Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εβγαλα φωτο με το ιννοβ για να καταλαβετε

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=23664&stc=1&d=1327853650

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι όντως κουφό, αλλά ποιο κουφό είναι το δικό μου πηγα να το κοιτάξω χωρίς τη θήκη, και τι παρατήρησα; πως εμένα δεν ανάβουν καθόλου χαχα. Είμαι σίγουρος όμως πως άναβαν ποιο παλιά, έχει καμία ρύθμιση τπτ και την πείραξα;

 

Edit: οκ το βρήκα, είναι λόγω του disable autobridnes. Μια χαρά δουλεύει, και δε φωτίζεται πουθενά αλλού, εκτός από τα κουμπάκια.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Του εκανα μια επανεκινηση και εστρωσε.καταλαβα τι εγινε.το ειχα φορτισει πιο πριν και εκανα και μια επανεκινηση.φαινεται εφαγε φλασια και φωτιζε πιο δυνατα ο φωτισμος του και φαινοταν ετσι.τωρα γυρισε στο κανονικο του αν και τωρα αν το κοιταξω απο πολυ κοντα φαινεται λιγο να φωτιζεται το Α.φανταζομαι και στα υπολοιπα ετσι θα ειναι.εαν δεν το προσεξεις δεν φαινεται
Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα φωτο με το ιννοβ για να καταλαβετε

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=23664&stc=1&d=1327853650

 

στο δικο μου ασπρο φαινεται λιγακι φως στο πλαστικο στη κατω μερια μονο.στης κοπελας μου ασπρο οχι...

Link to comment
Share on other sites

τελικα ποια ip εβαλες?

προσπαθω να συνδεθω

ανοιξα cmd/ipconfig και βαζω την "Διευθυνση IPv4"

μου ζηταει username και pass (δεν εβαλα τιποτα)

 

Από τις ρυθμίσεις του router, είδα ποια ΙΡ δίνει στο laptop, (πχ, 192.168.2), σωστά το λες, την IPv4. Εννοείται ότι έχουν γίνει όλες οι ρυθμίσεις για "share" στα windows. Με το όνομα του user(λογαριασμός χρήστη; δεν ξέρω καν τις ελληνικές ορολογίες), που έχεις στα windows και το password(εάν έχεις, αλλιώς αφήνεις κενό το password). (Πατώντας το winkey, επάνω δεξιά σου δείχνει το account name, αυτό θα βάλεις σαν username)

Link to comment
Share on other sites

στο σκουρο δεν γινεται σιγουρα γιατι το εχω..ας μας πουν οι φιλοι με το ασπρο

 

kai σε εμενα ετσι ειναι αλλα ισως ποιο αχνο γιατι εχω την φωτεινοτειτα 50%

Πότε ξανά LG!!:protest:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, εχω κατι εικονες "ειδικες" για smartphone (αναλυση 360x640) αλλα οταν παω να ορισω μια απ'αυτες ως background (ταπετσαρια) με βαζει να ορισω μονο μια περιοχη να εμφανιζει.

 

http://i.imgur.com/Hpduj.png

 

Εγω ομως δεν θελω να βαλω μονο οτι ειναι στο κουτι, αλλα ολη την εικονα. Πως γινεται?

 

ΥΓ: Εμφανιζεται ετσι.

Edited by z3et
Link to comment
Share on other sites

Εγω ομως δεν θελω να βαλω μονο οτι ειναι στο κουτι, αλλα ολη την εικονα. Πως γινεται?

 

Φτιάξε photos σε 960x854.

 

http://wallpaperpassion.com/sony-ericsson-xperia-neo-v-wallpapers.html

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, εχω κατι εικονες "ειδικες" για smartphone (αναλυση 360x640) αλλα οταν παω να ορισω μια απ'αυτες ως background (ταπετσαρια) με βαζει να ορισω μονο μια περιοχη να εμφανιζει.

 

 

Εγω ομως δεν θελω να βαλω μονο οτι ειναι στο κουτι, αλλα ολη την εικονα. Πως γινεται?

 

L].

 

Αγγιξε το κιτρινο πλαισιο απο γωνια και μεγενθυνε το

Link to comment
Share on other sites

 

Παλι δεν εμφανιζεται οπως το θελω (βασικα εμφανιζεται χαλια). Δηλαδη αυτο το μακροστενο, που καλυπτει ολη την οθονη σε τελεια αναλογια δεν μπορω να το πετυχω με τιποτα στο background?

 

@aDo, φυσικα και εχω παιξει με το κουτι. Στις μεν 360x640 μπορω μονο να "παρω" επιφανεια οση δειχνω και στην εικονα (και εμφανιζεται αναλογα). Στις μεν 960χ854 μπορω να επιλεξω ολη την επιφανεια, αλλα παλι στο background βγαινει χαλια. Επιλεγω μικροτερη (οση ειναι το θεμα) παλι τα ιδια...

