Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού έχεις σκοπό να το δουλεύεις σαν smartphone και μάλιστα πολλές ώρες τότε θα ξενερωσεις.....

ελα τωρα μην λεμε οτι ναναι.........

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ειχα ενα 6μηνο και ξερω πολυ καλα τι λεω φιλε μου....

Τα κουβεντιαζαμε καθε μερα με τον LEO μεσω FB, οποτε παρε πισω αυτο που ειπες....

Μην επαναλαμβανω για καθε εναν απο εσας ξεχωριστα αυτα που εχω πει......

Σαν smartphone ειναι τραγικο στην μπαταρια......τελος....ειναι γνωστο πια αυτο.....

 

Είναι ανάγκη όμως να μπαίνεις εδώ και να κράζεις; Και εγώ το είχα το κινητό. Με βλέπεις όμως να έρχομαι εδώ και να κράζω; Άμα έχεις τόσα πολλά παράπονα για το κινητό, που από ότι φαίνεται σε στιγμάτισε κιόλας, ζήτα από κάποιον διαχειριστή να σου κάνει sticky ένα thread δικό σου, όπου θα βρίζεις αλύπητα και θα στέλνεις στο πυρ το εξώτερον το κινητό για όσο τραβάει η καρδιά σου...με την ησυχία σου!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω γιατι αντιδρατε τοσο πολυ στον konstantine αλλα κι εγω εχω τα ιδια φρικτα παραπονα και αν μπορουσα θα το αλλαζα κατευθειαν! Χρησιμοποιω το κινητο στην δουλεια οπου χρειαζομαι κλησεις πρπ 1ωρα+ bt 3g και gps για ενα 8ωρο...δυστυχως με προδιδει στο 6ωρο και αυτο συμβαινει μετα το περασμα της JB...Αλλα εδω χανει 20% στην διαρκεια της νυχτας σε αδρανεια δεν θα χασει 100% με μετρια προς βαρια χρηση την μερα? Κακη επιλογη η μεταβαση απο το ONEx στο 4Χ το οποιο ηταν απροβληματιστο και αν και ειχε αδυναμη μπαταρια αντεχε κ με το παραπανω! Επισης η χρηση του gps ειναι μαρτυριο καθως παντα το στιγμα στην αρχη και για κανενα 3λεπτο ειναι αλλου γι αλλου...Σε ολα τα αλλα σωστο το κινητακι μας αλλα οι λογοι που ανεφερα το κανουν δυσχρηστο...Ελπιζω να λυθει το θεμα της μπαταριας αμεσα γιατι βλεπω τυρρανει πολυ κοσμο!:worry:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω γιατι αντιδρατε τοσο πολυ στον konstantine αλλα κι εγω εχω τα ιδια φρικτα παραπονα και αν μπορουσα θα το αλλαζα κατευθειαν! Χρησιμοποιω το κινητο στην δουλεια οπου χρειαζομαι κλησεις πρπ 1ωρα+ bt 3g και gps για ενα 8ωρο...δυστυχως με προδιδει στο 6ωρο και αυτο συμβαινει μετα το περασμα της JB...Αλλα εδω χανει 20% στην διαρκεια της νυχτας σε αδρανεια δεν θα χασει 100% με μετρια προς βαρια χρηση την μερα? Κακη επιλογη η μεταβαση απο το ONEx στο 4Χ το οποιο ηταν απροβληματιστο και αν και ειχε αδυναμη μπαταρια αντεχε κ με το παραπανω! Επισης η χρηση του gps ειναι μαρτυριο καθως παντα το στιγμα στην αρχη και για κανενα 3λεπτο ειναι αλλου γι αλλου...Σε ολα τα αλλα σωστο το κινητακι μας αλλα οι λογοι που ανεφερα το κανουν δυσχρηστο...Ελπιζω να λυθει το θεμα της μπαταριας αμεσα γιατι βλεπω τυρρανει πολυ κοσμο!:worry:

Παιδια εχει καταντηση κουραστικο ενταξει ολοι οι υπολοιπη που ειναι οκ με το τηλεφωνο τι πρπεπει να κανουν και που να ξερεις ο καθενας τι εχει βαλει στο τηλεφωνο....

