Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν γίνεται μεταφορά στην κάρτα.

 

ούτε με το link2sd?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.buak.Link2SD&hl=el

 

δεν είμαι ρουτ για να το δοκιμάσω.είναι κανείς διαθέσιμος?

Edited by Manos7979
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα.Οσοι εχετε αγορασει το κινητο αυτο απο το birdphone,ειναι unbraded η ειναι σε καποιον παροχο εξωτερικου?Επισης θα μπορουσατε να μου πειτε ποιας προελευσης (χωρας) ειναι το LG που πουλαει αυτο το καταστημα και αν εχει κανονικα την ελληνικη γλωσσα?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ούτε με το link2sd?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.buak.Link2SD&hl=el

δεν είμαι ρουτ για να το δοκιμάσω.είναι κανείς διαθέσιμος?

Eπειδη το προγραμμα αυτο ειναι σαν να ξεγελαει τη συσκευη , ειναι πολυ πιθανο να λειτουργει.

 

Καλημερα.Οσοι εχετε αγορασει το κινητο αυτο απο το birdphone,ειναι unbraded η ειναι σε καποιον παροχο εξωτερικου?Επισης θα μπορουσατε να μου πειτε ποιας προελευσης (χωρας) ειναι το LG που πουλαει αυτο το καταστημα και αν εχει κανονικα την ελληνικη γλωσσα?

Ευχαριστω

 

Ολα εχουν ελληνικα μεσα .Στην ουσια εχουν πανευρωπαικη εκδοση οποτε παντα θα εχει αυτες τις γλωσσες οπως και την δικη μας.

Εγω δεν εχω παρει απο εκει αν και εχω ολλανδικο.Δεν εχει να κανει με κανενα παροχο....Αυτα ειναι αμερικανιες.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εδω δειτε.. Τι Nexus 4 ..

 

Για να μη λέμε κι ότι να ναι όμως τα 3d γραφικά είναι που του δίνουν μεγάλο + λόγω tegra (από τα λιγότερο σημαντικά χαρακτηριστικα) , κατά τα άλλα χάνει. Δεν υπερασπιζω το κινητό μου και τέτοιες ανοησίες, note 2 είχα πριν, απλά κάνω μια παρατήρηση.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι το κινητακι με μεγαλο ατου να ειναι ο tegra ο οποιος ειναι κορυφη ;) Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι το κινητακι με μεγαλο ατου να ειναι ο tegra ο οποιος ειναι κορυφη ;)

 

Και μια και δυο είναι φίλε μου, απλά μην τα παραλεμε :-D Τώρα κατα πόσο μεγάλο ατού είναι ο tegra δεν ξέρω, νομίζω περισσότερο πρόβλημα έχει δημιουργήσει και φαίνεται από τη μειωμένη ζήτηση του.

Link to comment
Share on other sites

Και μια και δυο είναι φίλε μου, απλά μην τα παραλεμε :-D Τώρα κατα πόσο μεγάλο ατού είναι ο tegra δεν ξέρω, νομίζω περισσότερο πρόβλημα έχει δημιουργήσει και φαίνεται από τη μειωμένη ζήτηση του.

Το ποσο καλος ειναι ο tegra,πιστεψε με το ξερω οσο λιγοι μια και ειχα μεχρι προσφατα το hox.Ολοι οι αλλοι επεξεργαστες διπλα του ειναι κινητα προβληματα (δεν μιλω φυσικα για τους s600-800).Αν μαζι με την jely bean σενιαρη η LG και τον κερνελ ο οποιος ευθυνεται για την σωστη λειτουργια του επεξεργαστη,να δεις τι πανηγυρι θα γινει εδω μεσα!!Για την μειωμενη ζητηση ευθυνεται αποκλειστικα η LG λογω ανυπαρκτης ουσιαστικα υποστηριξης (ειναι η χειροτερη σε αυτον τον τομεα) και ανυπαρκτου μαρκετινγκ.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Για την μειωμενη ζητηση ευθυνεται αποκλειστικα η LG λογω ανυπαρκτης ουσιαστικα υποστηριξης (ειναι η χειροτερη σε αυτον τον τομεα) και ανυπαρκτου μαρκετινγκ.

