Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετώ τη παρέα! Όπως έγραψα και σε άλλη ενότητα του φόρουμ, προσανατολίζομαι στην αγορά του LG P880 Optimus 4X HD, πιθανότατα μέσα στην εβδομάδα.Από όσο έχω διαβάσει, το βασικό μειονέκτημα είναι η μπαταρία που, παρότι μεγάλης χωρητικότητας, δείχνει αδύναμη συνολικά. Διάβασα επίσης πως το το update σε jb του L9 έχει βγει. Έχει βγει και για 4X; Έχει βελτιωθεί η αυτονομία της μπαταρίας μέσω κάποιου update;

 

Άντε τσιμπησέ το:) Εμένα η μπαταρία μου φαίνεται ι πολύ δυνατή στην αναμονή, στις κλήσεις και στη μουσική ( εντύπωση μου έχει κάνει η μουσική γιατί σε άλλα κινητά την καταέτρωγε ) και αδύναμη στο web browsing και στα παιχνίδια.Τις επόμενες μέρες έρχεται το επίσημο update.Προς το παρόν έχουμε βάλει κάποιοι τη beta της επίσημης jb.Προσωπικά δεν έχω δει διαφορά στην κατανάλωση μπαταρίας μεταξύ ics και jb.

-------------------------------------

 

Παιδιά μην κάνετε downgrade σε ics μέσω της επαναφοράς του lg mobile support tool.Ένω όλα θα πάνε καλά στη διαδικασία και ενώ θα σας γράψει ότι ολοκληρώθηκε, θα σας βγει μήνυμα σε μαύρη οθόνη στο κινητό που θα λέει "security error - morningcall is missing" και το τηλέφωνο δεν θα μπουτάρει.Αν σας συμβεί μη φοβηθείτε.Ξαναπεράστε τη beta jb με τον γνωστό τρόπο και θα επαναφέρετε το τηλέφωνό σας στην κατάσταση ακριβώς ( με τις εφαρμογές, τα widgets σας κτλ ) που ήταν πριν.Το έπαθα γι' αυτό σας το λέω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου, ήταν κατατοπιστική :)

 

Ήθελα να ρωτήσω και το εξής: σκέφτομαι να τουθ βάλω και μια mini SD 32gb class 10. Πριν λίγο καιρό είχα κάνει μια συζήτηση με μια πωλήτρια σε μεγάλη αλυσίδα καταστημάτων και μου είπε να αποφεύγω να χρησιμοποιώ SD της μέγιστης χωρητικότητας της συσκευής και να πηγαίνω στην αμέσως μικρότερη γιατί κάνει τη συσκευή αρκετά αργή...Δηλαδή, αν η 4X HD έχει ως μέγιστο τα 32gb, να βάλω μία 16gb...

 

Ισχύει κάτι τέτοιο;;

Edited by Prakt0ras
Ερώτηση για SD
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω και το εξής: σκέφτομαι να τουθ βάλω και μια mini SD 32gb class 10. Πριν λίγο καιρό είχα κάνει μια συζήτηση με μια πωλήτρια σε μεγάλη αλυσίδα καταστημάτων και μου είπε να αποφεύγω να χρησιμοποιώ SD της μέγιστης χωρητικότητας της συσκευής και να πηγαίνω στην αμέσως μικρότερη γιατί κάνει τη συσκευή αρκετά αργή...Δηλαδή, αν η 4X HD έχει ως μέγιστο τα 32gb, να βάλω μία 16gb...

 

Ισχύει κάτι τέτοιο;;

 

Δεν δημιουργείται κανένα πρόβλημα ταχύτητας λόγω μεγάλης χωρητικότητας. Το πλήθος των αρχείων ίσως προκαλεί καθυστερήσεις, αλλά και τότε μια μεγαλύτερη κάρτα υπερτερεί μιας μικρότερης με τον ίδιο αριθμό αρχείων.

 

ps. Τώρα είδα πως γράφεις για mini SD. Ισως τόγραψες κατά λάθος, πάντως έχε υπόψη πως παίρνει microSD, όχι mini.

Edited by aggmanos
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου, ήταν κατατοπιστική :)

 

Ήθελα να ρωτήσω και το εξής: σκέφτομαι να τουθ βάλω και μια mini SD 32gb class 10. Πριν λίγο καιρό είχα κάνει μια συζήτηση με μια πωλήτρια σε μεγάλη αλυσίδα καταστημάτων και μου είπε να αποφεύγω να χρησιμοποιώ SD της μέγιστης χωρητικότητας της συσκευής και να πηγαίνω στην αμέσως μικρότερη γιατί κάνει τη συσκευή αρκετά αργή...Δηλαδή, αν η 4X HD έχει ως μέγιστο τα 32gb, να βάλω μία 16gb...

 

Ισχύει κάτι τέτοιο;;

 

Mπορεις να βαλεις και 32 με το σκεπτικο της πωλητριας γιατι ανεπισημα το τηλεφωνο "σηκωνει" και 64αρα.

Link to comment
Share on other sites

ανεβασα post στο xda για το θεμα του downgrade.δεν πιστευα οτι θα ειναι τοσο περιπλοκο.και απο την αλλη εχουμε κανει τοσα και τοσα στο τηλ ενα downgrade θα μας κολλησει στον τοιχο?
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου, ήταν κατατοπιστική :)

 

Ήθελα να ρωτήσω και το εξής: σκέφτομαι να τουθ βάλω και μια mini SD 32gb class 10. Πριν λίγο καιρό είχα κάνει μια συζήτηση με μια πωλήτρια σε μεγάλη αλυσίδα καταστημάτων και μου είπε να αποφεύγω να χρησιμοποιώ SD της μέγιστης χωρητικότητας της συσκευής και να πηγαίνω στην αμέσως μικρότερη γιατί κάνει τη συσκευή αρκετά αργή...Δηλαδή, αν η 4X HD έχει ως μέγιστο τα 32gb, να βάλω μία 16gb...

