Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 610


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

S.O.S - S.O.S - S.O.S Θελω απεγνωσμενα να παρω για δωρο χριστουγεννων το Nokia Lumia 610 αλλα επειδη θελω να ειμαι σιγουρη οτι τα λεφτα μου δεν θα πανε χαμενα θα ηθελα τη γνωμη σας γιαυτο το θεμα . Θα μπορουσε καποιος να μου κανει μια λιστα με τα πλεονεκτηματα και τα μειονεκτηματα που αυτος θεωρει οτι εχει το συγκεκριμενο τηλεφωνο ? Παρακαλω τα πλεονεκτηματα-μειονεκτηματα αν γινεται να ειναι σαφη δηλαδη απο το πιο ασημαντο μεχρι το και το πιο σημαντικο . Αναλογως με τις απαντησεις που θα παρω θα αποφασισω αν θα αγορασω τελικα το Lumia ή οχι . S.O.S - S.O.S - S.O.S

 

:) ΜΙΑ ΛΕΞΗ ΘΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΗ .. ΚΑΛΟ Η ΚΑΚΟ ? :rolleyes: ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΦΙΛΙΑ :p

 

Εξαρτάται τι ανάγκες έχεις από ένα smartphone. Στο myphone θα βρεις ένα πολύ καλό review όπου λένε με λεπτομέρεια τα καλά και τα κακά του κινητού. Στα άσχημα πάντως νομίζω είναι η χαμηλή ποιότητα εγγραφής βιντεο (vga) και η μικρή ram που θα σε αποτρέπει από το να εγκαταστήσεις εφαρμογές όπως το skype, ακόμα και τα διάσημα θυμωμένα πουλάκια :)

Για μένα νομίζω οτι θα ήταν καλύτερο να περιμένεις λιγάκι να βγει το 620 και αν είναι πολύ ακριβότερο τότε να ορμήσεις για το 610.

Πάντως αυτή τη στιγμή το βρίσκεις σε πολύ καλή τιμή στο skroutz στα 155 ευρώ περίπου και στο Γερμανό που δίνουν μια δωροεπιταγή των 50 ευρώ που μπορείς να εξαργυρώσεις με το κινητό να πέφτει από 200 στα 150.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 736
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

S.O.S - S.O.S - S.O.S Θελω απεγνωσμενα να παρω για δωρο χριστουγεννων το Nokia Lumia 610 αλλα επειδη θελω να ειμαι σιγουρη οτι τα λεφτα μου δεν θα πανε χαμενα θα ηθελα τη γνωμη σας γιαυτο το θεμα . Θα μπορουσε καποιος να μου κανει μια λιστα με τα πλεονεκτηματα και τα μειονεκτηματα που αυτος θεωρει οτι εχει το συγκεκριμενο τηλεφωνο ? Παρακαλω τα πλεονεκτηματα-μειονεκτηματα αν γινεται να ειναι σαφη δηλαδη απο το πιο ασημαντο μεχρι το και το πιο σημαντικο . Αναλογως με τις απαντησεις που θα παρω θα αποφασισω αν θα αγορασω τελικα το Lumia ή οχι . S.O.S - S.O.S - S.O.S

 

:) ΜΙΑ ΛΕΞΗ ΘΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΗ .. ΚΑΛΟ Η ΚΑΚΟ ? :rolleyes: ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΦΙΛΙΑ :p

 

 

Μειονεκτήματα: δε μπορείς να βάλεις ως ήχο κλήσης ένα οποιοδήποτε αρχείο mp3(πρέπει να έχει μικρή διάρκεια), δε μπορείς να ακούσεις ραδιοφωνο από το εξωτερικό μεγάφωνο, δεν λειτoυργεί η αφύπνιση αν το κινητό είναι κλειστό τελείως, δε μπορείς να εγκαταστήσεις προγραμματα μόνος παρά μόνο από την εφαρμογή του κινητού η οποία χρειάζεται σύνδεση σε Internet, δεν είναι εύκολο να διαχειριστείς τα αρχεία του κινητού όταν το συνδέεις στον υπολογιστή γιατί δεν το αναγνωρίζει ως συσκευή Usb κ.α..... Όσο για τα πλεονεκτήματα του κινητού συμφωνώ με τους προηγούμενους!!! Υ.Γ. είμαι κάτοχος του 610

