Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδιά τι γίνεται? εσείς δεν είστε που λέγατε ότι η συσκευή ρολάρει απροβλημάτιστα, βάζει κάτω άλλες συσκευές με jb, ότι δεν μπαίνετε σε τρυπάκια της αναβάθμισης όπως πολλοί άλλοι εφόσον το κινητό δουλέυει όπως θα έπρεπε και ότι έχει μια χαρά κάμερα?

 

τι έγινε και ξαφνικά άλλαξε όλο αυτό και θέλετε απεγνωσμένα την jb? :blink:

δεν ξέρω ποιος σου είπε για την κάμερα άλλα η δική μου άποψη είναι ότι για ναυαρχίδα (έστω πρώην) δεν είναι καλή ιδίως σε σκοτεινό περιβάλλον. Έχω κινητά με 5 mp κάμερα που το βάζουν ''κάτω'' άνετα. Με ICS δουλεύει πολύ καλά σε σχέση με άλλα κινητά που έχουν ICS όχι με κινητά που έχουν JB. Με JB (τώρα έχω την 20Α που έγινε Leak) το κινητό είναι άλλο πράγμα, με απίστευτο smooth στα πάντα (ιδώς στον browser), αλλά πρέπει να διορθωθούν κάποια ψιλοbug που είχε. Βεβαίως τα δικά μου σχόλια παραπάνω είναι για την απαράδεκτη αδιαφορία της LG, ενώ έχει έτοιμη την τελική αναβάθμιση (την έχει ανεβάσει στις 27/3) δεν την ''δίνει'' διότι παράλληλα τρέχει η προώθηση του G. Αυτά..!!!!

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδιά τι γίνεται? εσείς δεν είστε που λέγατε ότι η συσκευή ρολάρει απροβλημάτιστα, βάζει κάτω άλλες συσκευές με jb, ότι δεν μπαίνετε σε τρυπάκια της αναβάθμισης όπως πολλοί άλλοι εφόσον το κινητό δουλέυει όπως θα έπρεπε και ότι έχει μια χαρά κάμερα?

 

τι έγινε και ξαφνικά άλλαξε όλο αυτό και θέλετε απεγνωσμένα την jb? :blink:

 

Ήρθες για να τρολαρεις ?

Link to comment
Share on other sites

R[Αλλαξε το γεγονος οτι περιμενουμε κατι το οποιο υποσχεθηκε η lg και δςν μας εδωσε.με την jelly bean η συσκευη λογικα θα τρεχει ακομη καλυτερα καθως δεν εχουμε ακομη σωστο kernel και drivers για τον tegra 3.αν δεις ποσο ανεβηκε το htc one x μετα την αναβαθμιση θα καταλαβεις
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά τι γίνεται? εσείς δεν είστε που λέγατε ότι η συσκευή ρολάρει απροβλημάτιστα, βάζει κάτω άλλες συσκευές με jb, ότι δεν μπαίνετε σε τρυπάκια της αναβάθμισης όπως πολλοί άλλοι εφόσον το κινητό δουλέυει όπως θα έπρεπε και ότι έχει μια χαρά κάμερα?

 

τι έγινε και ξαφνικά άλλαξε όλο αυτό και θέλετε απεγνωσμένα την jb? :blink:

 

Εγώ πάντως δεν είμαι μέσα σε αυτούς.Είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος από το κινητό με την ICS, δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα απολύτως πρόβλημα και σε αυτά τα χρήματα πάλι αυτό θα έπαιρνα ακόμα κι αν η jelly bean βγει το καλοκαίρι.To ποια κινητά και αν τα βάζει κάτω δεν με απασχολεί.Ήθελα κινητό σε αυτές τις ίντσες,με αυτή την ανάλυση οθόνης,με 12gb εσωτερική μνήμη,με όμορφο design ( για τα γούστα μου ),με 350 ευρώ και απροβλημάτιστο και το 4Χ με κάλυψε πλήρως.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν είμαι μέσα σε αυτούς.Είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος από το κινητό με την ICS, δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα απολύτως πρόβλημα και σε αυτά τα χρήματα πάλι αυτό θα έπαιρνα ακόμα κι αν η jelly bean βγει το καλοκαίρι.To ποια κινητά και αν τα βάζει κάτω δεν με απασχολεί.Ήθελα κινητό σε αυτές τις ίντσες,με αυτή την ανάλυση οθόνης,με 12gb εσωτερική μνήμη,με όμορφο design ( για τα γούστα μου ),με 350 ευρώ και απροβλημάτιστο και το 4Χ με κάλυψε πλήρως.

