Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος ΙΙ


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλα αυτα ειναι και λιγο @@@ΡΙΕΣ των υπαλλήλων και εγω οταν το ειχα παει πρωτη φορα ενα ασημι με λιγο κοκκινιλα μου λεει ... και δεν γινεται αλλαγη και αλλα τετοια κουλα. Ειχα πει να παω σε αλλο αλλα με τον καιρο το συνήθισα. αρχες του χρονου αγορασα ενα πορτοκαλι με παρα πολυ εντονο θεμα.... το ξανα παω και ο ιδιος υπαλληλος μου λεει .... αστο θα μιλισω με τα κεντρικα κτλ κτλ και θα σε παρω τηλ να σου πω .

 

Μετα απο κανενα 2 ωρο με παιρνει τηλ και μου λεει οκ θα στην αλλαξουμε.

Ποτε να περασω να το παρω; ρωταω!!!! το απογευμα μου λεει .

Οταν πηγα να το παρω μου ειπε ολα οκ στην αλλαξα (λαλακια μου δεν το τσεκαρω επιτοπου) λεω τοσο χαλια που ηταν οτι και να μου εβαλαν καλητερα θα ειναι.

 

Αμ δε. το ιδιο προβλημα . ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΑΤΥΧΟΣ;;;;;; που επεσα σε τοσο χαλια παλι;;;;

Πιστευω οτι ουε καν μπηκε στον κοπο να το ανοίξει . Και το θεμα ειναι οτι στην αρχη οταν του το πηγα και του ειπα τι προβλημα εχει . με κοίταζε σαν να να του ελεγα οτι μου τα δειχνει πρασινα : μαλιστα μου λεει εγω δεν βλεπω καποιο προβλημα αλλα ... θα το κοιταξουμε :blink::blink:

Εχω βρει ενα με ελαχιστη κοκκινιλα και σκεφτομαι να κανω την αλλαγη στις οθονες:!: ελπιζω να μην τα χαλασω και τα δυο

Οι υπάλληλοι κάνουν τα βαριά πεπόνια για άγνωστο λόγο. Ότι εργασία κάνουν την πληρώνονται και οι οθόνες δε τους κοστίζουν αφού είναι στην εγγύηση και τις πέρνουν από τη nokia. Έχει βγει επίσημη ανακοίνωση από τη nokia που λέει ότι όποιος θέλει (αν όντως έχει το πρόβλημα αυτό τόσο έντονο που να το παρατηρήσει) πάει και την αλλάζει. Τώρα στο Ελλάντα....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ είχα το θέμα με την κοκκινίλα

 

μετά απο κανά τρίμηνο που με δούλευαν σε 2 nokia shops (στην αττική αναφέρομαι) αφού έπεσε το σχετικό "βρίσιμο" μου είπε το ένα shop πήγαινε το μόνος στην arvato (είναι μέσα στα κτελ κηφισού, από την είσοδο του κηφισού μόλις μπεις αριστερά).

 

Το πήγα και μέσα σε 48 ώρες το είχα έτοιμο χωρίς το παραμικρό μα μου.

Η κοκκινίλα έχει ελλατωθεί κατά 90%,δεν είναι ορατή πουθενά πλέον παρά μόνο ίσως μπορέσει να τη διακρίνει κάποιος σε συγκεκριμένες φωτογραφίες που δείχνουν τις αποχρώσεις του γκρι.Πριν είτανε η μισή φωτογραφία μπορντώ τώρα πια ίσα που ίσως διακρίνεις μια λεπτή λωρίδα.

Edited by mspant
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα το παω μια βολτα απο εκει μην κανω καμια ζημια και ελπιζω.....

Το δικο μου την εχει αρκετα .Αν δεν ηταν το πορτοκαλι που το ειχα αχτι πολυυυυυυυυ καιρο θα το ειχα πουλησει.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έβαλα μόλις πρίν την καινούργια έκδοση του Κοινωνικά Δίκτυα και εχω 2-3 ερωτήσεις-παρατηρήσεις..