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Μειονεκτήματα: δε μπορείς να βάλεις ως ήχο κλήσης ένα οποιοδήποτε αρχείο mp3(πρέπει να έχει μικρή διάρκεια), δε μπορείς να ακούσεις ραδιοφωνο από το εξωτερικό μεγάφωνο, δεν λειτoυργεί η αφύπνιση αν το κινητό είναι κλειστό τελείως, δε μπορείς να εγκαταστήσεις προγραμματα μόνος παρά μόνο από την εφαρμογή του κινητού η οποία χρειάζεται σύνδεση σε Internet, δεν είναι εύκολο να διαχειριστείς τα αρχεία του κινητού όταν το συνδέεις στον υπολογιστή γιατί δεν το αναγνωρίζει ως συσκευή Usb κ.α..... Όσο για τα πλεονεκτήματα του κινητού συμφωνώ με τους προηγούμενους!!! Υ.Γ. είμαι κάτοχος του 610

 

για το ξυπνητήρι βάλτο σε airplane mode, για ήχο κλήσης βάζεις οποιοδήποτε mp3 θέλεις απλά πρέπει να έχει μικρή διάρκεια, περίπου 30-35 δευτερόλεπτα. Δοκίμασε να το κάνεις με το format factory, το κόβεις εκεί που θέλεις.Για τα υπόλοιπα συμφωνώ, αν και το μεγάφωνο για το ραδιόφωνο δεν το θεωρώ τραγικό.

Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

Αν και άσχετο τελείως με το θέμα μας, και ας μην συνεχιστεί, όλα τα symbian.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, υπάρχει smartphone που δουλεύει το ξυπνητήρι όταν είναι κλειστή η συσκευή;

 

Και εγώ προς στευα οτι δεν υπάρχει και ειδικα συσκευες android. Τελκά έμαθα οτι το Acer Dual sim μπορεί να λειτουργήσει το ξυπνητήρι του ακόμα και αν είναι κλειστη η συσκευή. Νομιζω υπαρχουν μερικές ακόμα αλλά δεν θυμάμαι ποιες είναι

Link to comment
Share on other sites

Γεια! Μου μπήκε η ιδέα να δοκιμάσω τα windows phone και είδα ότι αυτό εδώ το κινητό είναι μάλλον το φτηνότερο (είναι όντως; ). Έχω μέχρι στιγμής το φτηνότερο Android, το Vodafone Joy 845 εδώ και 2 χρόνια και κάνω μόνο βασικά πράγματα: πλοήγηση στο ιντερνετ με τον Opera mini, λίγο Google maps όταν πάω εκδρομές ή ψάχνω μια διεύθυνση, αριθμομηχανή, ξυπνητήρι, πότε πότε ακούω mp3. Αλλά χρησιμοποιώ και μερικές χρηστικές εφαρμογές που πιθανόν να μην υπάρχουν για Windows (dosms, taxibeat, mycu). Ραδιόφωνο δεν ακούω ποτέ, ούτε παίζω παιχνίδια και δεν μου αρέσει να παίζω πειράζοντας το κινητό και δοκιμάζοντας εφαρμογές. Να το δοκιμάσω το Lumia 610 ή δεν είναι καλή ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Γεια! Μου μπήκε η ιδέα να δοκιμάσω τα windows phone και είδα ότι αυτό εδώ το κινητό είναι μάλλον το φτηνότερο (είναι όντως; ). Έχω μέχρι στιγμής το φτηνότερο Android, το Vodafone Joy 845 εδώ και 2 χρόνια και κάνω μόνο βασικά πράγματα: πλοήγηση στο ιντερνετ με τον Opera mini, λίγο Google maps όταν πάω εκδρομές ή ψάχνω μια διεύθυνση, αριθμομηχανή, ξυπνητήρι, πότε πότε ακούω mp3. Αλλά χρησιμοποιώ και μερικές χρηστικές εφαρμογές που πιθανόν να μην υπάρχουν για Windows (dosms, taxibeat, mycu). Ραδιόφωνο δεν ακούω ποτέ, ούτε παίζω παιχνίδια και δεν μου αρέσει να παίζω πειράζοντας το κινητό και δοκιμάζοντας εφαρμογές. Να το δοκιμάσω το Lumia 610 ή δεν είναι καλή ιδέα;

 

υπαρχει ενα site που πατας την εφαρμογη για ndroid που ειχες και σου δειχνει ιδια η παραπλησια με αυτην

 

http://xyo.net/

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω περάσει κάποια τραγούδια στο κινητό nokia 610. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος πως μπορώ να βάλω κάποιο ως ήχο κλήσης?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω περάσει κάποια τραγούδια στο κινητό nokia 610. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος πως μπορώ να βάλω κάποιο ως ήχο κλήσης?

