Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά ας μην κρυβόμαστε.

Πραγματικά αν κάποιος έχει να διαθέσει τα παραπάνω λεφτά για το το S3 αξίζει.

Τόσο από θέμα κάμερας,που είναι η μέρα με τη νύχτα,όσο και από θέμα υποστήριξης από την samsung και από developers.

Επίσης έχει και πολύ καλή μεταπωλιτική αξία.Μην πάτε μακριά.Δείτε απλά πόσο μπορείς να πουλήσεις το S2.

Ξέρω βέβαια πως αν δεν παινέψεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει...

Αλλά μην πάμε και στην άλλη πλευρά...

Δηλαδή ότι δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια!!!:lol:

Και για να μην πέσετε να με φάτε έχουμε κι εμείς τα δικά μας θετικά τα οποία τα έχουμε πει.;)

 

Το S3 κανεις δεν λεει οτιδεν αξιζει σαν κινητο.:)Το οτι μπορει να λεμε εδω και να γραφουμε διαφορα δεν ειναι οτι το λεμε σκουπιδι.

Απλως το lg κανει οτι κι εκεινο με σαφως καλυτερη τιμη.

Ππλως καποιοι (πολλοι) οι οποιοι ΔΕΝ εχουν την οικονομικη ανεση να πανε να τα σταξουν και να ΜΗΝ τους λειψουν την αλλη μερα, θα πανε να σκασουν τα 150,200,250 επιπλεον ευρά, μονο και μονο επειδη εχει γινει μεγαλος ντορος γυρω απο το ονομα του.

Κατι που γινοταν ΚΑΙ γινεται και με το iphone.

Εκει βεβαια θα μου πεις οτι δεν υπηρχαν εναλλακτικες με iOS οπως με το android, αλλα μεγαλη μεριδα ατομων που το εχουν και το ειχαν οχι μονο δεν ηξεραν τι ηταν το iOS αλλα αμφιβαλλω και αν ποτε το εκμεταλευτηκαν.

 

Εν κατακλειδι, το S3 ειναι τουμπανο.Αλιμονο.

Προσωπικα ομως δεν θα το επαιρνα σε αυτη την τιμη που εχει.Ουτε τα πλαστικα του με ικανοποιουν ουτε τα σκουπιδια που γεμιζει καθε φορα η samsung τα κινητα της.(αλλο αν στο δευτερο με rootarisma κατι κανεις)

Ισως να τα λεω αυτα επειδη η τσεπη μου εχει και καποιο πατο ετσι?Αν τα ειχα μπολικα μπορει να ειχα παρει και το κινητο που ειχε βγαλει καποτε η porsche με την Sagem.

Ισως ομως γι'αυτο τον λογο να θελω το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα (high end συσκευης) με την καλυτερη δυνατη τιμη (mid range πορτοφολια).

Και σε αυτη την αναλογια πιστευω το εν λογο LG ειναι must.;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι... αν είναι θέμα software η κάμερα, δεν υπάρχει κάποιο εκτός LG να κάνουμε τη δουλειά μας;

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Εγω για τις φωτογραφιες εχω βαλει το Camera FV-5.

To εβαλα γιατι χρησιμοποιουσα το ειχα και στο galaxy και μου αρεσε γενικα.Αλλα στις φωτο να πως πως σε γενικες γραμμες δεν εχω παραπονο.

Μαλιστα μερικες ειναι εκπηκτικα καθαρες και δεν με θεωρω και τον καλυτερο φωτογραφο και ακομα δεν εχω δοκιμασει ακριβως με τις ιδιες συνθηκες να τραβηξω και με τα δυο προγραμματα να κανω συγκριση.

(Ασχετο αλλα θυμαμαι παλιοτερα θεμα σκοτεινων φωτο ειχα με την καμερα του Siemens - SX1 (ερωτας τρελος).Oχι οτι το LG βγαζει σκοτεινες φωτο!απλως μου ηρθε)

Edited by mario_fit
Link to comment
Share on other sites

Yπαρχουν πολλες εφαρμογες και εχω δοκιμασει αρκετες.

 

Ενα μεγαλο ευχαριστω στον φιλο wpandroidios , για την βοηθεια του ωστε επιτυχημενα να δουλεψω το Sygic 12.1.3 .

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα προγράμματος της κάμερας.

