πρώην χρήστη X10mini :respect:).

Απορία άλυτη : τα διάφορα task killers τελικά κάνουν ''δουλειά''? γιατί διαβάζω διάφορα κι έχω μπερδευτεί :wacko: .

Αυτα τα ολίγα κι από μένα και συγνώμη για το μεγάλο post .

 

Υ.Γ Σκέφτομαι να στείλω δωράκι το κινητό στον nobodyAtall και στον DarkDog :D ;).

 

Κάνουν και μεγάλη δουλειά φίλε μου,το μυστικό;Να ξέρεις να τα χρησιμοποιείς...............Δές τι λεει για το συγκεκριμένο θέμα και ο φίλος zxr

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω καταλάβει με το auto brightnnes... αν δεν μας ενοχλεί οι αυξομείωση της φωτεινότητας καλό δεν είναι ..οικονομία στην μπαταρία δεν κανει?

Η επειδή δουλεύει ο sensor καταναλώνει τελικά περισσότερο ρεύμα?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω καταλάβει με το auto brightnnes... αν δεν μας ενοχλεί οι αυξομείωση της φωτεινότητας καλό δεν είναι ..οικονομία στην μπαταρία δεν κανει?

Η επειδή δουλεύει ο sensor καταναλώνει τελικά περισσότερο ρεύμα?

 

Οικονομία μπορεί να κάνει αλλά δεν έχουμε το μέγιστο της φωτεινότητας. Με το autobrightness το κινητό γίνεται προβολέας αλλά με αντίστοιχο τίμημα στην μπαταρία. Αν και δεν καίει και πάρα πολύ παραπάνω απ ότι έχω παρατηρήσει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω καταλάβει με το auto brightnnes... αν δεν μας ενοχλεί οι αυξομείωση της φωτεινότητας καλό δεν είναι ..οικονομία στην μπαταρία δεν κανει?

Η επειδή δουλεύει ο sensor καταναλώνει τελικά περισσότερο ρεύμα?

 

Εγώ πάντως απο τότε που το έβαλα,έχω φτάσει την προβολή απο το 50% που ηταν πρίν το disable autobrightness,sto 6%.Απίστευτο και όμως αληθινό,τώρα έχω κατανάλωση κυψέλης το μεγαλύτερο που καταναλώνει και φτάνει αισίως το 45%.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους θα ήθελα μια βοήθεια εγκατέστησα το Go Widget και μετά από τα plugins το notifications όλα καλά μέχρι εδώ το θέμα που έχω είναι ότι στην εφαρμογή facebook ναι μεν εμφανίζει τις ειδοποιήσεις που έχω άλλα όταν μπαίνω στην εφαρμογή και τις διαβάζω και όταν βγαίνω μένουν σταθερά κολλημένες στο 14
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζεται screen protector το κινητό? Δεν λένε ότι η οθόνη δεν χαράζει? Αν βάλω screen protector θα ελαττωθεί η ευαισθησία της οθόνης αφής? Μήπως θα θέλει περισσότερη δύναμη στην πίεση?

 

Άλλο το "scratch resistant" κι άλλο το "scratch proof"...

Εγώ έβαλα, μάλιστα στη συσκευασία είχε 2, glossy & antiglare. Προτείνω την glossy.

H αλήθεια είναι πως θήκη κ ζελατίνα αφαιρούν όλη την αίσθηση της "γυμνής" συσκευής η οποία είναι ομολογουμένως εξαιρετική.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πω για το advanced task killer, που πολύς λόγος γίνεται, ότι οι εφαρμογές που σκοτώνει οι περισσοτερες, αν όχι όλες, μετά από λίγο ξεκινάνε πάλι. Εννοώ πιο το όφελος; Μήπως κάνω κάποιο λάθος στις ρυθμίσεις και ποιες είναι αυτές που έχουν καλύτερο αποτέλεσμα;

Υ.Γ. Εντωμεταξύ από ψάξιμο στο Internet κατάλαβα ότι είναι καλή η χρήση αρκετής μνήμης ram και ότι είναι θέμα λογισμικού.

