Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάπου διάβασα ότι υπάρχει και στον κωτσόβολο. Αληθεύει?

 

Ναι ισχύει το έχει και ο Κωτσόβολος στα 199€ σε μπλέ και άσπρο(νομίζω παλιά το είχε και σε ασημί) και το παραλαμβάνεις 2 μέρες μετά από τη στιγμή που θα το παραγγείλεις

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει το έχει και ο Κωτσόβολος στα 199€ σε μπλέ και άσπρο(νομίζω παλιά το είχε και σε ασημί) και το παραλαμβάνεις 2 μέρες μετά από τη στιγμή που θα το παραγγείλεις

 

στην σελίδα του δεν υπάρχει όμως

Link to comment
Share on other sites

στην σελίδα του δεν υπάρχει όμως

 

Ναι και γω για αυτό παραξενεύτηκα. Θα πάρω τηλέφωνο αύριο και αν το έχουν στο κατάστημα θα τους πω να τ κρατήσουν να πάω να το πάρω την παρασκευή.

Link to comment
Share on other sites

Πώς στο καλό απενεργοποιείται η ρημαδα η φωνητική κλήση μέσω bluetooth? Έχω πάρει 2-3 επαφές μου στο άσχετο με το να πατάω κατά λάθος το κουμπάκι του bluetooth προσπαθώντας να φορέσω το ακουστικό...
Link to comment
Share on other sites

στην σελίδα του δεν υπάρχει όμως

 

Δεν ξέρω γιατί λείπει από τη σελίδα μπορεί να είναι προσωρινά εξαντλημένο..Πάντως φίλος μου το πήρε από τον Κωτσόβολο στην ίδια τιμή με τη Vodafone!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου βγάζει καποια τέτοια επιλογη....

 

Εγώ έχω την έκδοση Google Maps v5.10.1

Σε παλιότερες εκδόσεις δεν το είχε.

Αν έχεις παλιότερη έκδοση και κάνεις αναβάθμιση θα πρέπει να το έχεις.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Πώς στο καλό απενεργοποιείται η ρημαδα η φωνητική κλήση μέσω bluetooth? Έχω πάρει 2-3 επαφές μου στο άσχετο με το να πατάω κατά λάθος το κουμπάκι του bluetooth προσπαθώντας να φορέσω το ακουστικό...

 

εδω usser manual στα ελληνικα απο την sony ericsson http://www.sonyericsson.com/cws/support/mobilephones/downloads/xperia-neo-v?cc=gr&lc=el :) εγχειριδια και εγγραφα κανε κλικ εκει που λεει οδηγος χρηστη γλωσες (ελληνικα ληψη τωρα) ..

Edited by viotos

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

εδω usser manual στα ελληνικα απο την sony ericsson http://www.sonyericsson.com/cws/support/mobilephones/downloads/xperia-neo-v?cc=gr&lc=el :) εγχειριδια και εγγραφα κανε κλικ εκει που λεει οδηγος χρηστη γλωσες (ελληνικα ληψη τωρα) ..

 

Σε ευχαριστώ για το manual, αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό με απενεργοποίηση φωνητικών εντολών...

Link to comment
Share on other sites

σημερα το πηρα κι εγω

ειναι η πρωτη μου συσκευη android

ολα δουλευουν κανονικοτατα,οπως το ανοιξα,ετσι ειναι ακομα.Η μπαταρια εφτασε στο 12% ενω ποιο πριν ειχε κανει 1-2 φορες τον ηχο αδειας μπαταριας και το εβαλα να φορτισει.Σκεφτομαι να το αφησω μεχρι αυριο στην μπριζα,καλα δεν ειναι για πρωτη φορτιση?

πολυ ωραια συσκευη

Link to comment
Share on other sites

σημερα το πηρα κι εγω

ειναι η πρωτη μου συσκευη android

ολα δουλευουν κανονικοτατα,οπως το ανοιξα,ετσι ειναι ακομα.Η μπαταρια εφτασε στο 12% ενω ποιο πριν ειχε κανει 1-2 φορες τον ηχο αδειας μπαταριας και το εβαλα να φορτισει.Σκεφτομαι να το αφησω μεχρι αυριο στην μπριζα,καλα δεν ειναι για πρωτη φορτιση?

πολυ ωραια συσκευη

 

Εγώ πάντως όταν με το καλό το πάρω στα χέρια θα το αφήσω γύρω στις 4 ωρίτσες. Δεν νομίζω να χρειάζεται παραπάνω. Δες εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3010582#post3010582

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως όταν με το καλό το πάρω στα χέρια θα το αφήσω γύρω στις 4 ωρίτσες. Δεν νομίζω να χρειάζεται παραπάνω. Δες εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3010582#post3010582

 

πολυ καλο naruto14 tnx

αλλα λεει δεν πειραζει παραπανω

"...Τυπικά, μια συσκευή τελευταίας τεχνολογίας φορτίζει σε λιγότερο από 2 ώρες.

