Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

την μερα ειναι καλες την νυχτα και στον εσωτερικο χωρο μου τα χαλαει

 

παιδια μην παραπονιομαστε! για led flash που εχουν καλουτσικες βγαινουν...ενταξει οχι τελειες αλλα βλεπονται

τελικα για βραδυνες φωτο μονο xenon flash!!! εγω για βραδυνες χρησιμοποιω το κ810ι ακομα! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πως μπορώ να ανεβάσω φωτό εδώ μέσα (σε καλή ανάλυση)

 

Ανεβασε την στο imageshak και κανε copy paste το url που θα σου δωσει η σελιδα αμεσως μετα το ανεβασμα και ποσταρε το εδω μετα.

Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να ανεβάσω φωτό εδώ μέσα (σε καλή ανάλυση)

οπως κανεις παραθεση πας λιγο πιο κατω και σου εχει ενα κουτακι που λεει επισυναψη αρχειων πατας διαχειρηση συνημμενων

και ανεβαζεις φωτο

Link to comment
Share on other sites

οπως κανεις παραθεση πας λιγο πιο κατω και σου εχει ενα κουτακι που λεει επισυναψη αρχειων πατας διαχειρηση συνημμενων

και ανεβαζεις φωτο

έχουν μεγάλη διαφορα οι φωτο

του εξωτερικού χώρου(χαμηλού φωτισμού) με αυτές του εσωτερικού

Edited by mike28
Link to comment
Share on other sites

οπως κανεις παραθεση πας λιγο πιο κατω και σου εχει ενα κουτακι που λεει επισυναψη αρχειων πατας διαχειρηση συνημμενων

και ανεβαζεις φωτο

 

Δεν το ηξερα, ωραιος !

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν στέκEι από την ανάλυση και μονο αν το δεις MIA FOTO 962kb αλλα κινητά με κάμερα 5mp τραβάνε φωτό 1,5 mb έχω άδικο ? ρε μήπως έχω κάνει καμια χαζομάρα στης ρύθμισις

? και οι χθεσινοβραδινές ήταν 500με 600 kb !

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν στέκEι από την ανάλυση και μονο αν το δεις MIA FOTO 962kb αλλα κινητά με κάμερα 5mp τραβάνε φωτό 1,5 mb έχω άδικο ? ρε μήπως έχω κάνει καμια χαζομάρα στης ρύθμισις

? και οι χθεσινοβραδινές ήταν 500με 600 kb !

 

εχεις δικιο σ αυτο

και εγω με το κ810ι που ειναι 3,2 μπ το μεγεθος ειναι περιπου 900κβ

Link to comment
Share on other sites

εχει αντιμετωπισει κανεις αυτο το προβλημα:"η καμερα δεν ειναι διαθεσιμη"...

προσπαθω να βγαλω φωτογραφια και μου βγαζει αυτο...οχι παντα βεβαια αλλα μια στις δυο φορες αυτο κανει..

ειμαι rooted απλα...εχει κανεις καμμια ιδεα τι μπορει να φταιει;;

Link to comment
Share on other sites

a μονο στην παράθεση γιατί εγώ πατούσα απάντηση ! δεν έχω εμπειρία στο αντικείμενο

αν εξαιρέσεις τα έντονα χρώματα δεν λέει και tpt ιδιαίτερο

να σας ανεβάσω και με την kodak τον 70 ε να δείτε διαφορες

 

Γιατι συγκρίνετε μια φωτογραφία απο μια ψηφιακή φωτογραφικη κινητού τηλεφώνου με μια φωτογραφία απο ψηφιακή φωτογραφικη μηχανή??

 

Άλλο το ενα άλλο το άλλο.....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

εχει αντιμετωπισει κανεις αυτο το προβλημα:"η καμερα δεν ειναι διαθεσιμη"...

προσπαθω να βγαλω φωτογραφια και μου βγαζει αυτο...οχι παντα βεβαια αλλα μια στις δυο φορες αυτο κανει..

ειμαι rooted απλα...εχει κανεις καμμια ιδεα τι μπορει να φταιει;;

 

μηπως στο κανει οταν δεν εχεις πολυ μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βρει κάποια custom rom που αξίζει γιατί δεν έχω βρει κάτι αξιόλογο:

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1409288

 

εχω περασει την παραπανω, εκανα και μια αλλη διαδικασια πρωτα CWM ωστε να εχω προσβαση στο κινητο.

 

Βεβαια ειμαι πολυ ασχετος και το παω σιγα σιγα.

Δεν θα προχωρησω στο ξεκλειδωμα του bootloader γιατι μου φαινεται μανικι...και πιο πολυ το ρισκο που αναφερεται πως υπαρχει.

 

Οι πιο εμπειροι ας βοηθησουν τι αξιζει και τι οχι:)

Link to comment
Share on other sites

Πως το βλέπετε ρε παιδιά αυτό;λογικό;είμαι στο 78% μπαταρία

 

Διέγραψε το mcafee security.Δεν υπάρχει λόγος να κρατάς σαβούρα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Θ ήθελα να ρωτήσω κάτι απλό. Στο κινητό έχει μια κάρτα 2gb, έχω παραγγείλει μια 16gb την οποία και θα παραλάβω εντός των επόμενων ημερών...

