Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρησιμοποιώντας το κινητό σαν GPS στο αυτοκίνητο, βλέπω πως ο φορτιστής αυτοκινήτου δεν προλαβαίνει να το φορτίζει. Παρότι έχω φορτιστή που βγάζει 2 εξόδους (1A και 2.1Α). Ούτε στα 2.1Α το προλαβαίνει, παρά μόνο αν πέσει το επίπεδο της μπαταρίας γύρω στο 23%. Εκεί το κρατάει σταθερό.

Εχει κανείς παρόμοια εμπειρία ή κάποια εξήγηση ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν κανεις ξανα sync να ξερεις οτι θα ξαναμπουνε μεσα οι εικονες.εμενα μου ετυχε αυτο και το εκανα πηγαινεις στο gmail και απο της ρυθμησεις της βρισκεις και της διαγραφεις απο εκει αλλιως δεν φευγουν

 

Έχω επιλέξει να μην κάνει sync τις φωτογραφίες από το picasa και τα blog. Απλά δεν είχα κάνει εκκαθάριση δεδομένων στο gallery και μου τα είχε μέσα.

When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

Γύρισα γιατί τουλάχιστον στο δικό μου κινητό :

1) Με ics οι εφαρμογές ανοίγουν πιο γρήγορα.Ο dialer, οι επαφές,τα sms πχ μου καθυστερούσαν με τη beta.Ακόμα και το notification bar είχε καθυστέρηση στο κατέβασμα αν δεν το κατέβαζα απότομα.

2) Mε ics δεν είχα ποτέ πάγωμα.Με jelly bean beta είχα ένα.

3) Με jelly bean beta το power button δεν ανταποκρινόταν καλά στο unlock.Mε την ics δεν υπάρχει τέτοιο θέμα.

4) Για να είμαι έτοιμος σε περίπτωση που η τελική jb θα χρειάζεται προεγκατεστημένη τελική επίσημη ics.

5) Γιατί με ics το swype 1.4 που χρησιμοποιώ έχει dedicated smiley key button στα sms και όχι enter.

6) Γιατί με τον Atom launcher εξασφαλίζω jb smoothness και στην ics ( στο scrolling των home screens ).

 

Eννοείται πως οι σοβαροί λόγοι είναι κυρίως οι 1,2,3.:) Το 4 μπορεί να ήταν αχρείαστο.

 

συμφωνω και συνεχιζω

7)βλεπεις την ram 600mb free και γουσταρεις

8)κανενα μα κανενα προβλημα με flasplayer

9) τελος το θαμε με την αργη φορτηση.

10)τελος το θαμε με τον αισθητηρα φωτ/τα που κολλαγε στις κλησεις

και στα πολλα factory format που το εκανα και δεν ελεγε να στρωσει.δεν λεω beta ειναι η εκδοση αλλα σαν την λειτουργια του 4.0.3 δεν εχει για την ωρα.

Link to comment
Share on other sites

http://pan.baidu.com/share/link?shareid=398209&uk=17028726

 

ΕΛΑ ΠΑΡΕ ΠΑΡΕ ΠΑΡΕ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

ειναι HONKKONG version

Edited by PALALOS
Link to comment
Share on other sites

Επειδη και στο L9 η επισημη ηταν "B" πολυ πιθανο....ΝΑΑΑΑΙΙΙΙΙΙΙΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ !

 

Αντε να βρουμε λινκ και για την Euro...

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

To θέμα είναι, αν η Β είναι η επίσημη τελική έκδοση, να μην έχει τα μικροπροβλήματα της Α.

Κάποια άλλη αλλαγή μεταξύ Α και Β, λογικά δεν θα δούμε.

 

Άιντε να δούμε όμως.

I am a traveler of both time and space
Link to comment
Share on other sites

Eμενα ενα πραγμα με απασχολει .Να τρεξει καποιος benchmarks να δουμε σν ειναι nvidia updated τα αλλα τα παιρνω βερεσε....

 

Αυτοι που λενε οτι ειναι πιο αργη μηπως να κανουν ενα factory reset πρωτα ;

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Δεν τη βάζω μέχρι να έρθει η επίσημη τελική.

 

@Palalos,ναι κι εγώ είχα αντιμετωπίσει μια φορά με την beta το θέμα με τον αισθητήρα φωτός στις κλήσεις.Αν δεν βγει official τελική jelly bean δεν κάνω άλλα πειράματα.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Με την ics είμαι απόλυτα ευχαριστημένος,το μόνο που περημενω από τη jb είναι καλύτερο power management.Για την ιστορία,πλέον δεν μπορώ τα τηλέφωνα με μικρότερη οθόνη,ζημιά σου λέω!
Link to comment
Share on other sites

Με την ics είμαι απόλυτα ευχαριστημένος,το μόνο που περημενω από τη jb είναι καλύτερο power management.

