Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1364509

 

τι προσφερει δηλαδη αυτο στο κινητο?

 

btw, η θηκη σιλικονης ειναι πολυ καλη!

 

Νομίζω είναι σα να ''ξεκλειδώνεις'' το κινητό και μπορείς να βάλεις και custom rom οι οποίες δεν έχουν βγει ακόμα για το neo V

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το πήρα σε λευκό αλλά όχι από το κεντρικό κατάστημα....

Εκεί απλά τα άτομα δεν υπήρχαν.Δεν ήξεραν κάν που έχει άλλο κατάστημα Vodafone.Οταν τον έβαλα να μπει στη σελίδα να δει έμεινε άφωνος.Εγώ δεν ξέρω μου λέει που είναι αυτά τα 2 μαγαζιά!!!

 

Το πήρα από το κατάστημα προς Μανιάκι που πάει ο δρόμος. Υπαρχηγού κάτι 8. Μου είπε είχε 2 κομμάτια.Το ένα ήταν κρατημένο και το άλλο το πήρα εγώ..... (μην με πείτε κωλόφαρδο, έψαξα όλη την Ελλάδα να το βρω.)

Galaxy Note 4 SM-N910F
Link to comment
Share on other sites

Μου προέκυψε ένα πρόβλημα. Επειδή το είχα παραφορτώσει με εφαρμογές του κανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ώστε να μου ερθει όπως ήταν καινούριο. Πλεόν ομως μετά την συνδεση κανονικά στο google λογαριασμό η ιστοσελίδα του Android Market δεν βλέπει το τηλέφωνο παρά μόνο το παλιό μου. Ενώ από το τηλέφωνο κατεβάζω κανονικά εφαρμογές από το Μαρκετ συνδεμένος κανονικά στον google λογαριασμό. Εκανα ξανα και ξανα είσοδο και συχρονισμό στο google λογαριασμό αλλά τίποτα. Εκλεισα τον browser τον ξαναάνοιξα αλλά τίποτα. Μια βοήθεια κανείς?

Πλέον θα γίνει η κλασσική μου απάντηση. Επαναφορά με SEUS και λογικά θα στρώσει.

 

@smpetros

Επεγκατάσταση του Quick Settings και χρήση του μαμά widget που κάνει ότι ακριβώς και το Quick Settings χωρίς (λογικά) προβλήματα. Θα το βρεις με το όνομα "Εναλλαγή κατάστασης".

 

Πράγματα που μπορείτε να τα κάνετε με το εργοστασιακό λογισμικό, κάντε τα. Μην καταφεύγετε σε extra εφαρμογές.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Βασικά παρατήρησα όταν πήγα να βγάλω φωτογραφία με φλας σε απόλυτο σκοτάδι ότι την ώρα που η κάμερα πάει να εστιάσει μου εμφανίζει στη μέση και στο κάτω μέρος της οθόνης του κινητού 2 μπλε μωβ γραμμές. Το κάνει και σε άλλους?
nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Βασικά παρατήρησα όταν πήγα να βγάλω φωτογραφία με φλας σε απόλυτο σκοτάδι ότι την ώρα που η κάμερα πάει να εστιάσει μου εμφανίζει στη μέση και στο κάτω μέρος της οθόνης του κινητού 2 μπλε μωβ γραμμές. Το κάνει και σε άλλους?

το έκανα τώρα μόνο και μόνο για να δω και έχω 2 παρατηρήσεις όταν έβγαλα φώτο με επιλογή φλας για γέμισμα σκιών όλα οκ όταν έβγαλα με αυτόματο φλας μ έβγαλε και μένα μια μοβ αχνή γραμμή πάνω δεξιά - πιστεύω δεν είναι πρόβλημα ίσως επειδή προσπαθεί ο φακός να εστιάσει σε απόλυτο "μαύρο" δεν ξέρω τι να πω .....πάντως στην φωτογραφία δεν αποτυπώνετε ! σημείωση η γραμμή εμφανίστηκε με το που άναψε το 1ο στάδιο φλας

Link to comment
Share on other sites

το έκανα τώρα μόνο και μόνο για να δω και έχω 2 παρατηρήσεις όταν έβγαλα φώτο με επιλογή φλας για γέμισμα σκιών όλα οκ όταν έβγαλα με αυτόματο φλας μ έβγαλε και μένα μια μοβ αχνή γραμμή πάνω δεξιά - πιστεύω δεν είναι πρόβλημα ίσως επειδή προσπαθεί ο φακός να εστιάσει σε απόλυτο "μαύρο" δεν ξέρω τι να πω .....πάντως στην φωτογραφία δεν αποτυπώνετε ! σημείωση η γραμμή εμφανίστηκε με το που άναψε το 1ο στάδιο φλας

