Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια ερωτηση:-αν κανω freeze μεσω titanium τον stock launcher επειδη εχω βαλει τον go launcher ex δεν θα υπαρξει προβλημα με force close κτλπ ε?

 

Μην το κανεις καλυτερα. Γιατι ετσι και φας ενα fc στον go η οταν τον κανεις ενημερωση και κλεισει μπορει να σκαλωσει και να μην μπορεις να ανοιξεις κανεναν launcher.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μην το κανεις καλυτερα. Γιατι ετσι και φας ενα fc στον go η οταν τον κανεις ενημερωση και κλεισει μπορει να σκαλωσει και να μην μπορεις να ανοιξεις κανεναν launcher.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

ναι οντως δεν το σκεφτηκα αυτο...ευχαριστω μαν..

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε πως βάζω wallpaper εικόνα και όχι κινούμενη εικόνα;

 

αν μιλας γενικα προσθηκη ταπετσαριας πατωντας την αρχικη οθονη για καποια δευτερολεπτα επιλογη απο συλλογη και επιλεγεις;)

 

και βεβαια εχει gps με δορυφορο. Αλλωστε υπαρχει gps χωρις καθολου δορυφορο; ;) Για χαρτη εχει το google maps και θα πρεπει να εχεις ανοιξει μια μεγαλη περιχοη προηγουμενως με το wifi για να αποθηκευτει στη rom και να το δουλεψεις για οταν το χρειαστεις. Δεν εχει καποιο προγραμμα με προεγκατεστημενους χαρτες.

 

αυτο το παρατηρησα και εγω...οταν δεν ειμαι συνδεμενος σε ασυρματο και σε 3g ανοιγουν και φορτωνουν οι χαρτες κανονικοτατα..καλο αυτο..δεν νομιζω να χρεωθουμε ανοιγοντας gps και χαρτες ομως?

επισης οταν ανοιγουμε gps δεν μας ζηταει να ανοιξουμε wifi?

Edited by giothesuper

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο wallpaper που εχω, ειναι μαζι με το go weather και απλα επιλεγεις πως θες να ειναι! :)

 

Ναι από που τ επιλέγεις;όταν μπαίνω στην εφαρμογή το φτιάξα και δεν είναι κινούμενο.στο φόντο όμως;

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξα ότι όταν η φόρτιση φτάσει 90% το φωτάκι στα πλάγια από πορτακαλί γίνεται πράσινο. Σημαίνει κάτι αυτό;
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξα ότι όταν η φόρτιση φτάσει 90% το φωτάκι στα πλάγια από πορτακαλί γίνεται πράσινο. Σημαίνει κάτι αυτό;

 

Σημαίνει πως έχει αρχίσει να φτάνει στο 100%,δεν είναι και κάτι το φοβερό!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

όπως ανέφερα και πριν χρησιμοποιω το myphoneexplorer για να περασω τις επαφες του κινητου στον υπολογιστη, ομως μου εμφανιζει σφαλμα. τι να φταιει; επισης, με την εφαρμογη του κινητου ενω συγχρονιζω το λογαριασμο στο google δεν βλεπω καποια επαφη.. ευχαριστω

 

 

Υ.Γ. υπάρχει προγραμμα με προεγκαταστημενους χαρτες και να ειναι δωρεαν;

 

Πρόγραμμα με δωρεάν χάρτες και offline, είναι το mapdroid και με Ελλάδα, Απλά την πρώτη φορά θα κατεβάσεις τους χάρτες σε ένα wi-fi γιατί είναι πολλά mb.

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

το εχω και εγω αψογο αλλα μου σπαει τα νευρα γτ κατεβασα ενα παιχνιδι και καθε 5 λεπτα διακοπτεται η ληψη,,,

ηταν το ΤΙΝ ΤΙΝ στα 895ΜΒ και διακοπηκε περιπου 20φορες το κατεβασα και απο αλλο νεο ν και τα ιδια γτ????

