Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος ΙΙ


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλό αυτό με την μεγαλύτερη μπαταρία. Χρειάζεται για τις διακοπές...
Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα φιλοι!

Εχω ενα χοντρο προβληματακι με το Ν8 και θελω την εμπειρια σας!

Εδω και 4-5 μερες, ενω μιλαω λιγο, κλεινει, νεκρωνει ομως!

δεν κανει τερματισμο. απλα μαυρη οθονη και παταω το On off και αναβει αμεσως.

αν το ανοιξω και αρχισω να βγαζω βιντεο και φωτο δεν σβηνει, ενω με τηλ σβηνει παλι αμεσως...

οταν το κανει αυτο δεν εχει πολλη μπαταρια μεσα, μπορει να λεει 80% αλλα ειναι ειτε στη 2η ειτε 3η μερα.. ομως δεν μπορω να καταλαβω αν φταιει η μπαταρια ή καποιο σκαλωμα!

εχω την belle refresh του lagoskon.

 

το κινητο το εχω απο το 2012 (2ο Ν8 που πηρα) και λειτουργουσε αψογα..επειδη τελευταια παρατηρουσα οτι ετρωγε τη μπαταρια πιο γρηγορα απο πριν, με την ελαχιστη χρηση που του κανω, εβγαζε 3-4 μερες και ειχε πεσει στις 2, πηρα νεα μπαταρια απο μαγαζι ιντερνετικο, 12 ευρω, αυθεντικη.. Δεν ειδα διαφορα και οταν τους το ειπα Μου ειπαν οτι η μπαταρια μου δεν ειχε προβλημα αλλα για καποιο αλλο λογο την τρωει πιο γρηγορα μαλλον..

 

Πειτε μου καμια ιδεα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 4-5 μερες, ενω μιλαω λιγο, κλεινει, νεκρωνει ομως!

δεν κανει τερματισμο. απλα μαυρη οθονη και παταω το On off και αναβει αμεσως.

 

Δηλ. οχι απλά να κλείνει η οθόνη... τερματίζει και την κλήση έτσι;

 

οταν το κανει αυτο δεν εχει πολλη μπαταρια μεσα, μπορει να λεει 80% αλλα ειναι ειτε στη 2η ειτε 3η μερα.. ομως δεν μπορω να καταλαβω αν φταιει η μπαταρια ή καποιο σκαλωμα!

εχω την belle refresh του lagoskon.

 

Μόνο με ένα τρόπο μπορείς να το τσεκάρεις στα σίγουρα. Το καθαρίζεις με γενικό φορμάτ και το δουλεύεις έτσι. Αν συνεχίζει τότε δεν φταίει η μπαταρία.

Μια που λέμε για διάρκεια μπαταρίας, δεν μπορώ να καταλάβω πως σου πάει 3 μέρες. Το δικό μου με λίγη χρήση δεν πάει στην τρίτη μέρα. Αν το αφήσω παρατημένο χωρίς να το πειράζω πάει και 3.5.

 

επειδη τελευταια παρατηρουσα οτι ετρωγε τη μπαταρια πιο γρηγορα απο πριν, με την ελαχιστη χρηση που του κανω,

 

Άλλαξες πάροχο ή περιοχές που συχνάζεις;

 

πηρα νεα μπαταρια απο μαγαζι ιντερνετικο, 12 ευρω, αυθεντικη

Το αυθεντική και 12 ευρώ, στραβά μου κάθετε.

 

Πειτε μου καμια ιδεα..

Nokia Care.

Link to comment
Share on other sites

Δηλ. οχι απλά να κλείνει η οθόνη... τερματίζει και την κλήση έτσι;

 

 

 

Μόνο με ένα τρόπο μπορείς να το τσεκάρεις στα σίγουρα. Το καθαρίζεις με γενικό φορμάτ και το δουλεύεις έτσι. Αν συνεχίζει τότε δεν φταίει η μπαταρία.