Επειδή όμως κι εγώ δεν μπορώ να σας το εξηγήσω ακριβώς κάντε μια βόλτα από XDA που τα παιδιά τα λένε καλύτερα!!!

Ορίστε και μερικές οθονιές:

http://rapidhdd.com/thumbnail/478836Screenshot_2013-01-28-21-48-08.jpg http://rapidhdd.com/thumbnail/970946Screenshot.jpg http://rapidhdd.com/thumbnail/188698Screenshot_2013-01-28-21-20-48.jpg http://rapidhdd.com/thumbnail/65335Screenshot_2013-01-28-21-20-53.png http://rapidhdd.com/thumbnail/71441Screenshot_2013-01-28-21-21-04.png

 

Μη μου ματιάσετε το καρναβάλι!!!:lol::blink:

Ενα μεγαλο ευχαριστω στον φιλο wpandroidios , για την βοηθεια του ωστε επιτυχημενα να δουλεψω το Sygic 12.1.3 .

Παρακαλώ φίλε Leolipop.Ας σε βοηθήσω κι εγώ σε κάτι!!!

Άντε...τώρα που μαζευόμαστε πολλοί...να γίνουμε και καλύτεροι!!!

 

Και για όσους γουστάρουν καστομιές έχουμε καλά νέα!!!

http://www.bug.hr/_cache/db60ccacab6111eb1cea005d6a3d7aef.jpg?rand=501994047

Edited by wpandroidios
Link to comment
Share on other sites

Το wallpaper που χρησιμοποιείς μου αρέσει πολύ και το έχω και σε κάθετο αν θέλεις ώστε να φαίνεται ολόκληρο :) Εγώ από σήμερα έχω άλλη αρχική οθόνη που έδεσε καλά με τo zooper widget πληροφοριών και το hd widget καιρού :) :

 

http://rapidhdd.com/thumbnail/411043z5.png http://rapidhdd.com/thumbnail/3223362013-01-28-22-56-15.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν πολυ παιζω με widgets...Μου αρεσει το πιο λιτο και συμμαζεμενο στυλ που επιλεγω τις περισσοτερες φορες.

Κατι τετοιο :

Link to comment
Share on other sites

Ξαναεπιστρέφω στο φόρουμ του 4Χ με μιά λευκή συσκευή! Καημένοι μου, μην τύχει και δε δώ Jelly Bean σύντομα γιατί θα σας κόψω τα πόδια! :whip: Μην πω και το χειρότερο..."καλύτερα να έπαιρνα SIII (maxi)!!! :lol:

 

Που ειχες παει και επεστρεψες παλι ; :)

Link to comment
Share on other sites

Tι θα κερδίσεις με τη JB που σ' εκνευρίζει τόσο η καθυστέρησή της? Θεωρείς ότι δεν είναι smooth το κινητό ή έχεις θέμα με τη μνήμη ή δεν σου φορτώνει γρήγορα τις εφαρμογές?Εγώ πάντως και υπερsmooth βλέπω το κινητό και δεν έχω κανένα πρόβλημα στη διαχείριση μνήμης και όλα φορτώνουν πολύ γρήγορα.Σου λέω αυτά τα τρία γιατί βάσει του changelog αυτές είναι οι κύριες βελτιώσεις.Δεν λέω, ωραίο είναι ψυχολογικά να αναβαθμίζεις το software αλλά πρακτικά δεν έχω διαβάσει κάτι στο changelog του JB που να με κάνει να τρελαίνομαι από ανυπομονησία.Αν είχα κανένα αργό κινητό με θέματα smoothness και μνήμης τότε ναι θα ανυπομονούσα.Αλλά δεν έχω τέτοιο κινητό.:)
Link to comment
Share on other sites

@ipred: Άσε να την πάρουμε εμείς, και εσύ άμα θέλεις μη τη βάζεις....:p

 

Να ρωτήσω κάτι που μου συνέβη σημερα; Είμαι στο άλσος Κηφισιάς και ανοίγω το Navigon. Στα 10 λεπτά που το περίμενα δεν έπιασε σημα. Τι φταίει; Το πρόγραμμα, το κλαδί από πάνω μου, κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

To ότι δεν έχεις JB.

