Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

doa τι ειναι ρε παιδια..?αμεση αντικατασταση..?

 

Ναι, αν έχεις το κινήτο μέχρι μια βδομάδα και σου παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα μπορείς να το πας για άμεση αντικατάσταση

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια καλημερα!

εχω το πολυτιμο εδω και 5 μερες και ειμαι μεχρι στιγμης πολυ ευχαριστημενος.

ηθελα να ρωτησω αν σας παρουσιαζει επανεκκινησεις η συσκευη και με ποια συχνοτητα.

πχ εγω μεσα σ αυτες τις μερες το εχω βρει δυο φορες να μου ζηταει πιν, μια φορα,χθες χωρις να το

κανω κατι και αλλη μια φορα σημερα ενω ακουγα ραδιοφωνο και ειχα και εισερχομενη κληση ταυτοχρονα!

ειναι φυσιολογικο αυτο ή να επικαλεστω doa τωρα που ακομα προλαβαινω??:worry:

Η κοπελα μου που εχει το huawei x5 εδω και 7 μηνες μου λεει πως χοντρα χοντρα της εχει κανει 5 επανεκκινησεις, κι

αυτες επειδη το ζοριζε στο φουλ!

περιμενω τη γνωμη σας και ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Το σύστημα μου είναι up εδώ και 3 ημέρες. Επανεκκίνηση ούτε για δείγμα ακόμη. Στην θέση σου θα το εψαχνα/πήγαινα πίσω.

 

By the way, τώρα που είπες για x5 pro, με μια γρήγορη σύγκριση ανάμεσα σε αυτά τα δύο (x5 pro vs neo v) πιο σου φαίνεται καλύτερο/ταχύτερο/ομορφότερο;

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα!

εχω το πολυτιμο εδω και 5 μερες και ειμαι μεχρι στιγμης πολυ ευχαριστημενος.

ηθελα να ρωτησω αν σας παρουσιαζει επανεκκινησεις η συσκευη και με ποια συχνοτητα.

πχ εγω μεσα σ αυτες τις μερες το εχω βρει δυο φορες να μου ζηταει πιν, μια φορα,χθες χωρις να το

κανω κατι και αλλη μια φορα σημερα ενω ακουγα ραδιοφωνο και ειχα και εισερχομενη κληση ταυτοχρονα!

ειναι φυσιολογικο αυτο ή να επικαλεστω doa τωρα που ακομα προλαβαινω??:worry:

Η κοπελα μου που εχει το huawei x5 εδω και 7 μηνες μου λεει πως χοντρα χοντρα της εχει κανει 5 επανεκκινησεις, κι

αυτες επειδη το ζοριζε στο φουλ!

περιμενω τη γνωμη σας και ευχαριστω εκ των προτερων.

 

15 μερες χωρις ουτε μια επανεκινηση μονο του.....

Υπαρχει μια αναβαθμιση νομιζω....μικρη,να την κανεις μεσω wi-fi,ενοειται να εισαι κοντα στην πηγη του σηματος.

Προσωπικα υποψιαζομαι μηπως μια sim παλαιοτερου τυπου η σε οχι καλη κατασταση(κακη επαφη με το τηλεφωνο)δημιουργει προβληματα.....:(

 

Θέλω να μου πείτε χρόνοι φόρτισης.

 

Έχω μια κάρτα μνήμης Nokia 4 GB microSDHC Card MU-41 - Class 4

 

Σε χωρητικότητα και σε class είναι OK???????

 

Σαν ταχυτητα,class 4 μια χαρα,σαν χωρητικοτητα πολυ μικρη,16GB το ιδανικο

Σου παραθετω φωτο απο το δικο μου,15 μερες μολις το εχω,δες κατω-κατω: total 14,93GB avail 9,63GB

Eχω ηδη 5,3GB γεματα ειμαι root και συνεχιζω.......:lol::lol::lol::lol::lol:

Mιλαμε για HD βιντεο που μερικα λεπτα θελουνε πολλα MB (1 λεπτο 40-50MB )

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω μια class 2..καλη ειναι..?επισης το κινητο δεν εχει μεσα δικο της γιατι δεν το πηρα ακομα στα χερια μου
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Σαν κατοχος του Vivaz ( ναι πολυ μεγαλο λαθος ) ειμαι αναμεσα στο Νεο V και στο Mini το καινουργιο.. εσεις τι προτεινετε;
Link to comment
Share on other sites

απιστευτο χρωματακι.....