 

Για την υποστηριξη διαφωνω καθετα.Εξαρταται πως την εννοει κανεις , υποστηριξη δεν ειναι μονο να κανεις αναβαθμιση σε νεοτερη εκδοση αλλα και να βελτιστοποιεις και να διορθωνεις το τρεχον λογισμικο.Αυτο το κανει παρα πολυ καλα.

 

Οσο για το μαρκετινγκ δεν διαφωνω καθολου...Ειμαστε λαος της προβολης , και οσο μας πυροβολουν σε διαφημιση μερικες εταιριες οπως με το s3 περσι λογικο ειναι να πας προς τα εκει και να αναρωτιεσαι τι συσκευες ειναι οι αλλες διπλα απο ενα διαφημιζομενο τηλεφωνο...Προς τα που θα πας ετσι ;

 

Ειλικρινα αν εκαναν σε διαφημιση οι της LG, τα flash που εχουν στην σελιδα προιοντος του 4Χ θα τα πηγαινε καλυτερα μακραν πιστευω.Σκεφτειτε αυτα κολλημενα μαζι...

 

http://www.lg.com/gr/flash/feature/lg-mobile-x3-feature-flash-fancy_flash_vr.swf

http://www.lg.com/gr/flash/feature/lg-mobile-p880-feature-flash-fancy_timeless-look-with-an-attention.swf

http://www.lg.com/gr/flash/feature/lg-mobile-p880-feature-flash-fancy_spotless-image-with-an-expansive-true-hd.swf

http://www.lg.com/gr/flash/feature/lg-mobile-p880-feature-flash-fancy_peerlessperformance.swf

Link to comment
Share on other sites

Για μεταφορά εφαρμογών στην κάρτα μνήμης δοκίμασε κανείς το directory bind? Πρέπει να είναι η καλύτερη λύση

 

βασικα το ψαχνα αλλα δεν μου φανηκε για εφαρμογη στο τελος

Την βρήκα και θα την παντρευτώ :X ..................
Link to comment
Share on other sites

Το ποσο καλος ειναι ο tegra,πιστεψε με το ξερω οσο λιγοι μια και ειχα μεχρι προσφατα το hox.Ολοι οι αλλοι επεξεργαστες διπλα του ειναι κινητα προβληματα (δεν μιλω φυσικα για τους s600-800).Αν μαζι με την jely bean σενιαρη η LG και τον κερνελ ο οποιος ευθυνεται για την σωστη λειτουργια του επεξεργαστη,να δεις τι πανηγυρι θα γινει εδω μεσα!!Για την μειωμενη ζητηση ευθυνεται αποκλειστικα η LG λογω ανυπαρκτης ουσιαστικα υποστηριξης (ειναι η χειροτερη σε αυτον τον τομεα) και ανυπαρκτου μαρκετινγκ.

 

Είχα διαβάσει ότι ο tegra είναι βασικός υπαίτιος για την καθυστέρηση των αναβαθμίσεων .. Από ότι είδα από κει που ο tegra έπαιζε με LG, HTC κτλ τώρα θα πάει σε ZTE και πάλι καλά. Εγώ είχα tegra με το 2x, πικρή ιστορία :p Για να μην παρεξηγηθώ πάντως, μια χαρά είναι το κινητακι για τα λεφτά του, τόσα καλά λόγια εδώ μέσα δε θα ναι τυχαία, απλά άρχισα από το σχολιασμό του post του φίλου που έβγαζε μεγαλύτερο σκορ στο antutu το 4x από το nexus χάρη στη μεγάλη διαφορά στα 3d γραφικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ο οδηγός του manos20082 μεταφέρθηκε στο σωστό χώρο όπου θα μπορείτε να συζητάτε για αυτό...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=359655

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν το δεις καπου πανω απο 270, σε αυτον που το δινει να του πεις να παει να πνιγει οταν εχει 320 απο μαγαζι.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή ενδιαφέρομαι για το κινητό.. μεταχειρισμένο πόσο παίζει (περίπου); Ευχαριστώ παιδιά..