 

Τυχαίο; Δεν νομίζω! :p Πάντως δεν θέλω ιδιαίτερα κάτι πλην του Google Now... Καμμία λύση για το gps όμως; Να το πάω στην LG για επισκευή; Πρώτη φορά μου συμβαίνει κάτι τέτοιο ανεξαρτήτως κινητού...

Link to comment
Share on other sites

@ipred: Άσε να την πάρουμε εμείς, και εσύ άμα θέλεις μη τη βάζεις....:p

 

Να ρωτήσω κάτι που μου συνέβη σημερα; Είμαι στο άλσος Κηφισιάς και ανοίγω το Navigon. Στα 10 λεπτά που το περίμενα δεν έπιασε σημα. Τι φταίει; Το πρόγραμμα, το κλαδί από πάνω μου, κάτι άλλο;

φιλε μου και εμενα προχτες με κρεμασε.Το εβαλα να με παει σε ενα φιλο και τελικα.δεν κλειδωσε ποτε και να μαι με το μηχανακι στη βροχη και να σταματαω καθε λιγο να δω που ειμαι.Νομιζα οτι κατι τρεχει με το τηλεφωνο.Παντως οταν τελικα εφτσσα, το αφησα λιγο στη βεραντα και παρολη την καταιγιδα κλειδωσε.Δοκιμασε το gps fix deluxe απο black...
Link to comment
Share on other sites

Εδω θα συμφωνησω.Αλλωστε νομιζω πως αυτο ειναι κατι που απασχολει περισσοτερο τους χρηστες του 4Χ .Για εμενα ,πιστευω πως γενικα οσο πιο καινουργιο το λογισμικο τοσο πιο πολυ θα αξιοποιει τις δυνατοτητες της συσκευης.

 

Ξεχασα να προσθεσω και τις καστομιες που θα επιφερει και το ξεκλειδωμα...

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Για τη μπαταρία πάω πάσο.Ίσως εμένα δεν με έχει ενοχλήσει γιατί δεν παίζω παιχνίδια και δεν έχω πολλή ώρα ανοιχτό το wifi.Πάντως επειδή οι haki και Ferergon πέσατε να με φάτε,δεν είπα ότι είμαι κατά των αναβαθμίσεων ( ξαναδιαβάστε τι έγραψα),απλά είπα να μην τρελαινόμαστε από τη στιγμή που τα βασικά πλεονεκτήματα που διαφημίζει η google για την 4.1 τα έχουμε ήδη στο κινητό.Δεν νομίζω να διαφωνείτε σε αυτό.Αυτό είπα και έρχεται μετά ο ένας να μου λέει "ε εσύ μην αναβαθμίσεις" και ο άλλος ότι πάσχει από ψυχικές διαταραχές επειδή θέλει την 4.1! Έτσι συζήτηση δεν γίνεται οπότε το σταματάω εδώ όσο αφορά τις αναβαθμίσεις για να μην παρεξηγούμαστε.:)

 

Για τα προβλήματα με το GPS που αναφέρατε, θυμάστε πριν μια βδομάδα που είχα κι εγώ θέμα και έκανα δύο πράγματα εκ των οποίων δεν ξέρω ποιο μου έλυσε το θέμα.Το 1ο που έκανα ήταν να βάλω βγάλω τη μπαταρία και το 2ο να βάλω το gps test.Aπό τη στιγμή που έκανα αυτά τα δύο λύθηκε το πρόβλημα ακόμα και στην κακοκαιρία της Πέμπτης/Παρασκευής και κλειδώνει πλέον σήμα στο λεπτό με ανώτερη μπάρα στο 35 στο gps test. :)

Link to comment
Share on other sites

To δοκιμασα και εγω μολις το gps test.Λογω του οτι το πρωι το ανοιξα , συνδεθηκε γρηγορα σε 8 δορυφορους με τους μισους γυρω στο 38-39. Καλα ειναι... :)
Link to comment
Share on other sites

Γιατι υπηρχε θεμα gps; αληθεια η καινουργια εκδοση του sygic αξιζει να μπει; εχει αρκετες διαφορες με την προηγουμενη;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Και στο cosmote e-shop το δίνουν 399. Στο skroutz λέτε να πέσει η τιμή του; Ακόμα 378, θυμάμαι πριν τα χριστούγεννα το είχα πάρει 340. Πάντως σε αυτά τα λεφτά είναι ότι καλύτερο.
Link to comment
Share on other sites

Και στο cosmote e-shop το δίνουν 399. Στο skroutz λέτε να πέσει η τιμή του; Ακόμα 378, θυμάμαι πριν τα χριστούγεννα το είχα πάρει 340. Πάντως σε αυτά τα λεφτά είναι ότι καλύτερο.