Μια που λέμε για διάρκεια μπαταρίας, δεν μπορώ να καταλάβω πως σου πάει 3 μέρες. Το δικό μου με λίγη χρήση δεν πάει στην τρίτη μέρα. Αν το αφήσω παρατημένο χωρίς να το πειράζω πάει και 3.5.

 

 

 

Άλλαξες πάροχο ή περιοχές που συχνάζεις;

 

 

Το αυθεντική και 12 ευρώ, στραβά μου κάθετε.

 

 

Nokia Care.

 

ναι θα κανω ρεσετ απλα δε μπορω αυτη την περιοδο..

αλλα δε νομιζω οτι φταιει κατι γιατι μονο οπερα και εχω πανω και whatsapp! α! και camera pro επισης!

 

Οσο για τη διαρκεια, δεν το χρησιμοποιω καθολου σχεδον, εχω ενα cu πανω εκει που παιζει να χτυηπησει μια φορα τη μερα! τιποτα αλλο!

οποτε εβγαζε 2 μερες ανετα και τριτη καμια φορα την εκλεινε..

Τωρα τη δευτερη ειτε δεν τη βγαζει ειτε εκανε αυτο, χωρις τερματισμο, απλα νεκρωνει.

αν το κλεισεις και το ανοιξεις αντι για 80% που ειχε παει στο 65%, μετα απο λιγο αν το ξανα κανεις επανεκκινηση παει στο 50%, και αν συνεχισεις τη διαδικασια αυτη, χωρις να το εχεις χειριστει καθολου σχεδον παει 20%..

αρα μηπως ηταν αδεια και δεν το εδειχνε?

 

Και εγω τους ρωτησα στο μαγαζι πως γινεται γνησια μπαταρια 12 ευρω, και μου ειπαν οτι ειναι χωρις συσκευασια!

και λεω, δηλαδη μεταχειρισμενη?

και μου λενε,οχι ειναι καινουρια απλα τις παιρνουν χυμα απο καπου....τωρα τι να πω, το ρισκαρα γιατι 30 δε θα εδινα, δε με νοιαζει, παει για ντουλαπι σιγα σιγα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

αλλα δε νομιζω οτι φταιει κατι γιατι μονο οπερα και εχω πανω και whatsapp! α! και camera pro επισης!

 

To whatsapp αν θυμάμαι καλά τρώει μπαταρία αν το αφήσεις ανοικτό.

 

Οσο για τη διαρκεια, δεν το χρησιμοποιω καθολου σχεδον, εχω ενα cu πανω εκει που παιζει να χτυηπησει μια φορα τη μερα! τιποτα αλλο!

οποτε εβγαζε 2 μερες ανετα και τριτη καμια φορα την εκλεινε..

Τωρα τη δευτερη ειτε δεν τη βγαζει ειτε εκανε αυτο, χωρις τερματισμο, απλα νεκρωνει.

αν το κλεισεις και το ανοιξεις αντι για 80% που ειχε παει στο 65%, μετα απο λιγο αν το ξανα κανεις επανεκκινηση παει στο 50%, και αν συνεχισεις τη διαδικασια αυτη, χωρις να το εχεις χειριστει καθολου σχεδον παει 20%..

αρα μηπως ηταν αδεια και δεν το εδειχνε?

Από αυτό και μόνο θα είχα πάρει άλλη μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