Σε κάποιες επαφές του τηλεφώνου (15 στις 350) έχω περάσει emails και εικόνα επαφής και τώρα με τη νέα έκδοση του Κοινωνικά Δίκτυα, συγχρονίστηκε με το facebook και μου άλλαξε κάποιες εικόνες επαφής

 

και στο widget "επαφές μεμονωμένες" μου έχει προσθέσει διπλα στη φωτογραφία επαφής το σηματάκι του facebook με τη λεζάντα "δείτε τι σκαρώνει ο/η.......στο facebook" που σε πάει κατευθείαν στην εφαρμογή facebook όταν το πατάς (θα ήθελα να μην υπήρχε)..

Τέλος σε επαφές που δεν έχω email καταχωρήσει, μου εχει βάλει μόνο του φωτογραφία ενώ δεν είχα (θα ήθελα να μην είχε βάλει)....

 

Πως γίνεται να μην μπαίνει το facebook στις Επαφές και στα widgets Επαφών ξέρει κάποιος;

 

Με την ΑΝΝΑ υπήρχε μια επιλογή στην οθόνη του κινητού (εκει που υπάρχει τώρα το μενού) που σου εδίνε τη δυνατότητα να απενεργοποιείς τα widgets απο το internet..Τωρα υπάρχει αυτή η επιλογή;

Link to comment
Share on other sites

Με τα κόκκινα μάτια στις φωτό τι κάνετε;

Απο τότε που αγόρασα τη συσκευή (πριν 14 μήνες) παρατηρώ οτι σε κλειστό χώρο που χρειάζεται φλάς έχω πάντα κόκκινα μάτια,ακόμα κι αν έχω επιλέξει "περιορισμό κόκκινων ματιών".

Βαρέθηκα πια τα δρακουλιάρικα μάτια.Υπάρχει κάποια λύση σ'αυτό?

Εγω παλι απο τοτε που το πηρα (οταν πρωτοηρθε Ελλαδα) έχοντας βαλει ως προρυθμιση ''περιορισμό κόκκινων ματιών'', οι φωτο βγαιναν super, χωρις κοκκινα ματια!

Οταν περασα την Αnna, και βαζοντας ξανα τη συγκεκριμενη προρυθμιση, τα ματια βγαιναν παλι κοκκινα...

Τωρα με την Belle, τα ιδια..

Μια ευκολη λυση ειναι, μολις βγαινει η φωτο, επεξεργασια, κοκκινα ματια, Α (αυτοματο), δεξια μετα στις 3 γραμμουλες και αποθηκευση και τα κοκκινα ματια εξαφανιζονται...

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Μια ευκολη λυση ειναι, μολις βγαινει η φωτο, επεξεργασια, κοκκινα ματια, Α (αυτοματο), δεξια μετα στις 3 γραμμουλες και αποθηκευση και τα κοκκινα ματια εξαφανιζονται...

Ναι αλλα δεν το πετυχαινει παντα. Στο Κ810 που ειχα τα διορθωνε ολα σωστα.:(

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!θα μπώ κατευθείαν στο θέμα..

Είμαι κάτοχος ενός Ν8 και πρόσφατα έβαλα την belle.Έχω ένα προβληματάκι όμως.Όταν με παίρνουν τηλέφωνο σβήνει η οθόνη και δεν μπορώ να δώ ποιος με καλεί,εκτός εαν πατήσω το πλάγιο κουμπί(ανάμεσα στο κουμπί της κάμερας και του ζοομ) που ξεκλειδώνει το τηλ.Λογικά θα υπάρχει κάποια ρύθμιση και θα ήθελα τα φώτα σας...:confused:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μεχρι σημερα το κινητο δουλευε ρολοι το ειχα απτον αυγουστο το ειχα κ μεσα σε θηκεσ δεν μου ειχε πεσει ποτε κατω!! σημερα χτυπησε το ξυπνητηρι το σταματαω και ξαφνικα ασπριζει η οθονη μετα γεμισε γραμμες το εκελεισα το ξανα ανοιξα αλλα τιποτα καποια στιγμη που εδειξε οτι δουλεψε η οθονη αλλα παλι ξαναχαλασε η οθονη! (προσφατα ειχα βαλει και την μπελ) εχω 1μιση χρονο εγγυηση ακομα και θα το στειλω αλλα μηπως το εχει παθει κανα φιλαρακι και το διορθωσε καπως? ρε ****το να το προσεχω σαν τα ματια μου και να χαλαει απο μονο του ετσι ειναι μεγαλο ξενερωμα!!!

