Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το καλωδιο ειναι σαν του φορτιστη που εχουμε απλα τελιωνει σε θυληκο?

Αν βαλω διακλαδωτη εκει κατι σαν ΤΑΦ θα δουλευω ποντικι με πληκτρολογιο παράλληλα?

 

γιατι να θελει βαλει καποιος πληκτρολογιο και ποντικι στο κινητο..?για hardcore broswing εχεις το pc..

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γιατι να θελει βαλει καποιος πληκτρολογιο και ποντικι στο κινητο..?για hardcore broswing εχεις το pc..

 

ενας καλος λογος θα ηταν η ελλειψη pc το πετας στην τηλεοραση και τελειωσε ;)

Link to comment
Share on other sites

ειναι φυσιολογικο απο το πρωι μεχρι τωρα με μετρια ως κανονικη χρηση του κινητου η μπαταρια απο το 100% να εχει πεσει στο 35%?
Link to comment
Share on other sites

ειναι φυσιολογικο απο το πρωι μεχρι τωρα με μετρια ως κανονικη χρηση του κινητου η μπαταρια απο το 100% να εχει πεσει στο 35%?

 

οχι.αν και το "μετρια" χρηση ειναι υποκειμενικο.δες τι εχει φαει την μπαταρια σου απο τις ρυθμισεις!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό αυτό (αν και το πρότεινε ήδη ο lousou)

Τίποτα δεν χάνεται.

Το δοκιμασα αυτο που ειπες αλλα δε με βολεψε και πολύ!Βασικα back up κανει...εγω εψαχνα απλως καποια ρυθμιση για να βλεπω κατευθειαν και τα μνμ που ειναι στη sim....Σ'ευχαριστω οπως και να χει:)

 

Οσο για την αναβαθμιση την εκανα αλλά μου ξαναβαλε καποιες εφαρμογες που ειχε πριν..:wacko: πχ timescape κλπ...

Το ιδιο εκανε σε ολους?

 

ΥΓ.Κλεινω 20 μερες με το κινητο,η μπαταρια χωρις χρηση ιντερνετ και παιχνιδιων μου πηγε και 3 μερες ανετα...Εστρωσε πολυ καλα....Με χρηση ιντερνετ και παιχνιδια 2 μερες και ειναι ΟΚ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Πριν 2 ώρες αγόρασα το Νeo v.Ακόμα την πρώτη φόρτιση κάνω.Να ρωτήσω κατι?Τελικά υπάρχει τόσο μεγάλο θέμα με επανεκιννησεις όσο έχω ακούσει???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Πριν 2 ώρες αγόρασα το Νeo v.Ακόμα την πρώτη φόρτιση κάνω.Να ρωτήσω κατι?Τελικά υπάρχει τόσο μεγάλο θέμα με επανεκιννησεις όσο έχω ακούσει???

 

Ενα πολυ μικρο ποσοστό εχει πρόβλημα (ημουν μεσα σε αυτο το ποσοστο). Μην σκας! Αν σου κανει κατι τέτοιο θα το πας πισω.:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Βρήκα τα παρακάτω και λέω να τα παραγγείλω.

http://www.ebay.co.uk/itm/BLACK-SILICONE-SKIN-CASE-COVER-STYLUS-PEN-SONY-ERICSSON-XPERIA-NEO-V-/230704865870?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item35b714e24e

http://www.ebay.co.uk/itm/6-new-anti-scratch-screen-cover-guard-film-Sony-Ericsson-Xperia-Neo-V-phone-/300621768419?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item45fe7426e3

Το στυλό που το δίνουν σαν δώρο στο link που ποσταρα κάνει καμία δουλειά ή τζάμπα θα το πάρω? Επίσης η θήκη είναι χρηστική (δεν με νοιάζει το όμορφη)?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Βρήκα τα παρακάτω και λέω να τα παραγγείλω.

http://www.ebay.co.uk/itm/BLACK-SILICONE-SKIN-CASE-COVER-STYLUS-PEN-SONY-ERICSSON-XPERIA-NEO-V-/230704865870?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item35b714e24e

http://www.ebay.co.uk/itm/6-new-anti-scratch-screen-cover-guard-film-Sony-Ericsson-Xperia-Neo-V-phone-/300621768419?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item45fe7426e3

Το στυλό που το δίνουν σαν δώρο στο link που ποσταρα κάνει καμία δουλειά ή τζάμπα θα το πάρω? Επίσης η θήκη είναι χρηστική (δεν με νοιάζει το όμορφη)?

