Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδες εγω γιατι δεν εχω αυτην την επιλογη;;μονο το κινητο στο πισι μπορω να δω.οχι το πισι στο κινητο...:ninja::confused:

 

Πεστα γιατι εχω αρχισει και αισθανομαι χαζος!Μια ωρα εφαγα να ασχολουμαι και δεν βρηκα αυτο που ηθελα...Ασε που νομιζω οτι μονο εσυ καταλαβες τι εννοω...Το teamviewer δουλευει κανονικα ετσι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πεστα γιατι εχω αρχισει και αισθανομαι χαζος!Μια ωρα εφαγα να ασχολουμαι και δεν βρηκα αυτο που ηθελα...Ασε που νομιζω οτι μονο εσυ καταλαβες τι εννοω...Το teamviewer δουλευει κανονικα ετσι?

 

ναι συνονοματε.μην αγχωνεσαι...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απο πλευρας κατασευης πως θα αξιολογουσατε το κινητο? στιβαρο ειναι? σταθερο? κανει ηχους τα πλαστικα κλπ? πως ειναι? σκεφτομαι να το παρω.... ακουω γνωμες, επισης μπορει καποιος να μου πει αν γνωριζει σε ποια χωρα εχει κατασκευαστει το κινητο? Edited by chris24best
"Music Is My Life"
Link to comment
Share on other sites

ολα θελω να τα κρατησω...δηλαδη ολα πρεπει να τα περασω απο την αρχη??

ουαου...επισης αμα δεν κανω την αναβαθμηση τι θα χασω??

 

Αν μιλας για οφισιαλ αναβαθμιση ισως τα χασεις. (Εγω που εκανα στο δικο μου(htc) απο 2.2 σε 2.3 δεν εχασα τιποτα)

Οποτε αν τα χασεις τα περνας απο την αρχη. Αλλιως με το tb κανεις restore το back up που εφτιαξες.

Αν δεν κανεις αναβαθμιση δε θα εχεις ics στη συσκευη σου. Καλο η κακο θα φανει οτι κυκλοφορησει η ics για το neo v

Link to comment
Share on other sites

Με το WIFI ανοιχτό τι περιμένεις; Θα είναι θαύμα αν σου βγάλει περισσότερες από 12 ώρες.

Όπως επίσης ένας φίλος πιο πίσω που έβγαλε τον αυτόματο φωτισμό και έβαλε την οθόνη στο 100%! Αναμενόμενο είναι να μη σας αρκεί ούτε μπαταρία αυτοκινήτου.

Λίγα post πριν έδωσα ένα link με έναν οδηγό που αναλύει τα πάντα περί κατανάλωσης μπαταρίας, task killers κλπ. ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ!

 

Μα φιλε μου λεμε να το κανεις το κινητο στα μετρα σου για να το χαρεις

Τον οδηγο τον διαβασα αλλα τα περισοτερα τα ειχα κανει απο πριν

Μιλαμε για μεγαλυτερη μπαταρια γιατι του αξιζει.ειναι για πολυ σκαλισμα το κινητο

Να δουμε ποιος θα βαλει πρωτος την 2430 mha

Ο φορτιστης που ειπε καποιος φιλος δεν παιζει ρολο,δεν.αλαζουν τα volt αλλα τα mha=μιλι αμπερ ανα ωρα=διαρκεια

Καποιος φιλος ειπε ειναι κινεζικη,γιατι αυτην που εχει πανω τι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερει μηπως κανενας αν παιζει να το βρω σε καποιο καταστημα στην θεσσαλονικη?

Πηγα στο πλαισιο στο κεντρο και σε κανα 2-3 βονταφον αλλα τιποτα :/

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερει μηπως κανενας αν παιζει να το βρω σε καποιο καταστημα στην θεσσαλονικη?

Πηγα στο πλαισιο στο κεντρο και σε κανα 2-3 βονταφον αλλα τιποτα :/

 

Το πήρα από ένα μαγαζί στην Τούμπα την προηγούμενη βδομάδα.. σου στέλνω διεύθυνση-τηλ με pm ;)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μόλις το παρατήρησα και αυτο γιατι το διάβασα σε ερώτηση συντοπιτη στο θέμα του active, έχετε παρατήρηση μετα το αυτόματο κλειδωμα να αναβοσβήνει η οθόνη 4-5 φορές;

 

Μου το έκανε.... :mad:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μόλις το παρατήρησα και αυτο γιατι το διάβασα σε ερώτηση συντοπιτη στο θέμα του active, έχετε παρατήρηση μετα το αυτόματο κλειδωμα να αναβοσβήνει η οθόνη 4-5 φορές;

 

Μου το έκανε.... :mad:

Αυτό το είχα αναφέρει κι εγώ ότι μου το έκανε μερικές φορές αλλά δεν το συνδέω με το αυτόματο κλείδωμα. Το έκανε με κλειστή την οθόνη σε άσχετες φάσεις. Τώρα δεν το κάνει πλέον. Δεν ξέρω τι έφταιγε!

