Jump to content

[Επίσημο] Nokia 808 PureView


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου να σου απαντησω αυριο για τον οπερα. Και επαναλαμβανω οποιος θελει να του στειλω φωτο και να τις ανεβασει καπου να τις δουνε ολοι ας μου στειλει εναμ pm

 

Κατέβασε στο pc σου το Dropbox. Κανε έγγραφη και ρίξε στον φάκελο που θα δημιουργηθεί τις φωτογραφίες που θέλεις. Μόλις τελειώσει το upload τους, κανε δεξί κλικ πάνω στο αρχείο κάθε φωτογραφίας και επέλεξε απο το μενου που θα εμφανισθεί dropbox/δημιουργία link. Αυτομάτως θα αποθηκευει στο clipboard το link.

Μετα με δεξι κλικ πάλι κανεις paste το link σ ένα νέο post εδω.

Έτσι θα μπορέσουμε όλοι να δούμε τις φωτο σου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και το Engadget ανέβασε ένα πολύ καλό review, φυσικά και αυτό το site μόνο τα καλύτερα έχει να πει για την κάμερα, άντε επιτέλους να βγει, θέλω πολύ να το δω και από κοντά.

 

 

Προσωπικά θα το αγοραζα αν μπορούσα να το έχω μια μέρα για δοκιμη.

Αν μπορείς πες πως είναι το browsing με opera σε σχέση με το Lumia.

 

Φαντάζομαι λόγω παραπλήσιου hardware ο opera θα λειτουργεί όπως και στο 701, αν και λίγο παλιό είχα ανεβάσει ένα video στο youtube. Αυτή τη στιγμή ο opera είναι λίγο καλύτερος και λίγο πιο smooth γιατί έχει πάρει μερικές αναβαθμίσεις από τότε. Επειδή έχω και wp, ο ie είναι τρομερά smooth, ωστόσο προσωπικά προτιμώ opera λόγω κάποιων ευκολιών που έχει.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Και το Engadget ανέβασε ένα πολύ καλό review, φυσικά και αυτό το site μόνο τα καλύτερα έχει να πει για την κάμερα, άντε επιτέλους να βγει, θέλω πολύ να το δω και από κοντά.

 

 

 

Φαντάζομαι λόγω παραπλήσιου hardware ο opera θα λειτουργεί όπως και στο 701, αν και λίγο παλιό είχα ανεβάσει ένα video στο youtube. Αυτή τη στιγμή ο opera είναι λίγο καλύτερος και λίγο πιο smooth γιατί έχει πάρει μερικές αναβαθμίσεις από τότε. Επειδή έχω και wp, ο ie είναι τρομερά smooth, ωστόσο προσωπικά προτιμώ opera λόγω κάποιων ευκολιών που έχει.

Thanks. Παρόλο που είναι σίγουρα αργο το θεωρω αξιοπρεπές και πιστεύω ότι θα λιγο καλύτερος στο 808.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.με εναν οπερα μινι και ενα spbshel που εχω βαλει και στο ν8,για οποιον δεν αρεσει το μενου,το κινητο θα σκοτωνει...τι λεμε τωρα....περιμενω να πεσει η τιμη να το τσακισω!!:D
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα θα είναι στα υπόψιν το 808 όταν θα έρθει η στιγμή να αλλάξω συσκευή. Αλλά με αυτή την τιμή, δε νομίζω. ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή παιδιά... εγώ το σκέφτομαι κάπου κοντά στα Χριστούγεννα, να 'μαστε καλά! Προς το παρόν θα με συνοδεύει το τιμημένο N8 για άλλη μια χρονιά στις καλοκαιρινές εξορμήσεις! ;)
Link to comment
Share on other sites

659 η τιμη του ...

Να την χαιρονται αυτην την τιμη!!Οταν θα το βρω στα 400 ευρω μονο τοτε.:cool:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειδα οτι το γερμανικο amazon που ειχα προ-παραγγελια τσιμπησε τις τιμες(630 εως 670), ακυρωσα την κρατηση και θα το εχω με διαφορετικο τροπο θεου θελοντος το σαββατο

φιλος νταλικερης που ειναι τωρα γερμανια θα μου το παρει στα 550 στα εκει media markt και θα μου το φερει.....