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr
Πότε ξανά LG!!:protest:
Link to comment
Share on other sites

το εχω και εγω αψογο αλλα μου σπαει τα νευρα γτ κατεβασα ενα παιχνιδι και καθε 5 λεπτα διακοπτεται η ληψη,,,

ηταν το ΤΙΝ ΤΙΝ στα 895ΜΒ και διακοπηκε περιπου 20φορες το κατεβασα και απο αλλο νεο ν και τα ιδια γτ????

 

μου το κανει και εμενα αυτο...εγω κατεβασα το gt κατι τετοιο παιχνιδι ητανε...300μβ περιπου και μου διακοπηκε το κατεβασμα 5 φορες...δεν ξερω γιατι

Link to comment
Share on other sites

[2 σε 1] Οδηγός για Battery Styles & Reboot Phone option στο Power

 

http://forum.xda-developers.com/picture.php?albumid=5007&pictureid=16334

 

Power menu είναι όταν πατάμε παρατεταμένα το power on/off button για να επιλέξουμε Flight/Silent/Power off/Take screenshot. Με τον συγκεκριμένο οδηγό θα προστεθεί και η επιλογή του Reboot. Ο οδηγός είναι μόνο για 4.0.2.A.0.42 firmware!

 

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQRqUNnwtfuAzxVSR-YR0-zQuPgQ5ignIrWLfkO2ol_NoK0yO8LJWd8gLpg

 

Προσπαθώ εδώ και πόση ώρα να κάνω copy τα original αρχεία από το system / framework, άλλα δε μεταφέρονται με τπτ το copy/move etc πως γίνεται;

Άκυρο τα μετέφερα, όσον αφορά τα permitions μπορείς να βάλεις καμία φωτό για να καταλάβω πως πρέπει να είναι; έχει 9 κουτάκια τι να τσεκάρω;

Στα permitions υπάρχει το

Read. Write. Execute

Ower

 

Grup

 

Others

 

Με τα αντίστοιχα 9 κουτάκια αμ μπορείς sakiss διαφωτίσε με σε παρακαλώ.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Οταν εισαι στην αρχικη οθονη πατας το δεξι πληκτρο και επιλεγεις φοντο, μετα θα σου βγαλει τρεις επιλογες, καποιο απο αυτα θα λεει ζωντανες ταπετσαριες, και θα το βρεις εκει μεσα ;)

 

 

 

 

 

Εγω το εχω κατεβασει, και μενα σταματουσε κυριως οταν το ετρεχα στο παρασκηνιο για πολυ ωρα και ταυτοχρονα ειχα facebook ανοιχτο. Ξεκηνα το download και αστο να τρεχει....κατα διαστηματα να ενεργοποιεις την οθονη για να μην πεφτει σε κατασταση αδρανειας! Ειναι πολυ εθιστικο παιχνιδακι και τελειο, γραφικα απιστευτα!!! :D

 

υπαρχει περιπτωση να εχω απλα εικονα εξω στο φοντο και οχι κινουμενη εικονα?για το go weather παντα μιλαω

Link to comment
Share on other sites

Στα κεντρικά υπάρχει κινητικότητα (A 4.0.2.D.0.5 ECO Jan 27, 2012), λέτε να ετοιμάζονται για το μεγάλο άλμα :)

για αυτό καθυστερεί το root του .62 μήπως περιμένουνε το 4.0 μια και καλή

 

http://www.ptcrb.com/vendor/complete/view_complete_request_guest.cfm?modelid=20188

Samsung Galaxy Watch 4 classic 46mm - Samsung Galaxy S21 Ultra 512 - Samsung Galaxy S10+ 1ΤΒ - Samsung Galaxy Watch - Samsung S8+ - Gear S3 - Xperia M2 - NEO V Xperia Ultimate HD 4.0 + ROOT+CMW5

Link to comment
Share on other sites

Ναι, απλα δεν κατεβαζεις animated θεμα! ;) βαζεις το προεπιλεγμενο του προγραμματος ;)

 

αα οκ ευχαριστω πολυ...