Link to comment
Share on other sites

Μα φιλε μου λεμε να το κανεις το κινητο στα μετρα σου για να το χαρεις

Τον οδηγο τον διαβασα αλλα τα περισοτερα τα ειχα κανει απο πριν

Μιλαμε για μεγαλυτερη μπαταρια γιατι του αξιζει.ειναι για πολυ σκαλισμα το κινητο

Να δουμε ποιος θα βαλει πρωτος την 2430 mha

Ο φορτιστης που ειπε καποιος φιλος δεν παιζει ρολο,δεν.αλαζουν τα volt αλλα τα mha=μιλι αμπερ ανα ωρα=διαρκεια

Καποιος φιλος ειπε ειναι κινεζικη,γιατι αυτην που εχει πανω τι ειναι?

 

Να το χαρείς δεν αντιλέγω. Υπάρχει όμως λόγος να έχεις τον φωτισμό στο 100%; Προφανώς όχι, εκτός και αν είσαι όλη μέρα κάτω από τον ήλιο. Όπως επίσης μπορείς να έχεις ανοιχτό το WIFI συνεχώς για να μη χάσεις κάποια ενημέρωση στο facebook πχ. Όλα αυτά έχουν το κόστος τους. Δεν είναι PC, δυστυχώς.

Η μπαταρία που φοράει μπορεί να κατασκευάζεται στην Κίνα, έχει τις ευλογίες και τα χαρακτηριστικά της SE όμως, όπως επίσης ακολουθεί και τις οδηγίες της ευρωπαϊκής ένωσης. Αυτή με τα 2430mah είναι κάργα κινεζική! Ποιος μου εγγυάται πως δεν θα εκραγεί όταν φορτίζει;

 

Καλύτερα λοιπόν να θυσίασω τα live wallpaper, τον -ούτως η άλλως ανούσιο- full φωτισμό και το να είμαι συνεχώς online, παρά το αυτί μου, το κεφάλι μου, την ζωή μου.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν είναι η μέρα του....

 

Εχω βάλει σε κάποιες επαφες συγκεκριμένο ήχο οταν με καλούν.

Μόλις με πήραν και δε "χτύπησε" όπως το είχα ρυθμίσει .... κοίταξα και ήταν άλλες 2 επαφες έτσι!! :mad:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Προσπαθω να συνδεθω με τον υπολογιστη μεσω bluetooth αλλα δεν τα καταφερνω μερικως....

Στο παραθυρο του πινακα ελεγχου βλεπω το κινητο με κιτρινο θαυμαστικο

Στο κινητο, στις ρυθμισεις μου λεει οτι ειναι συζευγμενα αλλα οχι συνδεδεμενα...

Κατα την αρχικη τους συνδεση (pc-κινητο) ψαχνωντας στο ιντερνετ ο υπολογιστης, μου βγαζει ενα κοκκινο χ στο πεδιο "Περιφερειακη συσκευη Bluetooth Χ Δεν βρεθηκε προγραμμα οδηγησης" με αποτελεσμα να βλεπω την συσκευη στις συσκευες Bluetooth με ενα κιτρινο θαυμαστικο.

 

http://img690.imageshack.us/img690/3392/66506581.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

http://img515.imageshack.us/img515/5468/59125233.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

http://img266.imageshack.us/img266/1592/45032245.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

http://img515.imageshack.us/img515/6053/57808457.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

http://img716.imageshack.us/img716/9062/82181452.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά και καλή χρονιά με υγεία πάνω από όλα!! Έχω μια απορία παράγγειλα το neo v (αν και ήμουν ανάμεσα στο live with walkman) από vodafone δικτυακά και η ταινία ασφαλείας ήταν κομμένη μάλλον από τσεκάρισμα αν όλα τα παρελκόμενα είναι μέσα. Εκτός από φορτιστή και ακουστικά περιέχει τίποτα άλλο; δεν είχε και την ζελατίνα πού έχουν προστατευτική στην οθόνη και άναψε αμέσως δεν δεν με πήγε σε διαδικασία ρυθμίσεων όπως άλλα κινητά. μπορώ να δω κάπως αν έχει χρησιμοποιήθη;(πάντως αγρατζούνιστο κ όλα οκ) ευχαριστώ!!!!! Edited by modenas
Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να το βάλω να μου χτυπάει ειδοποίηση όταν μου έρχεται gmail? πρέπει να του βάλω να κάνει μόνο του αυτόματο συγχρονισμό?
Link to comment
Share on other sites