 

Από το zune τα πέρασες?Μάλλον ναι.Θα κάνεις σε γενικές γραμμες τα παρακάτω.(Ετσι το εκανα εγω). Χρειαζεσαι ενα προγραμμα που να κοβει mp3 .Εγω χρησιμοποιω το format factory. κοβεις το mp3 εκει που θέλεις.Η μέγιστη διαρκεια ειναι 30-35 sec.αποθηκευεις το αρχειο και πας στο zune βρισκεις το αρχειο μεσα απο την μουσικη του zune και το συγχρονιζεις με το τηλ. Προφανος κατι θα μου εχει ξεφυγει, αλλα αν ψαξεις θα βρεις την ακρη.Ελπιζω να βοηθησα

Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

αγορασα το 610 τις τελευταιες μερες και εχει κανει συγχρονισμο ολες τις επαφες μου απο το facebook οι οποιοες καποιες ειναι ακυρες και δεν προκειτε να παρω τηλεφωνο.

υπαρχει καποιος τροπος να τις σβησω ολες εστω και μια μια και να βαλω οποιες θελω εγω?

**** θα περνω τηλεφωνο 20-30 συγκεκριμενους αριθμους και δεν μαρεσει ολο αυτο το χαος που εχει γινει με τις επαφες.

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

αγορασα το 610 τις τελευταιες μερες και εχει κανει συγχρονισμο ολες τις επαφες μου απο το facebook οι οποιοες καποιες ειναι ακυρες και δεν προκειτε να παρω τηλεφωνο.

υπαρχει καποιος τροπος να τις σβησω ολες εστω και μια μια και να βαλω οποιες θελω εγω?

**** θα περνω τηλεφωνο 20-30 συγκεκριμενους αριθμους και δεν μαρεσει ολο αυτο το χαος που εχει γινει με τις επαφες.

 

Στο people hub όταν πατήσεις κάτω δεξιά το κουμπί των επιλογών θα σου βγάλει τις ρυθμίσεις και εκεί μέσα έχει επιλογή να μη σου εμφανίζονται καθόλου οι επαφές από το facebook ή και από οποιαδήποτε άλλο λογαριασμό έχεις προσθέσει όπως ένα gmail.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

τελικα με το θεμα του wifi δεν υπαρχει λυση?

 

Δυστυχώς φίλε όχι... Είχε κυκλοφορήσει μία εφαρμογή με όνομα keep alive που λένε έκανε δουλειά αλλά έχει κατέβει και δεν την βρίσκω.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

τελικα με το θεμα του wifi δεν υπαρχει λυση?

 

Τι θέμα? Αυτό που χάνει την σύνδεση και δεν ξανασυνδέεται μέχρι να κάνεις ρεσετ το ρουτερ?

Αν είναι αυτό κανονικά διορθωνόταν με την 8779... Αν δεν διορθώθηκε λίγο υπομονή ακόμα έρχονται τα 7.8...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Τι θέμα? Αυτό που χάνει την σύνδεση και δεν ξανασυνδέεται μέχρι να κάνεις ρεσετ το ρουτερ?

Αν είναι αυτό κανονικά διορθωνόταν με την 8779... Αν δεν διορθώθηκε λίγο υπομονή ακόμα έρχονται τα 7.8...

 

το οτι δεν μενει ανοιχτο οταν κλειδωνει η συσκευη με αποτελεσμα μηνυματα viber,whats app κτλπ να τα παιρνεις μολις ξεκλειδωσεις την συσκευη

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα! Καταρχήν καλές γιορτές σε όλους με υγεία και ότι επιθυμεί ο καθένας!

Θα χρειαστώ την βοήθειά σας!!! Έχω αγοράσει το Nokia Lumia 610, δεν έχω κλείσει καν 2 βδομάδες!

Προχτές πήγα να απενεργοποιήσω το wifi, καταλάθος μπήκα στην κάμερα και είδα ότι εκεί που και καλά θα έκανα λήψη πάνω στην οθόνη, είχε ''κολλήσει'' μέρος μιας εικόνας που είχα αποθηκεύσει. (Στο πάνω μέρος της οθόνης, αν το κοιτάμε κατακόρυφα).