 

 

δε μπορω να το χωνεψω οτι χαλασε αυτη η συσκευη χωρις να εχει παθει το παραμικρο ουτε πεσιμο στο κρεβατι.... ελεοςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

 

 

τελικα ανοιξε το νοκιακι αλλα οταν το κλεινω κ το ανοιγω στην αρχη ειναι γκρι η οθονη προς το παρων δουλευει και βλεπουμε..

Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι απο τοτε που το πηρα (οταν πρωτοηρθε Ελλαδα) έχοντας βαλει ως προρυθμιση ''περιορισμό κόκκινων ματιών'', οι φωτο βγαιναν super, χωρις κοκκινα ματια!

Οταν περασα την Αnna, και βαζοντας ξανα τη συγκεκριμενη προρυθμιση, τα ματια βγαιναν παλι κοκκινα...

Τωρα με την Belle, τα ιδια..

Μια ευκολη λυση ειναι, μολις βγαινει η φωτο, επεξεργασια, κοκκινα ματια, Α (αυτοματο), δεξια μετα στις 3 γραμμουλες και αποθηκευση και τα κοκκινα ματια εξαφανιζονται...

 

Με αφορμή την κουβέντα για την κάμερα, έχει βγει κάποιο mod κάμερας για την belle ώστε να ρυθμίζουμε ποιότητα φωτογραφίας, fps βίντεο, continus autofocus, κτλ;

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

Για μέγιστη αυτονομία μπαταρίας έχετε να προτείνετε τι πρέπει να κλείσω ή τι ρυθμίσεις να κάνω???
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και εγω μπελε στο Ν8 και απο τοτε δεν μπορω να συνδεθω στα wifi και mobile internet.

Απο οτι καταλαβα ειναι προβλημα τησ μπελε διοτι πολλα ατομα αναφερουν παρομοια προβληματα στο forum της νοκια.

Υποψιν οτι δεν εκανα πουθενα φορματ, απλα περασα την μπελλε με ovi suite και μετα εκανα restore τις επαφες τα μηνυματα και τις σημειωσεις.

Μαλιστα πολλες απο τις εφαρμογες εμειναν!

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και εγω μπελε στο Ν8 και απο τοτε δεν μπορω να συνδεθω στα wifi και mobile internet.

Απο οτι καταλαβα ειναι προβλημα τησ μπελε διοτι πολλα ατομα αναφερουν παρομοια προβληματα στο forum της νοκια.

Υποψιν οτι δεν εκανα πουθενα φορματ, απλα περασα την μπελλε με ovi suite και μετα εκανα restore τις επαφες τα μηνυματα και τις σημειωσεις.

Μαλιστα πολλες απο τις εφαρμογες εμειναν!

 

Πρέπει να ρυθμίσεις τους προορισμούς δικτύου, γιατί με την αναβάθμιση χάθηκαν οι ρυθμίσεις που είχες πριν.

Ό,τι λειτουργεί σωστά, δεν το πειράζουμε. ;)
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ρυθμίσεις τους προορισμούς δικτύου, γιατί με την αναβάθμιση χάθηκαν οι ρυθμίσεις που είχες πριν.

Δηλαδη τι ρυθμισεις;:confused:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τι ρυθμισεις;:confused:

 

Αναφέρομαι στο να ελέγξει τους προορισμούς δικτύου (μενού-ρυθμίσεις-συνδεσιμότητα-ρυθμίσεις-προορισμοί δικτύου), για το αν έχει σαν προεπιλογή τον προορισμό διαδίκτυο, και να ορίσει μέσα του τις προτεραιότητες σύνδεσης. Για παράδειγμα εγώ έχω βάλει προτεραιότητα 1 την σύνδεση του σπιτιού μου.