Που το πέτυχες; Υπάρχει πουθενά ως πρόσοψη;

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Που το πέτυχες; Υπάρχει πουθενά ως πρόσοψη;

 

θα το βγαλει η SE απο το νεο ετος.μονο το χρωμα αλλαζει και τιποτα αλλο..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θα το βγαλει η SE απο το νεο ετος.μονο το χρωμα αλλαζει και τιποτα αλλο..:)

Σαν back cover το βρήκα στο ebay, όχι όμως full housing. Αν βρω και το μπροστινό κομμάτι, βλέπω να αλλάζω πρόσοψη πολύ σύντομα!!!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος που ξερει να μου πει αυτο το κολπο που βαζεις κομματι απο συσκευασια χαπιων καπου στο κινητο και δεν τριζει στο πλαι???

ευχαριστω

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος που ξερει να μου πει αυτο το κολπο που βαζεις κομματι απο συσκευασια χαπιων καπου στο κινητο και δεν τριζει στο πλαι???

ευχαριστω

 

Αν σου τρίζει και δεν το πας για αλλαγή γιατί δεν παίρνεις μια θηκούλα που θα στο προστατεύει κιόλας ;

Link to comment
Share on other sites

Αν σου τρίζει και δεν το πας για αλλαγή γιατί δεν παίρνεις μια θηκούλα που θα στο προστατεύει κιόλας ;

 

εχω θηκη.. δεν το αλλαξα γιατι νομιζα οτι ηταν προβλημα σε ολα που δεν διορθωνεται..

τωρα το εχω σχεδον μηνα..

απλα θα ηθελα ν μην τριζει και αμα ειναι εκτος θηκης..

οποτε οποιος ξερει ας βοηθησει παρακαλω..

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ σε όσους μου απάντησαν :)

 

@DeJaVu

είπα για τοι το huawei x5 και όχι για το pro.

αλλά αν ρωτάς σύγκριση μεταξύ neo V και huawei x5 ΣΑΦΩΣ το neo V :D

βεβαια το huawei που εχουμε ειναι με μανισια rom και froyo, οποτε δεν ξερω αν ειναι δικαιη η συγκριση ετσι.

 

 

@isolove

πάω να κάνω update μεσω με wifi απο την εφαρμογη Update Center, και μου λέει ακομα κι οταν κανω refresh ότι δεν υπάρχουν ενημερώσεις και εχω το πιο προσφατο λογισμικο.. Δεν έχω κάνει κάποιο update απο την ημερα που το πηρα..δεν θα επρεπε να βλεπω οτι υπαρχει διαθεσιμη ενημερωση?? :worry: .

οσο αφορα τη σιμ, ειναι ολοκαινουρια λογω αλλαγης εταιριας πριν λιγους μηνες..

 

Ερώτηση:

υπάρχει τρόπος να κάνω update από το pc μου που εχει linux,συγκεκριμένα fedora 14 ? υπαρχει καποιο προγραμμα που μπορω να εγκαταστησω ωστε να συνδέσω το κινητό με το pc και να γίνουν όλα από εκεί;;;

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ψαχνω για θηκη, οχι σιλικονης! Κανονικη, ολες οσες εχω δει και στο πλαισιο και στο http://www.play247.gr ειναι μικρες! :/

Η καρτα μνημης πρεπει να ειναι class 4;

Μπορείς να πάρεις μια class 10; Πάρτην! Όσο πιο μεγάλο class τόσο πιο καλά. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω μια class 2..καλη ειναι..?επισης το κινητο δεν εχει μεσα δικο της γιατι δεν το πηρα ακομα στα χερια μου

 

Κι εγώ που δεν μου περίσσευε καμία άλλη τέτοια έβαλα και προς το παρόν είμαι OK. Όταν θα μου περισσεύουν λεφτά ίσως πάρω μία καλύτερη.

 

 

 

 

Αν ενδιαφέρεται κανείς:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=323115

Η τιμή που γράφω είναι και για τις 2 μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Σαν back cover το βρήκα στο ebay, όχι όμως full housing. Αν βρω και το μπροστινό κομμάτι, βλέπω να αλλάζω πρόσοψη πολύ σύντομα!!!

 

μπορεις να δωσεις λινκ ??? γαι το back cover απο το ebay???

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΚΑΙ ΓΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΛΙΓΟ ΑΝΑΛΥΣΗ ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΔΙΑΘΕΣΗ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.

ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ROOT ΤΟ ΤΗΛ., ΕΧΩ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΕΙ ΤΟΝ BOOTLOADER, ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΤΟ BLENDMIUI KERNEL ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ROM.

ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΣΤΑ SITES ΑΛΛΑ ΚΑΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ.

 

Η ΑΠΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΗΣ, ΑΝ ΕΓΩ ΚΑΠΟΤΕ ΘΕΛΗΣΩ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΑΛΛΕΣ ROMS KAI KERNELS Η ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ

ΣΤΗΝ STOCK ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΒΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΒΛΑΒΗ

ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ.