Είχα την belle refresh κι έβαλα την slim modedv2 του lagoskon... όλα λειτουργούσαν σωστά, εκτός από τα ακουστικά μου (όχι αυτά της nokia), έβγαζε μήνυμα "μη υποστηριζόμενο αξεσουάρ". Έβαλα και πάλι την επίσημη και μετά έβαλα για δεύτερη φορά την slim, μήπως και δεν είχε περαστεί σωστά...αλλά και πάλι είχα το ίδιο πρόβλημα. Επέστρεψα και πάλι στην επίσημη και δεν τα αναγνώριζε ούτε αυτή.. Downgrade στην anna κα πάλι τίποτα.. Downgrade σε PR1.1 και PR1.2 και μόνο εκεί αναγνωρίζονται! Από ψάξιμο στο google είδα ότι η πλειοψηφία όσων δοκίμασαν άλλα ακουστικά στην belle είχαν το ίδιο πρόβλημα.. Το περίεργο είναι ότι πριν βάλω την slim, είχα την belle refresh και λειτουργούσαν σωστά.. Είχε κανείς το ίδιο πρόβλημα (με άλλα ακουστικά, όχι αυτά της nokia)??? Κι αν ναι, βρήκατε λύση?? Δεν είναι δυνατόν να μείνω με την PR1.2...και δεν θέλω να αποχωριστώ τα καλά μου ακουστικά..:(
Link to comment
Share on other sites

To whatsapp αν θυμάμαι καλά τρώει μπαταρία αν το αφήσεις ανοικτό.

 

 

Από αυτό και μόνο θα είχα πάρει άλλη μπαταρία...

 

αρα λες να βαλω την παλια και τελος?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να αρχίσεις να αποκλείεις παράγοντες. Για να δεις αν φταίει ή όχι η μπαταρία, βάλε την παλιά και αν κάνει τα ίδια δεν είναι θέμα μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να αρχίσεις να αποκλείεις παράγοντες. Για να δεις αν φταίει ή όχι η μπαταρία, βάλε την παλιά και αν κάνει τα ίδια δεν είναι θέμα μπαταρίας.

 

δεν εχω προχειρο το κατσαβιδι, οποτε θα ξεκινησω με κανα ρεσετ και ξαναπερασμα την lagoskon...

αλλα γενικα μου κανει και αλλα νουμερα, οπως πχ δεν αναγνωριζει στα σμσ τα ονοματα, δηλαδη μου δειχνει τα μηνυματα με αριθμους, και οχι με τα ονοματα,αν και τα εχω στον καταλογο..με επανεκινηση συνηθως στρωνει αλλα το κανει συχνα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

επειδη και εγω το ειχα χαλασει βαζοντας ανταπτορα μεσα, μου ειχαν πει εκει στη νοκια οτι το κινητο παει εξωτερικο για αυτη την επισκευη, και θεωρω πως για να μην μπορει να γινει εδω δε θα ειναι κατι απλο, ισως να παιζεις και με πλακετα (κολητηρι κτλ), δε ξερω, αλλα δεν ειναι και απιθανο.

 

δυστυχως την πατησα και εγω, παροτι ειχα διαβασει τι γινεται. Εμπιστευτηκα τον πωλητη της βοντα.

Τωρα τι κανουμε ? ποιος επισκευαζει σωστα τον sim holder ?

Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε αναβάθμιση για νέα widgets (καθρέφτης, χρονόμετρο, Webview και επικ. με επαφ.) . Φανταστείτε να μη το είχαν παρατήσει κιόλας το symbian
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως την πατησα και εγω, παροτι ειχα διαβασει τι γινεται. Εμπιστευτηκα τον πωλητη της βοντα.

Τωρα τι κανουμε ? ποιος επισκευαζει σωστα τον sim holder ?

 

arvato και σε μια εβδομαδα τοχεις πισω. 20 ευρω..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε αναβάθμιση για νέα widgets (καθρέφτης, χρονόμετρο, Webview και επικ. με επαφ.) . Φανταστείτε να μη το είχαν παρατήσει κιόλας το symbian

Ποιο FW έχεις; Με του lagoskon μου τα έχει βγάλει αυτά εδώ και κάνα μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έχουμε αλλά το έχω απενεργοποιήσει να ψάχνει αυτόματα, οπότε σήμερα που το έβαλα μου το πέταξε. Εξεπλάγην πάντως, η αλήθεια είναι ότι δε περίμενα να ξαναδώ νέα ενημέρωση.
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως την πατησα και εγω, παροτι ειχα διαβασει τι γινεται. Εμπιστευτηκα τον πωλητη της βοντα.

