Jump to content

Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1. Βγήκε η γερμανική 4.1 έκδοση. Αν κάποιος διαπιστώσει ότι είναι καλύτερη από την αγγλική να μας ενημερώσει.

 

2.Έχει κάποιος άλλος πρόβλημα με τα 3d παιχνίδια στην xxmc8; Σχεδόν πάντα παγώνει το κινητό και θέλει επανεκκίνηση.

 

1. Η Γερμανική έκδοση που βγήκε είναι 3 μήνες νεότερη από την αγγλική. Προφανώς και θα είναι καλύτερη από την αγγλική, και λογικά είναι και η τελική. :)

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό έβαλα κάρτα sd μεγσλυτερη...και αφού είμαι root. .μετακινησα εφαρμογες στηνsd...παρόλα αυτα διαπιστωσα οτι το κινητό μπερδευει την sd με τη μνημη usb...μηπως μπορεί κάποιος να πει πια διαδικασία υπάρχει για reparation και πέρασμα όλων στην πραγματικη sd????
Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό έβαλα κάρτα sd μεγσλυτερη...και αφού είμαι root. .μετακινησα εφαρμογες στηνsd...παρόλα αυτα διαπιστωσα οτι το κινητό μπερδευει την sd με τη μνημη usb...μηπως μπορεί κάποιος να πει πια διαδικασία υπάρχει για reparation και πέρασμα όλων στην πραγματικη sd????

Δες στο xda αν ειναι να κανεις swap

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό έβαλα κάρτα sd μεγσλυτερη...και αφού είμαι root. .μετακινησα εφαρμογες στηνsd...παρόλα αυτα διαπιστωσα οτι το κινητό μπερδευει την sd με τη μνημη usb...μηπως μπορεί κάποιος να πει πια διαδικασία υπάρχει για reparation και πέρασμα όλων στην πραγματικη sd????

 

Φιλε μου το ιδιο προβλημα ειχε και ο αδερφος μου που πηρε το ace πριν λιγο καιρο και χαρη στην βοηθεια του Κυριλλου ειναι ολα κομπλε.

Κανε αυτο εδω(αρκει να εχεις rootαρει το κινητο)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2113896

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορω να αναβαθμισω τη συσκευη μου σε 4.1 μεσω kies!!! Μπορει καποιος να μου γραψει ή να μου πει που μπορω να βρω αναλυτικα τα βηματα για να περασω σωστα τη JB; Κατι εχω διαβασει για clean install, wipe data, etc. αλλα δεν ξερω ακριβως τι πρεπει να κανω...
SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορω να αναβαθμισω τη συσκευη μου σε 4.1 μεσω kies!!! Μπορει καποιος να μου γραψει ή να μου πει που μπορω να βρω αναλυτικα τα βηματα για να περασω σωστα τη JB; Κατι εχω διαβασει για clean install, wipe data, etc. αλλα δεν ξερω ακριβως τι πρεπει να κανω...

 

Εννοείς ότι σου έβγαλε το kies την αναβάθμιση;

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι σου έβγαλε το kies την αναβάθμιση;

 

ναι μου την έβγαλε. από ότι εχω κοιτάξει με βάση τον κωδικό της συσκευής είναι από γερμανία και για αυτό μόλις είδα πως στη γερμανία βγήκε αναβάθμιση το σύνδεσα στο pc και στο kies αντί να μου βάλει το συνηθισμένο ότι η συσκευή έχει την τελευταία έκδοση μου είπε ότι υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση. όμως δεν την έκανα ακόμα γιατί ψάχνω τα βήματα για να την κάνω σωστά...

SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

μόλις έκανα root το κινητό και εγκατέστησα τη 4.1.2 τη γερμανική.

έχω λγότερη ελέυθερη RAM από τι με την 2.3. Νομίζω βιάστηκα....

 

Για 624 ΜΒ RAM πρωτα περνας την ΜΒ4 και στη συνεχεια την γερμανικη.

LeEco Lemax 2 X820
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα την mb4 και από πάνω την αγγλική. Αν θέλω τη γερμανική απλά την περνάω από πάνω;
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Για 624 ΜΒ RAM πρωτα περνας την ΜΒ4 και στη συνεχεια την γερμανικη.

 

με την ίδια διαδικασία (odin)?. Νομίζω ότι έχει περισσότερο μπέρδεμα..μη κάνω καμιά ζημιά..

Link to comment
Share on other sites

με την ίδια διαδικασία (odin)?. Νομίζω ότι έχει περισσότερο μπέρδεμα..μη κάνω καμιά ζημιά..

 

Το έκανα και εγώ έτσι και δεν έγινε καμία ζημιά.

