Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα reboot στα υπ'όψιν σας, που να ενσωματώνεται στην οθόνη την ώρα που πατάμε για να απενεργοποιηθή το τηλ. Πιστεύω να καταλάβατε τι εννοώ, με το πλαϊνό κουμπάκι μας δίνει κάποιες επιλογές πατώντας το παρατεταμένα. Εκεί λέω αν μπορούμε να ενσωματώσουμε και μια επιλογή reboot.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά ρε παιδιά καμμιά silicon case ψιλοφθηνή που να ταιριάζει στο άσπρο βρήκε κανείς???

http://www.ebay.co.uk/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=190551122143&ssPageName=ADME:B:EOIBSA:GB:1123

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα reboot στα υπ'όψιν σας, που να ενσωματώνεται στην οθόνη την ώρα που πατάμε για να απενεργοποιηθή το τηλ. Πιστεύω να καταλάβατε τι εννοώ, με το πλαϊνό κουμπάκι μας δίνει κάποιες επιλογές πατώντας το παρατεταμένα. Εκεί λέω αν μπορούμε να ενσωματώσουμε και μια επιλογή reboot.

Το widgetsoid αν θυμάμαι καλά έχει τέτοια επιλογή.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

νομιζα οτι αυτο εννοειται!!ποιος ειναι τοσο "αδαης" να στελνει με 70 χαρακτηρες;;

(ειναι μαλιστα ενας απο τους κυριους λογους που πολλοι προτιμουν το handcent απο μαμα εφαρμογη)

 

φιλε tzagaritos αν υπαρχει στο πλαισιο εννοειται μπορεις να πληρωσεις με δοσεις..:)

 

Σε αυτό τι διαφορά έχει το Handsent από τη μαμά εφαρμογή; Μια χαρά 160 στέλνει και η μαμά.

Link to comment
Share on other sites

Σχεδον ιδια την εχει ''γνωστο μεγαλο καταστημα παιχνιδιων'':X με 2,99 :happy: την εχω και εχω κοψει τον βραχιονα για να ειναι ποιο μικρος ;)

Διαβασα εδω οτι συνδεσατε στο τηλεφωνο εξωτερικο δισκο ποντικι κ.α., απορια/ερωτηση: με το mhl μηπως εχουμε καποιο οφελος-πλεονεκτηματα? θα φορτιζει κανονικα και θα μπορουμε να εχουμε συνδεδεμενα και αυτα που αναφερατε?

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p5197.m570.l1311&_nkw=mhl+adapter&_sacat=See-All-Categories

Η εικονα ειναι απο το τηλεφωνο της αδελφης μου neo v ρουταρισμενο με την .42, αναβαθμηση δεν της κανω μεχρι να βγει ευκολος τροπος για root στην .62.

 

Με ότιδήποτε έχει σχέση με μνήμη δεν συνδέεται μου το επιβεβαίωσε και η Sony.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

σημερα περασα καποια τραγουδακια στην καρτουλα που ειχε μεσα η συσκευασια.

Αλλα διαπιστωσα καποια Κολληματακια κατα την αναπαραγωγη( ειμουν με hands free) , ειναι λογω class της καρτας η παιζει να φταιει το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα reboot στα υπ'όψιν σας, που να ενσωματώνεται στην οθόνη την ώρα που πατάμε για να απενεργοποιηθή το τηλ. Πιστεύω να καταλάβατε τι εννοώ, με το πλαϊνό κουμπάκι μας δίνει κάποιες επιλογές πατώντας το παρατεταμένα. Εκεί λέω αν μπορούμε να ενσωματώσουμε και μια επιλογή reboot.

 

Προτείνω AnReboot (για root users).

Link to comment
Share on other sites

σημερα περασα καποια τραγουδακια στην καρτουλα που ειχε μεσα η συσκευασια.

Αλλα διαπιστωσα καποια Κολληματακια κατα την αναπαραγωγη( ειμουν με hands free) , ειναι λογω class της καρτας η παιζει να φταιει το κινητο?

 

Αν δεν έχουν κάποιο πρόβλημα τα mp3, μάλλον φταίει η class της μαμίσιας που είναι αργή έτσι κι αλλιώς!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχουν κάποιο πρόβλημα τα mp3, μάλλον φταίει η class της μαμίσιας που είναι αργή έτσι κι αλλιώς!