 

Την θήκη την έχω πάρει από άλλον πωλητή.

Εμένα μου άρεσε (δεν ξέρω αν θα αρέσει και σε σένα βέβαια:)).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Βρήκα τα παρακάτω και λέω να τα παραγγείλω.

http://www.ebay.co.uk/itm/BLACK-SILICONE-SKIN-CASE-COVER-STYLUS-PEN-SONY-ERICSSON-XPERIA-NEO-V-/230704865870?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item35b714e24e

http://www.ebay.co.uk/itm/6-new-anti-scratch-screen-cover-guard-film-Sony-Ericsson-Xperia-Neo-V-phone-/300621768419?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item45fe7426e3

Το στυλό που το δίνουν σαν δώρο στο link που ποσταρα κάνει καμία δουλειά ή τζάμπα θα το πάρω? Επίσης η θήκη είναι χρηστική (δεν με νοιάζει το όμορφη)?

Επίσης γράφει για α προστατευτικά της οθόνης:

Price:£2.45

Postage:To Greece -- £0.99 -- Standard Int'l Postage.

Άρα εννοεί £3,44 το σύνολο με τα μεταφορικά?

και αντιστοίχως για την θήκη

Price:£2.90

Postage:To Greece -- £6.99 -- Royal Mail International Signed-for.

άρα το σύνολο £9,89 με τα μεταφορικά?

Link to comment
Share on other sites

Το root το χασες όμως και το Titanium παρόλο που είναι περασμένο δε μπορεί να δουλέπσει πλέον...

 

 

Εγώ έχω τον Launcher Pro. O Adw μου φαίνεται εξίσου βαρύς. Της sony όμως είναι απαράδεκτος.

Είναι απαράδκετη η Sony επίσης να αφαιρεί το Power control και να μας αναγκάζει να έχουμε anonymous data collection όταν ανοίγουμε το GPS και μάλιστα αναγκαστικά!

 

 

 

Πολύ φασαρία για το τίποτα εγώ λέω με όλο το θάρρος. Και στο προηγούμενο όλα ισχύαν κανονικά, εγγύηση κλπ, δε νομίζω να υπήρχε κανένα θέμα με το κινητό. Χρησιμοποιημένο σίγουρα δεν ήταν, θα τ ανοίξαν να το δείξουν σε πελάτες γιατί δεν είχαν ούτε ψεύτικα να δείξουν.

 

οχι δουλευε κανονικα...κι το astro δουλευε!! απλα πηγα να βαλω key root τιτανιουμ(free) κι ηταν ακυρο κι μετα δεν ανοιγε το τιτανιουμ αλλα το εσβυσα κι με ενα backup απο το astro επανεφερα το τιτανιουμ κι ολα καλα..!!

Link to comment
Share on other sites

οχι.αν και το "μετρια" χρηση ειναι υποκειμενικο.δες τι εχει φαει την μπαταρια σου απο τις ρυθμισεις

 

να σου πω το 55% ειναι προβολη το 24 ειναι φωνητικες κλησεις ενα 7% ειναι ετοιμοτητα κυψελης και το υπολοιπο 4 % στο android ... 14 σχεδον ωρες λειτουργιας....

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Ορισμένοι ψάχνετε για θήκη (και για screen protector)!

Ελπίζω να σας βοηθήσει το "review" μου, έχω αγοράσει ήδη δύο!