 

Aυτο θελουμε οι περισσοτεροι , αλλα και οτιδηποτε παραπανω δε θα μας χαλαγε :rolleyes:

Επειδη βλεπω να μην εχει παλι τα εφε ξεκλειδωματος απο το optimus G , τουλαχιστον αφου την εβαλα μια φορα , θα το ξανακανω , μακαρι πιο ευκολα με την τελικη εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω την αλήθεια δεν με καίει και πολύ το θέμα του jb .έχουμε ενα τηλ. Άρτια στημένο και καθόμαστε και σκάμε ποτε θα μας κάνει την χάρη η μαμά lg να μας δώσει jb.οσο για την μπαταριά ένα πράγμα θα πω: και 10000 Ah. να ήταν η ρημάδα δεν θα μας έφτανε .ο καλύτερος power manager είναι ο εαυτός μας,όταν φορτώνουμε το τηλ με εφαρμογές πχ μπύρα,και 95 Widgets που καταβαθος κάνουν όλα την ιδία δουλεία το μονο σίγουρο είναι το ξεζούμισμα .2. 3. Χρήσιμα προγραμματακια και ενα καλό άδειασμα με ρουτ και το τηλ πετάει
Link to comment
Share on other sites

Eγω δε θα σταθω σε ics , Jb κλπ... Ας ηταν ξεκλειδωτο το τηλεφωνο και σιγα μην περιμενε κανεις την official εκδοση.

Το ζητημα ειναι επιτελους να μπορεσουν τοσο καλοι developers να κανουν τα μαγικα τους και να βγαλουν μια εκδοση που και καλη μπαταρια θα εχει και πιο πολλη ραμ και το ενα και το αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώντας το κινητό σαν GPS στο αυτοκίνητο, βλέπω πως ο φορτιστής αυτοκινήτου δεν προλαβαίνει να το φορτίζει. Παρότι έχω φορτιστή που βγάζει 2 εξόδους (1A και 2.1Α). Ούτε στα 2.1Α το προλαβαίνει, παρά μόνο αν πέσει το επίπεδο της μπαταρίας γύρω στο 23%. Εκεί το κρατάει σταθερό.

Εχει κανείς παρόμοια εμπειρία ή κάποια εξήγηση ?

Ποιο συστημα πλοηγησης χρησιμοποιεις;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Ποιο συστημα πλοηγησης χρησιμοποιεις;

 

Η σωστή ερώτηση είναι αν είναι cracked το πρόγραμμα πλοήγησης.

Link to comment
Share on other sites

Συντομα λογικα....Θα ναι σημερα, αυριο , μεθαυριο....καπου εκει...

μακάρι να είναι έτσι άλλα κατα τη γνώμη και εμπειρία μου δε νομίζω. Συνήθως οι αναβαθμίσεις δίδονται μεταξύ Δευτέρας-Πέμπτης άρα πάμε σχεδόν σίγουρα την άλλα εβδομάδα και να δούμε, διότι μετά την αρχική leak κοντεύει ένας μήνας και προγραμματιστικά σε τέτοια φάση (ενός rollout του update) είναι πολύς χρόνος, διότι υποτίθεται ότι βρίσκεται κοντά στο τέλος και γίνεται leak για να διορθωθούν ψιλοπροβλήματα, βεβαίως η LG μπορεί να κάνει την έκπληξη. Επίσης η 20Β που διέρρευσε (επίτηδες νομίζω, όπως πάντα συμβαίνει από τις εταιρίες) σήμερα και απ' ότι βλέπω στο xda έχει και αυτή σοβαρά προβλήματα. Βέβαια όλα είναι πιθανά και να υπάρχει και παράλληλο project που θα είναι και το τελικό και όχι τα leak. Για άλλη μια φορά όμως η LG δείχνει όπως φαίνεται το γνωστό της θλιβερό πρόσωπο σε ότι αφορά τις αναβαθμίσεις. Δε νοείται να δίνει προτεραιότητα αναβάθμισης σε low-mid rage κινητά όπως το L9 και όχι στην μέχρι πρότεινος ναυαρχίδα της το 4X. Βέβαια θα μου πείτε πως θα πουλήσει το G μετά, αφού έχει και τη διπλάσια τιμή άλλα με παρόμοια χαρακτηριστικά; αυτό δεν είναι δικό μας θέμα άλλα της εταιρίας που ανακοίνωσε σε μικρό χρονικό διάστημα δύο ναυαρχίδες (κακή πολιτική). Επίσης κάποιοι λένε ότι ''δυσκολεύει'' το όλο εγχείρημα ο tegra 3 κλπ. νομίζω δεν υφίσταται τέτοιο θέμα διότι το one x έχει τόσο καιρό που αναβαθμίστηκε σε JB και να μη μιλήσω για άλλα τηλέφωνα πέραν της διετίας, βλέπε S2, που πήραν την αναβάθμιση. Όλα είναι θέμα προτεραιοτήτων και στόχων που βάζει η κάθε εταιρία και στην προκειμένη περίπτωση η LG εξακολουθεί να κάνει (ακόμα και αύριο να δώσει την αναβάθμιση) αυτό που έκανε και παλαιότερα με το 2Χ και το optimus black. Προφανώς, είναι και η τελευταία αναβάθμιση Android που θα πάρει το 4Χ, όπως καταλαβαίνετε όλοι. Παρόλα αυτά το κινητό δεν παύει να είναι ένα καλό και αξιόπιστο τηλέφωνο και να αξίζει τα λεφτά του με το παραπάνω. Απλά κάποια άτομα, σαν εμένα λόγου χάρη, που είχαν τα παλαιότερα LG (2Χ, Ο black) και την πάτησαν, την πατήσαμε και τώρα με το 4Χ, κυρίως με τη σκέψη ότι η εταιρία μετά το Nexus 4 θα έπαιρνε μπροστά και στο θέμα των αναβαθμίσεων, πράγμα που προφανώς δεν μπορεί να συμβεί (μακάρι να γίνει) όταν κάθε 2-3 μήνες ανακοινώνει και νέα ναυαρχίδα.

