Jump to content

Δείξτε μας τις Lockscreen & Homescreen από τις Symbian^3 συσκευές σας


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με αφορμή διάφορα sites ή παρόμοια θέματα από άλλα λειτουργικά συστήματα, σκέφτηκα να φτιάξω αυτό το θέμα για όλους εσάς που δοκιμάζετε θέματα, wallpapers και widgets στις Symbian^3 συσκευές σας και που θα θέλατε να τα μοιραστείτε με άλλους χρήστες αυτών των συσκευών.

 

Οπότε περιμένουμε να μας δείξετε τις οθόνες αναμονής ή κλειδώματος που χρησιμοποιείτε και να μας πείτε ποιο θέμα έχετε και ποια widgets και σε ποια συσκευή.

Edited by impreza_sti

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αξίζει να γίνει πιο γενικό το θέμα, για όλες τις S^3/Anna/Belle συσκευές. Έτοιμη ήμουν ν' ανεβάσω από το C6-01 και μετά συνειδητοποίησα ότι το θέμα αναφέρεται μόνο σε N8 :p

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αφού το πήρατε ζεστά τότε μεταφέρθηκε στην γενική ενότητα και περιμένουμε από όλους σας τα screenshot σας.

 

@fishfemale

Μπορείς να δημοσιεύσεις τις homescreen και lockscreen σου :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Την έχω ξαναδείξει αλλά μιας και έγινε επίσημο θέμα... ειδού!

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=23092&d=1324585905

 

Θέμα: Carbona_ovi__FGshah_363169.sis

widgets: καιρού πρόβλεψη (lagoskon slim belle), ημερολόγιο, ρολόι ψηφιακό άσπρο

Edited by Moralas
Link to comment
Share on other sites

Την έχω ξαναδείξει αλλά μιας και έγινε επίσημο θέμα... ειδού!

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=23092&d=1324585905

 

Κουκλα! ωραιος moralas! ;)

Link to comment
Share on other sites

Μια σημείωση που έκανα και στο πρώτο μου μήνυμα, καλό είναι να γράφετε ποιο θέμα ή widgets χρησιμοποιείτε έτσι ώστε όταν το βλέπει κάποιος χρήστης να γνωρίζει τι ακριβώς πρέπει να ψάξει σε περίπτωση που θέλει να τα χρησιμοποιήσει.

 

 

Ευχαριστώ και καλή συνέχεια :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι το shiny black pro του daeva112, είναι free στο Ovi store. Άσχετα αν έλεγε στο ovi ότι δεν είναι συμβατό με belle λειτουργεί άψογα, και σαν θέμα έχει πάρα πολλά εικονίδια. Στην πραγματικότητα είναι μαύρο, οι εικόνες που έχω βάλει για φόντο είναι δικιάς μου επιλογής, μάλιστα η εικόνα από το μετρό, είναι τραβηγμένη από μένα με το Ν8, και επεξεργασμένη με τα εφέ του κινητού.

Η belle είναι η επίσημη που έδωσε η Nokia για το ελληνικό Ν8( άργησε αλλά μας την έδωσε και σε μας :) )

 

Τα widget τα περισσότερα είναι της belle , κάποια άλλα που φαίνονται στις ενδεικτικές οθόνες που έβαλα είναι το battery monitor, το quick lock, το opera mini και το lunar phase που είναι κατεβασμένα από το ovi store.

Edited by badwolf
συμπληρωματικά.
Ό,τι λειτουργεί σωστά, δεν το πειράζουμε. ;)
Link to comment
Share on other sites

Οι δικές μου :) Το θέμα είναι το stail by xottabych και τα widget όλα είναι τα επίσημα της Belle, εκτός της ραμ που είναι το RamInfo και του καιρού που είναι από το AccuWeather. Οι εικόνες είναι διάφορες που έχω βρει στο ίντερνετ. Αν θελήσετε κάποια, θα την ανεβάσω χωριστά :)

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! :) Μια απορία μου... Με εφαρμογή βγάζετε αυτές τις screenshots; Κι αν ναί, ποια προτείνετε; Για μη χακαρισμένο κινητό.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! :) Μια απορία μου... Με εφαρμογή βγάζετε αυτές τις screenshots; Κι αν ναί, ποια προτείνετε; Για μη χακαρισμένο κινητό.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Μια γρήγορη αναζήτηση αν κάνεις στο κατάστημα Θα βρεις αρκετές. Πάρ'όλα αυτα δοκίμασε την screensnap

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! :) Μια απορία μου... Με εφαρμογή βγάζετε αυτές τις screenshots; Κι αν ναί, ποια προτείνετε; Για μη χακαρισμένο κινητό.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Το δικό μου το Ν8 δεν είναι χακαρισμένο, την εφαρμογή την έχω κατεβάσει από το Nokia store και είναι free λέγεται best screen snap http://store.ovi.com/content/1540?clickSource=search&pos=1

Ό,τι λειτουργεί σωστά, δεν το πειράζουμε. ;)
Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη αναζήτηση αν κάνεις στο κατάστημα Θα βρεις αρκετές. Πάρ'όλα αυτα δοκίμασε την screensnap

 

Το δικό μου το Ν8 δεν είναι χακαρισμένο, την εφαρμογή την έχω κατεβάσει από το Nokia store και είναι free λέγεται best screen snap http://store.ovi.com/content/1540?clickSource=search&pos=1

 

Σας ευχαριστώ και τους 2, για τις γρήγορες απαντήσεις σας! :) I' m off to give them a try!

 

I' m back! :p

 

[ATTACH]24068[/ATTACH]

 

[ATTACH]24069[/ATTACH]

 

Homescreen 1: Αναλογικό ρολόι, Σημειώσεις, Επαφές, Μηνύματα, App Stop, Battery Info, Υποχρεώσεις.

