Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διόρθωση: Δεν πουλάνε Ελλάδα μέσω e-bay. Πουλάνε όμως Ελλάδα μέσω Amazon.uk και μάλιστα σε καλύτερη τιμή (!!!). Χθες την παράγγειλα και σήμερα πήρα ειδοποίηση ότι έρχεται :)

 

Καλό θα είναι να βρω και κανένα battery charger though...

 

 

Ποιοι δεν πουλανε Ελλαδα μεσω ebay? Η 4300mAh μπαταρια εχει περιπου 10$ απο eBay.

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποιοι δεν πουλανε Ελλαδα μεσω ebay? Η 4300mAh μπαταρια εχει περιπου 10$ απο eBay.

 

Με 10$ σε 2 μηνες θα χωραει 300mAh :lol:

:)
Link to comment
Share on other sites

Για μένα που δεν ασχολούμαι με roms,root κλπ,πόσο αρνητικό είναι το ότι δεν βγάζει αναβαθμίσεις η LG?Αν το αγοράσω θα το κρατήσω 1,5 χρόνο.Επίσης εδώ που το είδα σε καλή τιμή http://www.ebw.gr/el/product/33425/LG-Optimus-4X-HD-P880-Black-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-%CE%9A%CE%AC%CE%BC%CE%B5%CF%81%CE%B1-8-MP-%CE%9F%CE%B8%CF%8C%CE%BD%CE%B7-720-x-1280-pixels-4-7-inches-3G-GPS-Wi-Fi-Touchscreen-Bluetooth-Card λέει 2 χρόνια εγγύηση χωρίς να διευκρινίζει αν είναι της ελληνικής αντιπροσωπίας ή όχι.Είναι κακό αυτό?
Link to comment
Share on other sites

φιλε το κινητο οπως ειναι τωρα δουλευει τέλεια

οποτε αν σου αρεσει το παιρνεις

οι αναβαθμισεις ειναι σημαντικο αλλα νομιζω οτι το 80% των χρηστων

δεν ασχολοντε..............

Link to comment
Share on other sites

Βγαζει καποτε αναβαθμισεις απλα απο λιγο εως παρα πολυ καθυστερημενα.Με ενα ρουτ μπορεις να μπαλωσεις καποια μελανα σημεια του λογισμικου οπως ο χαμηλος φωτισμος σε βιντεο.Γενικα μερικες ελλειψεις που ισως να εχει ο καθενας ειναι πταισματα...

 

Ολα δουλευουν ρολοι και θα μεινεις πολυ ικανοποιημενος οπως και οι περισσοτεροι εδω μεσα. :)

Link to comment
Share on other sites

Οπως λεει και στο καταστημα που κοιταξες :

 

Όλες οι συσκευές καλύπτονται από Εγγύηση Αντιπροσωπείας ή Εισαγωγέα-Διανομέα. Αν αντιμετωπίσετε οποιοδήποτε πρόβλημα με τη συσκευή σας - κινητό τηλέφωνο, για περίπτωση κινητού που θεωρεί ο καταναλωτής ότι έιναι εντός εγγύησης αυτή θα πρέπει ΠΡΩΤΑ να ελεγχθεί από το αντίστοιχο Τεχνικό Τμήμα του Αντιπροσώπου/Εισαγωγέα-Διανομέα σε εύλογο χρονικό διάστημα προτού προβούμε σε οποιαδήποτε ενέργεια για αντικατάσταση....

Link to comment
Share on other sites

Οπως λεει και στο καταστημα που κοιταξες :

Όλες οι συσκευές καλύπτονται από Εγγύηση Αντιπροσωπείας ή Εισαγωγέα-Διανομέα. Αν αντιμετωπίσετε οποιοδήποτε πρόβλημα με τη συσκευή σας - κινητό τηλέφωνο, για περίπτωση κινητού που θεωρεί ο καταναλωτής ότι έιναι εντός εγγύησης αυτή θα πρέπει ΠΡΩΤΑ να ελεγχθεί από το αντίστοιχο Τεχνικό Τμήμα του Αντιπροσώπου/Εισαγωγέα-Διανομέα σε εύλογο χρονικό διάστημα προτού προβούμε σε οποιαδήποτε ενέργεια για αντικατάσταση....

Το οποίο σημαίνει ότι πρώτα το ελέγχουν αυτοί και μετά το στέλνουν στην LG.Mικρό το κακό αρκεί να είναι σοβαρή η εταιρία που το πουλάει,πράγμα που δεν γνωρίζω για τη συγκεκριμένη.Εσείς από πού αγοράσατε?

Link to comment
Share on other sites

Εγω το πηρα μεταχειρα με αποδειξη απο open365.Πιστευω πως καποιος αν απευθυνθεί απ ευθείας στη lg δεν θα εχει καποιο προβλημα...ειδικα αν εχει αγορασει απο eshop.
Link to comment
Share on other sites

Εγω το πηρα μεταχειρα με αποδειξη απο open365.Πιστευω πως καποιος αν απευθυνθεί απ ευθείας στη lg δεν θα εχει καποιο προβλημα...ειδικα αν εχει αγορασει απο eshop.

