Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά είμαι σε δίλλημα σχετικά με μια επιλογή συσκευής, σκέφτομαι η το Optimus 4X η το Xperia T?

 

Εδώ που Ρωτάς δεν θα σου απαντήσουμε αντικειμενικά,διάβασε και το θέμα του xperia T και πάρε οποίο σου αρέσει ποιο πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδώ που Ρωτάς δεν θα σου απαντήσουμε αντικειμενικά,διάβασε και το θέμα του xperia T και πάρε οποίο σου αρέσει ποιο πολύ.

 

Εντελως αντικειμενικα το 4Χ διοτι ειναι σε ολα καλυτερο. Κι οταν θα παρει την αναβαθμιση θα ανταγωνιζεται στα ισια και το SIII

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ψάχνεις και χρειάζεσαι και θα σε καλύψει απόλυτα λέγεται haxsync! Δεν χρειάζεται να πω παραπάνω, πήγαινε στo Play και θα καταλάβεις "τι εστί βερύκοκο"...:p

 

Παρόλο που δεν είναι ακόμη η εποχή του βερύκοκου... Μου έδωσε λύση!!!

 

be well man!!!

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που δεν είναι ακόμη η εποχή του βερύκοκου... Μου έδωσε λύση!!!

 

be well man!!!

 

Δεν ήταν τίποτα. Καλό είναι να βοηθάς όπου μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν τίποτα. Καλό είναι να βοηθάς όπου μπορείς.

 

Μακάρι να σκέφτονταν κι άλλοι όπως εσύ... ;)

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

ξαναγύρισα σε ICS διότι είναι απίστευτα πιο smooth μέχρι να βγει η επίσημη JB (στη beta με κούρασε το bug της lockscreen, η πολύ μικρή διάρκεια της μπαταρίας, το αργό αρχικό άνοιγμα των εφαρμογών κ.α.). Να πω κάτι χρήσιμο σε όποιον επιθυμεί να το κάνει με διάφορους οδηγούς που θα βρει και εφόσον χρησιμοποιεί στο pc windows 7 64bit, να ξέρει επειδή πουθενά δεν το αναφέρουν θα πρέπει να ανοίγει την οποιαδήποτε εφαρμογή που προμηθεύουν οι διάφοροι οδηγοί ως ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ. Αλλιώς δεν κάνει τίποτα.... Το ανακάλυψα μετά από 2 φορές μπρικάρισμα του τηλεφώνου. Τώρα είναι όλα οκ και περιμένω την επίσημη JB. Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

φίλε κι εγώ αυτό ακριβώς σκεφτόμουν να κάνω γιατί το κινητό ήταν πιο σταθερό σε σχέση με τώρα, χωρίς κολλήματα κτλ... αλλά αφού κοντεύει η jb κάνω υπομονή. Ειδικά όταν γράφω μηνύματα και με πετάει στην αρχική οθόνη ξαφνικά είναι μεγάλο σπάσιμο.
When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

Eγω δεν εχω κανενα θεμα σε αυτο το ζητημα....ισως γιατι εχω μια αρχικη οθονη με ενα εορτολογιο πανω:p
Link to comment
Share on other sites

Εντελως αντικειμενικα το 4Χ διοτι ειναι σε ολα καλυτερο. Κι οταν θα παρει την αναβαθμιση θα ανταγωνιζεται στα ισια και το SIII

 

Σου ξέφυγε ένα I πιο πάνω, μάλλον εννοούσες SIIII !!!! :cool:

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Σου ξέφυγε ένα I πιο πάνω, μάλλον εννοούσες SIIII !!!! :cool:

 

+1 απο εμενα.Το s3 το χτυπαει και τωρα με την ics ετσι για πλακα.Τα εχω και τα δυο σπιτι ;)

(εννοειται φυσικα οτι το να χτυπησει το s4 ειναι σχημα λογου και καθαρα μεταφορικη η εκφραση γιατι κατι τετοιο δεν παιζει με τιποτα)

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Πως το χτυπαει βρε παιδια?αφου σε quadrant και antutu ειναι απο κατω και με διαφορα..με jellybean βλεπουμε...