 

Εγώ με την τωρινή κατάσταση θα το έπαιρνα στα 350 καινούργιο πάντως ... Μεταχειρισμενο γύρω στα 250 μόνο, αλλά δε νομίζω κάποιος που το πήρε παλιότερα πολύ ακριβότερα να το δώσει τόσο. Μάλλον τιμές κοντά στα 300 θα βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Για την υποστηριξη διαφωνω καθετα.Εξαρταται πως την εννοει κανεις , υποστηριξη δεν ειναι μονο να κανεις αναβαθμιση σε νεοτερη εκδοση αλλα και να βελτιστοποιεις και να διορθωνεις το τρεχον λογισμικο.Αυτο το κανει παρα πολυ καλα.

 

Φιλε Λεωνιδα,βλεπεις οτι παραθετω και υποστηριζω τα καλα σημεια της συσκευης και ισως καποιοι συνφορουμιτες να ερχονται η να ερθουν και σε αντιπαραθεση μαζι μου γι αυτα που γραφω(παντα σε φιλικο επιπεδο),αλλα εχω μαθει να ειμαι αντικειμενικος ασχετα με το τι συσκευη εχω η μου αρεσει.Πρεπει να γραφουμε και τα καλα,αλλα πρεπει να γραφουμε και τα στραβα σε καθε περιπτωση γιατι κακα τα ψεματα,ο καθενας κρινεται απο τα γραφομενα του και εκτος αυτου το να υπερασπιζομαστε την καθε εταιρεια στις οποιες παραληψεις,αστοχιες και αδιαφοριες της,ειναι εις βαρος μας.Στο θεμα της υποστηριξης η LG ειναι κυριολεκτικα απουσα και ειναι η χειροτερη ολων,πραγμα που συζητιεται σε ολα τα φορουμ και οχι αδικα.Ζωντανο παραδειγμα ειναι και η περιπτωση της συγκεκριμενης συσκευης,του LG 4X HD δηλαδη,οπου το κινητο παραμενει εδω κι ενα χρονο με την 4.0.3,μια εκδοση του android απο τις χειροτερες,θεωρειται πλεον αρχαια και μαλιστα τηνει να εξαφανιστει και απο την μνημη των περισοτερων χρηστων σαν υπαρξη.Οσο καλα και να δουλευει η συσκευη να εισαι σιγουρος οτι με τα μετεπειτα updates θα δουλευει ακομη καλυτερα,δεν βγαινουν ετσι για την πλακα οι αναβαθμισεις,κατι βελτιωνουν,κατι αλλαζουν και κατι παραπανω συνηθως προσφερουν ασχετως αν δεν φαινονται ολα με την πρωτη ματια και δεν ειναι τυχαιο οτι η LG επιασε πατο γι αυτο ακριβως τον λογο.Μην επαναπαυεστε στο <δε βαριεσε μωρε,αφου δουλευει,καλα ειναι>,να ζητατε παντα το καλο να γινεται καλυτερο.Παρε παραδειγμα το S2,το οποιο με την gingerbread που ειχε εξ αρχης ηταν απο τα σταθεροτερα και πιο αξιοπιστα κινητα και ειχαμε να το λεμε ολοι.Οταν πηρε την 4.0.4 και στη συνεχεια την 4.1.2 εγινε ακομη πιο καλο γιατι εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο!!Ειναι αδιανοητο να υποστηριζουμε μια εταιρεια που εχει την πριν ενα χρονο ναυαρχιδα της με το αρχικο λειτουργικο.Δεν γινεται να εχει μια εκδοση που βγηκε μετα την αλωση της κων/πολης και να της βαραμε παλαμακια,δεν γινεται οι αλλοι να εχουν παρει πυραυλους κι εμεις να ειμαστε με τα φισεκλικια και να λεμε αφου κανει μπαμ μια χαρα ειναι!!Παρ ολα αυτα εγω παραγειλα το κινητο για τον γιο μου,γιατι κακα τα ψεματα,συσκευη με αυτα τα specs σε αυτη την τιμη δεν βρισκεις,ΟΜΩΣ,για τον εαυτο μου δεν θα το επαιρνα ποτε και οχι γιατι δεν ειναι καλο το κινητο,αλλα γιατι ποτε δεν θα αγοραζα smartphone στο οποιο θα <παντρευομουν> μεχρι να το αλλαξω,το λειτουργικο που εχει στο κουτι,ελπιζω να καταλαβαινεις τι εννοω.Η google οταν δινει το λειτουργικο στην καθε εταιρεια,υπαρχει συμφωνια για αναλογη υποστηριξη,δηλαδη να δινονται οι αναβαθμισεις που θα βγαινουν,για τουλαχιστον 18 μηνες.Παρ ολα αυτα βλεπουμε την LG να αδιαφορει,να σου παιρνει τα λεφτα και μετα να σου λεει αντε γεια σου,αν θελεις νεα εκδοση παρε και καινουριο τηλεφωνο.Αυτη ειναι η πραγματικοτητα και η αληθεια!!Τωρα,ενας απλος χρηστης που δεν το ενδιαφερουν ολα αυτα και θελει απλα ενα κινητο να κανει τη δουλεια του,οκ,ειναι αδιαφορος και λεει αφου δουλευει και δε κολαει μια χαρα ειναι(δεν ειναι κακο σε καμια περιπτωση να ειναι καποιος απλος χρηστης,δεν εχουν ολοι τη δικη μας βιδα),ενας χρηστης ομως απαιτητικος δεν....δεν θα το δεχθει και δεν ειναι τυχαιο που εχει φτασει εκει η ζητηση και συνεπως η τιμη του.Ολα αυτα τα γραφω με εντελως φιλικο υφος,χωρις εμπαθειες πουθενα και ελπιζω καποιοι να σκεφτουν και να δουν με αλλο ματι καποια πραγματα. Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Δε διαφωνω με αυτα που λες απλα διαχωριζω σε 2 μερη το κομματι υποστηριξη.