 

http://www.ebay.co.uk/itm/150716783782?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649#ht_2466wt_952 - ΤΕΛΕΙΑΑΑΑ! Πολύ καλή εφαρμογή σε γενικές γραμμές, στα πλάγια έχει ένα μικροθεματάκι (βλ. θήκη σιλικόνης) αλλά τίποτα σημαντικό. Κρύβει κάπως το χρώμα στο κινητό, κολλάει ελάχιστα στην τσέπη, αλλά τη θεωρώ πολύ όμορφη πάνω στο κινητό! Δεν κρύβει καθόλου τις θύρες ούτε τις εξόδους του κινητού, ίσως εμποδίζει ελάχιστα το πάτημα των πλαϊνών κουμπιών . Αυτή χρησιμοποιώ τώρα λόγω εμφάνισης!

Την αγόρασα στις 24/12, στάλθηκε από Αγγλία 28/12, την παρέλαβα στις 9/01.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/230661479505?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649#ht_1513wt_1185 - Πολύ καλή κι αυτή. Στιβαρή, δεν "κρύβει" τίποτα, αλλά προσθέτει λίίίγο πάχος στο κινητό. Το αρνητικό της, πως όσες φορές κι αν προσπάθησα να τη βάλω, πάντα "κρατούσε" λίγο αέρα στο πίσω μέρος του κινητού - σκεφτείτε bubbles αλλά σε θήκη! Απόλυτα ικανοποιημένος από το screen protector. Πολύ εύκολη εφαρμογή, ελαχιστοποιώντας την πιθανότητα λάθους και χωρίς καθόλου bubbles! Δυστυχώς περιλαμβάνει μόνο ένα η προσφορά!

Αγοράστηκε στις 09/12, την παρέλαβα στις 16/12.

 

Αυτά από μένα! Αν θέλετε να ρωτήσετε κάτι, pm me!

Αναμένω (όπως οι περισσότεροι!) one click root για το Neo V μας (0.62)

Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έλαβα το Xperia Neo V μου και μπόρεσα και το σύνδεσα με mouse και πληκτρολόγιο, :p δείτε το video.

 

 

ωραιος..γινεται να το κανουμε και εμεις?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Βρήκα τα παρακάτω και λέω να τα παραγγείλω.

http://www.ebay.co.uk/itm/BLACK-SILICONE-SKIN-CASE-COVER-STYLUS-PEN-SONY-ERICSSON-XPERIA-NEO-V-/230704865870?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item35b714e24e

http://www.ebay.co.uk/itm/6-new-anti-scratch-screen-cover-guard-film-Sony-Ericsson-Xperia-Neo-V-phone-/300621768419?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item45fe7426e3

Το στυλό που το δίνουν σαν δώρο στο link που ποσταρα κάνει καμία δουλειά ή τζάμπα θα το πάρω? Επίσης η θήκη είναι χρηστική (δεν με νοιάζει το όμορφη)?

 

Κοίταξε από Ασία γιατί είναι πιο φθηνά.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έλαβα το Xperia Neo V μου και μπόρεσα και το σύνδεσα με mouse και πληκτρολόγιο, :p δείτε το video.

Κωνσταντίνε είδες που έλεγα ότι γίνεται και χωρίς το LiveDock;

παιδια σημερα πηρα το neo v για μενα και το live walkman για την κοπελια αλλα και οι 2 εχουμε το εξης προβλημα.οταν μας καλουν αν και υπαρχουν αποθηκευμενες οι συγκεκριμενες επαφες φαινονται "αγνωστος" χωρις να φαινεται ουτε το νουμερο που καλει.plz help

Καταρχήν να ρωτήσω εγώ κάτι πρώτα. Θεωρείς σωστό και λογικό να επαναλαμβάνεις την ίδια ερώτηση με διαφορά 2 ωρών; Πόσες φορές θα πρέπει να πω ότι δεν χρειάζεται κάτι τέτοιο;

Στο θέμα μας. Που είναι αποθηκευμένες οι επαφές;

Το καλωδιο ειναι σαν του φορτιστη που εχουμε απλα τελιωνει σε θυληκο?

Αν βαλω διακλαδωτη εκει κατι σαν ΤΑΦ θα δουλευω ποντικι με πληκτρολογιο παράλληλα?