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα το εχω οσο πιο stock γινεται...Αλλωστε εκει κρινεται σαν συσκευη και οχι αν του αλλαξω τα λαδια σε δοκιμες επι δοκιμων...Αν υπαρχει τροπος να βελτιωθει θα ηταν σωτηρια για το συγκεκριμενο κινητο...
Link to comment
Share on other sites

Το project butter κανει δουλεια στον broswer?επειδη απο αιφον η μεταβαση που ολα πηγαιναν σμουθ τωρα μου κακοφαινετε λιγο που ψιλοκολαει στο σκρολινγκ.αξιζει η μεταβαση σε αυτον τον τομεα?επισης γινεται να μην απενεργοποιητε το ,wifi με το σβησιμο της οθονης?
Link to comment
Share on other sites

γινεται να μην απενεργοποιητε το ,wifi με το σβησιμο της οθονης?

Μπες στις ρυθμίσεις του ασύρματου δικτύου και πάτησε στο τηλέφωνο το κουμπί που βγάζει τις επιλογές ,νομίζω εκεί λέει για προχωρημένους όπου μπορείς να αλλάξεις την ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

το χειρότερο μειονέκτημα του τηλεφώνου για μένα είναι η αυτονομία στο browsing, χάνει 1% κάθε 2-3 λεπτά. Δυστυχώς έτσι είναι τα πράγματα και όποιος δεν το παραδέχεται απλά δν θέλει να το παραδεχτεί. Τις τελευταίες 2 μέρες είμαι με CM 10.1 nightly και έχω δει μεγάλη διαφορά στο χρόνο αναμονής και μόνο, το τονίζω, ενώ η υλοποίηση της είναι ότι πιο ωραίο έχω δει σε rom (μάλλον έτσι θα είναι και το nexus 4). Αν είναι κάποιος διατεθειμένος να αποχωριστεί το ραδιόφωνο είναι μια πολύ καλή επιλογή πιστεύω
Link to comment
Share on other sites

Ας καταθέσω λοιπόν κι εγώ την έως τώρα εμπειρία μου,για παράδειγμα σήμερα βγήκα για 10 χλμ τρέξιμο με GPS ανοιχτό να γράφει το endomondo,με mp3 να παίζουν τέρμα και ενδιάμεσα κλήσεις φυσικά,μέσα σε 1.5 ώρα έχασε το 14% της μπαταρίας,για εμένα αυτή η αυτονομία είναι μια χαρά ,ακόμα και με το ποδήλατο που γράφω 40 χλμ η μπαταρία καταναλώνετε παρά πολύ σιγά.Τώρα αν θέλει κάποιος να έχει τηλέφωνο από το πρωί ως το βράδυ να το στιβει θα πρέπει να πάρει άλλο κινητό
Link to comment
Share on other sites

Ας καταθέσω λοιπόν κι εγώ την έως τώρα εμπειρία μου,για παράδειγμα σήμερα βγήκα για 10 χλμ τρέξιμο με GPS ανοιχτό να γράφει το endomondo,με mp3 να παίζουν τέρμα και ενδιάμεσα κλήσεις φυσικά,μέσα σε 1.5 ώρα έχασε το 14% της μπαταρίας,για εμένα αυτή η αυτονομία είναι μια χαρά ,ακόμα και με το ποδήλατο που γράφω 40 χλμ η μπαταρία καταναλώνετε παρά πολύ σιγά.Τώρα αν θέλει κάποιος να έχει τηλέφωνο από το πρωί ως το βράδυ να το στιβει θα πρέπει να πάρει άλλο κινητό

 

Τιιιιι;;;!!!!....Τι ναι αυτά που λες;Πιπέρι!!!Ακούς εκεί είσαι μια χαρά!!!

Εδώ άλλοι φτάσαν στο σημείο να λένε οτι δεν φτάνουν δύο μπαταρίες και εσύ είσαι μια χαρά;;;:lol:

Να πω κι εγώ μια ιστορία λοιπόν...