Ουτε παρεξηγω το υφος και πιστευω το " να υπερασπιζομαστε την καθε εταιρεια στις οποιες παραληψεις,αστοχιες και αδιαφοριες της,ειναι εις βαρος μας" να μην ειναι υπαινιγμος για καποιον...

Link to comment
Share on other sites

Δε διαφωνω με αυτα που λες απλα διαχωριζω σε 2 μερη το κομματι υποστηριξη.

Ουτε παρεξηγω το υφος και πιστευω το " να υπερασπιζομαστε την καθε εταιρεια στις οποιες παραληψεις,αστοχιες και αδιαφοριες της,ειναι εις βαρος μας" να μην ειναι υπαινιγμος για καποιον...

Δεν κανω κανεναν υπαινιγμο γιατι οπως ειπα τα εγραψα ολα εντελως φιλικα,μια παρεα ειμαστε ολοι και πρεπει να στηριζει ο ενας τον αλλον και συνεπως το κοινο συμφερον,το δικο μας.Οσο για την υποστηριξη,οπως καταλαβες απο τα γραφομενα μου,δεν υπαρχει διαχωρισμος για μενα γιατι απλα η λεξη υποστηριξη ειναι κατι το αγνωστο στο λεξιλογιο της LG. Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις για καποιον σαν και εσενα εχει μεγαλη βαρυτητα η υποστηριξη. Για αλλους οπως και εγω ισως οχι και τοσο.Αλλωστε σκεψου οτι δεν ειναι ολο το αγοραστικο κοινο hard users και απαιτιτικοι για το τελευταιο . Ποσσες γυναικες λες να απασχολει το update ; Η κουμπαρα μου 2 μερες μετα απο εμενα πηρε επισης το 4Χ. Το πηρε γιατι της αρεσε χωρις να την απασχολει η ram το λαγκ ηξ o tegra 3 . Οταν ειχε βγει η V10h , της προτεινα να της την περασω (ΟΤΑ) και μου λεει οτι δεν την ενδιαφερει , μια χαρα ειναι ....