Τώρα το είδα και στο open,το έχει σε καλή τιμή.Ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

Link to comment
Share on other sites

Ποιοι δεν πουλανε Ελλαδα μεσω ebay? Η 4300mAh μπαταρια εχει περιπου 10$ απο eBay.

Έκανα λάθος quote, πήγαινε στα πρώτα links τα οποία είχες στείλει.

Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

το κινητο παντος παει καλα

τριτη μερα το εχω

η μπαταρια ειναι στο 75% μετα απο 9 ωρες χρηση

κε κανα 15λεπτο κλησεις κανα 2 μαιλ κανα 5-10 λεπτα μυνηματα μεσω viber

2-3 αναβαθμισεις απο το μαρκετ

45 λεπτα ανοικη οθονη

και τα δεδομενα και wifi παντα ανοικτα αλλα κλειστο το 3g

με συγχρονισμους στο φουλ ανοικτους

μια χαρα ειναι μπαταρια νομιζω

Link to comment
Share on other sites

δυο ερωτησεις?

1. το κινητο εχει κλειδωμενο botloader και αν ναι ξεκλειδωνει και ξανακλειδωνει αν χρειαστει?

2. παιρνει usb tog ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
O bootloader είναι κλειδωμένος και δεν υπάρχει (μέχρι τώρα τουλάχιστον) δυνατότητα για ξεκλείδωμα. Την ίδια πολιτική εφαρμόζει η εταιρία σε όλες τις καινούργιες της συσκευές (δυστυχώς).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δυο ερωτησεις?

1. το κινητο εχει κλειδωμενο botloader και αν ναι ξεκλειδωνει και ξανακλειδωνει αν χρειαστει?

2. παιρνει usb tog ?

 

1. ειναι κλειδωμενος για την ωρα αλλα ειναι αιτημα πολλων στο xda να ξεκλειδώσει επισημα.Ειτε ετσι ,ειτε αλλιως κάποια στιγμή θα ξεκλειδωθει.Με το kdz προγραμμα φλασαρισματος και μια ρομ σε μορφη kdz επαναφερει πλήρως το τηλεφωνο σε στοκ κατάσταση με κλειδωμενο bootloader και μανισια ρομ.

 

2.Υπαρχει πολυ μεγαλη πιθανότητα να παίζει otg.Τουλάχιστον ετσι γράφεται στο xda.

Link to comment
Share on other sites

Απο φωτο ολα καλα.Με το βιντεο υπαρχει θεμα , ειναι αρκετα σκοτεινοΤο βραδυ σε δωματιο με φως αναμμενο , η καμερα δειχνει σαν να ειναι κερι αναμμενο.Ευτυχως εχει φτιαξει ενας tweak που βελτιωνει παρα πολυ το θεμα αυτο και θελει μονο ρουτ για να μπει.

 

Εμενα με ικανοποιει παντως.

Link to comment
Share on other sites

οντως για το βιντεο εχω να πω και εγω οτι ειναι πολυ χαλια η φωτογραφικη απο την αλλη μερια ειναι αρκετα καλη.
Link to comment
Share on other sites

Mετα απο μερικες καλες φορτισεις που του εχω κανει μπορω να πω οτι η αυτονομια του εχει καλυτερεψει.

 

Χτες απο τις 8 το πρωι που το εβγαλα απο το φορτιστη και ηταν σε αναμονη , το απογευμα κατα τις 6 που το κοιταξα μηπως δεν ειχα ακουσει καποια κληση , η μπαταρια ηταν στο 97%.Σημερα στη δουλεια που για κανα 5ωρο ειχα ραδιο και mp3 καταναλωσε 5% ολο και ολο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας είμαι και εγώ πλέον κάτοχος του 4X και μπορώ να πω ότι έχω μείνει άφωνος με την συσκευή...Απλά Φανταστική.

Θα ήθελα να μάθω για τον σωστό τρόπο φόρτισης πως πρέπει να φορτίζετε για να κρατάει περισσότερο ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας είμαι και εγώ πλέον κάτοχος του 4X και μπορώ να πω ότι έχω μείνει άφωνος με την συσκευή...Απλά Φανταστική.

Θα ήθελα να μάθω για τον σωστό τρόπο φόρτισης πως πρέπει να φορτίζετε για να κρατάει περισσότερο ευχαριστώ.

 

Βάζεις πρίζα όταν έχεις ειδοποίηση χαμηλής μπαταρίας, βγάζεις πρίζα όταν δείχνει γεμάτη. Απλό? :D

Link to comment
Share on other sites

Καλά ναι απλά διαβάζω που λένε μερικοί ότι για να κρατάει περισσότερο του έκανα σωστές φορτίσεις. Τι εννοούνε πρέπει να υπάρχει ένας συγκεκριμένος τρόπος φόρτισης για την μεγαλύτερη αυτονομία?
Link to comment
Share on other sites

Να του κανεις πληρεις φορτισεις μεχρι 100% και οταν ειναι η μπαταρια κατω απο 15-20% αν ειναι και 2-5% ακομα καλυτερα.

 

Εχε υπομονη . Θελει μερικες μερες για να εχει μαξιμουμ αυτονομια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...