Το να αφήσετε τη μπαταρία για περισσότερες ώρες στο φορτιστή δεν θα έχει απολύτως κανένα θετικό ή αρνητικό αποτέλεσμα. Ωστόσο, θα πρέπει να γνωρίζετε ότι η μπαταρία αποδίδει το μέγιστο της ισχύς της μετά από 3 ή 4 πλήρεις επαναφορτίσεις."

οποτε καλο πρωι...

 

edit: να πω πως η συσκευη μονο για φθηνοδουλεια δεν μοιαζει γιατι αναφερθηκε κι αυτο καπου

Edited by aDo
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο naruto14 tnx

αλλα λεει δεν πειραζει παραπανω

"...Τυπικά, μια συσκευή τελευταίας τεχνολογίας φορτίζει σε λιγότερο από 2 ώρες.

Το να αφήσετε τη μπαταρία για περισσότερες ώρες στο φορτιστή δεν θα έχει απολύτως κανένα θετικό ή αρνητικό αποτέλεσμα. Ωστόσο, θα πρέπει να γνωρίζετε ότι η μπαταρία αποδίδει το μέγιστο της ισχύς της μετά από 3 ή 4 πλήρεις επαναφορτίσεις."

οποτε καλο πρωι...

 

edit: να πω πως η συσκευη μονο για φθηνοδουλεια δεν μοιαζει γιατι αναφερθηκε κι αυτο καπου

 

Εννοείται πως αν το αφήσεις παραπάνω δεν πειράζει. Μην το αφήσεις όμως και καμιά βδομάδα:lol::p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά καλησπέρα ομοιπαθή!Λοιπόν έχεις ακριβώς το ίδιο πρόβλημα που είχα δηλαδή reboot συνεχώς και κυρίως μετά από χρήση wifi..για εμένα η συσκευή είναι ελλατωματική και πρέπει αν δεν έχουν περάσει οι 7 μέρες από τη στιγμή που το αγόρασες να το επιστρέψεις για αντικατάσταση καθώς απ' ότι έχω διαβάσει και σε forum του εξωτερικού το service της se δεν έχει ιδέα για το πως να το επισκευάσει!Στο λέω αυτό γιατί κι εγώ περίμενα με την ελπίδα ότι θα στρώσει και τελικά το πήγα 1 ημέρα πρίν τη λήξη της περιόδου που έχεις δικαίωμα αντικατάστασης με κίνδυνο αν δεν μου εμφάνιζε εκείνη τη στιγμή το πρόβλημα μπροστά στον πωλητή να έμπαινα στο φαύλο κύκλο των service χωρίς αποτέλεσμα:wacko:Τώρα όσο για το πως θα γίνει να βγάλει το πρόβλημα μπροστά στον υπάλληλο?Εγώ είχα παρατηρήσει ότι όταν ξεκίναγε να το κάνει μετά δεν σταμάταγε!Οπότε την επόμενη φορά που θα στο εμφανίσει τρέξε στη Vodafone ΧΩΡΙΣ να κλείσεις το κινητό από το κουμπί και ΧΩΡΙΣ να βγάλεις την μπαταρία!Κάθε φορά που το έκανα αυτο δεν το ξανα εμφάνιζε για 10-15 ώρες!Να δεις που αμα δεν το κάνεις με το που θα το σκαλίσουν 2-3 λεπτά θα κάνει restart!Ελπίζω να βοήθησα και πιστεύω ότι θα βγάλεις άκρη επειδή τουλάχιστον στο κατάστημα πήγα εγώ τα παιδιά δεν με αμφισβήτησαν καθόλου και ήταν πολύ πρόθυμα να βοηθήσουν

 

Η συμπεριφορά του δικού μου είναι ακριβώς αυτή που περιγράφεις! Τώρα λοιπόν προσπαθώ να το κάνω να κολλήσει, και του έβαλλα να κατεβάσει ένα αρχείο 600mb, αλλά ενώ πριν έκανε αποσύνδεση κάθε 20-30 mb, το κατέβασε ολόκληρο! Λες να κατάλαβε ότι πήγαινε πίσω στο μαγαζί; :)

 

Δεν πιστεύω να εξαφανίστηκε το πρόβλημα ως δια μαγείας. Η μόνη αλλαγή που έκανα από πριν είναι ότι έκλεισα το usb debug. Θα συνεχίσω να το ζορίζω σήμερα και ελπίζω ως αύριο να δείξει το πρόβλημα. Το αγόρασα την προηγούμενη Παρασκευή, οπότε ελπίζω να πιάνει το DOA και αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί λείπει από τη σελίδα μπορεί να είναι προσωρινά εξαντλημένο..Πάντως φίλος μου το πήρε από τον Κωτσόβολο στην ίδια τιμή με τη Vodafone!