Ναι τέτοιο είναι. Λογικά ακόμα και usb hub να καρφώσεις στην άκρη του καλωδίου και πάνω στο hub ποντίκι, πληκτρολόγιο, memory stick κτλ θα τα βλέπει. Έχει usb on the go το Neo οπότε υποθέτω ότι θα είναι ΟΚ.

γιατι να θελει βαλει καποιος πληκτρολογιο και ποντικι στο κινητο..?για hardcore broswing εχεις το pc..

Γιατί φίλε μου εκεί πάει το πράμα. Θα έχουμε έναν υπολογιστή στην τσέπη μας. Εδώ πλεόν τα κινητά είναι διπύρηνα, το ποντίκι και το πληκτρολόγιο είναι απλά λεπτομέρεια! Όσο σκέφτομαι ότι το πρώτο μου σοβαρό pc ήταν 333MHz με 128ΜΒ μνήμη....

ειναι φυσιολογικο απο το πρωι μεχρι τωρα με μετρια ως κανονικη χρηση του κινητου η μπαταρια απο το 100% να εχει πεσει στο 35%?

Όχι. Κάτι στην ξεζουμίζει

Το δοκιμασα αυτο που ειπες αλλα δε με βολεψε και πολύ!Βασικα back up κανει...εγω εψαχνα απλως καποια ρυθμιση για να βλεπω κατευθειαν και τα μνμ που ειναι στη sim....Σ'ευχαριστω οπως και να χει:)

Μόνο το Pansi sms έχω βρει που να έχει επιλογή να βλέπεις τα sms από τη SIM. Δυστυχώς δεν γράφει με 160 χαρακτήρες αλλά αν σου χρειάζεται αξίζει να εγκαταστήσεις και αυτό.

Καλησπέρα παιδιά,

Πριν 2 ώρες αγόρασα το Νeo v.Ακόμα την πρώτη φόρτιση κάνω.Να ρωτήσω κατι?Τελικά υπάρχει τόσο μεγάλο θέμα με επανεκιννησεις όσο έχω ακούσει???

Όχι ιδιαίτερα. Λίγα παιδιά είχαν τέτοιο πρόβλημα και λύνεται με την .062. Το δικό μου το ζορίζω να κάνει επανεκκίνηση αλλά δεν το έχω καταφέρει ακόμα!:p:lol:

Επίσης γράφει για α προστατευτικά της οθόνης:

Price:£2.45

Postage:To Greece -- £0.99 -- Standard Int'l Postage.

Άρα εννοεί £3,44 το σύνολο με τα μεταφορικά?

και αντιστοίχως για την θήκη

Price:£2.90

Postage:To Greece -- £6.99 -- Royal Mail International Signed-for.

άρα το σύνολο £9,89 με τα μεταφορικά?

Αυτό εννοεί. Ωστόσο θα παρακαλέσω να μείνουμε στο θέμα. Για online αγορές και απορίες υπάρχει το Computing.

ωραιος..γινεται να το κανουμε και εμεις?

Το καλώδιο θες και λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντίνε είδες που έλεγα ότι γίνεται και χωρίς το LiveDock;

 

εχω μεινει λιγο χαζος τωρα η αληθεια ειναι.γιατι πραγματικα ειναι ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΗ η συνδεση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το απλό. Αν μπορεί το κινητό να τροφοδοτήσει ένα usb hub (από άποψη ρεύματος το λεω) τότε έχεις έναν υπολογιστή στην τσέπη!!!

Αναρωτιέμαι αν μπορείς να συνδέσεις πάνω του bluetooth πληκτρολόγιο και ποντίκι. Ενεργοποιείς και το DLNA, το συνδέεις με την τηλεόραση και είσαι άρχηγος!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι τέτοιο είναι. Λογικά ακόμα και usb hub να καρφώσεις στην άκρη του καλωδίου και πάνω στο hub ποντίκι, πληκτρολόγιο, memory stick κτλ θα τα βλέπει. Έχει usb on the go το Neo οπότε υποθέτω ότι θα είναι ΟΚ

 

 

Ενεργοποιείς και το DLNA, το συνδέεις με την τηλεόραση και είσαι άρχηγος!