 

δεν ξερω στο pc και mp3 εχω τα ιδια και δεν κολλανε , και εμενα το μυαλο μου στην καρτα πηγε απλα ρωτησα να παρω και μια αλλη γνωμη :P

Link to comment
Share on other sites

σημερα περασα καποια τραγουδακια στην καρτουλα που ειχε μεσα η συσκευασια.

Αλλα διαπιστωσα καποια Κολληματακια κατα την αναπαραγωγη( ειμουν με hands free) , ειναι λογω class της καρτας η παιζει να φταιει το κινητο?

 

Δε νομίζω να φταίει η class, ίσως να είναι προβληματική η κάρτα σου γενικότερα.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό τι διαφορά έχει το Handsent από τη μαμά εφαρμογή; Μια χαρά 160 στέλνει και η μαμά.

 

Κινητα παραεισαγωγης στελνουν 70 χαρακτηρες..;)

Οπως και καρτες με διαφορετικο localization αν δν κανω λαθος

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε χασει λιγο την μπαλλα μου φαινεται, με το "class" της καρτας μνημης. Καλές κι αγιες οι 10αρες και ειθε να ερθουνε και 20αρες, αλλα υτο δεν σημαινει οτι οι αλλες ειναι για πεταμα. Μια χαρα δουλευουν οι παλιες καρτες μνημης μου κι ας ειναι ανω της πενταετιας. Συγκεκριμενα, δοκιμαζα πριν λιγες ημερες μια 32ΜΒ class...-1...:lol: και επαιζε τα δυο -320kbps- Mp3 τραγουδια, ανετοτατα. Μην τρελαινεστε με το hype που λανσαρουν ανα 3 μηνες οι εταιρειες...
Link to comment
Share on other sites

το θεμα δεν διαβαζεται και επισημα με τοσες σελιδες και ασχετα.. οτι προλαβει να δει καποιος και να απαντησει..

 

τεσπ αν ξερετε..

 

δοκιμασα σημερα για 1η φορα να ακουσω ραδιο εκτενως.. ακομη και για το ραδιο πρεπει να κατεβασουμε εφαρμογη? εννοω κανονικο χωρις ιντερνετ κλπ

η εφαρμογη δεν ειναι πολυ βολικη νομιζω και ειναι δυσκολο να αλλαξεις σταθμους

Link to comment
Share on other sites

ολα σε ενα με μολις 10.50 ευρω χωρις μεταφορικα για οσους ψαχνουν για θηκες screen protectors κλπ

http://www.ebay.com/itm/NEW-10in1-TPU-GEL-CASE-CHARGER-HOLDER-LCD-FILM-SONY-ERICSSON-XPERIA-NEO-/250950769409?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item3a6dd4db01

 

θελει βεβαια κανα 2 βδομαδες να ρθουν αλλα νταξει τζαμπα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

σημερα περασα καποια τραγουδακια στην καρτουλα που ειχε μεσα η συσκευασια.

Αλλα διαπιστωσα καποια Κολληματακια κατα την αναπαραγωγη( ειμουν με hands free) , ειναι λογω class της καρτας η παιζει να φταιει το κινητο?

 

Αν κανει στιγμιαιες παυσεις λογικα ειναι επειδη τρεχει πολυ πραγμα στο backround.δοκιμασε να σκοτωσεις ενδεικτικα μερικες εφαρμογες και δες αν συνεχιζει να στο κανει..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεία σας παιδία, συγχαρητήρια για το σχολιασμό και την αναλύση που κάνετε για την κάθε συσκευή. Επειδή απέκτησα λόγω αναβαθμισης την εν λόγω συσκευή (από Vodafone). Και επειδή είμαι χρήστης iphone 3+ χρόνια, άρα και IOS δεν έχω ιδέα τι εστί android/market etc.. Επειδή όμως έχω διαβάσει σχεδόν όλο το topic για το κινητό και μου αρέσει σαν συσκευή.. Θέλω να ρωτήσω εάν υπάρχει στο μάρκετ του ανδρόιδ πρόγραμμα σαν το AVplayer που υπάρχει στο apple store που παίζει ταινίες και αναγνωρίζει - διαβάζει ελληνικούς υπότιτλους. (δεν χρειάζεται να είναι encoded sto avi/mp4 αρχείο, αλλά σαν .srt αρχείο ξεχωριστό με την ταινία). Διότι λόγω εργασίας ταξιδεύω αρκετά με τρένο κτλπ, και μου χρησιμεύει πολύ να βλέπω καμία ταινιούλα για να περνάει η ώρα στο ταξίδι. Εάν υπάρχει καλώς να τη χρησιμοποιώ τη συσκευή, και να παρατήσω το iphone, αλλιώς μου φαίνεται πάει για δωράκι στον βαφτηστήρι.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Και πάλι συγχαρητήρια στο φόρουμ, και σε όλα τα μέλη που ασχολούνται.

