Jump to content

WP7: Πώς έχει διαμορφωθεί έως τώρα το τοπίο;


stewe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν κατάλαβες. ΔΕΝ λέω ότι δεν χρειάζεται. αλλά συνήθως δεν την χρειάζεσαι (αυτό για Mp3 κάνω ότι δεν το άκουσα μιας και είναι πέρα για πέρα παράνομο).

 

φυσικά και είναι λάθος που τα wp δεν λειτουργούν ως εξωτερικός δίσκος (με ένα τρικ το κάνεις αλλά πάλι δεν μετράει). συμφωνώ ότι θα πρέπει να έχει κάποιος όλες τις επιλογές ακόμα και τις παλιές (αρχαίες...).

 

δυστυχώς δεν υπάρχουν συσκευές τέτοιες, δλδ που να τα έχουν όλα. εγώ μένω εδώ και χρόνια στο android μόνο και μόνο γιατί λειτουργεί ως wifi modem και λόγω δωρεάν ιντερνετ δεν χρειάζεται να βάζω κάρτες σε laptops και tablets. αν το βάλουν στα wp... I'm sold.

 

Υπάρχει ήδη αυτό στα WP7. Αν πάς στις ρυθμίσεις υπάρχει κοινή χρήση internet, την ενεργοποιείς και έχεις ένα ενεργό Wifi modem για μέχρι και 5 συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 125
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλά θα τρελαθούμε εντελώς με το WP? Εμφανίστηκαν τα υπέρ και τα κατά του Tango κι αντί να έχει δυνατότητες για διαχείριση μεγαλύτερης μνήμης έχει μικρότερες; Κι ένα σωρό άλλα μειονεκλτήματα...

Αυτό θεωρείται ως high - end λειτουργικό; Να μη μπορεί να τρέχει video με >4 mbps bitrate;

Για δείτε εδώ κι ας μου εξηγήσει κάποιος, γιατί κάτι δεν πάει καλά...

 

http://dailymobile.se/2012/02/16/windows-phone-tango-limitations-and-improvements-revealed/

...everything can happen...
Link to comment
Share on other sites

Καλά θα τρελαθούμε εντελώς με το WP? Εμφανίστηκαν τα υπέρ και τα κατά του Tango κι αντί να έχει δυνατότητες για διαχείριση μεγαλύτερης μνήμης έχει μικρότερες; Κι ένα σωρό άλλα μειονεκλτήματα...

Αυτό θεωρείται ως high - end λειτουργικό; Να μη μπορεί να τρέχει video με >4 mbps bitrate;

Για δείτε εδώ κι ας μου εξηγήσει κάποιος, γιατί κάτι δεν πάει καλά...

 

http://dailymobile.se/2012/02/16/windows-phone-tango-limitations-and-improvements-revealed/

 

το tango ειναι φτιαγμενο για low end συσκευες ξεκαθαρα.. για φθηνα wp κινητα δηλαδη. αυτο που θελει η ms δηλαδη για να ανταγωνιστει τα φθηνα android κινητα

 

@Υonah αν δε θες να εχεις τακτοποιημενη τη μουσικη στο κινητο σου και σου αρεσει να ταλαιπωρεισαι πολυ απλα δεν παιρνεις wp/ios συσκευη

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι έτσι, τότε θα δούμε και φθηνά WP κινητά... Άντε μπας και πουλήσει κανένα η NOKIA, γιατί δεν το βλέπω αλλιώς...
...everything can happen...
Link to comment
Share on other sites

@Υonah αν δε θες να εχεις τακτοποιημενη τη μουσικη στο κινητο σου και σου αρεσει να ταλαιπωρεισαι πολυ απλα δεν παιρνεις wp/ios συσκευη

 

μη στέκεσαι μόνο στο κομμάτι που θες να σχολιάσεις.αν θέλω να έχω ΚΑΙ την δυνατότητα να περάσω κάτι στη συσκευή μου απλά με ένα drag and drop , αυτό κάνει την ανάγκη μου αυτή απαρχαιωμένη;

Link to comment
Share on other sites

μη στέκεσαι μόνο στο κομμάτι που θες να σχολιάσεις.αν θέλω να έχω ΚΑΙ την δυνατότητα να περάσω κάτι στη συσκευή μου απλά με ένα drag and drop , αυτό κάνει την ανάγκη μου αυτή απαρχαιωμένη;

αναφερομαι μονο στο κομματι που εχει να κανει με την οργανωση μουσικης. για τα υπολοιπα υπαρχει drag and drop μεσω skydrive

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

για τα υπολοιπα υπαρχει drag and drop μεσω skydrive

 

Υποστηρίζει και ταχύτητες USB 3.0 ???