Ό,τι λειτουργεί σωστά, δεν το πειράζουμε. ;)
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι στο να ελέγξει τους προορισμούς δικτύου (μενού-ρυθμίσεις-συνδεσιμότητα-ρυθμίσεις-προορισμοί δικτύου), για το αν έχει σαν προεπιλογή τον προορισμό διαδίκτυο, και να ορίσει μέσα του τις προτεραιότητες σύνδεσης. Για παράδειγμα εγώ έχω βάλει προτεραιότητα 1 την σύνδεση του σπιτιού μου.

Εγω ετσι οπως τα λες τα εχω,αλλα εχω προβλημα στην συνδεση μου.Μια στις τοσες την βρισκει κ μπαινω κανονικα!!Τις αλλες φορες λες κ δεν υπαρχει wi-fi.Oλο μου βγαζει <Αλλο δικτυο>!! κ αλλα ...........Εχω απογοητευθει με αυτο το θεμα.Καπου διαβασα οτι ειναι μεχρι να ρολαρει λιγο η belle κ να στρωσει.Με παλαιοτερες cwf belle(μη επισημες) ανοιγα ας πουμε το νοκια store κ εμπαινε αμεσως ρε γ..........!!!Οτι ρυθμισεις ειχα τοτε εχω κ τωρα.Δεν ξερω τι να υποθεσω.:(:(

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό για τον πατέρα μου. Έχω 2 ερωτήσεις! α) Έχει κάποια προβλήματα;πχ αυτονομίας, ακουστικό κτλ; β) Μπορώ να περάσω τις επαφές από το gmail (android); Μέσω του pc suite που δοκίμασα σε παλιότερο κινητό (5310) δεν μπόρεσα να τις περάσω, γιατί διάβασα ότι τα nokia έχουν άλλη μορφή για επαφές! Ακόμα και με συγχρονισμό που δοκίμασα έφερε μόνο 50 επαφές απο 1300! Edited by stendor
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

για τον πατερα σου θα προτεινα αν ειναι να παρεις καποιο Symbian , να κοιταξεις προς 701 μερια.

 

εχει καλυτερη οθονη (το Ν8 εχει θεμα με την γνωστη ροζ αποχρωση στο γκρι), καλυτερη θεση ηχειου (ο πατερας σου με το Ν8 ισως χασει πολλες κλησεις)

ειναι ελαφρυτερο, πιο καινουργιο, με διπλασια ram, ταχυτερο επεξεργαστη και καλυτερη καρτα γραφικων (gpu)

 

ειναι και φθηνοτερο, μην το ξεχναμε αυτο

 

αν ομως το προοριζετε για καμερα υψηλων αξιοσεων , τοτε ναι, αξιζει το Ν8

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

τι κινεζικα κολπα ειναι αυτα...http://www.youtube.com/watch?v=vLdg8btiuJU&feature=player_embedded

 

Μη τρελαινεσαι υπαρχουν αρκετα απ αυτα :D ψαξε και θα τα βρεις αν τα θελεις

Jinhao Effects v3 :D α δες και εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287321&page=27#post3992792

Edited by bikos68
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι στο να ελέγξει τους προορισμούς δικτύου (μενού-ρυθμίσεις-συνδεσιμότητα-ρυθμίσεις-προορισμοί δικτύου), για το αν έχει σαν προεπιλογή τον προορισμό διαδίκτυο, και να ορίσει μέσα του τις προτεραιότητες σύνδεσης. Για παράδειγμα εγώ έχω βάλει προτεραιότητα 1 την σύνδεση του σπιτιού μου.

Αυτο το ειχα κανει απο την πρώτη στιγμή χωρίς αποτέλεσμα.

Μου γραφει συνεχως αδυνατη η πρόσβαση και με πετάει.

Δεν μπορω να μπω σε κανενα δικτυο , ουτε wifi ουτε κινητης.