Βιβλιαρακι δεν ειχε? Το καπακι που ανοιγεις ειναι αρκετα φαρδυ και μεσα του πρεπει να εχει πολλα μικρα βιβλιαρακια. Εμενα με πηγε στις ρυθμισεις παντος και ηταν σφραγισμενο...
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά και καλή χρονιά με υγεία πάνω από όλα!! Εχω μια απορία παράγγειλα το neo v από vodafone δικτυακά και η ταινία ασφαλείας ήταν κομμένη μάλλον από τσεκάρισμα αν όλα τα παρελκόμενα είναι μέσα. Εκτός από φορτιστή και ακουστικά περιέχει τίποτα άλλο; δεν είχε και την ζελατίνα πού έχουν προστατευτική στην οθόνη και άναψε αμέσως δεν δεν με πήγε σε διαδικασία ρυθμίσεων όπως άλλα κινητά. ευχαριστώ!!!!!

 

Βιβλιαρακι δεν ειχε? Το καπακι που ανοιγεις ειναι αρκετα φαρδυ και μεσα του πρεπει να εχει πολλα μικρα βιβλιαρακια. Εμενα με πηγε στις ρυθμισεις παντος και ηταν σφραγισμενο...

Πρέπει να είναι σφραγισμένο και να σε πάει στις ρυθμίσεις. Επίσης πρέπει να έχει και τα πολλά μικρά βιβλιαράκια. Ζελατίνα δεν έχει. Δες από περιέργεια και στο μητρώο των κλήσεων αν υπάρχει κάτι. Μάλλον για κάποιον λόγο το έχουν ανήξει και σου το έστειλαν έτσι...

Αν θέλεις πάρε στην εξυπηρέτηση πελατών και ανέφερέ τους το.

Link to comment
Share on other sites

Βιβλιαρακι δεν ειχε? Το καπακι που ανοιγεις ειναι αρκετα φαρδυ και μεσα του πρεπει να εχει πολλα μικρα βιβλιαρακια. Εμενα με πηγε στις ρυθμισεις παντος και ηταν σφραγισμενο...

 

βιβλιαράκι είχε λέω αν είχε πχ κάποια ζελατίνα η καλώδιο hdmi. ούτε στο μητρώο των κλήσεων ούτε πουθενά είχε κάτι

Edited by modenas
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά και καλή χρονιά με υγεία πάνω από όλα!! Εχω μια απορία παράγγειλα το neo v από vodafone δικτυακά και η ταινία ασφαλείας ήταν κομμένη μάλλον από τσεκάρισμα αν όλα τα παρελκόμενα είναι μέσα. Εκτός από φορτιστή και ακουστικά περιέχει τίποτα άλλο; δεν είχε και την ζελατίνα πού έχουν προστατευτική στην οθόνη και άναψε αμέσως δεν δεν με πήγε σε διαδικασία ρυθμίσεων όπως άλλα κινητά. ευχαριστώ!!!!!

 

Ανοιχτή ταινία ασφαλείας;;; :X:X:X

Τι να σου πω, εγώ θα το επέστρεφα πίσω!

Η συσκευασία περιέχει το φορτιστή-καλώδιο USB σε σακουλάκι, hands free σε σακουλάκι, ασφαλισμένα και τα δύο με αυτοκόλλητα, το κινητό ΧΩΡΙΣ καμμία ζελατίνα, μόνο σε μία πάνινη θήκη GreenHeart με προεγκατεστημένη μία microSD 2GB και τη μπαταρία. Η μπαταρία φορτισμένη περίπου στο 50%.

