Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχετε παρει επισημη αναβαθμιση σε JB που να εχει ερθει στη χωρα μας?

Αν οχι, μηπως η ICS θεωρειται handicap?

 

Ολοι λογικα την εχουν παρει , αν και συνιστω σε νεους και παλιους χρηστες να την περασουν με τον οδηγο που εχω κανει γιατι με το προγραμμα της LG αν ειναι κανεις ατυχος , θα φαει καμια ωρα και θα του σπασουν και τα νευρα μεχρι να κατεβασει την εκδοση και μετα "ΑΝ" την περασει επιτυχως. Αντιθετα , περα απο μια προετοιμασια 5 λεπτων , ειναι αλλα 5 το φλασαρισμα.

 

Μπορει να αλλαξα κινητο αλλα ως ο ανεπισημος γκουρου :lol: της συσκευης , δε θα εγκαταλειψω ποτε το θεμα .Αλλωστε ευελπιστω καποια στιγμη σε λιγο καιρο που θα εχει 150€ (ηδη μου το ζηταγαν 180 προχτες) και πιο κατω να το παρω στη γυναικα μου (αν δεν φτιαξω το γυαλι του 2Χ) οποτε εδω θα μαστε. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λεώ πώς και έδωσες το 4Χ; τι λέει το n7; από πού το πήρες και πόσο; γιατί θέλω να το πάρω στη γυναίκα μου.

 

Sorry για το off topic. :O

Το πρώτο μου τηλέφωνο: ΝΟΚΙΑ 3110 (αυτό το τούβλο με το φιδάκι ντε...!) :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ολοι λογικα την εχουν παρει , αν και συνιστω σε νεους και παλιους χρηστες να την περασουν με τον οδηγο που εχω κανει γιατι με το προγραμμα της LG αν ειναι κανεις ατυχος , θα φαει καμια ωρα και θα του σπασουν και τα νευρα μεχρι να κατεβασει την εκδοση και μετα "ΑΝ" την περασει επιτυχως. Αντιθετα , περα απο μια προετοιμασια 5 λεπτων , ειναι αλλα 5 το φλασαρισμα.

 

Μπορει να αλλαξα κινητο αλλα ως ο ανεπισημος γκουρου :lol: της συσκευης , δε θα εγκαταλειψω ποτε το θεμα .Αλλωστε ευελπιστω καποια στιγμη σε λιγο καιρο που θα εχει 150€ (ηδη μου το ζηταγαν 180 προχτες) και πιο κατω να το παρω στη γυναικα μου (αν δεν φτιαξω το γυαλι του 2Χ) οποτε εδω θα μαστε. :)

Αντε ρε συ και ανησυχησαμε....

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εχω ενα προβλημα με την καρτα μνημης. δεν μπορω να μεταφερω εφαρμογες. με το app2sd δεν την αναγνωριζει καν και εκει που λεει καρτα μνημης εχει την μνημη του τηλεφωνου...

υπαρχει καποια λυση εκτος απο ρουτ;

 

αα να πω επισης οτι το astro την αναγνωριζει ως "my files 2" και την εσωτερικη μνημη ως "my files"

 

Οσες εφαρμογές έχουν δυνατότητα να εγκατασταθούν σε κάρτα, τις βάζει κατευθείαν στην εσωτερική κάρτα μνήμης, οπότε δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι εσύ. Στην εξωτερική δεν μπορείς να μεταφέρεις εφαρμογές, αλλά δεν βλέπω σε τι ωφελεί αυτό, όταν υπάρχει η εσωτερική.

Link to comment
Share on other sites

Στο 4Χ ποτε δεν γινοταν μεταφορα εφαρμογων στην καρτα μνημης.Αλλα με 12gb εκει για ποιο λογο να το κανει κανεις αυτο ; Φυλας τα δεδομενα σου στην καρτα , φωτο , βιντεο και οτι αλλο θες και τα υπολοιπα στην εσωτερικη.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν γίνετε μεταφορά των εφαρμογών στην sd είναι πολύ σπαστικό,so little space -so many torrents arrrr !Αυτό και η μη αλλαγή στην αυτονομία είναι οι λόγοι που είμαι με στοκ ρομ και με το παγωτακι.
Link to comment
Share on other sites

Οσες εφαρμογές έχουν δυνατότητα να εγκατασταθούν σε κάρτα, τις βάζει κατευθείαν στην εσωτερική κάρτα μνήμης, οπότε δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι εσύ. Στην εξωτερική δεν μπορείς να μεταφέρεις εφαρμογές, αλλά δεν βλέπω σε τι ωφελεί αυτό, όταν υπάρχει η εσωτερική.

Νομιζω οτι απο 4.1 και πανω το κανει αυτοματα το λειτουργικο.......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσάς σας ανεβάζει και εσάς πολύ συχνά θερμοκρασίες; Διορθώνεται το πρόβλημα με κάποιον κέρνελ η κάτι; Για πείτε μου γιατί σε μένα με ελάχιστη χρήση πέφτει η φωτεινότητα οθόνης και είναι λίγο σπαστικό αυτό.
Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσάς σας ανεβάζει και εσάς πολύ συχνά θερμοκρασίες; Διορθώνεται το πρόβλημα με κάποιον κέρνελ η κάτι; Για πείτε μου γιατί σε μένα με ελάχιστη χρήση πέφτει η φωτεινότητα οθόνης και είναι λίγο σπαστικό αυτό.