Τωρα τι κανουμε ? ποιος επισκευαζει σωστα τον sim holder ?

 

Θα σας πω κι εγώ την ιστορία μου..

 

Κι εγώ την πάτησα..Πρόσφατα αγόρασα το samsung s3 lte και οταν το πήρα άλλαξα την κάρτα σε microsim. Έλα όμως που ηταν προβληματικό το s3 και το έστειλα για αντικατάσταση. Στο μεσοδιάστημα μου είπε ο υπάλληλος καταστήματος Γερμανού πως θα μου βάλει ανταπτοράκι και όλα καλά.. Το έκανα και για κανένα μήνα που περίμενα το s3 χρησιμοποιούσα το αθάνατο Ν8. Όταν ήρθε το s3 τους έδωσα το Ν8 για να βγάλουν την microsim με το ανταπροράκι απο το Ν8 και να τη βάλουν στο s3. Ο υπάλληλος που προσπαθούσε να τη βγάλει δεν μπορούσε και την τράβαγε ψιλοατσούμπαλα και το ίδιο έβλεπα να κάνει και ο τεχνικός του καταστήματος πίσω απο τον πάγκο που έβλεπα τις κινήσεις των χεριών. Τελικά η κάρτα βγήκε και μπήκε στο s3 απο τα χέρια τους.. Μόλις πήγα να φύγω λέω στον υπάλληλο υποψιασμένος οτι μου έχουν χαλάσει το Ν8: Ρε τάδε, τώρα θα έχω 2 κινητα ..θα βάλω και καρτούλα στο Ν8 απο άλη εταιρεία και θα μιλάω με όλους και μου λέει..κοίταξε όταν πας στο σπίτι σου αν δουλεύει γιατι δεν έβγαινε η κάρτα με τον αντάπτορα και την βγάλαμε λίγο άτσαλα...Χλώμιασα και του λέω ..λες ρε τάδε να ΚΑΝΑΤΕ καμία ζημιά;;Για βάλε μία δικιά σου να δούμε αν δουλεύει το κινητό.. Έβαλε τη δικιά του και δεν έπαιζε το κινητο(δεν την έβλεπε καν)..Μάλιστα για να τη βγάλει σφήνωνε και ήθελε τσιμπιδάκι και οταν καταφέρναμε να τη βγάλουμε η κάρτα έβγαινε γδαρμένη κατα μήκος.. Στην τρίτη φορά που την έβαλε κάπως την έκανε και έπιασε. Μου λέει ντάξει δουλεύει τωρα αλλά η ζημιά φαινόταν οτι είχε γίνει. Στο σπίτι που πήγα να δοκιμάσω αν δουλεύει δεν αναγνώριζε με τίποτα κάρτα.. Το πήγα καρφί πίσω στον υπάλληλο και αφου δεν μπορούσε να κάνει τίποτα μου ζήτησε την απόδειξη απο το birdphone για να το στείλουν για service αλλά το είχα πάνω απο 2 χρόνια και μου λέει πήγαινε στον τεχνικό. Όχι μεγάλε του λέω μαζί θα πάμε στον τεχνικό. Του δίνουμε το κινητό και ο τεχνικός κάνει στον υπάλληλο: "σου είπα ρε τάδε..ο αντάπτορας χάλασε την είσοδο της sim!!!!! Τα παίρνω κι εγω και τους λέω ok το χαλάσατε.. τι κάνει ο Γερμανός γι αυτό..Μα μου λέει κι εσύ να το εβγαζες πάλι θα χάλαγε γιατί δεν ήταν να μπει αντάπτορας στο συγκεκριμένο κινητό..Μα γι αυτό σας το έφερα κι εγώ για να κάνετε εσεις οτι πρεπει κι εσεις μου το χαλάσατε..Έγινε απο την αρχή έως στο τέλος απο τα δικά σας χέρια..Φτιάχτε το.. Με τα πολλά μου λέει ο τεχνικός..ο γερμανός δεν δέχεται τέτοιες περιπτώσεις στο service του και θα το έστελνε σε ένα δικό του να το φτιάξει. Μετα απο μιαμιση εβδομάδα το παραλαμβάνω και ηταν στην ίδια κατάσταση..Τους το ξαναπάω και τους λέω ΦΤΙΑΧΤΕ ΤΟ. Το ξαναπαραλαμβάνει και το στέλνει να το φτιάξουν. Μετά απο 1,5 μήνα και αφου τους έχω επισκεφθεί 2 φορές ..μου φέρνουν το κινητό και μου λέει τώρα θα δουλεύει κανονικά γιατί τα άλλαξε όλα. Το τσεκάρω και εκει και δουλεύει.. Το τσεκάρω και στο σπίτι μια - δυο φορες και δουλεύει. Τώρα τα θέματα που βλέπω είναι πως η κάρτα μπαίνει με πολύ μικρή δυσκολία και οταν πας να τη βγάλεις βγαίνει ακόμα με δυσκολία(θέλει τσιμπιδάκι για το τράβηγμα) αλλά έχοντας περάσει τέτοια ταλαιπωρία που τράβηξα..αφου δουλεύει... ας μπαίνει και βγαίνει η κάρτα με δυσκολία... Τέλος στην κάμερα αν κι εγω το πρόσεχα σαν τα μάτια μου όσο το είχα..έχει 2 γραντζουνιές που τις βλέπεις μόνο αν είσαι ψείρας όπως εγω αλλά στις φωτογραφίες που τις πέρασα σε υπολογιστή δεν βλέπω να τις έχει επηρεάσει. Μάλιστα μου είπε ο τεχνικός πως αυτά τα ανταπτοράκια έχουν χαλάσει πολλά κινητά..