αντε να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει η τιμή παραγγελίας. Εγώ το έχω κλείσει 507 ευρώ από το γερμανικό amazon.
Link to comment
Share on other sites

γενικά ανέβασαν τις τιμές ψηλότερα απ τις προπαραγγελίες..από ~500€ στα ~550€ σε πολλά μαγαζιά γερμανία
Link to comment
Share on other sites

γενικά ανέβασαν τις τιμές ψηλότερα απ τις προπαραγγελίες..από ~500€ στα ~550€ σε πολλά μαγαζιά γερμανία

Πιθανότατα οι "φίλοι" μας οι Γερμανοί πάρουν χαμπάρι ότι αγοράζουμε μαζικά από εκεί - λόγω υψηλών τιμών στα δικά μας μαγαζιά - και τσίπησαν τις τιμές. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα οι "φίλοι" μας οι Γερμανοί πάρουν χαμπάρι ότι αγοράζουμε μαζικά από εκεί - λόγω υψηλών τιμών στα δικά μας μαγαζιά - και τσίπησαν τις τιμές. ;)
εχμ, αγοράζουν κι οι ίδιοι από κει ξέρεις:p
Link to comment
Share on other sites

Το έχω εδώ και μερικές ημέρες και οι φωτογραφίες είναι το κάτι άλλο. Και το Symbian σε πρώτη φάση δεν μου κάθεται πολύ άσχημα, αλλά για τα βασικά. :)

 

Δείτε το

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=PphRT3U21_8][goodbyte.tv] Nokia 808 PureView - Unboxing/Quick Hands-on [greek] - YouTube[/ame]

Edited by impreza_sti
Goodbyte.gr :blink: Ειδήσεις.Κινητά.Tablet.Gadgets.Science
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πως το πετάς έτσι.....:(:worry::ooch::sick::dizzy:

 

Και επέτρεψέ μου να διαφωνήσω στο ότι δεν είναι smartphone....

 

edit 1: Μμμ μάλιστα, τώρα είδα τα σχόλια που βγήκαν offtopic. Συγνώμη αλλά δε μπορώ να κρίνω το βίντεο που πόσταρε εδώ ο φίλος? Τότε να βγει και το βίντεο offtopic...

 

edit 2: Χαχαχαχα λέει μπορείς να κάνεις τα βασικά, να παίξεις κάνα παιχνιδάκι, να σερφάρεις χαλαρά στο internet κτλ... Δε μπορείς να σχεδιάσεις πηρυνικό αντιδραστήρα όμως, ούτε folding@home λόγω έλειψη τετραπήρυνου μπορείς να κάνεις, αίσχος!

Edited by Moralas
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πως το πετάς έτσι.....:(:worry::ooch::sick::dizzy:

 

Και επέτρεψέ μου να διαφωνήσω στο ότι δεν είναι smartphone....

Δεν ειναι high-end λέει. και ωραία η τακτική να σβήνουμε τα σχόλια που λένε ότι το unboxing-review είναι ό,τι να ναι

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθω να εχω την ιδια άποψη για το unboxing video, και ας σβήστηκε "δημοκρατικότατα" το μήνυμα μου! Και συνεχίζω να μη βλέπω την ώρα να πιάσω στα χέρια μου τη συσκευή για να διαπιστώσω το πόσο ποιοική δείχνει, πράγμα που πιστεύω οτι θα επιβεβαιωθεί και δεν το βρίσκω καθόλου offopic ώστε να διαγραφεί! Έλεος!
Link to comment
Share on other sites

1ον) Τα μηνύματα δεν διαγράφηκαν, υπάρχουν και βρίσκονται στο θέμα [Off Topic] Nokia 808 PureView.

 

2ον) Μηνύματα τα οποία είναι άσχετα με το 808 και αφορούν καθαρά το βίντεο δεν έχουν σχέση με το θέμα μας. Το αν πετάει το βιβλίο με τις οδηγίες ή αν πετάει τα ακουστικά ή το κουτί δεν μας απασχολεί ούτε απασχολεί τον πιθανό αγοραστή της συσκευής. Μας ενδιαφέρει να φαίνεται η συσκευή σε λειτουργία και πως αυτή ανταποκρίνεται στην χρήση. Αν έχετε αντίρρηση για τον τρόπο που έγινε το unboxing μπορείτε να αφήσετε τα σχόλια σας στην αντίστοιχη σελίδα στην οποία υπάρχει το βίντεο.

 

3ον) Όταν διαφωνείτε με την κίνηση ενός μέλους της ομάδας διαχείρισης μπορείτε απλά να στείλετε pm και να κάνετε τα παράπονα σας. Τα θέματα δεν υπάρχουν για να κάνουμε κριτική στα μέλη της ομάδας διαχείρισης. Αναφέρεται και στους Ο.Π.Χ. του οποίους αποδεχθήκατε.