 

Ισχύει κάτι τέτοιο;;

 

Από μερικές πωλήτριες,πωλητές μαθαίνεις τις πιο απίστευτες "πληροφορίες".

Έχω 32άρα class 10 κάρτα και το κινητό πάει μια χαρά.Σφαίρα όπως; πριν.

μάλιστα έχω δοκιμάσει και 64άρα από μαγαζί φίλου (δικη του δεν την αγορασα) και αν εξαιρέσεις ότι μόνο στην αρχή την είδε σαν 32άρα αλλα μετά από format μέσα από το κινητό την είδε κανονικα) το κινητό πάλι πήγαινε το ίδιο καλά. Την κράτησα μόνο για 3-4μέρες εται για δοκιμή και περιέργεια.Μακάρι να είχα τα λεφτά να την πάρω αλλά δεν μου λείπει κιόλας.

Οπότε αν έχεις τα χρήματα η 32άρα είναι μια χαρά.και το κινητό δεν μασάει.

Link to comment
Share on other sites

Και μόνο που στο είπε αυτό μια πωλήτρια (δηλαδή γυναίκα) έπρεπε να καταλάβεις πως κάτι τέτοιο και φυσικά δεν ισχύει ! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Αντε ρε jelly bean που εισαι?

 

Λες να μας πουνε κατα τον ιουνιο ετσι οπως παει,δεν μπορει κατι θα γινει και θα αργησουν παλι ... θελω να πιστευω λιγο...τουλαχιστον ας την βγαλουν καλη.το καλυτερο θα ειναι να φαμε κανενα ακυρο και μετα βλεπω να γινεται χαμος

Link to comment
Share on other sites

Eιπαν μεχρι τελη μαρτιου....υπομονη λιγες μερες ακομα και μετα θα τους κραξουμε μαζικα.

 

Η θα μας δωσουν καμια μουφα ρομ και θα περιμενουμε μετα αλλο τοσο καιρο για να την φτιαξουν ελπιζω πως οχι.......

Link to comment
Share on other sites

Και μόνο που στο είπε αυτό μια πωλήτρια (δηλαδή γυναίκα) έπρεπε να καταλάβεις πως κάτι τέτοιο και φυσικά δεν ισχύει ! :)

 

Δε διαφωνώ αλλά σαφώς και είμαι πολύ πιο άσχετος από οποιαδήποτε πωλήτρια αυτή τη στιγμή.

 

Ψάχνω ήδη σε μαύρο πλέον :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μου περναει καμια φορα απο το μυαλο να βαλω αγγελια το δικο μου και να το ανταλλαξω με μαυρο , αν καποιος θελει ας μου πει :p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους

 

Θελω την βαηθεια σας . Μολις μπρικαρα το Ο4Χ μου με μια εφαρμογη που περασα κ δεν ανηγει παραπερα απο το λογοτυπο της LG.Μπορω να κανω τιποτα?Αυτο που με καιει ειναι οι φωτο κ τα βιντεο που εχω.Υπαρχει δυνατοτητανα παρω καπως μπακ απ η να τραβηξω μονο τις φωτο απο το κινητο πριν το κανω χαρντ ρισετ??

 

Εχω ανγχωθει παιδια καθε βοηθεια δεκτη....

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το Beats Audio PRO v1.2.0 ROOTED DEVICES ONLY AnDrOiD με torrent . Το τηλ το εχω ρουταρει.Οταν εκανα ινσταλ την εφαρμογη κ εκανε ρεμπουτ δεν ξανανοιξε.
Link to comment
Share on other sites

Αν είχες jb beta ξαναβάλε την με τον οδηγό του Leolipop.Θα στο επαναφέρει.Το έκανα εγώ σε ίδια περίπτωση με σένα γι αυτό στο λέω.

 

Aν είχες ICS δοκίμασε την επαναφορά μέσω της επιλογής "εξυπηρέτηση πελατών" του Lgmobile support tool.Μόνο αν είχες ICS.Mε τίποτα μην το κάνεις με αυτό τον τρόπο αν είχες jb.

Link to comment
Share on other sites

πΑΤΑΩ ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ Κ ΜΕ ΒΓΑΖΕΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ Κ ΚΑΝΕΙ DOWNLOAD . ΕΤΣΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΚΑΝς ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ?
Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι γίνεται.To download θα διαρκέσει περίπου 40 λεπτά ( ανάλογα και το φόρτο βέβαια).Στο τέλος θα σου πει ότι ολοκληρώθηκε.Εγώ το έκανα αλλά όταν ολοκληρώθηκε μου έβγαλε "security error- missing morning call" και από ότι διάβασα στο xda αυτό συνέβη γιατί πήγα από jb σε ics.Αν σου συμβεί το ίδιο ( δεν νομίζω ) τότε πέρνα τη jb beta με τον οδηγό του leolipop.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι μιας εβδομαδας αν περασω αλλη ρομ δεν θα χασω την εγκυηση ? Αν βαλλω την JB παλι δεν 8α χασω φωτο κ βιντεο?μονο αυτα με νοιαζουν γιατι γυρισα απο εκδρομη χτεσ βραδυ κ δεν τα εχς κανει μπακ απ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...