Edited by z3et
Link to comment
Share on other sites

ποιες καρτες μνημης εχετε δοκιμασει και ειναι συμβατες με το neo v? ξερω οτι πρεπει να ειναι class 10.. εχω βρει αυτην http://www.amazon.co.uk/Samsung-Class-Micro-Extreme-Speed/dp/B00569J5E2/ref=sr_1_1?s=computers&ie=UTF8&qid=1327868253&sr=1-1 αλλα ρωταω μην την παρω και την παντρευτω αδικα...
Link to comment
Share on other sites

εγω κατεβασα καποια απο το zedge.net και το παιρνει ολο

 

Μετα απο 2 βδομαδες που το εχω προσεξα οτι οταν παταω τα κουμπια ο φωτισμος τους φωτιζει και το πλαστικο γυρω γυρω.γινεται και σε αλλους αυτο?φαινεται πολυ φτηνιαρικο...απορω πως δεν το προσεξα τοσο καιρο.

 

τιποτα και σε μενα ολα καλα..μονο το γυρω γυρω απο το πλαστικο φωτιζει ασπρο

 

Πρόσεξα ότι όταν η φόρτιση φτάσει 90% το φωτάκι στα πλάγια από πορτακαλί γίνεται πράσινο. Σημαίνει κάτι αυτό;

 

και να σημειωσω οτι μολις γινεται πρασινο το λαμπακι η μπαταρια ξανα αρχιζει να περναει απο την αρχη τις ωρες τις χρησεις..για να συνεχισει να μετραει δεν πρεπει να ειναι πρασινο

Edited by giothesuper

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

αυτο το παρατηρησα και εγω...οταν δεν ειμαι συνδεμενος σε ασυρματο και σε 3g ανοιγουν και φορτωνουν οι χαρτες κανονικοτατα..καλο αυτο..δεν νομιζω να χρεωθουμε ανοιγοντας gps και χαρτες ομως?

επισης οταν ανοιγουμε gps δεν μας ζηταει να ανοιξουμε wifi?

 

Δεν θα εχεις ενεργο το ρυθμισεις-->τοποθεσια και ασφαλεια-->χρήση ασύρματων δικτύων παρα μονο το απο κατω που ειναι το GPS και δεν χρεωνεσαι τιποτα.

 

Οταν παω να ενεργοποιησω το "χρήση ασύρματων δικτύων" μου βγαζει μηνυμα να αποδεκτω οτι

"Να επιτρεπεται στην υπηρεσια εντοπισμου τοποθεσιας της Google η συλλογή ανώνυμων δεδεομένων τοποθεσίας. Η συλλογή θα πραγματοποιηθεί ακόμη και αν δεν εκτελείται καμία εφαρμογή"

 

και μου τη δινει να το ενεργοποιησω. :mad:

Link to comment
Share on other sites

ποιες καρτες μνημης εχετε δοκιμασει και ειναι συμβατες με το neo v? ξερω οτι πρεπει να ειναι class 10.. εχω βρει αυτην http://www.amazon.co.uk/Samsung-Class-Micro-Extreme-Speed/dp/B00569J5E2/ref=sr_1_1?s=computers&ie=UTF8&qid=1327868253&sr=1-1 αλλα ρωταω μην την παρω και την παντρευτω αδικα...

 

exei μεταφορικα αυτη η καρτα?

Link to comment
Share on other sites

Παλι δεν εμφανιζεται οπως το θελω (βασικα εμφανιζεται χαλια). Δηλαδη αυτο το μακροστενο, που καλυπτει ολη την οθονη σε τελεια αναλογια δεν μπορω να το πετυχω με τιποτα στο background?

 

@aDo, φυσικα και εχω παιξει με το κουτι. Στις μεν 360x640 μπορω μονο να "παρω" επιφανεια οση δειχνω και στην εικονα (και εμφανιζεται αναλογα). Στις μεν 960χ854 μπορω να επιλεξω ολη την επιφανεια, αλλα παλι στο background βγαινει χαλια. Επιλεγω μικροτερη (οση ειναι το θεμα) παλι τα ιδια...

 

Η λύση σου νομίζω πως είναι απλή. Κατέβασε έναν launcher και επέλεξε να μη κάνει scroll το background σου. Τώρα σου το εμφανίζει μόνο σε αυτές τις αναλογίες γιατί πρέπει να κάνει scroll (δεν έχει επιλογή για disable ο μαμά launcher).

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει προ-εγκατεστημενος ο Wisepilot, αλλα πρεπει να ειναι trial...