 

Απ οτι διαβασα στο βιντεο που ανεβασε το παιδι,στα σχολεια του γραφει πως δοκιμασε με πληκτρολογιο,δουλευει κανονικα (για παράλληλα με ποντικι δε λεει) και με usb stick και δεν μπορεσε να το διαβασει

(ισως να θελει fat32)

 

Και για την ιστορια,πως ενεργοποιητε το DLNA?

Link to comment
Share on other sites

Απο τον doomlord(xda) σχετικά με το root της 0.62

@Xperia users trying to root .62 FW

SE has patched that exploit in that new

firmware...

so zergRush exploit will no longer work for

rooting it!

we will need to wait for new exploit OR u can

unlock bootloader and flash an insecure kernel

to root...

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι διαβασα στο βιντεο που ανεβασε το παιδι,στα σχολεια του γραφει πως δοκιμασε με πληκτρολογιο,δουλευει κανονικα (για παράλληλα με ποντικι δε λεει) και με usb stick και δεν μπορεσε να το διαβασει

(ισως να θελει fat32)

 

Και για την ιστορια,πως ενεργοποιητε το DLNA?

 

Sorry που δεν απάντησα πιο σύντομα δεν ήμουν κοντά σε Internet, παράλληλα δεν μπορώ να δοκιμάσω καθώς δεν έχω κάποιο αυτοτροφοδοτούμενο hub ή wireless keyboard/mouse set :/ , για οποιαδήποτε άλλη απορία ρωτήστε με. Το stick ήταν φορμαρισμένο σε fat32 απλά ίσως μία επιλογή που έκανα στην αρχή όταν το σύνδεσα να μην με αφήνει να το διαβάζω τώρα αλλά δεν μπορώ να είμαι σίγουρος καθώς αν γινόταν mount όντως τότε θα μπορούσα να το δω σε κάποιον file explorer. Κάνα link για HDMI cable από ελλάδα σε καλή τιμή παίζει το θέλω για το κινητό και για το tablet. :O

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το απλό. Αν μπορεί το κινητό να τροφοδοτήσει ένα usb hub (από άποψη ρεύματος το λεω) τότε έχεις έναν υπολογιστή στην τσέπη!!!

Αναρωτιέμαι αν μπορείς να συνδέσεις πάνω του bluetooth πληκτρολόγιο και ποντίκι. Ενεργοποιείς και το DLNA, το συνδέεις με την τηλεόραση και είσαι άρχηγος!

 

Με Lιve Dock πάντως γίνονται όντως τα πάντα όπως φαίνεται και στο σχετικό video...

 

Link to comment
Share on other sites

Sorry που δεν απάντησα πιο σύντομα δεν ήμουν κοντά σε Internet, παράλληλα δεν μπορώ να δοκιμάσω καθώς δεν έχω κάποιο αυτοτροφοδοτούμενο hub ή wireless keyboard/mouse set :/ , για οποιαδήποτε άλλη απορία ρωτήστε με. Το stick ήταν φορμαρισμένο σε fat32 απλά ίσως μία επιλογή που έκανα στην αρχή όταν το σύνδεσα να μην με αφήνει να το διαβάζω τώρα αλλά δεν μπορώ να είμαι σίγουρος καθώς αν γινόταν mount όντως τότε θα μπορούσα να το δω σε κάποιον file explorer. Κάνα link για HDMI cable από ελλάδα σε καλή τιμή παίζει το θέλω για το κινητό και για το tablet. :O

 

Εγώ πήρα αυτό. Τώρα το βγάζει εξαντλήμένο. Πάρτους ένα τηλ. μήπως παραλάβουν σύντομα.:)

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα,

μια ερώτηση, πώς μπορώ να κάνω ένα back up στο κινητό μου, (δεν είμαι root) στο χ10 mini pro που έχω, έχει εφαρμογή μαμισια για back up αλλά στο neo v δεν την βρήκα, το έχει κάπου αλλού η να κατεβάσω κάτι από το market?

Ξέρει κάποιος?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...