Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος ΙΙ


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε ξερω αν συμβαινει σε σας, αλλα μετα την Belle, οταν παω να στειλω μια φωτο και παταω αποστολη (πριν διευκρινίσω με bluetooth η email κλπ), κολλαει παρα πολυ ασχημα στο παραθυρο επεξεργασια και δε μ'αφηνει να προχωρήσω...

 

Εμένα σε αυτό το σημείο δεν κολλάει, αλλά αργεί να εμφανίσει το "παράθυρο" που επιλέγουμε τρόπο αποστολής πάαααααααρα πολύ... :( Υπόψη ότι έχω επίσημη Belle και όλες οι εφαρμογές είναι απο Nokia Store και Beta Labs..

 

λοιπον πηγα πριν λιγο Nokia Care Πατησιων.

πολυ εξυπηρετικο το παιδι εκει μου ειπε οτι κατα 99% φταιει το ηχειο.

Του ζητησα αν μπορουσε να μου το αλλαξει επι τοπου και ειπε να παω εκει στις 5.30 και μεσα σε 20-30 λεπτα θα εχουμε τελειωσει.

Πληροφοριακα τον ρωτησα τι θα γινοταν αν ειμαι στο 1% και φταιει η πλακετα.

Απαντησε πως θα πηγαινε στα κεντρικα και απο εκει ισως εφευγε εξωτερικο για επιδιορθωση.

Επισης τον ρωτησα για κινητο αντικαταστασης και απαντησε

πως αν τυχον φταιει η πλακετα θα το φροντισει και θα μου δωσει ενα για 15μερες να κανω την δουλεια μου.

 

Οποτε 5.30 σημερα θα ειμαι εκει να δουμε αν τελικα φταιει μονο το ηχειο.

Backup μου ειπε να μην κρατησω μιας και μονο το ηχειο θα αλλαξει.

Ελπιζω μονο να ειναι προσεκτικος στο ανοιγμα να μην παθει τπτ το κινητο και εχουμε αλλα.

Λογικα πρεπει να εχει ανοιξει και αλλα N8 οποτε θα ειναι διαδικισια ρουτινας γι' αυτον.

 

Αν τελικά πας στο συγκεκριμενο Nokia Care, γιατί με βολεύει κι εμένα. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν τελικά πας στο συγκεκριμενο Nokia Care, γιατί με βολεύει κι εμένα. :)

 

Δεν καταλαβα. Τι εννοεις?

Σε μιση ωρα περιπου φευγω ωστε να ειμαι εκει 5.30 που ανοιγει το μαγαζι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα. Τι εννοεις?

Σε μιση ωρα περιπου φευγω ωστε να ειμαι εκει 5.30 που ανοιγει το μαγαζι.

 

Εννοώ αν είναι καλοί από θέμα ευγένειας, επισκευής κλπ. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εκ πρωτης αποψης το μοναδικο ατομο που υπηρχε εκει μου φανηκε αρκετα εξυπηρετικος.

Θα γραψω και την γνωμη μου μετα το service οταν επιστρεψω σπιτι, το βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

ειναι να μην πεσεις σε βλακες τεχνικους. Εγω στην Καλλιθεα εχω την χειροτερη εντυπωση και δεν το ξαναπαω. οχι το το Ν8, ενα παλιοτερο που ειχα αλλα και κατι εριξον δικων μου ανθρωπων. Μια προσοψη αλλαξα κ μετα δεν λειτουργουσε τιποτα, πληκτρολογια, κουμπια, ηχεια. τα ειχα διαλυσει ολα. Γενικα αν πεσεις σε μερακλη τεχνικο (εχω γνωρισει τετοιους) που αγαπαει αυτο που κανει δεν εχεις να φοβασαι τιποτα

Της καλλιθέας είναι χάλια όντως αλλά να ξέρεις πως δεν είναι επίσημο Nokia Care...

Edited by stendor
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση. απο την αρχη που πηρα το N8 [Δεκεμβριος του '10] ειχα ενα προβλημα.

το ηχειο παιζει την μουσικη με αρκετη παραμορφωση. τι φταιει, ο ενισχυτης του ή το ηχειο?

σκεφτομαι να το παω Σεπτεμβρη [λιγους μηνες πριν ληξει η εγγυηση του] σε Nokia Care.

To μονο που φοβαμαι ειναι να μην μου το χαλασουν κατα την διαρκεια του service

οπως ειχε συμβει και με ενα παλαιοτερο κινητο μου αλλης εταιρειας.

Τι λετε αξιζει να το δωσω για επισκευη ή να συμβιβαστω οπως κανω τοσο καιρο?

Μηπως να ζητησω αλλη συσκευή?

Η γνωμη μου ειναι να το πας!Για αλλη συσκευη δεν σου δινουν στα σιγουρα!Αυτο γινετε στις πρωτες 7 μερες οταν το αγορασεις.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια ολα οκ!