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Φιλε και εγω στην ιδια μοιρα με εσενα ημουν με 2Χ για κανα μηνα πριν παω στο 4Χ. Το ζητημα ειναι οτι δεν μπορεις να πεις οτι βελτιωνεσαι στην υποστηριξη λογισμικου αν αναβαθμισεις το Optimus G πρωτος σε android 5 ,αν συγχρονως εγκαταληψεις ολα τα αλλα τηλεφωνα σου με ICS...Για εμενα κακως που το 2Χ εμεινε μεχρι την ics γιατι να μην παρει JB , οταν θα την παρει επισημα το Galaxy mini 2 ;;;

 

Δε θελω να επεκταθω γιατι ειμαι εν βρασμω ψυχης αυτη την στιγμη και οπως ειπα στον konstantine73 , την V20a εμεις την λεμε beta επειδη δεν την πηραμε επισημα και θεωρουμε πιο final την V20b που βρεθηκε σημερα .Την στιγμη που μπορει οποιοσδηποτε κατοχος του 2Χ να επιβεβαιωσει πως οταν ειχε διαρευσει τον δεκεμβρη η V30a για το 2Χ ηταν η final για ευρωπη και η V30b Η final για Ανατολικες χωρες....

 

Μακαρι να μην ειναι ετσι και εδω και περιμενουμε μια πιο βελτιωμενη V20a , αλλωστε οπως μου απαντησε ενας , ουτε η 20Β ειναι ξεκλειδωμενη προκαταβολικα , κατι που ειχε ανακοινωθει επισημα οτι θα συμβει.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε και εγω στην ιδια μοιρα με εσενα ημουν με 2Χ για κανα μηνα πριν παω στο 4Χ. Το ζητημα ειναι οτι δεν μπορεις να πεις οτι βελτιωνεσαι στην υποστηριξη λογισμικου αν αναβαθμισεις το Optimus G πρωτος σε android 5 ,αν συγχρονως εγκαταληψεις ολα τα αλλα τηλεφωνα σου με ICS...Για εμενα κακως που το 2Χ εμεινε μεχρι την ics γιατι να μην παρει JB , οταν θα την παρει επισημα το Galaxy mini 2 ;;; ..............................................................

Συμφωνώ απόλυτα, αυτό θίγω και στο δικό μου ποστ παραπάνω!!!!!!;)

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Συντομα λογικα....Θα ναι σημερα, αυριο , μεθαυριο....καπου εκει...

 

Λογικά πολύ σύντομα θα την κατεβάσουμε!

Μέχρι πριν 2 μέρες το

http://csmgdl.lgmobile.com/swdata/WDLSW/LGP880/ANLDWH/V20a_00/V20A_00.kdz

έλεγε not found και σήμερα λέει Forbidden

 

οπότε λογικά τις ανεβάζουν και την Δευτέρα θα τα ανοίξουν!:)

Έκπτωση 20€ στο Oneplus

https://oneplus.net/gr/invite#E7HY6NQVNOFO16K

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή παιδιά:) Φαντάζομαι το έχετε διαβάσει αυτό :

Aktualizace OS pro Optimus 4X HD (LGP880) bude dostupná od 2. dubna 2013. Modely Optimus L5 (LGE610) a Optimus L7 (LGP700 u mobilních operátorů Vodafone a T-Mobile) mohou uživatelé upgradovat od 15. dubna. Majitele modelu Optimus L9 (LGP760) pak potěší i funkce FOTA (Firmware Over The Air), která umožňuje bezdrátovou aktualizaci. Nový operační systém si uživatelé mohou stáhnout již od 20. března 2013.

 

όπου dubna = Aπριλίου

Link to comment
Share on other sites

εγώ τώρα το βλέπω λαι Δεν μπορώ να πω ότι ξετρελαθηκα με την είδηση άλλωστε ποσά μπλογκς έλεγαν για 25 Μαρτίου και είδαμε τι έγινε.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...