Edited by flingz
Link to comment
Share on other sites

Γεία σας παιδία, συγχαρητήρια για το σχολιασμό και την αναλύση που κάνετε για την κάθε συσκευή. Επειδή απέκτησα λόγω αναβαθμισης την εν λόγω συσκευή (από Vodafone). Και επειδή είμαι χρήστης iphone 3+ χρόνια, άρα και IOS δεν έχω ιδέα τι εστί android/market etc.. Επειδή όμως έχω διαβάσει σχεδόν όλο το topic για το κινητό και μου αρέσει σαν συσκευή.. Θέλω να ρωτήσω εάν υπάρχει στο μάρκετ του ανδρόιδ πρόγραμμα σαν το AVplayer που υπάρχει στο apple store που παίζει ταινίες και αναγνωρίζει - διαβάζει ελληνικούς υπότιτλους. (δεν χρειάζεται να είναι encoded sto avi/mp4 αρχείο, αλλά σαν .srt αρχείο ξεχωριστό με την ταινία). Διότι λόγω εργασίας ταξιδεύω αρκετά με τρένο κτλπ, και μου χρησιμεύει πολύ να βλέπω καμία ταινιούλα για να περνάει η ώρα στο ταξίδι. Εάν υπάρχει καλώς να τη χρησιμοποιώ τη συσκευή, και να παρατήσω το iphone, αλλιώς μου φαίνεται πάει για δωράκι στον βαφτηστήρι.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Και πάλι συγχαρητήρια στο φόρουμ, και σε όλα τα μέλη που ασχολούνται.

 

https://market.android.com/details?id=com.mxtech.videoplayer.ad

μαζι με αυτο https://market.android.com/details?id=com.mxtech.ffmpeg.v7_vfpv3d16#?t=W251bGwsMSwxLDIxMiwiY29tLm14dGVjaC5mZm1wZWcudjdfdmZwdjNkMTYiXQ..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια και μπραβω σας για τις συμβουλες και τις βοηθειες που μας δινετε.

Εχω κανει και εγω αναβαθμηση σε .62 αλλα διαβασα στο forum για αυτην την σελιδα: http://unlockbootloader.sonyericsson.com/instructions

Το εχει δοκιμασει κανεις? αξιζει η καλιτερα να περιμενω?

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω AnReboot (για root users).

 

Eγω εχω το fast reboot.

 

https://market.android.com/details?id=com.greatbytes.fastreboot&feature=related_apps#?t=W251bGwsMSwxLDEwOSwiY29tLmdyZWF0Ynl0ZXMuZmFzdHJlYm9vdCJd

 

Επίσης, στο θεμα του overclocking, ειναι αδύνατον να ανεβάσουμε την συχνότητα πάνω απο 1024MHz. Δοκίμασα πολλά app για αυτη τη δουλειά. Και το SetCPU.

 

Τελος θελω να επαναλάβω ενα ερώτημα που έκανα πριν μια δυο μέρες αλλα δεν πήρα καποια απάντηση.

Κάθε φορά που κάνω επανεκκίνηση του τηλεφώνου μου ζητάει να επιλέξω αν θελω τον go launcher ή τον αντίστοιχο της sony. το ιδιο συμβαίνει και στο DW επαφές/κλήση. Απο κει και πέρα δεν το ξαναζηταει γιατι το βαζω σαν προεπιλογή αλλα μετα απο επανεκκίνηση χάνεται απο οτι φαίνεται η προεπιλογή. Υπάρχει κάποιος μόνιμος τρόπος επιλογής του launcher και του DW;

Edited by MonDeChristo
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια και μπραβω σας για τις συμβουλες και τις βοηθειες που μας δινετε.