Allou fun park.Kidom.Τα παιδιά λιώνουν στα φουσκωτά.Ξεκινάει σε λίγο ο τελικός κυπέλλου Αγγλίας.Τηλεόραση τίποτα.What to do?:worry:

WIFI:check

Battery:75%

Live streaming:check

Βλέπω όλο το παιχνίδι κομπλέ και μου μένει ακόμα 25%.Τα παιδιά ακόμα λιώνουν.Not bad!!!;)

Τώρα άμα θες gps 8 ώρες καλό θα ήταν να έχεις έναν φορτιστή αυτοκινήτου υποθέτω.

Άμα θές να λιώνεις στο gaming μια δεύτερη μπαταρία επιβάλλεται γιατί ρουφάει σαν τρελό.

Όσοι το πήραν τώρα κινητό μην πανικοβληθούν και να δώσουν στην μπαταρία δύο βδομάδες προθεσμία να στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Τιιιιι;;;!!!!....Τι ναι αυτά που λες;Πιπέρι!!!Ακούς εκεί είσαι μια χαρά!!!

Εδώ άλλοι φτάσαν στο σημείο να λένε οτι δεν φτάνουν δύο μπαταρίες και εσύ είσαι μια χαρά;;;:lol:

Να πω κι εγώ μια ιστορία λοιπόν...

Allou fun park.Kidom.Τα παιδιά λιώνουν στα φουσκωτά.Ξεκινάει σε λίγο ο τελικός κυπέλλου Αγγλίας.Τηλεόραση τίποτα.What to do?:worry:

WIFI:check

Battery:75%

Live streaming:check

Βλέπω όλο το παιχνίδι κομπλέ και μου μένει ακόμα 25%.Τα παιδιά ακόμα λιώνουν.Not bad!!!;)

Τώρα άμα θες gps 8 ώρες καλό θα ήταν να έχεις έναν φορτιστή αυτοκινήτου υποθέτω.

Άμα θές να λιώνεις στο gaming μια δεύτερη μπαταρία επιβάλλεται γιατί ρουφάει σαν τρελό.

Όσοι το πήραν τώρα κινητό μην πανικοβληθούν και να δώσουν στην μπαταρία δύο βδομάδες προθεσμία να στρώσει.

 

Χαχαχα σωστοτατος!Αυτό το τηλέφωνο δεν είναι για κάποιον που δεν έχει τι άλλο να κάνει και είναι απο το πρωί μεχρι το βράδυ με το μπλιμπλικι στο χερι ,αν θές ένα τετραπυρινο που τρέχει τα πάντα σφαίρα σε τιμή λουκούμι αλλά με συμβιβασμό ότι δεν θα κάτσεις να παίξεις στο βουνό 2 ώρες αλλά θα κοτσαρεις φορτιστή ,τότε είσαι εδώ και μη ψάχνεις άλλου.Αν θες να λιώνεις στα παιχνίδια όταν βγαίνεις με τους φίλους ,τοτε κακώς βγαίνεις ...εεε ...ήθελα να πω να πάρεις το galaxy note να εκτιναξει και τη κοινωνική σου ζωή στα ύψη.Πέρα από φανμποισμους και κάνουμε λίγο πλάκα ,το τηλεφωνο είναι αυτό που είναι,κάπου υστερεί κάπου υπερτερεί ,δεν με χαλάει να το λιώνω με φορτιστή επάνω του ,όταν όμως το έχω χρειαστεί στις άλλες λειτουργίες με έχει βγάλει παλικάρι.

Link to comment
Share on other sites

παιδες τις τελευταιες μερες εκανα δοκιμες για τα wakelocks,

για να μην πολυλογω ο κερνελ του iodak v5 με στοκ ρομ εχει πολυ καλα αποτελεσματα στην μπαταρια!!

προς το παρον κανενα θεμα με wakelocks ακομα και χωρις επανεκκινηση με την φορτιση!

και απο επιδοσεις πεταει γενικοτερα χωρις πειραγματα σε συχνοτητες κτλπ.. απλα περασα τον κερνελ..

το πρωι που θα ξυπνησω θα επιβεβαιωσω αν οντως το θεμα με την καταναλωση με τον κερνελ αυτον εχει λυθει για 3η μερα!