 

 

μόλις γύρισα από Κωτσόβολο.Δεν υπάρχει στο μαγαζί τους και ούτε έχουν πληροφορία αν το φέρουν και ποτέ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά μιας και χρειάζομαι το κινητό αυτό το σαββατοκύριακο αποφάσισα να ψάξω στον κωτσόβολο να δω αν υπάρχει. Παίρνω λοιπόν στο κεντρικό κατάστημα στην αθήνα και μου λένε υπάρχουν 2 κομμάτια στην πυλαία. Μετά έψαξα να βρω το τηλέφωνο της πυλαίας αλλά δεν υπήρχε πουθενά! Οπότε παίρνω πάλι πίσω στο ίδιο νούμερο και με συνδέουν με το κατάστημα στην πυλαία. Τους ρωτάω για το Neo V και μου λένε έχει μείνει 1 τεμάχιο μόνο (!). Λέω να ξεκινήσω να το πάρω αλλά για να φτάσω εκεί χρειάζομαι γύρω στο 45λεπτο και ανυσηχώ μήπως πάω τσάμπα και το προλάβει κανείς άλλος.

 

Τελικά πήρα τηλέφωνο σε έναν γνωστό που δουλέυει σε έναν κωτσόβολο μες την πόλη και κατάφερε να το κρατήσει και θα μου το φέρει αύριο. Τέλος καλό όλα καλά (θέλω να πιστεύω). Και άντε γεια vodafone που μου λες οτι θα ερθει απο βδομαδα!:ρ

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να κανεις πολλα.........ap2sd για να μεταφερεις εφαρμογες απο την μνημη του τηλεφωνου στην sd . πρως το παρων αυτα εχεις τωρα (με το root) τα δικαιωματα διαχειρηστη του τηλ. εσυ...:)

 

Αφού το neo τρέχει 2.3.** άρα είναι app2sd native

Δεν χρειάζεται εφαρμογή για να εγκαταστήσει τις εφαρμογές στη sd

:happy:

Link to comment
Share on other sites

κανονικα το φωτακι της φορτισης δεν πρεπει να γινετε πρασινο οταν τελειωσει η φορτιση ?γιατι αναβει μετα το 85% ?
Link to comment
Share on other sites

κανονικα το φωτακι της φορτισης δεν πρεπει να γινετε πρασινο οταν τελειωσει η φορτιση ?γιατι αναβει μετα το 85% ?

 

δεν ξερω γιατι το κανει.αλλα ισχυει για ολα τα SE αυτο.γυρω στο 90% γινεται πρασινο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Ωραιο review....εκανε μερικα κολληματακια η ειναι ιδεα μου? στο 7.35.

εχει παρατηρησει κατι παρομοιο αυτοι που το εχουν?

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις>ασυρματο και δικτυα>δικτυα κινητης τηλεφωνιας>λειτουργια δικτυου...

εχει τσεκαρισμενο WCDMA/GSM τι σημαινει αυτο?εννοω τη διαφορα εχει απο τα αλλα δυο?ποιες οι επιπτωσεις καθενος στην μπαταρια και στο SAR?

Nokia 3310,Nokia 3510i,Nokia 6820,SE K700,Motorola SLVR L7,SE W700,SE K770,LG GT505,HTC Wildfire,SE Xperia neo V,LG Optimus L9 II,Samsung Galaxy S3 Neo,Xiaomi Redmi 4X,Honor Play,Xiaomi Redmi Note 9 Pro,Apple iPhone 12

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο review....εκανε μερικα κολληματακια η ειναι ιδεα μου? στο 7.35.

εχει παρατηρησει κατι παρομοιο αυτοι που το εχουν?

 

Δεν νομίζω να είναι τίποτα σοβαρό. Εξάλλου οποιοδήποτε κινητό μπορεί να φάει ένα lag κάποια στιγμή. Λογικά έτυχε.:p

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις>ασυρματο και δικτυα>δικτυα κινητης τηλεφωνιας>λειτουργια δικτυου...

εχει τσεκαρισμενο WCDMA/GSM τι σημαινει αυτο?εννοω τη διαφορα εχει απο τα αλλα δυο?ποιες οι επιπτωσεις καθενος στην μπαταρια και στο SAR?

 

WCDMA ειναι για να χεις σημα 3g παροχου (βοηθαει πολυ στο σερφαρισμα μεσω παροχου)

 

GSM σημαινει καλυτερο σημα σε σημεια που το απο πανω δεν πιανει full (ισως και καθολου) αλλα το σερφαρισμα/κατεβασμα και λοιπα απο το κινητο,ξεχνα το.καιει καρβουνο

 

η επιλογη που εχει τικαρισμενη σημαινει οτι προτιμαται το WCDMA και οταν χαθει το σημα γυρναει σε GSM

 

το GSM καταναλωνει λιγοτερη μπαταρια.για ΣΑΡ δεν εχω ιδεα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λοιπον h vodafone μου εχει σπασει τα νευρα.απο την προηγουμενη τεταρτη εκανα νεα συνδεση,δεν το ειχε στο καταστημα,και μου λεει οτι θα ερθει σε δυο μερες,περιμενω και τπτ,πηγα την δευτερα μου λεει τεταρτη-πεμπτη,και σημερα τιποτα,παιρνω τηλ παλι και μου λενε την παρασκευη το περιμενουμε!.και οπως παει δεν το βλεπω να ερχεται!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...