 

Πιστευω πως αν υπαρχει περιθωριο , θα πεσει .Βασικα οι υπολοιποι πρεπει να μυριστηκαν οτι δεν πανε πουθενα με +40% υπερτιμολογιση.

Link to comment
Share on other sites

@ipred: Πλάκα κάνουμε βρε συ, σε πειράζουμε λίγο...Μπορούμε φυσικά, να ζήσουμε χωρίς JB, αλλά θα μας ευχαριστούσε ιδιαίτερα να αναβαθμιζόμασταν στην νεότερη έκδοση! Όσο γιο το gps, θα ακολουθήσω παιδιά τις συμβουλές σας και θα το ξαναδοκιμάσω.
Link to comment
Share on other sites

Eρωτηση κρισης.

Επειδη εχω μια προσφορα και μπορω να τσιμησω (δωρεαν σχεδον) καρτα μνημης 32GB -και θα το κανω- απο ενα μαγαζι εδω στην Ιταλια, εχει :

Kingston,Toshiba, Transchend και Sandisk.

για πειτε καμια ιδεα.Τωρα εχω 16αρα Sandisk.

Link to comment
Share on other sites

Μερικές εντυπώσεις μετά απο 4 ημέρες που το έχω. Σαν μέτρο σύγκρισης έχω το iPhone 4s της συζύγου.

1. Gps. Δεν έχω κάνει διαδρομές ακόμη με αυτό.Navigon από τον θείο θέλει κάνα λεπτό για να κλειδώσει δορυφόρο.Ginius don't panic original, κλειδώνει αστραπιαία. Με το που ανοίξει το πρόγραμμα έχει ήδη κλειδώσει δορυφόρο.

2. Φωτογραφίες. Καλούτσικες,αποδέκτες.Θόρυβο όταν έχει χαμηλό φωτισμό. Σαφώς υποδεέστερες του iPhone.

3. Ποιότητα ήχου. Στις κλήσεις άπταιστο. Mp3 από το ηχειάκι του κακός. Από τα ακουστικά μέτριος . Γενικά δεν συγκρίνεται με το iPhone σε αυτό το επίπεδο.

4. Οθόνη. Πολύ καλή. Υποκειμενικό βέβαια αλλα μου αρέσει καλύτερα από όλα τη τηλ. που έχω δοκιμάσει εκτός ίσως απο του iPh5.

5. +1000 :p no more iTunes. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ

6. Ταχύτητα . Σε αυτήν την τιμή τι να λέμε . Super :) Ελάχιστα πιο smooth να γίνει με την jb δεν νομίζω να χρειαστώ στο άμεσο μέλλον τίποτα ταχύτερο.

Μπαταρία. Δεν έχω ανοικτά συνέχεια data,3g. Για την χρήση που του κάνω καμία 10αριά κλήσεις, 1-2 ωρες μουσική ,1-2 ωρες Internet φτάνει και περισεύει για μια ημέρα+

 

Αυτα και συνεχίζω τα σκαλίσματα :)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1877370 αναφέρεται μια sandisk 64gb συμβατή με το τηλέφωνο μας .Προφανώς θα είναι και η 32άρα το ίδιο συμβατή,Για ρίξε μια ματιά.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1877370 αναφέρεται μια sandisk 64gb συμβατή με το τηλέφωνο μας .Προφανώς θα είναι και η 32άρα το ίδιο συμβατή,Για ρίξε μια ματιά.

 

64 ε??χαχα!!Αυτα ειναι φιλε μου...:D

Συμβατες ειναι οι 32αρες απλως ρωταω ποια να διαλεξω για καλυτερα "αποτελεσματα", αν και μαλλον στην SanDisk θα παω γιατι σαν MAX χρονους διαβασματος και γραψηματος ειναι πιο γρηγορη απο τις αλλες.

Σε ευχαριστο παντως, δεν ηξερα οτι ειχε καταφερει να διαβασει και 64 το κινητο μας.;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...