 

εγω που το ανοιξα μια χαρα δουλευει. αλλωστε η εφαρμογη δωρεαν δεν ειναι; να ρωτησω αυτο μπορω να το χρησιμοποιω και χωρις wifi ή θα με χρεώνει;

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει προ-εγκατεστημενος ο Wisepilot, αλλα πρεπει να ειναι trial...

 

αυτο θελει internet για να κατεβασει τους χαρτες. Διαφορετικα πρεπει να πληρωσεις 5€ τα 2 χρονια ωστε να αποθηκευσεις τους χαρτες που θα κατεβασεις στο κινητο και ετσι σε μελλοντικο ανοιγμα να μην χρειαζεται να τους κατεβασει και παλι. Για να αποκτησεις φωνητικη πλοηγηση και τετοια πρεπει να πληρωσεις και αλλα λεφτα. Δηλαδη χωρις internet και χωρις να πληρωσεις ειναι για πεταμα.

Link to comment
Share on other sites

exei μεταφορικα αυτη η καρτα?

 

εχει μεταφορικα κανε αdd to basket βαλε την διεύθυνση αποστολης σου και θα στα βγαλει

Link to comment
Share on other sites

εχει μεταφορικα κανε αdd to basket βαλε την διεύθυνση αποστολης σου και θα στα βγαλει

 

ποσο ειναι?γτ πρεπει να γινω μελος τωρα και διαφορα τετοια...

Link to comment
Share on other sites

Eχω ένα πρόβλημα μάγκες καταναλώνει πάρα πολύ εύκολα τα ΜΒ του ίντερνετ όταν δεν βρίσκω wifi μπορεί καποιος να μου πεί τι γίνεται τι να κάνω μου τρώει 1ΜΒ το λεπτό όπως το έχω υπολογίσει...τη βοήθειά σας λοιπόν γιατί δεν είμαστε για κάρτες συνέχεια τέτοιες εποχές!

Να προσθέσω οτι την κίνηση δεδομένων την απενεργοποιώ για να μην χρεόνομαι...περιμενω βοήθειες

Σας έχει τύχει να το παρατηρήσετε?

 

ρυθμισεις-->ασυρματα δικτυα-->δικτυα κινητης τηλεφωνιας-->"δεδομενα ενεργα" και "περιαγωγη δεδομενων" ατσεκαριστα

 

exei μεταφορικα αυτη η καρτα?

 

Με μεταφορικα η παραπανω ερχεται 26€ αλλα την συγκεκριμενη την πουλαει και το amazon στις 18£ δηλαδη στα 22€ χωρις μεταφορικα. Με προιοντα κοντα απο 25£ και ανω εχεις επιλογη να γλιτωσεις ομως τα μεταφορικα. Για αυτο κοιταξτε να παρετε και κατι αλλο που να θελετε βεβαια.

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00569J5E2/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις-->ασυρματα δικτυα-->δικτυα κινητης τηλεφωνιας-->"δεδομενα ενεργα" και "περιαγωγη δεδομενων" ατσεκαριστα

 

Τα έχω κάνει αυτά.Εγώ ρωτάω γιατί με χρεώνει τοσο πολύ όταν μπαίνω σε απλά σάιτ με τη θέληση μου.Πιο πρίν είχα το W995 και έκανα την ίδια ακριβώς χρήση,μου έφτανε και μου περίσευε!Τώρα εδώ τι γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις-->ασυρματα δικτυα-->δικτυα κινητης τηλεφωνιας-->"δεδομενα ενεργα" και "περιαγωγη δεδομενων" ατσεκαριστα

 

Τα έχω κάνει αυτά.Εγώ ρωτάω γιατί με χρεώνει τοσο πολύ όταν μπαίνω σε απλά σάιτ με τη θέληση μου.Πιο πρίν είχα το W995 και έκανα την ίδια ακριβώς χρήση,μου έφτανε και μου περίσευε!Τώρα εδώ τι γίνεται?

 

Μα που να ξερει φιλε μου ο αλλος σε τι σελιδα μπαινεις και χρεωνεσαι 1 MB και το ρωτας; :wacko: Περιμενεις απαντηση;

 

το w995 δεν υποστηριζει flash. Δεν σε χρεωνει πολλα ενα κινητο αλλα οι σελιδες που μπαινεις και οι ρυθμισεις του browser.

 

Αν χρησιμοποεις τα MBs απο τον παροχο σου τοτε χρησιμοποιηε τον opera mini που δεν υποστηριζει flash και κλεισε απο τις ρυθμισεις να φορτωνει τις εικονες των site που επισκεπτεσαι. Ετσι μεσω wifi μπορεις να χρησιμοποιεις πχ. τον dolphin και μεσω 3g τον opera mini για να μην χρεωνεσαι πολλα MB.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...