ΔΗΛΑΔΗ ΠΩΣ ΞΑΝΑFLASHΑΡΩ ΤΗΝ STOCK KERNEL; Η ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΚΑΙ FLASHΑΡΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΗΝ ΜΙΑ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ

ΑΛΛΗ ΚΑΙ ΓΡΑΦΕΙ ΑΥΤΟ ΠΑΝΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην γράφετε με κεφαλαία please!

Είναι σαν να φωνάζετε και απαγορεύεται από τους Όρους Πρόσβασης & Χρήσης του myphone!;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην γράφετε με κεφαλαία please!

Είναι σαν να φωνάζετε και απαγορεύεται από τους Όρους Πρόσβασης & Χρήσης του myphone!;)

 

Συγγνώμη κεκτημένη ταχύτητα.

Δεν θα επαναληφθει!

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΚΑΙ ΓΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΛΙΓΟ ΑΝΑΛΥΣΗ ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΔΙΑΘΕΣΗ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.

ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ROOT ΤΟ ΤΗΛ., ΕΧΩ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΕΙ ΤΟΝ BOOTLOADER, ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΤΟ BLENDMIUI KERNEL ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ROM.

ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΣΤΑ SITES ΑΛΛΑ ΚΑΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ.

 

Η ΑΠΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΗΣ, ΑΝ ΕΓΩ ΚΑΠΟΤΕ ΘΕΛΗΣΩ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΑΛΛΕΣ ROMS KAI KERNELS Η ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ

ΣΤΗΝ STOCK ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΒΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΒΛΑΒΗ

ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ.

ΔΗΛΑΔΗ ΠΩΣ ΞΑΝΑFLASHΑΡΩ ΤΗΝ STOCK KERNEL; Η ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΚΑΙ FLASHΑΡΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΗΝ ΜΙΑ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ

ΑΛΛΗ ΚΑΙ ΓΡΑΦΕΙ ΑΥΤΟ ΠΑΝΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ;

 

εκανες back ap την oringinal rom πρωτα ??? με το regovery? αν ναι κανεις restor και ξαναπερνας την μαμισια παλι ..

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Έκανα φυσικά και αρκετά μάλιστα γιατί είχα άσχημη εμπειρία από ένα HTC Magic που "σκότωσα"..

Απλά σίγουρα αρκεί αυτό γιατί όταν δοκίμασα ένα restore έτσι για τεστ και μόνο κάνει επαναφορά αλλά το kernel

παραμένει αυτό που φλάσαρα με το fastboot. Κατάλαβες λοιπόν ποιο είναι το θέμα μου, πως γίνεται επαναφορά

και του μαμίσιου kernel... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Έκανα φυσικά και αρκετά μάλιστα γιατί είχα άσχημη εμπειρία από ένα HTC Magic που "σκότωσα"..

Απλά σίγουρα αρκεί αυτό γιατί όταν δοκίμασα ένα restore έτσι για τεστ και μόνο κάνει επαναφορά αλλά το kernel

παραμένει αυτό που φλάσαρα με το fastboot. Κατάλαβες λοιπόν ποιο είναι το θέμα μου, πως γίνεται επαναφορά

και του μαμίσιου kernel... :confused:

 

για το μαμισιο kernel δεν ξερω να σου πω ας πει καποιος που το εκανε αλλα με το θεμα εγγυησης δεν νομιζω να εχει προβλημα ... την rom κοιτανε νομιζω.. αλλα οπως περασες το αλλο kernel δεν μπορεις να βαλεις και το μαμισιο??? καποιος θα το εχει η θα εχει λινκ.... παντως θα ελεγα να μην το πειρζουμε το τηλεφωνακι απο rom και αλλα ειναι μια χαρα γρηγορο και θα παρει και το παγωτο με τον καινουργιο χρονο γιατι να βαλεις αλο kernel η αλλη rom αστο ετσι ειναι μια χαρα .. μονο root εαν θελει καποιος ας κανει ..αυτη ειναι η γνωμη μου....

Edited by viotos

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

για το μαμισιο kernel δεν ξερω να σου πω ας πει καποιος που το εκανε αλλα με το θεμα εγγυησης δεν νομιζω να εχει προβλημα ... την rom κοιτανε νομιζω.. αλλα οπως περασες το αλλο kernel δεν μπορεις να βαλεις και το μαμισιο??? καποιος θα το εχει η θα εχει λινκ....

 

Έχω ξεχάσει την εγγύηση απο την στιγμή που ξεκλείδωσα τον Bootloader -.- Τώρα απλά για κανένα 11μηνο ακόμα ελπίζουμε

να έπεσα σε γερή κατασκευή. :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...