εκανα πολλες δοκιμες! μαλλον το viber μου εκανε ζημια οταν δεν ειχα καποιο ιντερνετ ανοιχτο και ολο το βραδυ παλευε να συνδεθει...

οποτε δοκιμη αποψε και με freezed viber!

αυριο βραδυ θα το ξαναενεργοποιησω και θα ενημερωσω και παλι!

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω γιατι αντιδρατε τοσο πολυ στον konstantine αλλα κι εγω εχω τα ιδια φρικτα παραπονα και αν μπορουσα θα το αλλαζα κατευθειαν! Χρησιμοποιω το κινητο στην δουλεια οπου χρειαζομαι κλησεις πρπ 1ωρα+ bt 3g και gps για ενα 8ωρο...δυστυχως με προδιδει στο 6ωρο και αυτο συμβαινει μετα το περασμα της JB...Αλλα εδω χανει 20% στην διαρκεια της νυχτας σε αδρανεια δεν θα χασει 100% με μετρια προς βαρια χρηση την μερα? Κακη επιλογη η μεταβαση απο το ONEx στο 4Χ το οποιο ηταν απροβληματιστο και αν και ειχε αδυναμη μπαταρια αντεχε κ με το παραπανω! Επισης η χρηση του gps ειναι μαρτυριο καθως παντα το στιγμα στην αρχη και για κανενα 3λεπτο ειναι αλλου γι αλλου...Σε ολα τα αλλα σωστο το κινητακι μας αλλα οι λογοι που ανεφερα το κανουν δυσχρηστο...Ελπιζω να λυθει το θεμα της μπαταριας αμεσα γιατι βλεπω τυρρανει πολυ κοσμο!:worry:

 

Εσένα δεν σε ενοχλεί η συνεχής γκρίνια και η κρεβατομουρμούρα;;; Μπούχτισα και δεν είμαι ο μόνος! Παρότι δεν έχω πλέον το 4Χ, έρχομαι εδώ μερικές φορές για να βοηθήσω λίγο και αυτό το επαναλαμβανόμενο σκηνικό με χαλάει, που στην τελική δεν είναι και εποικοδομητικό. Κανέναν δεν πρόκειται να διώξουμε, όποιος το νιώθει φεύγει από μόνος του.

 

Όντας κάτοχος του κινητού αυτού για κάποιους μήνες το είχα δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με τη αυτονομία του. Το δούλεψα σε σχολή-προπονήσεις και ένα επαγγελματικό ταξίδι στη Γαλλία και δεν είχα πρόβλημα με την αυτονομία του. Και τραβάω γενικά πολλές φωτογραφίες και βίντεο, μηνύματα, facebook, ίντερνετ...Ποτέ δεν είχα τα υπερβολικά προβλήματα με την μπαταρία που αναφέρουν κάποιοι! Και είχα και το One X πριν από το 4Χ. Και σε καμμία περίπτωση δεν ήταν καλύτερη η μπαταρία του, τουλάχιστον μέχρι τον τελευταίο κέρνελ που διέθεσαν. Το κινητό μου έβγαζε άνετα πάνω από 16 ώρες χρήσης με 3,5 ώρες ανοιχτή οθόνη στο 40%! Το μόνο που είχα κάνει ήταν disable κάποιες εφαρμογές, greenify κάποιες άλλες και απλά χρησιμοποιούσα ελάχιστα το 3G και πολύ το wifi. Και ποτέ δεν είχα πρόβλημα με τη μπαταρία του κινητού. Εμένα όταν κοιμόμουν 9ωρα μου έκαιγε 1-2% max! Άμα εσένα σου καίει 20% χρειάζεσαι φορμάτ, σωστό στήσιμο και disable επιβαρυντικών εφαρμογών...Το XDA και ο Λεώ είναι οι καλύτεροι σύμμαχοι!

Edited by Feregorn
Link to comment
Share on other sites

Καλημερες!

Mobrol περιμενω screenshot απο καταναλωση το βραδυ.

Υπαρχει κανενας με ics που να μπορει να μας πει τι γινεται με τα wakelocks?