Homescreen 2: Music player ( αντί του widget του mail, για προφανείς λόγους ), Χρονόμετρο, Κατάστημα, Συντόμευση Music Player, Ημερολόγιο, Χάρτες, Ραδιόφωνο. :)

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Να και η δικιά μου. Σας αρέσει το ρολογακι μου?

Όντως πολύ ωραίο το ρολόι. Τι είναι; :what:

 

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

Ορίστε και οι δικές μου:

HS1: Αναλογικό ρολόι, SmartSettings, Προφίλ, Power Key, Favorite Apps (φαίνονται μόνο τα Μηνύματα, Επαφές και Ημερολόγιο, υπάρχουν άλλες 15 συντομεύσεις), Best Profiles, X-Plore, Κάμερα, Ρυθμίσεις, Notifications widget from Symbian Anna

HS2: Music Player small widget, Lantern Soft Equalizer, Πομπός FM, Ραδιόφωνο, Έκθεση, Βίντεο, Πολυμέσα (φάκελος)

HS3: Αριθμομηχανή, DragonSight Converter, Picsel Smart Office, Εφαρμογές (φάκελος), Calculator HS widget, Battery info, SPB Weather

HS4: Χάρτες, Sygic GPS Navigation, LeGPS Data2, GPS (φάκελος), YouTube, Ιστός, Opera Mini, Widget παρακολούθησης σύνδεσης δεδομένων, Ρυθμίσεις, Διαδίκτυο (φάκελος), Toggle widgets (Data On/Off, 3G On/Off, Wi-Fi On/Off, Offline On/Off, Αθόρυβο On/Off, BT On/Off)

 

Screenshot#5: Lockscreen (η κλασσική της Belle).

Θέμα: Nokia Evolve.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Όντως πολύ ωραίο το ρολόι. Τι είναι;

 

FlipClockDate(English version). Το έβαλα κι εγώ και σε λίγο πιστεύω πως θα έχουμε και την greek version.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

FlipClockDate(English version). Το έβαλα κι εγώ και σε λίγο πιστεύω πως θα έχουμε και την greek version.

Καλό οπτικά, αλλά δυστυχώς δεν έχει τη λειτουργικότητα των υπολοίπων clock widgets, δηλαδή να σε πάει στην εφαρμογή του ρολογιού. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλό οπτικά, αλλά δυστυχώς δεν έχει τη λειτουργικότητα των υπολοίπων clock widgets, δηλαδή να σε πάει στην εφαρμογή του ρολογιού. ;)

Κανονικά σε πάει. Ένα κλικ παραπάνω θέλει.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά σε πάει. Ένα κλικ παραπάνω θέλει.

 

Δεν ξέρω, δες τα screenshots που παραθέτω. Όταν πατήσω επάνω στο ρολόι (αριστερή εικόνα), μου ανοίγει μια νέα σελίδα, αλλά δε με βάζει στην εφαρμογή του ρολογιού (δεξιά εικόνα). Όσες φορές κι αν πατήσω επάνω, απλά ανανεώνει την εικόνα. :wacko:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όποτε πατάω στο ρολόι της 2ης εικόνας με πάει στις εφαρμογές του ρολογιού. Μήπως εχω άλλη έκδοση;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όποτε πατάω στο ρολόι της 2ης εικόνας με πάει στις εφαρμογές του ρολογιού. Μήπως εχω άλλη έκδοση;

 

Εγώ έχω την 1.1.

 

Edit:

Τελικά έβαλα την 1.2 που έχει τη δυνατότητα που λες. Μπαίνεις και στην εφαρμογή ρολόι και στην εφαρμογή Ημερολόγιο, απλά με ένα διπλό κλικ στο κατάλληλο σημείο του widget. Όλα οκ, θενξ. :)

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει και η ελληνική αλλά μόνο σε μαύρη (ακόμη)

Μήπως τρώει μπαταρία?

 

Την έχω ξαναδείξει αλλά μιας και έγινε επίσημο θέμα... ειδού!

 

 

Θέμα: Carbona_ovi__FGshah_363169.sis

widgets: καιρού πρόβλεψη (lagoskon slim belle), ημερολόγιο, ρολόι ψηφιακό άσπρο

 

Μου άρεσε πολύ το θέμα σου και το έβαλα (με λίγο πιο σκούρο wallpaper). Υπάρχει ένα πρόβλημα όμως με την αναζήτηση επαφής. Βγαίνει λευκό φόντο και δεν βλέπεις τα γράμματα που πληκτρολόγησες. Δες τι εννοώ (η φωτογραφία δεν έχει επεξεργαστεί καθόλου)

Edited by montoya_42
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Theme: DarkRed by Shilca

 

Πολύ ωραίο το θέμα σου.

Μπορείς να μου πεις το αναλογικό ρολόι στην πρώτη εικόνα και το ημερολόγιο στην δεύτερη που μπορώ να τα βρω και γώ; Επίσης στην τρίτη εικόνα στους φακέλλους που έχεις δημιουργήσει πως γίνεται και φαίνονται εικόνες των περιεχομένων τους και δεν φαίνεται μόνο ένας σκέτος φάκελλος με την ονομασία του; Όπως για παράδειγμα στον φάκελλο imaging φαίνεται και το molo και κάποια άλλα προγράμματα σχετικά με την φωτογραφία στο εικονίδιο.

 

Τελικά αυτό με τους φακέλλους το βρήκα, είναι βοηθητικό πρόγραμμα που υπάρχει στο Nokia store και είναι το Thumbnail Folders :)

Edited by badwolf
Συμπληρωματικά
Ό,τι λειτουργεί σωστά, δεν το πειράζουμε. ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...