Το ανοιξε, του εβαλε καινουργιο ηχειο και τα τραγουδια που δοκιμασα μπροστα του απο την καρτα μνημης επαιζαν πολυ καλα!

Ακομα και τα δυσκολα μπασα και τα ψηλα. Εμεινα πολυ ευχαριστημενος απο την εξυπηρετηση και συστηνω το συγκεκριμενο nokia care ανεπιφυλακτα.

Ευτυχως γλυτωσα αλλαγη πλακετας και factory reset με οτι αυτο συνεπαγεται.

 

ΥΓ: Μεχρι και για το καινουργιο nokia 808 ηταν ενημερωμενος και μου ειπε οτι θα κοστιζει ή 649€ ή 659€.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια ολα οκ!

Το ανοιξε, του εβαλε καινουργιο ηχειο και τα τραγουδια που δοκιμασα μπροστα του απο την καρτα μνημης επαιζαν πολυ καλα!

Ακομα και τα δυσκολα μπασα και τα ψηλα. Εμεινα πολυ ευχαριστημενος απο την εξυπηρετηση και συστηνω το συγκεκριμενο nokia care ανεπιφυλακτα.

Ευτυχως γλυτωσα αλλαγη πλακετας και factory reset με οτι αυτο συνεπαγεται.

 

ΥΓ: Μεχρι και για το καινουργιο nokia 808 ηταν ενημερωμενος και μου ειπε οτι θα κοστιζει ή 649€ ή 659€.

Αμαν ρε φιλε τι ειπες τωρα;650 ευρω;Αμ ετσι δεν βλεπω να πουλαει στην Ελλαδα!!:mad:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια ολα οκ!

Το ανοιξε, του εβαλε καινουργιο ηχειο και τα τραγουδια που δοκιμασα μπροστα του απο την καρτα μνημης επαιζαν πολυ καλα!

Ακομα και τα δυσκολα μπασα και τα ψηλα. Εμεινα πολυ ευχαριστημενος απο την εξυπηρετηση και συστηνω το συγκεκριμενο nokia care ανεπιφυλακτα.

Ευτυχως γλυτωσα αλλαγη πλακετας και factory reset με οτι αυτο συνεπαγεται.

 

ΥΓ: Μεχρι και για το καινουργιο nokia 808 ηταν ενημερωμενος και μου ειπε οτι θα κοστιζει ή 649€ ή 659€.

 

το συγκεκριμένο μαγαζί είναι όντως κορυφή... μπράβο στα παιδιά γιατί και καλή δουλειά κάνουν, και ευγενικοί και ειλικρινείς είναι. μακάρι να το ήξερα από την αρχή πριν παω στο νοκια της κηφισιάς που δεν ήταν τόσο καλοί!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια ολα οκ!

Το ανοιξε, του εβαλε καινουργιο ηχειο και τα τραγουδια που δοκιμασα μπροστα του απο την καρτα μνημης επαιζαν πολυ καλα!

Ακομα και τα δυσκολα μπασα και τα ψηλα. Εμεινα πολυ ευχαριστημενος απο την εξυπηρετηση και συστηνω το συγκεκριμενο nokia care ανεπιφυλακτα.

Ευτυχως γλυτωσα αλλαγη πλακετας και factory reset με οτι αυτο συνεπαγεται.

 

ΥΓ: Μεχρι και για το καινουργιο nokia 808 ηταν ενημερωμενος και μου ειπε οτι θα κοστιζει ή 649€ ή 659€.

 

Μια χαρά! Thanks for the feedback!! :)

 

Αμαν ρε φιλε τι ειπες τωρα;650 ευρω;Αμ ετσι δεν βλεπω να πουλαει στην Ελλαδα!!:mad:

 

Μια χαρά τιμή είναι, αν σκεφτούμε το iPhone 4s.... :rolleyes: Ναυαρχίδα είναι κι αυτό κι ας είναι με Symbian ( που εγώ το θεωρώ υπέρ ;) ).

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά! Thanks for the feedback!! :)

 

 

 

Μια χαρά τιμή είναι, αν σκεφτούμε το iPhone 4s.... :rolleyes: Ναυαρχίδα είναι κι αυτό κι ας είναι με Symbian ( που εγώ το θεωρώ υπέρ ;) ).

Ναι αλλα σε αλλες εποχες βρε παιδια!Εδω δεν ξερουμε τωρα τι θα ξημερωσει αυριο.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα σε αλλες εποχες βρε παιδια!Εδω δεν ξερουμε τωρα τι θα ξημερωσει αυριο.