 

Βασικά όταν έβγαλα κάποιες φωτογραφίες φαίνεται και πάνω στην φωτογραφία και με το γέμισμα σκιών δηλαδή ίδιο με το αυτόματο φλας είναι, μόνο σε νυχτερινή λήψη φτιάχνει αρκετά

Edited by uncommandable
nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα το σκάλιζα, για να αδειάσει η μπαταρία. Το κινητό είναι πολύ καλό.

 

Τώρα στα τελειώματα όμως μου έκανε 2 restart.Ηταν κλειδωμένο και όταν πήγα να το ανοίξω έσβησε. Θα το παρατηρήσω να δω τι θα κάνει αύριο, αν δω οτι συνεχίζει θα το κάνω update μέσω seus και αν πάλι συνεχίσει τότε πάμε για αντικατάσταση....

 

Γενικά έχουν ένα θέμα με τα reboot ας ελπίσουμε να είναι προσωρινό.

 

Μπορεί να φταίει και η κάρτα μνήμης.Αύριο θα την αλλάξω αν δω πρόβλημα.

Galaxy Note 4 SM-N910F
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν το είδα αυτό. Ακόμα η μπαταρία δεν έχει δύναμη οπότε μπορεί να παίζουν πολλά. Αυριο θα το ψάξω καλύτερα.
Galaxy Note 4 SM-N910F
Link to comment
Share on other sites

Βασικά όταν έβγαλα κάποιες φωτογραφίες φαίνεται και πάνω στην φωτογραφία και με το γέμισμα σκιών δηλαδή ίδιο με το αυτόματο φλας είναι, μόνο σε νυχτερινή λήψη φτιάχνει αρκετά

η επιλογή νυχτερινή λήψη πού είναι γτ δεν την έβρισκα :S

Link to comment
Share on other sites

η επιλογή νυχτερινή λήψη πού είναι γτ δεν την έβρισκα :S

 

Βασικά παρατήρησα κάτι άλλο δεν το κάνει μόνο στο σκοτάδι, γενικότερα όταν έχω φλας ενεργό και τραβάω φωτογραφία την ώρα που εστιάζει το κάνει. Απλά στο σκοτάδι φαίνεται πιο έντονα και με νυχτερινή σκηνή δεν πολυφαίνεται γιατί δεν εστιάζει νομίζω. Στις σκηνές είναι

Edited by uncommandable
nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Βασικά παρατήρησα κάτι άλλο δεν το κάνει μόνο στο σκοτάδι, γενικότερα όταν έχω φλας ενεργό και τραβάω φωτογραφία την ώρα που εστιάζει το κάνει. Απλά στο σκοτάδι φαίνεται πιο έντονα και με νυχτερινή σκηνή δεν πολυφαίνεται γιατί δεν εστιάζει νομίζω. Στις σκηνές είναι

ναι οκ το βρήκα ευχαριστώ το είχα στο αυτόματη επιλογή σκηνής - για δοκίμασε το και αυτό τώρα π δοκίμασα με χειροκ. δεν μου έκανε κάτι

Link to comment
Share on other sites

ναι οκ το βρήκα ευχαριστώ το είχα στο αυτόματη επιλογή σκηνής - για δοκίμασε το και αυτό τώρα π δοκίμασα με χειροκ. δεν μου έκανε κάτι

 

Τι εννοείς χειροκίνητη, στην επιλογή σκηνής δεν μου έχει αυτόματη?

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Πλέον θα γίνει η κλασσική μου απάντηση. Επαναφορά με SEUS και λογικά θα στρώσει.

 

@smpetros

Επεγκατάσταση του Quick Settings και χρήση του μαμά widget που κάνει ότι ακριβώς και το Quick Settings χωρίς (λογικά) προβλήματα. Θα το βρεις με το όνομα "Εναλλαγή κατάστασης".

 

Πράγματα που μπορείτε να τα κάνετε με το εργοστασιακό λογισμικό, κάντε τα. Μην καταφεύγετε σε extra εφαρμογές.