Φίλε μου βεβαίως κάθε άποψη σεβαστή, άλλα να ξέρεις ότι το κινητό δεν πάει καλά σε σχέση με την JB.μπορούν να στο επιβεβαιώσουν όσοι χρησιμοποιούν την leak. Επίσης, το ότι είναι κάποιος ευχαριστημένος ή δυσαρεστημένος δεν είναι δικαιολογία για την προκλητική αδιαφορία της LG. Διότι έτσι απαξιώνονται και τα κινητά της (ήδη έχει γίνει), δεν μπορείς και να θέλεις να το πωλήσεις γιατί θα χάσεις τα μισά λεφτά μέσα σε ούτε ένα μήνα, άλλα και το όνομα της ίδιας της εταιρίας.

 

 

ΥΓ

Με το δικό σου σκεπτικό τότε η αναβάθμιση να μην γίνει ποτέ. Κράτα ένα κινητό με τέτοια χαρακτηριστικά χωρίς να μπορείς ουσιαστικά να τα χρησιμοποιήσεις γιατί δεν θα μπορείς να εκμεταλλευτείς τις σημαντικές βελτιώσεις των νέων εκδόσεων του Android. Όπως για παράδειγμα καλύτερη αυτονομία της μπαταρίας ή καλύετρη διαχείριση της ram κ.λπ!!!!

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Ήρθες για να τρολαρεις ?

σωστός :D

R[Αλλαξε το γεγονος οτι περιμενουμε κατι το οποιο υποσχεθηκε η lg και δςν μας εδωσε.με την jelly bean η συσκευη λογικα θα τρεχει ακομη καλυτερα καθως δεν εχουμε ακομη σωστο kernel και drivers για τον tegra 3.αν δεις ποσο ανεβηκε το htc one x μετα την αναβαθμιση θα καταλαβεις

γνωρίζω πολύ καλά τι πλεονεκτήματα προσφέρει η jb ακόμη και αν η ics ρολάρει τέλεια...

Εγώ πάντως δεν είμαι μέσα σε αυτούς.Είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος από το κινητό με την ICS, δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα απολύτως πρόβλημα και σε αυτά τα χρήματα πάλι αυτό θα έπαιρνα ακόμα κι αν η jelly bean βγει το καλοκαίρι.To ποια κινητά και αν τα βάζει κάτω δεν με απασχολεί.Ήθελα κινητό σε αυτές τις ίντσες,με αυτή την ανάλυση οθόνης,με 12gb εσωτερική μνήμη,με όμορφο design ( για τα γούστα μου ),με 350 ευρώ και απροβλημάτιστο και το 4Χ με κάλυψε πλήρως.

αυτό εννοώ

πολλοί ενστερνίζονται την άποψη σου, αλλά τελευταία βλέπω εντονότατη δυσφορία

 

όσο για τις υποσχέσεις της lg

ρε παιδιά τα ίδια και τα ίδια, αφού την έχουμε μάθει...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου βεβαίως κάθε άποψη σεβαστή, άλλα να ξέρεις ότι το κινητό δεν πάει καλά σε σχέση με την JB.μπορούν να στο επιβεβαιώσουν όσοι χρησιμοποιούν την leak. Επίσης, το ότι είναι κάποιος ευχαριστημένος ή δυσαρεστημένος δεν είναι δικαιολογία για την προκλητική αδιαφορία της LG. Διότι έτσι απαξιώνονται και τα κινητά της (ήδη έχει γίνει), δεν μπορείς και να θέλεις να το πωλήσεις γιατί θα χάσεις τα μισά λεφτά μέσα σε ούτε ένα μήνα, άλλα και το όνομα της ίδιας της εταιρίας.