 

Στα κεντρικά υπάρχει κινητικότητα (A 4.0.2.D.0.5 ECO Jan 27, 2012), λέτε να ετοιμάζονται για το μεγάλο άλμα :)

για αυτό καθυστερεί το root του .62 μήπως περιμένουνε το 4.0 μια και καλή

 

http://www.ptcrb.com/vendor/complete/view_complete_request_guest.cfm?modelid=20188

 

δλδ τι ειναι αυτο?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

δλδ τι ειναι αυτο?

 

 

Είναι το τμήμα το προγραμματιστών που ετοιμάζουνε καινούριο update για το κινητό, σε αυτό το στάδιο που είναι τώρα είναι πρώιμο, λογικά θα βγάλουνε 2-3 δοκιμαστικά ακόμα και μετά βγαίνει το επίσημο σε εμάς

Samsung Galaxy Watch 4 classic 46mm - Samsung Galaxy S21 Ultra 512 - Samsung Galaxy S10+ 1ΤΒ - Samsung Galaxy Watch - Samsung S8+ - Gear S3 - Xperia M2 - NEO V Xperia Ultimate HD 4.0 + ROOT+CMW5

Link to comment
Share on other sites

Είναι το τμήμα το προγραμματιστών που ετοιμάζουνε καινούριο update για το κινητό, σε αυτό το στάδιο που είναι τώρα είναι πρώιμο, λογικά θα βγάλουνε 2-3 δοκιμαστικά ακόμα και μετά βγαίνει το επίσημο σε εμάς

 

επισημοι προγραμματιστεw ?

Link to comment
Share on other sites

επίσημοι προγραμματιστές?

 

Ναι είναι το τμήμα που έχει αναλάβει από την sony να φτιάχνει το software, επίσημα πράματα :)

 

Άλλα αυτό δεν πάει να πει ότι το αποτέλεσμα θα είναι ICS 4.0, μπορεί να είναι και ένα μικρό update όπως το .62 για να βελτιώσουνε κάτι άμεσα.

Λόγο ότι έχουνε αναφέρει ότι το Μάρτιο με Απρίλιο θα βγάλουνε το ICS υποθέτω ότι μπορεί να είναι αυτό η αρχή του!!!!

Edited by pgpmx5

Samsung Galaxy Watch 4 classic 46mm - Samsung Galaxy S21 Ultra 512 - Samsung Galaxy S10+ 1ΤΒ - Samsung Galaxy Watch - Samsung S8+ - Gear S3 - Xperia M2 - NEO V Xperia Ultimate HD 4.0 + ROOT+CMW5

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ εδώ και πόση ώρα να κάνω copy τα original αρχεία από το system / framework, άλλα δε μεταφέρονται με τπτ το copy/move etc πως γίνεται;

Άκυρο τα μετέφερα, όσον αφορά τα permitions μπορείς να βάλεις καμία φωτό για να καταλάβω πως πρέπει να είναι; έχει 9 κουτάκια τι να τσεκάρω;

 

Αν διαβάσεις και τον οδηγό του Power Widget το γράφω αναλυτικά. Τσεκάρεις στην 1η γραμμή τα 2 πρώτα κουτάκια και στις άλλες 2 μόνο τα πρώτα. Τα υπόλοιπα uncheck. Δλδ rw-r-r.

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις και τον οδηγό του Power Widget το γράφω αναλυτικά. Τσεκάρεις στην 1η γραμμή τα 2 πρώτα κουτάκια και στις άλλες 2 μόνο τα πρώτα. Τα υπόλοιπα uncheck. Δλδ rw-r-r.