Και όταν το ανοίγεις, θεωρητικά σου βγάζει οδηγό ρυθμίσεων και στην αρχική οθόνη ένα widget με το ανθρωπάκι του Android που λέγεται Συμβουλές Αρχικής Οθόνης (αν θυμάμαι καλά)

Τώρα, για εμένα, και μόνο με ανοιχτή την ταινία ασφαλείας θα το επέστρεφα πίσω (σκεπτόμενος πως υπάρχει έλλειψη και πως έχουν επιστραφεί πολλά κινητά με DOA λόγω προβλήματος restart) αλλά είναι καθαρά δικό σου θέμα!

Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

όλα στη θέση τους και σφραγισμένα μόνο η ταινία ασφαλείας ήταν κομμένη :confused:

 

Τι να σου πω...

Δικιά σου απόφαση!

Αν το κρατήσεις τελικά, κάντου ένα φλασάρισμα καλού κακού με το SEUS!

Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Ανοιχτή ταινία ασφαλείας;;; :X:X:X

Τι να σου πω, εγώ θα το επέστρεφα πίσω!

Η συσκευασία περιέχει το φορτιστή-καλώδιο USB σε σακουλάκι, hands free σε σακουλάκι, ασφαλισμένα και τα δύο με αυτοκόλλητα, το κινητό ΧΩΡΙΣ καμμία ζελατίνα, μόνο σε μία πάνινη θήκη GreenHeart με προεγκατεστημένη μία microSD 2GB και τη μπαταρία. Η μπαταρία φορτισμένη περίπου στο 50%.

Και όταν το ανοίγεις, θεωρητικά σου βγάζει οδηγό ρυθμίσεων και στην αρχική οθόνη ένα widget με το ανθρωπάκι του Android που λέγεται Συμβουλές Αρχικής Οθόνης (αν θυμάμαι καλά)

Τώρα, για εμένα, και μόνο με ανοιχτή την ταινία ασφαλείας θα το επέστρεφα πίσω (σκεπτόμενος πως υπάρχει έλλειψη και πως έχουν επιστραφεί πολλά κινητά με DOA λόγω προβλήματος restart) αλλά είναι καθαρά δικό σου θέμα!

 

Μια διευκρίνηση.. η μπαταρία ήταν ΕΚΤΟΣ του κινητού.. αν ήταν μέσα στο κινητό όταν το πήρε το παλικάρι τότε μάλλον κάποιος το ψαχούλεψε πριν το στείλει..

Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρίνηση.. η μπαταρία ήταν ΕΚΤΟΣ του κινητού.. αν ήταν μέσα στο κινητό όταν το πήρε το παλικάρι τότε μάλλον κάποιος το ψαχούλεψε πριν το στείλει..

 

Sorry, γράψε λάθος!

Είχα την εντύπωση πως ήταν προεγκατεστημένη η μπαταρία, πάει κι ένας μήνας από το unboxing μου!

:lol::lol::lol:

Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρίνηση.. η μπαταρία ήταν ΕΚΤΟΣ του κινητού.. αν ήταν μέσα στο κινητό όταν το πήρε το παλικάρι τότε μάλλον κάποιος το ψαχούλεψε πριν το στείλει..

 

ήταν εκτός και όπου καταγράφη χρήση μπαταρίας κλπ είναι ο χρόνος πού το δούλεψα στην φόρτιση όσο για της οδηγίες όταν το ανάβεις πρώτη φορά μάλλον θέλει σιμ κ δεν έχω βάλει ακόμα γιατί είδα λέει βάλτε κάρτα και επανεκινιστε το κινητό

Link to comment
Share on other sites

ήταν εκτός και όπου καταγράφη χρήση μπαταρίας κλπ είναι ο χρόνος πού το δούλεψα στην φόρτιση όσο για της οδηγίες όταν το ανάβεις πρώτη φορά μάλλον θέλει σιμ κ δεν έχω βάλει ακόμα γιατί είδα λέει βάλτε κάρτα και επανεκινιστε το κινητό

 

Όλα τα SE θέλουν sim πρώτα για να λειτουργήσουν

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα SE θέλουν sim πρώτα για να λειτουργήσουν

 

να μια ανακάλυψη!! δουλεύει αλά δεν δείχνει της οδηγίες demo χωρίς sim τώρα πού την έβαλα κατευθείαν ρυθμίσεις κλπ άρα μάλλον απλά να το δούνε η να το τσεκάρουν αν τα έχει όλα μέσα (πάντως σε βιντεακι σε άλλες χώρες έχει μέσα κ hdmi καλώδιο κ μεβρανι προστασίας να κολλήσεις)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...