 

Tη JB beta την είχα βάλει από τη 1η μέρα κυκλοφορίας της.Αυτό που μου άρεσε ήταν ότι έκανε πιο smooth το σκρολάρισμα και ότι βελτίωσε την κάμερα.Ωστόσο λόγω διαφόρων μικροbugs την έβγαλα μέχρι να πάρω την επίσημη.Αν η ICS μου παρουσίαζε θέματα θα είχα μείνει στη beta.Προσωπικά απαξιώνω τα κινητά που παρουσιάζουν προβλήματα στη λειτουργία τους και όχι που καθυστερούν να πάρουν update.Δεν διαφωνώ στο ότι όταν μια εταιρία λέει κάτι επίσημα πρέπει να το τηρεί.Είτε το κάνει σκόπιμα είτε όχι έχει κάνει φάουλ.Διαφωνώ όμως με το εξής : Αν η jelly bean μας έρθει 15 Απρίλη τότε σε ένα φίλο σου που θέλει να αγοράσει κινητό θα του πεις μη πάρεις LG γιατί η LG μου καθυστέρησε το update 15 μέρες από την ανακοίνωσή της? Αυτό είναι το πρόβλημα δλδ? Το τυπικό? Εγώ την LG θα τη βρίσω αν μου δώσει το update και έχει bugs.Ανάμεσα στα δύο αρνητικά ενδεχόμενα προτιμώ να μου τη καθυστερήσει και να μου τη δώσει άψογη.Τώρα αν εσύ είσαι παθών από προηγούμενα κινητά της LG τότε πάω πάσο και καταλαβαίνω τον εκνευρισμό σου.

 

ΥΓ στο ΥΓ : Αν έχω 50000000 ευρώ και μου πει κάποιος αν αισθάνομαι καλά με αυτά τα λεφτά και του πω "απόλυτα", αυτό συνεπάγεται ότι δεν θα θέλω να κερδίσω ακόμα περισσότερα αν αυτά μου προσφερθούν? Είμαι μια χαρά με τη ΙCS και αν η JB μου δώσει ακόμα περισσότερα καλώς να έρθει όταν έρθει και θα τη βάλω άμεσα όπως έκανα με τη beta.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά τι γίνεται? εσείς δεν είστε που λέγατε ότι η συσκευή ρολάρει απροβλημάτιστα, βάζει κάτω άλλες συσκευές με jb, ότι δεν μπαίνετε σε τρυπάκια της αναβάθμισης όπως πολλοί άλλοι εφόσον το κινητό δουλέυει όπως θα έπρεπε και ότι έχει μια χαρά κάμερα?

 

τι έγινε και ξαφνικά άλλαξε όλο αυτό και θέλετε απεγνωσμένα την jb? :blink:

 

Ας σου κανω και εγω μια παραθεση...:p

 

Δε σε παρεξηγω και πιστευω οτι δεν τα λες ειρωνικα. Κραζουμε επειδη :

 

1) Ειπε η LG οτι θα βγαλει JB.

2) Exει δωσει ηδη 2 ημερομηνιες που εχει πεσει εξω.

 

Aν δεν μας φουσκωνε τα μυαλα μηνες πριν , ανακοινωνοντας αναβαθμιση και αν δεν μας εδινε ενα δειγμα πριν 1 μηνα, θα καθομασταν ολοι στα αβγα μας με οτι εχουμε και οποιος δεν καλυπτοταν απο τις επιδοσεις της ics η θα συμβιβαζοταν , η θα πηγαινε παρακατω σε αλλη συσκευη.