 

Συγνώμη αν σας κούρασα αλλά ήθελα να σας μεταφέρω την εμπειρία μου ακριβώς για να προφυλαχτούμε όσο μπορούμε.

Συμπέρασμα: Οι αντάπτορες δεν κάνουν γι αυτό το κινητό(και δεν ξέρω και για τα υπόλοιπα). Να είμαστε επιφυλακτικοί με τους πωλητές των καταστημάτων.

Link to comment
Share on other sites

Αφού στο manual το γράφει ξεκάθαρα ότι δεν παίρνει microsim ούτε με αντάπτορα, γιατί εμπιστεύεστε τους "τεχνικούς"; Τουλάχιστον το είδες και τους κυνήγησες για αυτό και έστω και έτσι κάτι έγινε.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστουμε LELELO.

 

και εγω του εβαζα με ανταπτορα την microsim και με πολυ ζορι καταφερνα να την βγαλω και διαβαζοντας τωρα ολα αυτα που σου ετυχαν ημουν τελικα πολυ τυχερος που δεν υπηρξε ζημια. οποτε δεν θα την ξαναβαλω, μην τρεχουμε στα καλα καθουμενα

 

ολα αυτα ομως με την κανονικη sim,micro, mini νομιζω θα βγει εχουν καταντησει κουραστικα.. ενα σωρο προβληματα και κυριως πρακτικοτητας εχουν δημιουργηθει με αυτες τις "πρωτοποριες"

Link to comment
Share on other sites

Αφού στο manual το γράφει ξεκάθαρα ότι δεν παίρνει microsim ούτε με αντάπτορα, γιατί εμπιστεύεστε τους "τεχνικούς"; Τουλάχιστον το είδες και τους κυνήγησες για αυτό και έστω και έτσι κάτι έγινε.