Κατά την αλλαγή της κάρτας στο κινητό αρκεί να κάνω copy - paste από την παλιά στην καινούργια όλους τα περιεχόμενα ή θα πρέπει να κάνω και κάτι άλλο στην καινούργια κάρτα ?

thanks και καλή χρονιά...

Αααα επίσης κάποια παιχνίδια που κατέβασα (από gameloft) δεν τα "τρέχει" βγάζοντας μήνυμα για ελλειπή μνήμη. Αυτό θα λυθεί με την νέα sd?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Θ ήθελα να ρωτήσω κάτι απλό. Στο κινητό έχει μια κάρτα 2gb, έχω παραγγείλει μια 16gb την οποία και θα παραλάβω εντός των επόμενων ημερών...

Κατά την αλλαγή της κάρτας στο κινητό αρκεί να κάνω copy - paste από την παλιά στην καινούργια όλους τα περιεχόμενα ή θα πρέπει να κάνω και κάτι άλλο στην καινούργια κάρτα ?

thanks και καλή χρονιά...

Αααα επίσης κάποια παιχνίδια που κατέβασα (από gameloft) δεν τα "τρέχει" βγάζοντας μήνυμα για ελλειπή μνήμη. Αυτό θα λυθεί με την νέα sd?

 

Τα gameloft γενικά δεν τα πολυακουμπάω γιατί ζητάνε τα κέρατα τους από απαιτήσεις.Για την κάρτα αρκεί ένα copy paste:)

 

εχεις δικιο ...τα αλλα ειναι λογικα??

 

Για την ετοιμότητα κυψέλης λες ε?Μάλλον το έχεις σε 3G και πιάνει πολύ χαμηλό σήμα μέσα στο σπίτι.Δοκίμασε να το γυρίσεις σε 2G και το νούμερο της ετοιμότητας κυψέλης θα μειωθεί δραματικά;)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν στέκEι από την ανάλυση και μονο αν το δεις MIA FOTO 962kb αλλα κινητά με κάμερα 5mp τραβάνε φωτό 1,5 mb έχω άδικο ? ρε μήπως έχω κάνει καμια χαζομάρα στης ρύθμισις

? και οι χθεσινοβραδινές ήταν 500με 600 kb !

εχεις δικιο σ αυτο

και εγω με το κ810ι που ειναι 3,2 μπ το μεγεθος ειναι περιπου 900κβ

Δεν υπάρχει πρόβλημα, απλά χρησιμοποιεί μεγαλύτερη συμπίεση στις φωτογραφίες, γι' αυτό και το σχετικά μικρό μέγεθος.

Πως το βλέπετε ρε παιδιά αυτό;λογικό;είμαι στο 78% μπαταρία

Θα είναι μια χαρά μόλις ξηλώσεις αυτή την αηδία το McAfee. Είναι άχρηστο΄, μόνο πόρους καταναλώνει. Όλα τ' άλλα φαίνονται μια χαρά.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Τα gameloft γενικά δεν τα πολυακουμπάω γιατί ζητάνε τα κέρατα τους από απαιτήσεις.Για την κάρτα αρκεί ένα copy paste:)

 

 

 

Για την ετοιμότητα κυψέλης λες ε?Μάλλον το έχεις σε 3G και πιάνει πολύ χαμηλό σήμα μέσα στο σπίτι.Δοκίμασε να το γυρίσεις σε 2G και το νούμερο της ετοιμότητας κυψέλης θα μειωθεί δραματικά;)

εννοεις να το βαλω μονο WCDMA?

Link to comment
Share on other sites

Ένα φλασάρισμα με SEUS ίσως βοηθήσει.

 

τιποτα φιλε μου τα ξαναπερασα ολα απο την αρχη με το seus και η καθετη κοκκινη γραμμη παραμενει,,, δεν ξερω τι γινεται θα το παω στη βοδιφον να το δει και μαλλον θα το στειλουνε αθηνα....

Link to comment
Share on other sites

τιποτα φιλε μου τα ξαναπερασα ολα απο την αρχη με το seus και η καθετη κοκκινη γραμμη παραμενει,,, δεν ξερω τι γινεται θα το παω στη βοδιφον να το δει και μαλλον θα το στειλουνε αθηνα....

 

Αν το έχεις πάνω απο βδομάδα πήγαινε το στο γερμανό. Είναι και καλά εξουσιοδοτημένο κατάστημα για service της sony ericsson και πιστεύω μπορεί να σου κάνει μια απλή αντικατάσταση οθόνης

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

και κάτι αστείο .. εκεί που ξεκλειδώνει το κινητό βγάζει και ένα μικρόφωνο ? ξεκλειδώνει και φωνητικά ? από που να το ψάξω ?

 

και κάτι αστείο .. εκεί που ξεκλειδώνει το κινητό βγάζει και ένα μικρόφωνο ? ξεκλειδώνει και φωνητικά ? από που να το ψάξω ?

 

παιρνει τετοιο?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...