 

Επισης γινεται ακομα μεγαλυτερη η "λαχταρα" της αναβαθμισης εξ αιτιας της πολυ καλης επιδρασης που ειχε και στο Οne X το οποιο εχει το ιδιο chipset...

 

Απο την αρχη εως το τελος φταιει η LG , η να κραταγε κρυφο το οτι θα βγαλει αναβαθμιση ωστε οσοι πιστοι την επαιρναν καποια στιγμη να επωφελουνταν απο αυτο και οι υπολοιποι να πηγαιναν σε αλλο κατασκευαστη , η εφοσον εδωσε ημερομηνια να την τηρουσε στο ακεραιο. Ειναι τουλαχιστον ανεντιμο αυτο που γινεται απεναντι στους πελατες της και αν ειχαν @@ θα επρεπε να βγουν μπροστα να πουν συγνωμη , ειχαν να επιλυσουν θεματα που προεκυψαν και οτι αναβαλεται η κυκλοφορια μεχρι νεωτερας ανακοινωσης.

 

Απλα τα πραγματα...

 

Ουτε ελληνικη να ηταν αυτη η εταιρια πια!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μην παρουμε τα φασολια που τοσο περιμενουμε..... Αλλα εμενα μου εκανε ενα καλο δωρακι η LG ενα DVD HOME SINEMA για να ξεχασω την jelly bean:happy:
Link to comment
Share on other sites

Α ρε lg χάνεις πελάτες.. Εγώ ήθελα να το πάρω και να δώσω το δικό μου Xperia T.. Αλλά τα τελευταία με αποθαρρύνουν (ποιότητα κάμερας, JB, μηδενική υποστήριξη και άλλα..)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Εν αναμονή της νέας έκδοσης η οποία πιστεύω ότι θα μου λύσει κάποια θεματάκια με το κινητό, θα ήθελα να τα συζητήσω μαζί σας. Συγκεκριμένα έχω θέμα με τον τερματισμό των κλήσεων. Δεν μου ανάβει η οθόνη όταν θέλω να τερματίσω μια κλήση (το τηλέφωνο μένει με μαύρη οθόνη) και ακούω να ανοίγουν τηλεφωνητές προσπαθώντας με οποιοδήποτε κουμπί να κλείσω τη γραμμή. Μίλησα με service και μου είπε για εργοστασιακές ρυθμίσεις, το έκανα αλλά κάποιες φορές το ξαναπαθαίνει.

Επίσης έχω παρατηρήσει οτι ο συγχρονισμός των mail που έχω με έναν exchange δεν λειτουργεί ανα μια ώρα που το έχω ρυθμισμένο αλλά μόνο όταν ανοίγω να δω mails.

Θέλω τη γνώμη σας.

Link to comment
Share on other sites

Α ρε lg χάνεις πελάτες.. Εγώ ήθελα να το πάρω και να δώσω το δικό μου Xperia T.. Αλλά τα τελευταία με αποθαρρύνουν (ποιότητα κάμερας, JB, μηδενική υποστήριξη και άλλα..)

 

Καλά ρε συ,έχεις xperia και μιλάς για υποστήριξη,χιλες φορές LG παρά $ony,τουλάχιστον η LG δε χαντακωνει τα τηλέφωνα της με άθλιες roms.

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε συ,έχεις xperia και μιλάς για υποστήριξη,χιλες φορές LG παρά $ony,τουλάχιστον η LG δε χαντακωνει τα τηλέφωνα της με άθλιες roms.

Καλα,αστο,ενα xperia j ειχε παρει ο μικρος,κινητο των 190 ευρω και απο τον ιανουαριο μεχρι αρχες μαρτη που το εδωσε ειχε παρει 2 updates.Περιτο να σου πω οτι το εδωσα με official jb.

Σαν την Lg δεν υπαρχει καμια,γιατι απλα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!! Εντελως για το λουτσο!!!