 

Μα κι αν γίνει η εξαγορά της Nokia, δε θα ξεπουλήσουν όσο - όσο της συσκευές με Symbian; :p

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μα κι αν γίνει η εξαγορά της Nokia, δε θα ξεπουλήσουν όσο - όσο της συσκευές με Symbian; :p

Δεν το ξερω αυτο βρε φιλε μου,τι να πω!

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Για τον λόγο ακριβώς ότι δεν ξέρουμε τι ξημερώνει (σε πολλούς τομείς) θα περιμένω και εγώ... σκέψου να βγει το 808 στα 650 και μετά από κάνα μήνα να ανακοινωθεί επίσημα καμία εξαγορά της Nokia από Microsoft και να πούνε μισή τιμή όλα τα Symbian (λέω εγώ τώρα, σενάρια τρέλας...αλλά που ξέρεις;:p)

Κι επειδή λεφτά ΔΕΝ υπάρχουν (ούτε...δραχμή πλέον:lol:) ας περιμένουμε να δούμε τι μας επιφυλάσσει το καλοκαίρι κι έχει ο Θεός...

Και το N8 μας μια χαρά είναι για τις διακοπές!;)

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

Χαλαρώστε με τα 650άρια και τα ελληνο-λαμόγια που πάνε να βγάλουνε από τη μύγα γάλα τις πρώτες εβδομάδες κυκλοφορίας. 500 και καλά είναι, ειδού όπως έγραψε και φίλος στο ανάλογο thread.
Link to comment
Share on other sites

Είμαστε off topic αλλά εμένα στο Νοκια Care Κοζάνης μου είπαν για 569 ευρώ.

Θα δούμε σε μερικές μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε off topic

 

Έτσι ακριβώς.:)Παρακαλώ πολύ η συνέχεια στο θέμα του 808.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν εχει βγει κανενα τιποτα ωστε να διορθωθεί το προβλημα με την φωτεινοτητα;

 

οταν ειμαι στον ηλιο ολη η οθονη ειναι μαυρη ! και αργει υπερβολικα να ερθει στο φυσιολογικο επιπεδο...

 

καμια ιδεα;

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

γεια σας.καθοτι καινουργιος εδω δεν ξερω αν γραφω στο σωστο σημειο.πριν μια εβδομαδα αγορασα το νοκια ν8.καταπληκτικο τηλεφωνο δεν το συζητω.μηπωσ ομως ξερει κανεις με πιο προγραμμα κανω δωρεαν βιντεοκληση στο wifi? εψαξα για το fring αλλα δεν το βρισκω απο το ovistore μεσω του κινητου μου.και δεν ειμαι σιγουρος αν αυτο το προγραμμα κανει δωρεαν βιντεοκληση.το σκυπε αποτι καταλαβα κανει μονο δωρεαν κληση χωρις το βιντεο
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως μπορω να αλλαξω τον κωδικο στην καρτα sim?ψαχνω στις ρυθμίσεις αλλα δεν βρίσκω κατι

 

Ρυθμίσεις > Τηλέφωνο > Διαχείριση τηλεφώνου > Ρυθμίσεις ασφαλείας > Τηλέφωνο και κάρτα SIM

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν εχει βγει κανενα τιποτα ωστε να διορθωθεί το προβλημα με την φωτεινοτητα;

 

οταν ειμαι στον ηλιο ολη η οθονη ειναι μαυρη ! και αργει υπερβολικα να ερθει στο φυσιολογικο επιπεδο...

 

καμια ιδεα;

 

Στο Ν8 μου δεν αντιμετωπίζω το εν λόγω πρόβλημα.. :worry: Αυτό στο κάνει από τότε που το αγόρασες;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

μετα απο επισημη αναβαθμιση σε belle οταν ανοιγοκλεινω το κινητο (restart), μου ζηταει μετα το Pin και κωδικο ασφαλειας και δεν θελω.Πως στο καλω το αφαιρω?και εκτος αυτου κανενας κωδικος ασφαλειας δεν ειναι σωστος ,δοκιμασα τα παντα,και οτι και να πατησω ειναι λαθος αλλα προχωραει κανονικα και μπαινει στο τηλεφωνο μου δεν το εμποδιζει,λεει πατησατε λαθος κωδικο και θα ξεκλειδωσει σε 5 λεπτα κατι τετοιο.καμια ιδεα πως να το διορθώσω?
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

στην εταιρία που δουλεύεω υπάρχουν 2 δίκτυα. Στο ένα συνδεόμαι και το χρησιμοποιώ κανονικά. Στο άλλο που έχει καλύτερο σήμα από το πρώτο μόλις συνδεθεί το κινητό αρχίζει να γονατίζει και σιγά σιγά παγώνει μέχρι που παγώνει εντελώς και χρειάζεται restart.Ψάχνοντας διάβασα ότι υπάρχει ένα bug με τα δίκτυα που έχουν WPA2 αλλά δεν ξέρω αν ειναι αυτό το πρόβλημα. Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...