Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επαιξε κανενας κανενα παιχνιδακι να μας πει πως παει σε σχεση με πριν?

Browsing smoothness?

Ενω ξεκινησε γερα με πολυ ενθουσιασμο η μερα βλεπω να μην ανταποκρινεται στις προσδοκιες σας...

Εγω δεν εχω δοκιμασει ακομα γι αυτο και οι ερωτησεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω παντως ειμαι με 4.0.3 και το κινητο παει σφαιρα (v10h).. Οποτε δεν εχω λογο να κανω την αναβαθμιση μονο κ μονο για λιγο καλυτερη ταχυτητα.. αν ξεκλειδωσουν bootloader και βαλουν qslide και ολα οσα υποσχεθηκαν τοτε το ξανασυζηταμε.. ειναι κριμα να φαω τον χρονο μου να στησω το κινητο απ την αρχη ξανα..
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ειμαι με 4.0.3 και το κινητο παει σφαιρα (v10h).. Οποτε δεν εχω λογο να κανω την αναβαθμιση μονο κ μονο για λιγο καλυτερη ταχυτητα.. αν ξεκλειδωσουν bootloader και βαλουν qslide και ολα οσα υποσχεθηκαν τοτε το ξανασυζηταμε.. ειναι κριμα να φαω τον χρονο μου να στησω το κινητο απ την αρχη ξανα..

 

Το κινητο ειναι πολυ πιο γρηγορο και smooth σε ολα παντως να ξερεις.εγω που το κανα μεσω του lg suite δεν εχασε τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι πολυ πιο γρηγορο και smooth σε ολα παντως να ξερεις.εγω που το κανα μεσω του lg suite δεν εχασε τιποτα.

 

ανοιξες απλα το lg suite και εκανες το upgrade??

ολα τα δεδομενα-μηνυματα-φωτογραφιες-επαφες εμειναν μεσα??

ποση ωρα εκανε??

το ρουτ ξαναγινεται ευκολα?

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

@mobrol αξίζει να πας όπως λένε και οι φίλοι πιο πάνω για το smoothness και την καλύτερη κάμερα.Για να μη σε πάρω στο λαιμό μου πάντως σε περίπτωση που εμφανίσει κάποιο σοβαρό bug,περίμενε αν είναι λίγες μέρες να την τεστάρουμε και να βεβαιωθούμε ότι όλα είναι μια χαρά.:)
Link to comment
Share on other sites

@mobrol αξίζει να πας όπως λένε και οι φίλοι πιο πάνω για το smoothness και την καλύτερη κάμερα.Για να μη σε πάρω στο λαιμό μου πάντως σε περίπτωση που εμφανίσει κάποιο σοβαρό bug,περίμενε αν είναι λίγες μέρες να την τεστάρουμε και να βεβαιωθούμε ότι όλα είναι μια χαρά.:)

 

δεν φοβαμαι την αναβαθμιση απλα δεν θελω να χασω χρονο να ξαναστηνω το κινητο μονο για χαρη καλυτερης ταχυτητας..

αν η απαντηση στις παραπανω ερωτησεις μου ειναι "ναι" θα το αναβαθμισω αμεσα

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι απο μενα. Μολις τελείωσε η αναβάθμιση μεσω LGMobile Support Tool σε 20Α.

Απ οτι φαινεται, λύθηκε το θέμα που ειχε θέσει ο erni για τον συγχρονισμό των exchange λογαρισμών.

Τωρα, απο ταχύτητα, διαρκεια μπαταρίας, κ άλλα πολλά, θα πρέπει να δουλέψουμε λίγες μερες με το κινητό!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με φορτωμένη την ανεπίσημη jb δεν μου έπερνε την επίσημη. Έτσι έκανα επιστροφή σε ics και μετά πήρε κανονικά την επίσημη jb μέσω Lg pc suite.
Link to comment
Share on other sites

Λετε να χρειαστει κανενα hard reset....?

επιβαλεται φιλε μου,ειναι αλλαγη εκδοσης λειτουργικου και οχι ενα απλο update
Link to comment
Share on other sites

Μην τα ξαναλέμε... :) Hard reset για να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο... ;)

 

Δεν είναι ότι περιμένετε δα και κανένα άλλο major update... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μην τα ξαναλέμε... :) Hard reset για να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο... ;)
Α ρε Γιωργο,ο παλιος σκεφτεται αλλιως :lol:
Link to comment
Share on other sites

Λετε να χρειαστει κανενα hard reset....?

Ενα battery calibration θα το κανω παντως....

κάνε backup με το πρόγραμμα της Lg και μετά hard reset. Όταν κάνεις επαναφορά θα στα φέρει όλα όπως πριν ακόμα και τα widget.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως δε μου βρισκει καμια αναβαθμιση...ουτε στο lg support toοl ουτε στο lg pc suite ουτε μεσω κινητου...ολα μου λενε οτι εχω την τελευταια εκδοση...το κινητο ειναι απο γερμανια..
Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως δε μου βρισκει καμια αναβαθμιση...ουτε στο lg support toοl ουτε στο lg pc suite ουτε μεσω κινητου...ολα μου λενε οτι εχω την τελευταια εκδοση...το κινητο ειναι απο γερμανια..