Και οσο θυμαμαι οτι κραζαμε την htc γιατι μας εδωσε την jb με εναμιση μηνα καθυστερηση απο τη σαμυ (αρχες δεκεμβρη)...ειχε δωσει και την 4.0.4 στο ενδιαμεσο και αρκετα update δοιρθωτικα για διαφορα...και τωρα θα δωσει και τριτο major update)...γι αυτο λενε οτι αν δε δεις τα χειροτερα δεν εκτιμας τα καλυτερα..

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε συ,έχεις xperia και μιλάς για υποστήριξη,χιλες φορές LG παρά $ony,τουλάχιστον η LG δε χαντακωνει τα τηλέφωνα της με άθλιες roms.

 

Αγαπητέ η Sony βγήκε καλύτερη εταιρεία στην υποστήριξη το έχει αναφέρει και ο konstantinoslp. Η ρομ μια χαρά είναι σε jb. Ακόμα και το τραγικό Xperia J εχει ηδη παρει jb.Και η ναυαρχδιά του 2012 της LG ακόμα να πάρει την jb.

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον και το G βγηκε το 2012 , δεν θεωρειται ναυαρχιδα για τη χρονια εκεινη.

Εκεί κολλήσαμε;:blink: Το 4X ήταν ναυαρχίδα για αρκετούς μήνες.. Και που λέτε για υποστήριξηκαι Sony το T τρέχει ήδη την jb οπότε καλύτερα να μην μιλάμε χωρίς να ξέρουμε..:)

Link to comment
Share on other sites

Πριν το Τ ποια ηταν η ναυαρχιδα ;

 

Xperia S και Ion στα οποία ακόμα περιμένουμε. Το έχει χέσει και η Sony το θέμα των αναβαθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

Xperia S και Ion στα οποία ακόμα περιμένουμε. Το έχει χέσει και η Sony το θέμα των αναβαθμίσεων.

 

Στο T πάντως από τον Φεβρουάριο έδωσε αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε αρχισε να εξαγοραζει η lg με δωρακια τωρα....?

Αρα εσυ δεν θα την λαβεις ακομη και να βγει....να μεινεις με την ics και το home cinema...:lol:

 

ναι βαση με αυτο το δωρακι ας μεινω στο λιωμενο παγωτο:lol:και αν βγει θποσχομαι να μην την περασω:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

παλικάρια υπάρχει κανένας τρόπος να κουμπώσω το τηλ στον υπολογιστή και να το βλέπει σαν mass storage?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,Εν αναμονή της νέας έκδοσης η οποία πιστεύω ότι θα μου λύσει κάποια θεματάκια με το κινητό, θα ήθελα να τα συζητήσω μαζί σας. Συγκεκριμένα έχω θέμα με τον τερματισμό των κλήσεων. Δεν μου ανάβει η οθόνη όταν θέλω να τερματίσω μια κλήση (το τηλέφωνο μένει με μαύρη οθόνη)

 

Aυτό το πρόβλημα το συνάντησα μία φορά όταν έβαλα την ανεπίσημη jelly bean.Mήπως φοράς αυτή?Αν ναι γύρνα στην ICS και δεν θα έχεις θέμα.Aν φοράς ICS τότε δεν σου έχω λύση.

 

παλικάρια υπάρχει κανένας τρόπος να κουμπώσω το τηλ στον υπολογιστή και να το βλέπει σαν mass storage?

 

Μέσω της επιλογής "συγχρονισμός μέσων" μπορείς να μεταφέρεις πέρα δώθε αρχεία.Σαν εξωτερικό σκληρό θα στο δει ( όχι όμως mass storage )

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Παντως ετσι για το γ@μωτο μπηκα μεσα στην επισημη σελιδα της ελληνικης lg και εκει που διαφημιζαν το G τους εριξα ενα κραξιματακι....δεν ξερω αν θα το δημοσιευσουν....

 

Τους εστειλα κι εγω μηνυμα.αντε να δουμε αν θα τα δημοσιευσουν.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...