Μερικες μερες μετα μαλλον χωρις να το καταλαβει περαστηκε η ενημερωση. Μεσα σε μια εβδομαδα 3 γνωστοι μου απο κατι K800 που ειχαν (εννοω τετοιου τυπου τηλεφωνα) του ειδα ολους με L3 , ο ενας χωρις να το ξερει και να το χρειαζεται L3 Dual sim .

 

Ειμαστε εμεις οι 2 πχ που μιλαμε και εχω αλλους 4 με LG συμπτωματικα που δεν τους απασχολει τιποτα περα απο το οτι χαιρονται την επιλογη τους με οτι εχει να κανει με αυτη.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι μια χαρά πλεον,βγάζει τη μέρα με βαριά χρήση,κλήσειςδεδομένα,μουσική,WiFi.Δουλεύει κανείς nova launcher για νΑ μου πει αν έχει διαφορά στη μπαταρία?

 

Υποστήριξη για μένα είναι να στο περνει ο κούριερ το τηλέφωνο και να στο φέρνει πίσω φτιαγμένο,όλα τα αλλά είναι θεωρίες.Αναβθμισεις κάνω και μόνος μου,δε ν περιμένω από την μαμά να μου τη δώσει έτοιμη

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα....

Εχεις μαλλον συλεκτικη εκδοση του 4Χ.....

Εγω που επισης του κανω βαρια ημερισια χρηση (2 ωρες περιπου viber) συνεχεια με wifi ανοιχτο im+pro στο παρασκηνιο καμια ωριτσα surf και δεν πιανω ουτε 10 ωρες...

 

Το viber φίλε μου είναι τρομερά ενεργοβόρο και για αυτό δεν το χρησιμοποιω,γενικά ψάξε τις σφαρμογες που τρέχουν στο παρασκήνιο και να κανείς πλήρη κύκλο φόρτισης.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε, smartphone επελεξα να εχω.....και ολα αυτα που λες τα γνωριζω και τα κανω....αλλα οχι δεν θα αποριψω εφαρμογες για να εχω την ψευδαισθηση της αυτονομιας.....και αν το κοιτας μονο, εκει να δεις αυτονομια που εχει....

Τα εχουμε ξαναπει οτι δυστιχως η αυτονομια της συσκευης (οταν του κανεις χρηση σαν smartphone) ειναι ΤΡΑΓΙΚΗ...το viber που με τοση ευκολια εσυ το απορριπτεις εχει σωσει πολυ κοσμο....

 

Μπορείς να τρέχεις όλη την ώρα και NFS most wanted,δε θα σου φταίει η αυτονομία.Με τη χρήση που κανεις ούτε το galaxy s2 δε σου κάνει και σου μιλάω εκ πείρας.Δεν φταίει το κάθε smartphone,όχι μόνο το δικό μας αν του περνάμε κάθε σαβούρα που υπάρχει στο market,σε αυτό φταίει η Google αλλά αυτό είναι μια μεγάλη κουβέντα για ένα άλλο νήμα.

Link to comment
Share on other sites

εχουμε κατα νου και δοκιμασμενη καποια καλυτερη μπαταρια για το κινητο μας απο εξωτερικο??

 

//επισης οσοι εχετε την 4.1 εχετε δει βελτιωση στην αυτονομια κατα την χρηση?

Edited by mobrol
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...