Σε JB παντως και στο στοκ το ιδιο συμβαινει...

 

Εγώ είμαι με ICS και δεν βλέπω να αλλάζω πολύ σύντομα.

 

Πρόβλημα με wavelocks δεν νομίζω ότι έχω αντιμετωπίσει.

 

Το κινητό το έχω root και φορτωμένο με πάρα πολλές εφαρμογες 100+ !

Επίσης χρησιμοποιώ το Greenify όμως όχι για εφαρμογές όπως τα viber, whatsapp

Χτες όλη μέρα wifi ανοιχτό (viber, whatsapp), το κλείνω το βράδυ στις 11:58 πριν την πέσω με 75% και το πρωί 7:15 ήταν στο 72%. (πάντα σε 2G). :)

Έκπτωση 20€ στο Oneplus

https://oneplus.net/gr/invite#E7HY6NQVNOFO16K

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ειχα πει οτι θα ενημερωσω..

Τερμα τα wakelocks με iodak v5.. 7 ωρες υπνου 3% κατω η μπαταρια...

Ακολοθουν και screenshots για του λογου το αληθες!

Πριν κοιμηθω:

[ATTACH]33231[/ATTACH]

Αφου ξυπνησα:

[ATTACH]33232[/ATTACH]

 

//Ελπιζω να μην τα εκανα σκ**α στον τροπο που ανεβασα τις φωτο απο το tapatalk..

Αποψε το βραδυ θα εχω και viber unfreezed και τελος οι δοκιμες αυριο πρωι

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με όλα στοκ σήμερα το βράδυ μετά από 8:30 ώρες έφαγε 0% μπαταρία. Πριν πέσω για ύπνο είχα κάνει εκαθάριση της ρομ. Εννοείται με κλειστά δεδομένα wifi και 2g μονο. Δε ξέρω αλλά νομίζω ότι η εκκαθάριση βοηθάει σε αυτό τον τομέα και νομίζω ότι η εφαρμογή email που χει μέσα το κινητο την κάνει τη δουλειά και τρώει μπαταρία το βράδυ.
Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Eιμαι σε jb με στοκ ρομ κτλ, απλως το εχω κανει root για να το ξαλαφρωσω απο διαφορες σαβουρες που ειχε και δεν ηθελα και για να βαλω και κανενα μποκο για τις διαφημισεις.

Τεσπα, ποτε δεν ειχα θεμα με ξυπνηματα του κινητου την νυχτα.

Μονο 2,3 φορες απο διαφορετικο προγραμμα στην καθε φορα, ενω το ειχα αφησει το βραδυ σχεδον γεματο, το πρωι ηταν dead γιατι το προγραμμα ηταν κακογραμμενο (ηταν οντως μαπα το καρπουζι οχι αστεια) και ηπιε την μπαταρια.

Κι αυτο ειχε γινει με ics.

Προσωπικα το μονο που κανω πριν κοιμηθω ειναι να παω στα προγραμματα που εκτελουνται και να παταησω να κανει μια εκκαθαριση.

Link to comment
Share on other sites

Eιμαι σε jb με στοκ ρομ κτλ, απλως το εχω κανει root για να το ξαλαφρωσω απο διαφορες σαβουρες που ειχε και δεν ηθελα και για να βαλω και κανενα μποκο για τις διαφημισεις.

Τεσπα, ποτε δεν ειχα θεμα με ξυπνηματα του κινητου την νυχτα.

Μονο 2,3 φορες απο διαφορετικο προγραμμα στην καθε φορα, ενω το ειχα αφησει το βραδυ σχεδον γεματο, το πρωι ηταν dead γιατι το προγραμμα ηταν κακογραμμενο (ηταν οντως μαπα το καρπουζι οχι αστεια) και ηπιε την μπαταρια.

Κι αυτο ειχε γινει με ics.

Προσωπικα το μονο που κανω πριν κοιμηθω ειναι να παω στα προγραμματα που εκτελουνται και να παταησω να κανει μια εκκαθαριση.

 

θυμασαι ποια ηταν αυτα τα προγραμματα?