Εχω κανει και εγω αναβαθμηση σε .62 αλλα διαβασα στο forum για αυτην την σελιδα: http://unlockbootloader.sonyericsson.com/instructions

Το εχει δοκιμασει κανεις? αξιζει η καλιτερα να περιμενω?

 

Θα σου πρότεινα να περιμένεις. Αν πάλι σε τρώνε τα δάκτυλα σου ρίξε μια ματιά εδώ :cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια και μπραβω σας για τις συμβουλες και τις βοηθειες που μας δινετε.

Εχω κανει και εγω αναβαθμηση σε .62 αλλα διαβασα στο forum για αυτην την σελιδα: http://unlockbootloader.sonyericsson.com/instructions

Το εχει δοκιμασει κανεις? αξιζει η καλιτερα να περιμενω?

 

Με αυτό τον τρόπο πιστεύω δεν αξίζει, χάνεις αναβαθμίσεις, DRM κλπ, αν θέλεις οπωσδήποτε να κάνεις unlock, θα πρέπει να "λερώσεις" τα χέρια σου, για περισσότερα δες εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1303960

 

Επίσης, στο θεμα του overclocking, ειναι αδύνατον να ανεβάσουμε την συχνότητα πάνω απο 1024MHz. Δοκίμασα πολλά app για αυτη τη δουλειά. Και το SetCPU.

 

Τελος θελω να επαναλάβω ενα ερώτημα που έκανα πριν μια δυο μέρες αλλα δεν πήρα καποια απάντηση.

Κάθε φορά που κάνω επανεκκίνηση του τηλεφώνου μου ζητάει να επιλέξω αν θελω τον go launcher ή τον αντίστοιχο της sony. το ιδιο συμβαίνει και στο DW επαφές/κλήση. Απο κει και πέρα δεν το ξαναζηταει γιατι το βαζω σαν προεπιλογή αλλα μετα απο επανεκκίνηση χάνεται απο οτι φαίνεται η προεπιλογή. Υπάρχει κάποιος μόνιμος τρόπος επιλογής του launcher και του DW;

 

Για να κάνεις παραπάνω overclock νομίζω πρέπει να έχεις kernel που να υποστηρίζει αυτή τη δυνατότητα.

Κανονικά θα έπρεπε να σου κρατάει τη ρύθμιση προεπιλογής, εγώ 1 φορά μόνο επέλεξα προεπιλογή για κλήσεις και για launcher, και έκτοτε δε μου ξαναέβγαλε, είτε μετά από restart είτε από οτιδήποτε.

Edited by rioener

- Vivo X80 Pro

- ZTE MC888 Pro

- Samsung Galaxy Tab S9 Ultra

ASUS TUF-AX3000 V2

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Με αυτό τον τρόπο πιστεύω δεν αξίζει, χάνεις αναβαθμίσεις, DRM κλπ, αν θέλεις οπωσδήποτε να κάνεις unlock, θα πρέπει να "λερώσεις" τα χέρια σου, για περισσότερα δες εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1303960

 

 

 

Για να κάνεις παραπάνω overclock νομίζω πρέπει να έχεις kernel που να υποστηρίζει αυτή τη δυνατότητα.

Κανονικά θα έπρεπε να σου κρατάει τη ρύθμιση προεπιλογής, εγώ 1 φορά μόνο επέλεξα προεπιλογή για κλήσεις και για launcher, και έκτοτε δε μου ξαναέβγαλε, είτε μετά από restart είτε από οτιδήποτε.

 

Για το overclock το ιδιο πιστευω κι εγω. Τωρα για το αλλο θεμα, νομιζω οτι υπαρχει καποια επιλογη στις ρυθμισεις του τηλεφωνου ή του Golauncher που δεν μπορω ομως να την βρω με τιποτα!:worry:

 

edit.

 

Σορυ! Το σχολιο μου αυτο παει στο παραπανω σχολιο. Αλλα δεν ξερω πως να το διορθωσω...

Edited by MonDeChristo
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

μήπως έχει δοκιμάσει κανείς κάποιο Mini Bluetooth Keyboard σαν αυτό; Ξέρουμε αν θα λειτουργούσε;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...