 

Το θέμα μας είναι το 808 σαν συσκευή και πως αυτή λειτουργεί. Εφόσον έχετε αντίθετη άποψη με αυτές που ακούγονται στο βίντεο και για το αν η συσκευή είναι high end ή όχι, αν είναι smartphone ή όχι, αν έχει πεθάνει ή όχι μπορείτε να το κάνετε!! Ότι άλλο το οποίο δεν αφορά την συσκευή είναι εκτός θέματος.

 

 

Ευχαριστώ

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι high-end λέει. και ωραία η τακτική να σβήνουμε τα σχόλια που λένε ότι το unboxing-review είναι ό,τι να ναι

 

Παιδιά εντάξει... λέει ό,τι να'ναι ο τύπος. Πως φαίνεται ότι άρχισε από Android. Αυτό είναι το κακό. Ότι δεν έχουν άποψη για το Symbian και λένε "δε γίνεται να αποφύγουμε το Symbian Δυστυχώς"...

Ελευθερία του λόγου έχουμε. Ο καθένας λέει την άποψή του για την οποία κρίνεται. Ή μήπως όχι; :p

Διαφωνώ κάθετα με κάποια πράγματα που λέει και ελπίζω να τα αναθεωρήσει στη χρήση του.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια η αξια ενος λειτουργικου εγκειται στο τι θελει κανεις.το ν8 που δουλευω τοσον καιρο δεν με εχει απογοητευσει ποτε ποσο μαλλον το 808.αλλες συσκευες με ανδροειδες,ναυαρχιδες,για τις οποιες βλακωδως ξηλωθηκα κανονικα...και τις πουλησα εν τελει πολλες φορες δεν με καλυπταν σε καθημερινη χρηση.καλα για την καμερα δεν συζηταμε...αν λενε οτι το συμπιαν πεθανε,μπορω να παραθεσω αρκετα σημεια του που βολευουν αφανταστα που δεν τα εχει το ανδροειδες....οι καμια 20αρια εφαρμογες που χρησιμοποιω στανταρ<πλοηγησης,browser,widget καιρου κτλ>τα βρηκα και στο συμπιαν ακριβως τα ιδια.<προσωπικα στο ανδροειδες μονον τα live wallpaper ζηλεψα>...ολα ειναι θεμα μαρκετινγκ και οι περισσοτεροι τσιμπαμε ασχημα...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα με ξενίζει που δεν έχει πλήκτρο power και ως τέτοιο χρησιμοποιείται το κόκκινο ακουστικό. Δηλαδή θα πρέπει να βγω στην αρχική οθόνη για να κάνω κάτι πολύ απλό, όπως η μετάβαση στο προφίλ εκτός σύνδεσης ή η ενεργοποίηση της εξοικονόμησης ενέργειας;

Κάποιος που να το έχει στα χέρια του και να μπορεί να μας πει πώς συμπεριφέρεται το πλήκτρο με το κόκκινο ακουστικό όταν βρίσκεσαι σε κάποιο υπομενού ή σε κάποια εφαρμογή; :what:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα με ξενίζει που δεν έχει πλήκτρο power και ως τέτοιο χρησιμοποιείται το κόκκινο ακουστικό. Δηλαδή θα πρέπει να βγω στην αρχική οθόνη για να κάνω κάτι πολύ απλό, όπως η μετάβαση στο προφίλ εκτός σύνδεσης ή η ενεργοποίηση της εξοικονόμησης ενέργειας;

Κάποιος που να το έχει στα χέρια του και να μπορεί να μας πει πώς συμπεριφέρεται το πλήκτρο με το κόκκινο ακουστικό όταν βρίσκεσαι σε κάποιο υπομενού ή σε κάποια εφαρμογή; :what:

έτσι είναι και σε άλλα μοντελα,πχ το C6-01 μου. με το κοκκινο ελαχιστοποιήται/κλείνει η εφαρμογή, κ πρεπει να πας στην αρχική οθόνη για να αλλάξεις προφίλ κλπ. σιγά το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

έτσι είναι και σε άλλα μοντελα,πχ το C6-01 μου. με το κοκκινο ελαχιστοποιήται/κλείνει η εφαρμογή, κ πρεπει να πας στην αρχική οθόνη για να αλλάξεις προφίλ κλπ. σιγά το πρόβλημα

Μεγάλη βλακεία κατ' εμέ. Το 808 θα είναι η νέα κορυφαία συσκευή της Nokia στην πλατφόρμα Symbian και θεωρώ απαράδεκτο να έχει τέτοιες ελλείψεις. :O

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Στο συγκεκριμενο συμφωνω και εγω, το κουμπακι ειναι απιστευτα χρησιμο ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...