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Αγορασα το κινητο την Τεταρτη, απο την πρωτη στιγμη που το χρησιμοποιησα ( οχι κατι σπουδαιο μονο το WIFI για κατεβασμα εφαρμογων ) το κινητο ζεσταινοταν αρκετα και δεν ανεβαινε η φωτεινοτητα στο φουλ ( 87%max ). Ρωτησα εδω και μου ειπαν οτι συμβαινει σε ολους. Αλλα μετα από 2 μερες χρησεις ειδα ότι το WiFi δεν πιανει πολύ καλο σημα (πχ απόσταση 5 μετρα από ένα δωματιο στο άλλο 1 γραμμη σημα), και εχθες επαιξα πρωτη φορα ένα απλο παιχνιδι (jail break) για 10 λεπτα και παλι το κινητο ζεσταθηκε για την αποψη μου υπερβοληκα ( φωτεινοτητα max 70% ) και ρωταω τωρα. Είναι λογικο αυτό με την θερμοκρασια και την φωτεινοτητα; Και δευτερον το WiFi εχει παρατηρησει καποιος άλλος ότι δν εχει καλο σημα; Ευχαριστω και συγνωμη απλα μολις πηρα το κινητο και εχω ένα ανχος γιατι δεν μου φαινονται λογικα αυτά τα 2 πραγματα. Κατά τα αλλα δεν παρατηρω κατι άλλο. Εχω official 4.1.2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Αγορασα το κινητο την Τεταρτη, απο την πρωτη στιγμη που το χρησιμοποιησα ( οχι κατι σπουδαιο μονο το WIFI για κατεβασμα εφαρμογων ) το κινητο ζεσταινοταν αρκετα και δεν ανεβαινε η φωτεινοτητα στο φουλ ( 87%max ). Ρωτησα εδω και μου ειπαν οτι συμβαινει σε ολους. Αλλα μετα από 2 μερες χρησεις ειδα ότι το WiFi δεν πιανει πολύ καλο σημα (πχ απόσταση 5 μετρα από ένα δωματιο στο άλλο 1 γραμμη σημα), και εχθες επαιξα πρωτη φορα ένα απλο παιχνιδι (jail break) για 10 λεπτα και παλι το κινητο ζεσταθηκε για την αποψη μου υπερβοληκα ( φωτεινοτητα max 70% ) και ρωταω τωρα. Είναι λογικο αυτό με την θερμοκρασια και την φωτεινοτητα; Και δευτερον το WiFi εχει παρατηρησει καποιος άλλος ότι δν εχει καλο σημα; Ευχαριστω και συγνωμη απλα μολις πηρα το κινητο και εχω ένα ανχος γιατι δεν μου φαινονται λογικα αυτά τα 2 πραγματα. Κατά τα αλλα δεν παρατηρω κατι άλλο. Εχω official 4.1.2

Αυτό με τη φωτεινότητα το είδα εγώ χθες για πρώτη φορά μετά από συνύπαρξη σχεδόν 9 μηνών με το κινητό. Δεν με προβλημάτισε ιδιαίτερα γιατί το έχω auto στο 50% και ήθελα να αυξήσω τη φωτεινότητα απλά για μην ανάψω το φως καθώς έψαχνα αναπτήρα και δεν ήθελα να φύγω από τον browser :) για να τρέξω προγραμματάκι που ανάβει το φακό!

 

Με το wifi δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα και το ίδιο ισχύει και με την κεραία του. Το έχω δει με συναδέλφους (δύο iphones, ένα htc δεν θυμάμαι μάρκα) που αναρωτιώντουσαν πως έχω WiFi και 3G όταν οι ίδιοι δεν έβλεπαν καν το wifi του ορόφου και δεν είχαν ούτε δύο γραμμές στο 2G!