Φίλε μου σόρυ αλλα δεν κατάλαβα γρι...απο αυτά που μου λες. Τι ενοείς Quick Settings που το βρίσκουμε αυτό? και ποιο της μαμας widget? Kαι η εναλλαγή κατάστασης? που είναι στις ρυθμίσεις? Αυτό που έκανα ήταν μόνο επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις μέσα από τις "ρυθμίσεις - απόρρητο" δεν εβαλα εφαρμογή για να το κάνω επαναφορά. Αυτό πάλι το SEUS ΤΙ είναι πρώτη φορά το ακούω. Το κατέβασα από το link αλλά το φοβάμαι λίγο μην μου χαλάσει τίποτα άλλο. Δεν το εχω ξαναδεί. Ούτε το manual εγραφε τιποτα γιαυτό. Να υποθέσω ότι αυτό κάνει την αναβάθμιση σε Αndroid 4??? Icecream? Sory για τις πολλές ερωτήσεις αλλά φταίει και η SE που δεν δίνει εξαρχής ολόκληρα τα manual να τα διαβάζουμε και να ξεστραβωνόμαστε.. Πρέπει δηλ να ψάχνει κάποιος στο site της?

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σόρυ αλλα δεν κατάλαβα γρι...απο αυτά που μου λες. Τι ενοείς Quick Settings που το βρίσκουμε αυτό? και ποιο της μαμας widget? Kαι η εναλλαγή κατάστασης? που είναι στις ρυθμίσεις? Αυτό που έκανα ήταν μόνο επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις μέσα από τις "ρυθμίσεις - απόρρητο" δεν εβαλα εφαρμογή για να το κάνω επαναφορά. Αυτό πάλι το SEUS ΤΙ είναι πρώτη φορά το ακούω.

 

SEUS= Sony Ericsson Update Service

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς χειροκίνητη, στην επιλογή σκηνής δεν μου έχει αυτόματη?

αν πας στην καμερα αριστερα το 1 πληκτρο θα σου βγάλει λειτουργία λήψης εκει έχει κανονική και αναγνώριση σκηνής - αν πας κανονική σου έχει την επιλογή για την νυχτερινή αν πας στην αυτόματα του όμως σου έχει αντιστροφη μέτριση :p

 

αν πας στην καμερα αριστερα το 1 πληκτρο θα σου βγάλει λειτουργία λήψης εκει έχει κανονική και αναγνώριση σκηνής - αν πας κανονική σου έχει την επιλογή για την νυχτερινή αν πας στην αυτόματα του όμως σου έχει αντιστροφη μέτριση :p

όλα καλά αλλά θα ήθελα να είχε και επιλογή iso όπως το πρώην μου optimus p500 :p

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

αν πας στην καμερα αριστερα το 1 πληκτρο θα σου βγάλει λειτουργία λήψης εκει έχει κανονική και αναγνώριση σκηνής - αν πας κανονική σου έχει την επιλογή για την νυχτερινή αν πας στην αυτόματα του όμως σου έχει αντιστροφη μέτριση :p

 

Οκ. 2 πράγματα δεν έχω καταλάβει. Έχεις και εσύ το ίδιο πρόβλημα ή όχι? Και 2ον γιατί μου το κάνει μόνο όταν έχω το φλας ανοιχτό και εστιάζει?

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σόρυ αλλα δεν κατάλαβα γρι...απο αυτά που μου λες. Τι ενοείς Quick Settings που το βρίσκουμε αυτό? και ποιο της μαμας widget? Kαι η εναλλαγή κατάστασης? που είναι στις ρυθμίσεις? Αυτό που έκανα ήταν μόνο επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις μέσα από τις "ρυθμίσεις - απόρρητο" δεν εβαλα εφαρμογή για να το κάνω επαναφορά. Αυτό πάλι το SEUS ΤΙ είναι πρώτη φορά το ακούω. Το κατέβασα από το link αλλά το φοβάμαι λίγο μην μου χαλάσει τίποτα άλλο. Δεν το εχω ξαναδεί. Ούτε το manual εγραφε τιποτα γιαυτό. Να υποθέσω ότι αυτό κάνει την αναβάθμιση σε Αndroid 4??? Icecream? Sory για τις πολλές ερωτήσεις αλλά φταίει και η SE που δεν δίνει εξαρχής ολόκληρα τα manual να τα διαβάζουμε και να ξεστραβωνόμαστε.. Πρέπει δηλ να ψάχνει κάποιος στο site της?