 

Οκ φίλε μου το έκανα:):):):):):) απλά φοβερό, ένα μπράβο για την μετάφραση σου και την βοήθεια που έδωσες....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Φτιαξε ενα τοπικ, γιατι εδω χανετε και ψαχνουμε συνεχεια!!!

Ετοιμάζεται! Που να σας προλάβω όλους!

Επισης το elixir xρειαζεται να σαι root?ποιο ειναι καλυτερο το elixir H το elixir 2?

To elixir χρησιμοποιώ. Δεν θέλει root.

μια ερωτηση:-αν κανω freeze μεσω titanium τον stock launcher επειδη εχω βαλει τον go launcher ex δεν θα υπαρξει προβλημα με force close κτλπ ε?

Κανονικά ισχύει αυτό που σου απαντήσανε ήδη. Πρακτικά όμως δεν έχεις πρόβλημα γιατί όσες φορές μου κράσαρε ο ADW πατώντας το Home σου βγάζει πάλι την επιλογή για να διαλέξεις launcher οπότε ουσιαστικά επανεκκινείς τον launcher σου απροβλημάτιστα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2 βδομαδες που το εχω προσεξα οτι οταν παταω τα κουμπια ο φωτισμος τους φωτιζει και το πλαστικο γυρω γυρω.γινεται και σε αλλους αυτο?φαινεται πολυ φτηνιαρικο...απορω πως δεν το προσεξα τοσο καιρο.
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2 βδομαδες που το εχω προσεξα οτι οταν παταω τα κουμπια ο φωτισμος τους φωτιζει και το πλαστικο γυρω γυρω.γινεται και σε αλλους αυτο?φαινεται πολυ φτηνιαρικο...απορω πως δεν το προσεξα τοσο καιρο.

 

Όχι εμένα φωτίζουν κανονικά όπως πρέπει μόνο το κενό των πλήτρων

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2 βδομαδες που το εχω προσεξα οτι οταν παταω τα κουμπια ο φωτισμος τους φωτιζει και το πλαστικο γυρω γυρω.γινεται και σε αλλους αυτο?φαινεται πολυ φτηνιαρικο...απορω πως δεν το προσεξα τοσο καιρο.

πιο εννοεις το μεταλλικο στο πλαι?

 

Όχι εμένα φωτίζουν κανονικά όπως πρέπει μόνο το κενό των πλήτρων

και εμενα μονο το κενο φωτιζει

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2 βδομαδες που το εχω προσεξα οτι οταν παταω τα κουμπια ο φωτισμος τους φωτιζει και το πλαστικο γυρω γυρω.γινεται και σε αλλους αυτο?φαινεται πολυ φτηνιαρικο...απορω πως δεν το προσεξα τοσο καιρο.

 

Κι εμένα μόνο το κενό φωτίζεται.

Μετά τον οδηγό του φίλτατου sakiss για fast reboot και μπαταρίας, εχω πάθει πλάκα, πλέον εχω και μετρητή πάνω στην μπαταρία, συν ότι εχω αυτό που ήθελα πάντα fast reboot όταν πατάω το power off. Οπότε πάει το widget της μπαταρίας πάει και το widget του reboot δλδ δύο προγράμματα που τρέχαν εξτρά, είναι μείον πλέον. Έτσι όπως τα βλέπω και root για την 62 να βγει, χλωμό το κόβω να αλλάξω την 42. Μιας και δεν εχω κανένα πρόβλημα γιατί να το κάνω. Θα παω απευθείας στο σάντουιτς....

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Και στο δικο μου νομιζω ετσι ηταν,γιατι αποκλειεται να μην το ειχα προσεξει.να εσπασε τιποτα και να διαχεεται το φως?για να καταλαβετε το xperia που γραφει απο κατω,φωτιζεται το Χ και το Α.το πλαστικο δηλαδη.σαν να εχεις παρει ενα λεπτο πλαστικο και να το φωτιζεις με φακο απο πισω.τι να κανω?να το παω να το κοιταξουν?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...