 

Βέβαια κάπως έτσι πάει περίπατο η μπαταρία αλλά δε βαριέσαι... γι αυτό υπάρχει η δεύτερη :)

Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

το χειρότερο μειονέκτημα του τηλεφώνου για μένα είναι η αυτονομία στο browsing, χάνει 1% κάθε 2-3 λεπτά. Δυστυχώς έτσι είναι τα πράγματα και όποιος δεν το παραδέχεται απλά δν θέλει να το παραδεχτεί. Τις τελευταίες 2 μέρες είμαι με CM 10.1 nightly και έχω δει μεγάλη διαφορά στο χρόνο αναμονής και μόνο, το τονίζω, ενώ η υλοποίηση της είναι ότι πιο ωραίο έχω δει σε rom (μάλλον έτσι θα είναι και το nexus 4). Αν είναι κάποιος διατεθειμένος να αποχωριστεί το ραδιόφωνο είναι μια πολύ καλή επιλογή πιστεύω

Αυτό ισχύει αλλά δεν ξέρω αν έχει να κάνει μόνο με το browsing ή και με το γεγονός ότι έχεις ανοιχτή την οθόνη. Στο τηλέφωνό μου έχω πάντα ενεργοποιημένο push (auto) από τον εταιρικό exchange και φυσικά πάντα ανοιχτό wi-fi/data και 3G (όταν είμαι εκτός εύρους wi-fi) και το τηλέφωνο βγάζει τη μέρα. Αν ωστόσο χρειαστεί να κάνω browsing ή γενικά να έχω περισσότερη ώρα την οθόνη ανοιχτή, χρειάζομαι τη συνδρομή της δεύτερης μπαταρίας.

Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Αγορασα το κινητο την Τεταρτη, απο την πρωτη στιγμη που το χρησιμοποιησα ( οχι κατι σπουδαιο μονο το WIFI για κατεβασμα εφαρμογων ) το κινητο ζεσταινοταν αρκετα και δεν ανεβαινε η φωτεινοτητα στο φουλ ( 87%max ). Ρωτησα εδω και μου ειπαν οτι συμβαινει σε ολους. Αλλα μετα από 2 μερες χρησεις ειδα ότι το WiFi δεν πιανει πολύ καλο σημα (πχ απόσταση 5 μετρα από ένα δωματιο στο άλλο 1 γραμμη σημα), και εχθες επαιξα πρωτη φορα ένα απλο παιχνιδι (jail break) για 10 λεπτα και παλι το κινητο ζεσταθηκε για την αποψη μου υπερβοληκα ( φωτεινοτητα max 70% ) και ρωταω τωρα. Είναι λογικο αυτό με την θερμοκρασια και την φωτεινοτητα; Και δευτερον το WiFi εχει παρατηρησει καποιος άλλος ότι δν εχει καλο σημα; Ευχαριστω και συγνωμη απλα μολις πηρα το κινητο και εχω ένα ανχος γιατι δεν μου φαινονται λογικα αυτά τα 2 πραγματα. Κατά τα αλλα δεν παρατηρω κατι άλλο. Εχω official 4.1.2

 

Με αυτό το πρόβλημα του κόφτη φωτεινότητας είχα ασχοληθεί αρκετά παλιότερα αλλά λύση δεν βρήκα ποτέ και βαρέθηκα μετά να το ψάχνω.Δεν ξέρω πόσο εύκολα ζεσταίνονται τα άλλα 4πύρηνα κινητά αλλά νομίζω πως δεν έχουν κόφτη τουλάχιστον.Είναι όντως λίγο ξενερωτικό αυτό το θέμα ιδίως σε συνθήκες όπου χρειάζεσαι την max φωτεινότητα όπως πχ κάτω από τον ήλιο.Έχει βγει ένα tweak για όσους έχουν κάνει root αλλά χωρίς σημαντική βελτίωση.Το κακό είναι πως η LG δεν έκανε κάτι γι' αυτό ούτε στο G.Δες

 

Όσο για το Wifi πιάνει πάντα τέλεια σε μένα και δεν είναι πρόβλημα του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Στο tegra overclock εχει μια επιλογη για να κανεις overide την ρυθμιση φωτεινοτητας . Το δοκιμασες και δεν σου εκανε ;
Link to comment
Share on other sites

Το είχα δοκιμάσει την 1η μέρα που βγήκε το update με αυτή την επιλογή.Δεν έκανε override τότε.Δεν ξέρω αν μετά έδωσαν άλλο update.Eσένα σου κάνει?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...