 

Η απάντηση για την εφαρμογή quick settings δεν πήγαινε σε εσένα αλλα στο άλλο παιδί που είχε πρόβλημα με το aiplane mode.

Εσύ μόνο για το SEUS πήρες απάντηση αλλα εγω θα σου πω οτι αφού το κινητό σου ειναι μια χαρά και λειτουργεί όπως πρέπει μήπως πρέπει να κανείς μια εκκαθάριση ιστορικού του browser του υπολογιστή σου για να σβήσει τη μνήμη που εχει κρατήσει? Αφού λες οτι ο υπολογιστής εχει το θέμα κι οχι το κινητό δες τι θα κάνεις για εκείνον.

Το SEUS θα επαναφέρει το κινητό στις εργοστασιακές. Οτι δηλαδη έκανες κι εσύ. Ειναι ένα απαραίτητο πρόγραμμα γιατι αν το κινητό σου κολησει κάποια στιγμή και δεν ανοίγει καθόλου ειναι το μοναδικό πράγμα που ίσως μπορέσει να το επαναφέρει. Οπότε κατέβασε το και έχε το στον υπολογιστή σου για παν ενδεχόμενο...

Επίσης χρησιμεύει και στις αναβαθμίσεις του λογισμικού όταν μας τις δίνει η SE.

Edited by kooky

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Α οκ φιλε μου αυτο θα κανω ισως φταιει ο b®Öω$Ê® :lol:

 

Ενημέρωσε αν λυθεί με την εκκαθάριση. Ειμαι πολύ περίεργη...

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους,

 

θα ηθελα να κανω μια προταση, επειδη βλεπω να επαναλαμβανονται οι ιδιες και οι ιδιες ερωτησεις (πχ "ποια θηκη") θα ηταν καλο πριν ρωτησουμε κατι εδω μεσα να εχουμε διαβασει τα προηγουμενα μηνυματα μηπως και υπαρχει ηδη η απαντηση στο θεμα που μας απασχολει. Ετσι θα αναπτυχθει καλυτερα και θα ειναι πιο ευκολο να παρακουλουθησει καποιος αυτο το κομματι του φορουμ.

 

Χωρις να θελω να αντικαταστησω τον ρολο καποιου συντονιστη ή να το παιξω εξυπνος ή τιποτα αλλο..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Το κινητό το φόρτισα όλο το βράδυ, το άνοιξα το πρωι, από τότε όλα κομπλέ χωρίς κανένα restart.

 

Πήρα ζελατίνα από Χ10 γιατί εδώ επαρχία δεν υπάρχει ακόμα και επίσης παρήγγειλα αυτή τη θήκη η οποία μ αρέσει πολύ. Ταιριάζει γάντι. Κόστος 11.5 ευρώ.

 

http://www.pc1.gr/images/220/220002149.jpg

Galaxy Note 4 SM-N910F
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να εχεις μονο 1 προγραμα ndrive και ενα φακελο μεσα στην sd για αυτο τωρα δηλαδει εχεις 2 και δουλευουνε και τα 2?? μυστηριο ...:confused:

 

Εχεις δικιο μονο η μια εφαρμογη τελικα δουλευει ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους,

 

θα ηθελα να κανω μια προταση, επειδη βλεπω να επαναλαμβανονται οι ιδιες και οι ιδιες ερωτησεις (πχ "ποια θηκη") θα ηταν καλο πριν ρωτησουμε κατι εδω μεσα να εχουμε διαβασει τα προηγουμενα μηνυματα μηπως και υπαρχει ηδη η απαντηση στο θεμα που μας απασχολει. Ετσι θα αναπτυχθει καλυτερα και θα ειναι πιο ευκολο να παρακουλουθησει καποιος αυτο το κομματι του φορουμ.

 

Χωρις να θελω να αντικαταστησω τον ρολο καποιου συντονιστη ή να το παιξω εξυπνος ή τιποτα αλλο..

 

Χαλαρωσε φιλε . Οταν και αν ερωτηθηκε το θεμα "θηκη¨ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΑ ΕΓΩ μπορει απο τοτε να βγηκε αλλη θηκη.δηλαδη να μην το ξερουμε επειδη εσυ κουραζεσαι ; Πω πω ρε μερικοι...25 χρονια τα ιδια και τα ιδια. Σιγα το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...