 

Έχεις δίκιο..Δεν το είχα δει καν. Αλλά το ξέρουν και οι ίδιοι οτι έχουν αχρηστεύσει πολλα κινητά.. Τι τα πουλάνε τα ανταπτοράκια...Έλεος.. Αν το έπαιρνα μόνος μου και το έβαζα μόνος μου δεν θα μίλαγα καθόλου. Αλλά αυτοί μου το πρότειναν, αυτοί το τοποθέτησαν και τέλος αυτοί το έβγαλαν οπότε το κινήγησα γιατί δεν ευθυνόμουν στο ακαέραιο μόνο εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Μπα, δε νομίζω να το ήξερε. Απλά για να πάρει από πάνω του την ευθύνη (που δεν ήξερε την τύφλα του) σου πέταξε ένα "αυτά τα ανταπτοράκια έχουν χαλάσει πολλά κινητά" και τα έριξε όλα στα ανταπτοράκια.

Άμα σου βάλει ο βενζινάς super στο καταλυτικό σου αμάξι θα σου πει μετά "αυτή η super όλο προβλήματα δημιουργεί";

Ούτε εσύ ούτε αυτός φταίτε. Αυτοί που τους προσλαμβάνουν φταίνε...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΙΣ 125 ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ,ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΣΕ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ.ΧΘΕΣ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ ΝΟΚΙΑ Ν8.ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΗΧΟ ΚΛΗΣΗΣ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ.ΒΑΖΩ ΤΟ ΚΑΛΩΔΙΟ ΠΟΥ ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ,ΠΕΡΝΑΩ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΕΝΩ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΕΠΙΛΕΞΩ ΣΑΝ ΗΧΟ ΚΛΗΣΗΣ.ΥΠΟΨΙΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΠΕΡΝΕΙ ΗΧΟΥΣ ΚΛΗΣΗΣ ΚΑΤΕΒΑΣΜΕΝΟΥΣ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΡΚΕΤ.ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΙΣ 125 ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ,ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΣΕ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ.ΧΘΕΣ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ ΝΟΚΙΑ Ν8.ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΗΧΟ ΚΛΗΣΗΣ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ.ΒΑΖΩ ΤΟ ΚΑΛΩΔΙΟ ΠΟΥ ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ,ΠΕΡΝΑΩ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΕΝΩ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΕΠΙΛΕΞΩ ΣΑΝ ΗΧΟ ΚΛΗΣΗΣ.ΥΠΟΨΙΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΠΕΡΝΕΙ ΗΧΟΥΣ ΚΛΗΣΗΣ ΚΑΤΕΒΑΣΜΕΝΟΥΣ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΡΚΕΤ.ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ

 

Ρυθμίσεις>Προφίλ>έπιλέγεις το προφίλ που θέλεις>διαμόρφωση κ αλλάζεις τον ήχο κλήσης.

Link to comment
Share on other sites

swaron ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΗΜΑ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΠΑΤΑΩ ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΗ ΣΤΗΝ ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΗΧΟΥΣ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΡΟΣΘΕΣΕΙ.ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ ΣΤΗΝ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ?

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Καλό είναι η χρήση των κεφαλαίων να αποφεύγεται και αντί αυτών να γίνεται χρήση πεζών χαρακτήρων. Παράλληλα, η χρήση των κεφαλαίων γραμμάτων στη netiquette του Διαδικτύου, ισοδυναμεί με την αύξηση τόνου και πιθανότητα θα προκαλέσει αρνητικές αντιδράσεις στους επισκέπτες/χρήστες του myphone.gr. Εκτός αυτού απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Ετσι την είχα πατήσει κι εγώ πριν κανά χρόνο περίπου, βάζοντας μόνος μου micro-sim με ανταπτοράκι!

Ευτυχώς ήταν εντός εγγύησης και στα nokia store που το πήγα δεν ρωτήσανε πολλά...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s9 plus 6/64

Link to comment
Share on other sites

swaron αυτό το βήμα το έχω κάνει.το θέμα είναι ότι όταν πατάω διαμόρφωση, στην λίστα με τους ήχους δεν βρίσκω

κανένα από τα τραγούδια που έχω προσθέσει.τι κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...