Είχα παραγγείλει ένα cool pad για το κινητό αλλά το πήρες εσύ και μου ήρθε την επόμενη μέρα , αν μου δώσεις την θήκη που έλεγε στο δίνω και εγώ και μακάρι να σου κάνει δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Είχα παραγγείλει ένα cool pad για το κινητό αλλά το πήρες εσύ και μου ήρθε την επόμενη μέρα , αν μου δώσεις την θήκη που έλεγε στο δίνω και εγώ και μακάρι να σου κάνει δουλειά.

 

Τι coolpad μπορεις να δώσεις link?

Link to comment
Share on other sites

Είχα παραγγείλει ένα cool pad για το κινητό αλλά το πήρες εσύ και μου ήρθε την επόμενη μέρα , αν μου δώσεις την θήκη που έλεγε στο δίνω και εγώ και μακάρι να σου κάνει δουλειά.

Έτσι και θα γίνει.:)

Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Τι κανει αυτο ρε παιδια?εχει αποτελεσμα?

 

Θα το διαπιστώσω μόνος μου μόλις το πάρω από τον Leo.

Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα, είμαι κάτοχος του 4Χ εδω και μια εβδομάδα οπότε έχω μερικές απορίες και λόγο των πολλών μηνυμάτων στο συγκεκριμένο ποστ μου είναι λίγο δύσκολο να της βρω. Για αρχή να πω πως το τηλέφωνο είναι αστέρι με πολύ καλές δυνατότητες μια δυναμική ποιότητα κατασκευής και φυσικά η τιμή του που σου επιτρέπει την απόκτηση του. Ως τώρα πιστεύω υστερεί σε δυο κομμάτια, το ένα είναι ότι πρέπει να συνηθίσεις την εξάρτηση του με τον φορτιστή και το άλλο η κάμερα, νομίζω όμως δεν είναι θέμα hardware οπότε μπορεί και να υπάρχει βελτιώσει.

Θέλω να ρωτήσω να κάνω το update σε jelly bean? Και αν ναι θα ήθελα μερικά βήματα της διαδικασίας γιατί στο προηγούμενο μου smartphone αντιμετώπισα προβληματάκια με το Market να με πετάξει έξω.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Η Jelly Bean είναι πολύ πιο γρήγορη από την ICS και αξίζει η αναβάθμιση, δεν θα το μετανιώσεις. Προσωπικά θα σου προτείνω να του βάλεις κάστομ ρομ.
Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω να κάνω το update σε jelly bean? Και αν ναι θα ήθελα μερικά βήματα της διαδικασίας γιατί στο προηγούμενο μου smartphone αντιμετώπισα προβληματάκια με το Market να με πετάξει έξω.

Ευχαριστώ πολύ.

 

Υπάρχουν 2 τρόποι να την περάσεις.Ο ένας είναι αυτόματα μέσω της LG και ο άλλος χειροκίνητα με δικές σου ενέργειες που πιάνει πάντα ευτυχώς.Φτιάχνει και η κάμερα αρκετά...

Link to comment
Share on other sites

τι γινεται με το κινητο?πλεον το βαζω να φορτισει ζεστενεται παρα πολυ και η φωτεινοτητα δεν παει πανω απο 53% λογω υπερθερμανσης.αυτο το εκανε μονο σε παιχνιδια που ζεστενοταν.τωρα και κατα την φορτιση
Link to comment
Share on other sites

εγω παντος βαρεθηκα να ρωταω για το κινητο αυτο μια η μπαταρια μια το φως μια το ενα μια το αλλο αν θελει ας δουλεψει ουτε καν σημασια δεν δινω πλεον δεν ταιριασε να το δωσω εκει που ηταν παει τωρα.ξανα lg μακρυα καλο ομορφο γρηγορο αλλα ως εκει τα μειονεκτηματα τα ξερουν ολοι.
Link to comment
Share on other sites

παλι καλα που εγινε η αναβαθμιση σε jb απο το lg support tool χωρις προβληματα.το κουμπωσα πατησα αναβαθμιση πηγα για μπανακι και οταν βγηκα το κινητο ειχε αναβαθμιστει.ακομα ομως το κινητο ειναι ζεστο και δεν μπορω να ανεβασω φωτηνοτητα.εχει 1 ωρα σχεδον αυτη η ιστορια
Link to comment
Share on other sites

αυτη τη στιγμη το κινητο εχει θερμοκρασια μπαταριας 31 βαθμους και δεν μαφηνει να την ανεβασω πανω απο 87% λογω υπερθερμανσης.θα μας τρελανει
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα μπαταρίας αλλά επεξεργαστή.Αύριο που μπορείτε να κάνετε όσοι έχετε ρουτ είναι να περιορίσετε τον επεξεργαστή κοντά στα 1000 με 1100.Δε θα δείτε διάφορα άλλα βοηθάει το τηλ να μην φουντώνει.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...