Παρακαλώ να μου εξηγήσει κάποιος που ξέρει το advanced task killer και τις ρυθμίσεις του......

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Μια ερώτηση: ενώ χρησιμοποιώ το juiced defender και έχω ρυθμίσεις balanced όταν η μπαταρία πέφτει κάτω από 15% ξαφνικά πέφτει στο 1% και μετά από 5 λεπτά κλείνει από μπαταριά. Έχει να κάνει με τις ρυθμίσεις του juiced defender η πρέπει να κάνω κάτι άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Μια ερώτηση: ενώ χρησιμοποιώ το juiced defender και έχω ρυθμίσεις balanced όταν η μπαταρία πέφτει κάτω από 15% ξαφνικά πέφτει στο 1% και μετά από 5 λεπτά κλείνει από μπαταριά. Έχει να κάνει με τις ρυθμίσεις του juiced defender η πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

Κοίτα ξανά τις ρυθμίσεις στην καρτέλα Triggers. Εκεί κάτι έχεις κάνει και έχει τόσο απότομη συμπεριφορά.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Μια ερώτηση: ενώ χρησιμοποιώ το juiced defender και έχω ρυθμίσεις balanced όταν η μπαταρία πέφτει κάτω από 15% ξαφνικά πέφτει στο 1% και μετά από 5 λεπτά κλείνει από μπαταριά. Έχει να κάνει με τις ρυθμίσεις του juiced defender η πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

 

Αποκλείεται να είναι από το juiced defender αυτό που παθαίνεις,το έχω αρκετές αρκετές ημέρες και μπορώ να πώ πως και αυτό συμβάλει τα μέγιστα ώστε να κρατάει η μπαταρία τουλάχιστον 2 ημέρες και μετά απο σκληρή χρήση.Εγώ πάντως το έχω φτάσει με το juiced defender και μέχρι το 3% και μια χαρά δούλευε.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ απο χθες να βαλω τα go weather wallpaper και widget αλλα ενω να κατεβάζω απο το market κανονικά δεν μπορώ να βρω πως τα εφαρμόζω στην πραξη. Ξερει κανεις να μου πει τα βήματα; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Αν και γνωρίζω ότι οι microSD με micro SD HC είναι ίδιες, απλά το HC σημαίνει High Capacity, εντούτοις βλέπω στα τεχνικά χαρακτηριστικά να μην αναφέρεται http://www.sonyericsson.com/cws/products/mobilephones/overview/xperia-neo-v?cc=gr&lc=el#view=features_specifications , αλλά ακόμα κυριότερα, όταν έβαλα την 8GB microSD HC που έχει το nokia 5800 μου (φορμαρισμένη από pc σε fat32), το neo V αδυνατούσε να τη δει. Δεν ξέρω αν κάνω κάτι λάθος, δεν είχα δυνατότητα μέσω XP να φορμάρω σε fat16
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Μια microSDHC 16GB class 10 έχω σε FAT32 και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Καταραμένα ΝΟΚΙΑ....
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν και γνωρίζω ότι οι microSD με micro SD HC είναι ίδιες, απλά το HC σημαίνει High Capacity, εντούτοις βλέπω στα τεχνικά χαρακτηριστικά να μην αναφέρεται http://www.sonyericsson.com/cws/products/mobilephones/overview/xperia-neo-v?cc=gr&lc=el#view=features_specifications , αλλά ακόμα κυριότερα, όταν έβαλα την 8GB microSD HC που έχει το nokia 5800 μου (φορμαρισμένη από pc σε fat32), το neo V αδυνατούσε να τη δει. Δεν ξέρω αν κάνω κάτι λάθος, δεν είχα δυνατότητα μέσω XP να φορμάρω σε fat16

 

Ακριβώς την ίδια κάρτα έχω φορμαρισμένη fat32 από pc και δεν έχω κανένα πρόβλημα.:)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς την ίδια κάρτα έχω φορμαρισμένη fat32 από pc και δεν έχω κανένα πρόβλημα.:)

 

Δεν μπορώ να καταλάβω τι πάει στραβά. Στο 5800 δουλέυει τζάμι.

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...