Τέλος πάντων, το έκλεισα και το ξαναάνοιξα, είπα θα κόλλησε! Δεν έπαιρνε το pin, δεν άνοιγε το κινητό μπλα μπλα μπλα...το πήγα στο Γερμανό και μου κάνανε hard reset! Τώρα πάλι τα ίδια! Πάω να βγάλω φωτογραφία και εμφανίζει μέρος εικόνας! Έχει συμβεί σε κάποιον από σας κάτι αντίστοιχο? Να έκανα πάλι ένα hard reset μόνη μου??????

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Link to comment
Share on other sites

Εκείνο το μέρος της εικόνας του βγάζει σε όλους. Είναι η τελευταία φωτογραφία που έβγαλες και αν την τραβήξει ς με το δάχτυλο στο κέντρο της οθόνης θα το καταλάβεις... Δεν έχει κάποιο πρόβλημα ή συσκευή σου.
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Εκείνο το μέρος της εικόνας του βγάζει σε όλους. Είναι η τελευταία φωτογραφία που έβγαλες και αν την τραβήξει ς με το δάχτυλο στο κέντρο της οθόνης θα το καταλάβεις... Δεν έχει κάποιο πρόβλημα ή συσκευή σου.

 

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!!!! Απλά όταν πήρα το κινητό δεν την έβγαζε! Επίσης το ίδιο πήρα δώρο και στον αδερφό μου και δεν την βγάζει στο δικό του!!! Γίνεται κάποια ρύθμιση ώστε να βγει????

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!!!! Απλά όταν πήρα το κινητό δεν την έβγαζε! Επίσης το ίδιο πήρα δώρο και στον αδερφό μου και δεν την βγάζει στο δικό του!!! Γίνεται κάποια ρύθμιση ώστε να βγει????

 

αν το τηλ ειναι καινουργιο, ειναι λογικο να μην τη βγαζει γιατι δεν εχει φωτογραφιες μεσα. Καλες γιορτες

Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

αν το τηλ ειναι καινουργιο, ειναι λογικο να μην τη βγαζει γιατι δεν εχει φωτογραφιες μεσα. Καλες γιορτες

 

Καλημέρα! Είχα φωτογραφίες και πριν και δεν το έβγαζε! Τέλος πάντων. Μάλλον πολύ κακό για το τίποτα (προκάλεσα :)) Απλά είμαι πολύ επιφυλακτική με οτιδήποτε αγοράζω και έφαγε το πρώτο του κόλλημα! Για να το έχει και στο δικό σας σίγουρα δεν πάει κάτι στραβά! Ευχαριστώ πολύ!!!

 

Καλές γιορτές σε όλους, με υγεία, ευτυχία και αισιοδοξία!!!!

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Είχα φωτογραφίες και πριν και δεν το έβγαζε! Τέλος πάντων. Μάλλον πολύ κακό για το τίποτα (προκάλεσα :)) Απλά είμαι πολύ επιφυλακτική με οτιδήποτε αγοράζω και έφαγε το πρώτο του κόλλημα! Για να το έχει και στο δικό σας σίγουρα δεν πάει κάτι στραβά! Ευχαριστώ πολύ!!!

 

Καλές γιορτές σε όλους, με υγεία, ευτυχία και αισιοδοξία!!!!

 

επισης. καλες γιορτες

Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

Να το πάρω; Δεν έχω δοκιμάσει smart phone ούτε touch screen ως τώρα και έχω κάποιους ενδοιασμούς αλλά από την άλλη τα πλήκτρα σε συνδυασμό με την εξέλιξη δεν τα βρίσκω. Για αρχάριο πιστεύω θα είναι καλή επιλογή, τι λέτε; Επίσης μ’ ενδιαφέρει να είναι γερό και ανθεκτικό και να έχει καλή ποιότητα ήχου συνομιλίας.
Link to comment
Share on other sites

αυτόματη εστίαση η κάμερα εχει ε?gorila glass δεν εχει σωστά? ποιότητα και ένταση κλήσης και γενικά η μπαταριά με νορμάλ χρήση πόσο σας κρατάει?
))))))((((((
Link to comment
Share on other sites

αυτόματη εστίαση η κάμερα εχει ε?gorila glass δεν εχει σωστά? ποιότητα και ένταση κλήσης και γενικά η μπαταριά με νορμάλ χρήση πόσο σας κρατάει?

 

αυτόματη εστίαση η κάμερα και gorila glass δεν εχει.ποιοτητα και ενταση πολυ καλη!η μπαταρια ειναι το δυνατο του σημειο.2 μερες ανετα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...