Μπορεί κάποιος να βάλει το λινκ της γερμανικής μην κατεβάσω αλλά ντι άλλων;

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Αν εχετε ηδη περασει ΜΒ4 + ΜC8 και τωρα περασετε την ΜF1 ( Γερμανικη ) η RAM θα ειναι 624 . Ολα τα παραπανω μεσω ODIN . Ο κυριλλος ειπε θα βγαλει δικια του ROM μεσα στο ΣΚ οποτε περιμενουμε με αγωνια :Ρ . Ελπιζω να αυξηθηκε το battery life.. Το λινκ μπορεις να το παρεις απο το sammobile
LeEco Lemax 2 X820
Link to comment
Share on other sites

Αν εχετε ηδη περασει ΜΒ4 + ΜC8 και τωρα περασετε την ΜF1 ( Γερμανικη ) η RAM θα ειναι 624 . Ολα τα παραπανω μεσω ODIN . Ο κυριλλος ειπε θα βγαλει δικια του ROM μεσα στο ΣΚ οποτε περιμενουμε με αγωνια :Ρ . Ελπιζω να αυξηθηκε το battery life.. Το λινκ μπορεις να το παρεις απο το sammobile

 

Όταν λες ότι θα βγάλει rom εννοείς για ρουταρισμα; Σορρυ για τη χαζη ερώτηση αλλά μαθαίνω ακόμα. Θα ήθελα να το ρουταρω αφού του περάσω τη γερμανική αλλά δεν ξέρω αν τα καταφέρω.Σαν διαδικασία είναι απλή; Υπάρχουν κάπου οδηγίες;

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το ιδιο προβλημα ειχε και ο αδερφος μου που πηρε το ace πριν λιγο καιρο και χαρη στην βοηθεια του Κυριλλου ειναι ολα κομπλε.

Κανε αυτο εδω(αρκει να εχεις rootαρει το κινητο)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2113896

 

Σας ευχαριστώ για της οδηγίες ...τωρα η κάρτα μου φαίνεται σαν usb μνήμη. ..ενω η usb σαν ext sd...μετεφερα και της ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ στη usb με το root browser. ..εντάξει φαίνεται. ..τώρα οι εφαρμογες πάνε εκεί ...σωστά? Η έχω κάπου λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες ότι θα βγάλει rom εννοείς για ρουταρισμα; Σορρυ για τη χαζη ερώτηση αλλά μαθαίνω ακόμα. Θα ήθελα να το ρουταρω αφού του περάσω τη γερμανική αλλά δεν ξέρω αν τα καταφέρω.Σαν διαδικασία είναι απλή; Υπάρχουν κάπου οδηγίες;

 

Ναι η ROM του θα ειναι για ροοτ. Για να κανεις ροοτ υπαρχουν οδηγιες και ειναι σχετικα ευκολο. Ενα αρχειο ειναι το οποιο λεγεται root.zip και το φλασαρεις μεσω του recovery και το κινητο γινεται ροοτ.

LeEco Lemax 2 X820
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να περασετε ΜΒ4 πρωτα και μετα τη γερμανικη ΜF1 αλλιως παιζει να μην εχετε 624 ραμ. Εχω αρχισει και εγω να μονταρω την MF1, πολυ καλυτερη απο την ΜΒ4 με μηδενικα bugs ως τωρα. Εαν εχετε να προτεινετε τιποτα για την v8 πειτε μου! Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να περασετε ΜΒ4 πρωτα και μετα τη γερμανικη ΜF1 αλλιως παιζει να μην εχετε 624 ραμ. Εχω αρχισει και εγω να μονταρω την MF1, πολυ καλυτερη απο την ΜΒ4 με μηδενικα bugs ως τωρα. Εαν εχετε να προτεινετε τιποτα για την v8 πειτε μου!

 

Τωρα χρησιμοποιω την ΙJ 1.2 και αποτι φενεται ο τυπος εχει κανει swap και τα apps μπορεις να τα πας στην εξωτερικη sd. Αν μπορεις να το βαλεις αυτο θα ηταν ωραιο.Επισης αν γινεται να βαλεις κατι για να αλλαζεις το CPU freq και να εχει επιλογες (on demand). Απο κει και περα και η MC8 δεν εχει βγαλει καποιο προβλημα αν εξαιρεσεις το battery drain οταν εισαι στο internet. Δοκιμασε την μερικες μερες να δεις πως παει και οτι αλλο θες εσυ βαλε αρκει να μην υπαρχουνε ολα αυτα που βαρενουν τη ROM απτη Samsung.

LeEco Lemax 2 X820
Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει την mb4 μετά τη mc8 αλλά έχω απίστευτα κολλήματα. Παγώνει το τηλέφωνο και κάνει κανένα πεντάλεπτο να ξεπαγωσει. Θα περάσω από πάνω τη γερμανική;
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Αυτή δεν είναι η γερμανική;

 

Εγω εχω πάνω απο την mb4 ..την αγγλικη mc8...καθόλου battery drain. ..κανένα κόλλημα. .αν πάλι η γερμανικη Είναι όντως καλύτερη να την περάσω. .είναι σίγουρα? ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Αce 2 (I8160)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...