 

Κι εγώ γερμανική συσκευή έχω, τπτ ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ γερμανική συσκευή έχω, τπτ ακόμα...

Και σε μενα τιποτα οπως ειχα γραψει πριν παρ ολο που στην αρχη μου εβγαλε update,μετα το μετανοιωσε.Βρε αει σιχτηρ και η lg και τα κινητα της,το πρωτο και το τελευταιο ηταν που μπηκε στο σπιτι (θελει να συναγωνιστει και τους αλλους,τρομαρα της)

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

πάντως παίδες επειδή και στο xda ρωτάνε για qslide κλπ το οποίο δεν έχει δοθεί, η γνώμη μου επιβεβαιώθηκε πλήρως. Από τη στιγμή που τώρα προωθήται το G και αποτελεί το qslide ένα από τα βασικά του ατού, θα αργήσουμε μάλλον να το δούμε στο κινητό μας (μακάρι να βγω ψεύτης) με κάποιο update. Νομίζω ότι αν δεν υπήρχε και μέγα παγκόσμιο κράψιμο ούτε την JB θα είχαμε σήμερα αλλά αργότερα. Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

o

Για μενα ειναι ρεζιληδες που δεν ενσωματωσαν μεσα τις βελτιστοποιησεις για τον tegra3....

 

Συμφωνώ απόλυτα, άλλα μας δώσαν σήμερα έτσι ένα ''κοκκαλάκι'' για να μας έχουνε στο περίμενε. Η ίδια LG όπως πάντα .......!!!!!!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Και εγω γερμανικη συσκευη εχω αλλα την περασα....δειτε καποιες σελιδες πισω ρε παιδια....

 

http://www.smartphenom.com/2013/01/lg-firmware-update-central-beta.html?m=1 και βαλτε οτι χρειαζεται....θα βγαλει την euro open καντε την download....τα υπολοιπα στον οδηγο για το πως φλασαρουμε....

 

αν κατεβασω και εγκαταστησω το ελληνικο firmware θα υπαρξει προβλημα? επειδη το κινητο μου ειναι γερμανικο...εχει σημασια?

Link to comment
Share on other sites

Nα το δώσω να πάρω το One X, 32 gb να τελειώνουμε...?

Ή οχι.?

Ά ρε LG. Όσο και να θέλουμε, μόνη σου χαντακώνεσαι...

I am a traveler of both time and space
Link to comment
Share on other sites

Πως βεβαιωνόμαστε αν το κινητό μας είναι γερμανικό, ελληνικό, ολλανδικο ή οτιδήποτε άλλο ?

Το σκρουτζομάγαζο που το αγόρασα, μου είπε πως είναι γερμανικό, υπάρχει όμως τρόπος να το επιβεβαιώσω ?

Link to comment
Share on other sites

Πως βεβαιωνόμαστε αν το κινητό μας είναι γερμανικό, ελληνικό, ολλανδικο ή οτιδήποτε άλλο ?

Το σκρουτζομάγαζο που το αγόρασα, μου είπε πως είναι γερμανικό, υπάρχει όμως τρόπος να το επιβεβαιώσω ?

φίλε πήγαινε στο παρακάτω λινκ και μετά το (= ) πάνω στον browser βάλε το ΙΜΕΙ της συσκευής και πάτα enter. Εκεί θα σου βγάλει το μοντέλο, την έκδοση κ.λπ. Τα Ελληνικά τηλέφωνα έχουν AGRCBK (μαύρα), AGRCWH (λευκά). Το δικό σου αν είναι Γερμανικό και μαύρο θα έχει ADEUBK. Εκεί είναι και το λινκ για το τελευταίο firmware.

http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn=

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Καλα και μενα λεει το τελευταιο ειναι το V10h....:lol::lol::lol:
Για το δικό σου ΙΜΕΙ ίσως και να είναι. Όλα τα ΙΜΕΙ δεν έχουν αναβαθμιστεί ακόμα, κάπου διάβασα γύρω στα 40-50% (για Ευρώπη μιλάμε).
frastgr
Link to comment
Share on other sites

φίλε πήγαινε στο παρακάτω λινκ και μετά το (= ) πάνω στον browser βάλε το ΙΜΕΙ της συσκευής και πάτα enter. Εκεί θα σου βγάλει το μοντέλο, την έκδοση κ.λπ. Τα Ελληνικά τηλέφωνα έχουν AGRCBK (μαύρα), AGRCWH (λευκά). Το δικό σου αν είναι Γερμανικό και μαύρο θα έχει ADEUBK. Εκεί είναι και το λινκ για το τελευταίο firmware.

http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn=

 

thnx

Το δικό μου λέει ANLDBK, άρα μάλλον ολλανδέζικο είναι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...