Τωρα ετρεξα το quadrant και μου εβγαλε 5000,νομιζεις οτι το s3 βγαζει περισοτερο??Τοσο παει με την jb και αν ειναι φρεσκοσεταρισμενο μαλιστα γιατι αν ειναι λιγο καιρο με την ιδια ρομ,αστα!!!Εν παση περιπτωση ομως,τα benchs δεν ειναι αυτα που μετρανε αλλα η γενικη λειτουργια της συσκευης

Link to comment
Share on other sites

Εγω μολις το ετρεξα και μου βγαλε 4009.παντα γυρω στα 4000 βγαζει.ειμαι με stock ics...εσυ?

 

Quadrant : 5161 !!! :happy:

(Jelly Bean 4.1.2 - No root)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Εγω μολις το ετρεξα και μου βγαλε 4009.παντα γυρω στα 4000 βγαζει.ειμαι με stock ics...εσυ?

Παντα στοκ,μεχρι να τελειωσει το DOA δεν πειραζω τιποτα

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από την πιο αργή πτώση του notification bar,τη λίγο πιο αργή έναρξη διαφόρων εφαρμογών όπως το dial σε σχέση με την ICS και την ανάγκη μερικές φορές ξαναπατήματος για να εμφανιστεί η lockscreen δεν έχω παρατηρήσει κανένα άλλο σημείο στο οποίο να υστερεί η beta.Ακόμα και με τη beta να μέναμε θα την κρατούσα γιατί είναι πιο smooth το transition των σελίδων ( και στη lockscreen ) πράγμα στο οποίο δίνω μεγαλύτερη σημασία από τα 3 πράγματα που ανέφερα.

 

@riquelme συμφωνώ με Leolipop ότι πατάς κατά λάθος το home button αντί του space και γι' αυτό επιστρέφεις στην αρχική όταν γράφεις sms.Κι εγώ το παθαίνω που και που.Δεν είναι θέμα της jelly bean.

 

Αυτή τη στιγμή το κινητό μας θα το άλλαζα μόνο αν είχα χρήματα για να πάω στο G ή στο απίστευτο One M7.Μέχρι τις 5'' ( δεν νομίζω να πάω ποτέ παραπάνω) δεν υπάρχει άλλο κινητό στην αγορά πέρα από τα δύο που ανέφερα που να συνδυάζει όμορφη εμφάνιση και πολύ καλά τεχνικά χαρακτηριστικά.Ούτε για το όμορφο Ζ δεν θα το άλλαζα γιατί σε όλα τα reviews διαβάζω ότι η οθόνη του Z είναι αρκετά μέτρια.Ούτε επίσης για το SIV γιατί ενώ είναι τούμπανο στα τεχνικά χαρακτηριστικά τα πακετάρει σε άσχημο για το γούστο μου καλούπι.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι μόνο δικό μου θέμα,δεν ξέρω.Σου πάει σίγουρα τσακ μπαμ κάτω και πάνω όπως με την ICS κάνοντας ελάχιστη κίνηση πάνω και κάτω? Σ' εμένα πάει πολύ γρήγορα μονάχα αν σύρω γρήγορα το δάχτυλο σε ολόκληρη την οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

ίσως να φταίω εγώ και να πατάω το home button. θα το κάνω πιο προσεκτικά και θα δω.. Αυτό το Quadrant τι ακριβώς κάνει; Κατέβασα το free και το έτρεξα και μου έβγαλε 5200+

ακριβώς από κάτω έβγαλε το htc one x και το asus transformer prime

Τι μετράει;

When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Θα μπορουσε καποιος να μου πει με ποιον συνδιασμο πληκτρων βγαζουμε screenshot και με ποιον μπαινουμε στον bootloader?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ίσως να φταίω εγώ και να πατάω το home button. θα το κάνω πιο προσεκτικά και θα δω..

 

Πιστευω πως αυτο φταιει φιλε μου.Γιατι γενικα δεν εχω ξαναδιαβασει να πεταει καποιον απο τα μηνυματα.

Και να σου πω οτι κι εγω το εχω παθει πολλεεεεεες φορες και το παθαινω ακομα και τωρα που υποτιθεται οτι το εχω "συνηθισει".:p

Δυστυχως ειναι κοντα κοντα το home button και το spacebar και επειδη τα πληκτρα ειναι ολα capacitive ειναι ευκολο να πατηθει αθελα μας.

Το καλο ειναι μπορεις να συνεχισεις ανετα το μηνυμα απο εκει που ειχες μεινει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...