Απο οτι ειδα στο φορουμ της νοκια το προβλημα το εχουν πολλοι χρηστες που εκαναν update σε μπελε.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα θα μπορουσε να με βοηθησει καποιος με το προβλημα που εχω

οταν περασα την belle στο n8 μου ειχα διαθεσιμα στη μνημη του τηλεφωνου 130mb περιπου ελευθερα κ μετα απο καποια ωρα μου εφαγε περιπου 30mb χωρις να κανω τιποτα!!!ουτε καν εφαρμογη δεν εγκατεστησα!τι μπορει να φταιει?διαβασα στο forum τι μπορει να φταει αλλα δεν εβγαλα καμια ακρη...

επισης κ κατι αλλο αυτο το F-secure γινεται να μην ανοιγει στο startup?

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή την κουβέντα για την κάμερα, έχει βγει κάποιο mod κάμερας για την belle ώστε να ρυθμίζουμε ποιότητα φωτογραφίας, fps βίντεο, continus autofocus, κτλ;

 

Υπάρχει μία εφαρμογή, είναι το camerapro N8 από το Nokia store κάνει όλα αυτά που λες και ακόμα περισσότερα, δεν είναι free πρόγραμμα αλλά αξίζει τα λεφτά του.

http://store.ovi.com/content/101266?clickSource=browse&categoryId=19&contentArea=applications&pos=2

 

Αυτο το ειχα κανει απο την πρώτη στιγμή χωρίς αποτέλεσμα.

Μου γραφει συνεχως αδυνατη η πρόσβαση και με πετάει.

Δεν μπορω να μπω σε κανενα δικτυο , ουτε wifi ουτε κινητης.

Απο οτι ειδα στο φορουμ της νοκια το προβλημα το εχουν πολλοι χρηστες που εκαναν update σε μπελε.

 

Πραγματικά δεν μπορώ να σκεφτώ πολλά πράγματα που να δημιουργούν αυτό το πρόβλημα και σε σένα και στον giorgos1966, εκτός από κάποιο πρόγραμμα που το έχετε κοινό και μπορεί να δημιουργεί αυτό το μπλοκάρισμα, αποκλείω φυσικά στην notification bar να μην έχουν ενεργοποιηθεί τα data και το wifi, θα το είχατε κοιτάξει και οι δύο φαντάζομαι. Αλλά αφού είναι κάτι που το έχουν πολλοί χρήστες ίσως να μην είναι κάτι απλό.

Edited by stendor
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Ό,τι λειτουργεί σωστά, δεν το πειράζουμε. ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

για τον πατερα σου θα προτεινα αν ειναι να παρεις καποιο Symbian , να κοιταξεις προς 701 μερια.

 

εχει καλυτερη οθονη (το Ν8 εχει θεμα με την γνωστη ροζ αποχρωση στο γκρι), καλυτερη θεση ηχειου (ο πατερας σου με το Ν8 ισως χασει πολλες κλησεις)

ειναι ελαφρυτερο, πιο καινουργιο, με διπλασια ram, ταχυτερο επεξεργαστη και καλυτερη καρτα γραφικων (gpu)

 

ειναι και φθηνοτερο, μην το ξεχναμε αυτο

 

αν ομως το προοριζετε για καμερα υψηλων αξιοσεων , τοτε ναι, αξιζει το Ν8

 

Η κάμερα είναι το τελευταίο! Κυρίως ο χρόνος ομιλίας με ενδιαφέρει!

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν μπορώ να σκεφτώ πολλά πράγματα που να δημιουργούν αυτό το πρόβλημα και σε σένα και στον giorgos1966, εκτός από κάποιο πρόγραμμα που το έχετε κοινό και μπορεί να δημιουργεί αυτό το μπλοκάρισμα, αποκλείω φυσικά στην notification bar να μην έχουν ενεργοποιηθεί τα data και το wifi, θα το είχατε κοιτάξει και οι δύο φαντάζομαι. Αλλά αφού είναι κάτι που το έχουν πολλοί χρήστες ίσως να μην είναι κάτι απλό.

Το data πρεπει και αυτο να ειναι ανοιχτο;Διοτι πριν την επισιμη δεν το ειχα ποτε ανοιχτο εαν θυμαμαι καλα,και δεν ειχα προβλημα!!

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms. Γράφετε με ολόκληρες λέξεις.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...