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει και ταχύτητες USB 3.0 ???

 

οχι. και? ειπαμε. τα μεγαλα αρχεια (τα media δηλαδη) κανουν sync μεσω zune. το skydrive ειναι για τα υπολοιπα (documents,pdf κτλ)

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

αναφερομαι μονο στο κομματι που εχει να κανει με την οργανωση μουσικης. για τα υπολοιπα υπαρχει drag and drop μεσω skydrive

 

οκ..αν δεν θέλεις να καταλάβεις ή κάνεις οτι δεν καταλαβαίνεις, δεν έχω να πω κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για την τιμολογιακή πολιτική αφού οι χρήστες πληρώνουν το εγκατεστημένο λογισμικο...
Link to comment
Share on other sites

πφφ εχω βαρεθει για το bluetooth λες κ το χργσιμοποιουμε ολη την μερα για να στελενουμε αρχεια εγω προσωπικα ειχα να το χρησιμοποιησω κανα μηνα αντε να το ξεκλειδωσει κ αυτο να δουμε μετα τι θα εχουν να λενε μερικοι
Link to comment
Share on other sites

πφφ εχω βαρεθει για το bluetooth λες κ το χργσιμοποιουμε ολη την μερα για να στελενουμε αρχεια εγω προσωπικα ειχα να το χρησιμοποιησω κανα μηνα αντε να το ξεκλειδωσει κ αυτο να δουμε μετα τι θα εχουν να λενε μερικοι

 

Μετα θα λενε για το metro ui που εχει "πλακακια" και οχι ελληνικο μαρμαρο! :p Ολο και κατι θα βρουν να πουν.

Link to comment
Share on other sites

Οποιος κραζει WP7 δεν εχει διορατικοτητα

 

simple as that (:

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

τελικα νομιζα οτι η apple φανboys ηταν η χειροτεροι αλλα τελικα υπαρχουν και χειρότεροι η android φανboys που εχουν samsung.... :lol::lol:
I amar prestar aen, han mathon ne nen, han mathon ne chae a han noston ned 'wilith.
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως είναι νωρίς να μιλάμε για νούμερα, άλλωστε περίπου ένα χρόνο βρίσκεται στην αγορά και το android τον πρώτο χρόνο δεν είχε κάνει και τις τρομερές πωλήσεις. Κατα τη γνώμη μου τα wp είναι ένα σύγχρονο και πολύ όμορφο λειτουργικό που έχει πράγματα να προσφέρει και συνεχώς εξελίσσεται. Ειδικά για την ελληνική αγορά τα πράγματα ήταν πιο δύσκολα γιατί δεν υπήρχε επίσημα και η ελληνική γλώσσα σε μενού και πληκτρολόγιο και οι συσκευές ήταν ελάχιστες. Τώρα που μπήκε και η Νοκια στο παιχνίδι τα πράγματα θα αλλάξουν και περιμένω πως και πως την mwc να δω τι νέο θα μας παρουσιάσουν.

Ενα χρονο βρισκεται? λολ...οκ ξερω, το wm δεν ειναι το ΙΔΙΟ λειτουργικο, αλλα ειναι η συνεχεια του οπως και να το κανουμε. Κουβαλαει το ονομα με λιγα λογια. Και τι ονομα, WINDOWS. Δεν υπαρχει ανθρωπος στον πλανητη που θα ενδιαφερθει να αγορασει κινητο και δεν θα ξερει παραλληλα τι ειναι τα windows. Το android οταν βγηκε ηταν ΑΓΝΩΣΤΟ. Οποτε οποιαδηποτε συγκριση ειναι αστεια

Link to comment
Share on other sites

δεν περιμενα να παρω wp συσκευη για να πω οτι δε μου αρεσει το drag and drop. το λεω απο τη στιγμη που αγορασα ipod touch και χρησιμοποιω itunes για οργανωση της βιβλιοθηκης της μουσικης μου. προφανως το να οργανωσεις τη μουσικη σου και τα media σου γενικοτερα ειναι απειρως ευκολοτερο με zune/itunes παρα με drag and drop. πες οτι κατεβαζεις ενα album. γινεται αυτοματα import στο zune και σου βρισκει πληροφοριες για το album, cover κτλ.. θες να το περασεις στο wp κινητο σου? με το που το βαζεις για φορτιση κανει wireless syncing και εισαι good to go. το ιδιο ισχυει φυσικα και με playlists, podcasts κτλ. . πολυ πιο γρηγορα, πολυ πιο ευκολα και περισσοτερο αποτελεσματικα σε σχεση με το drag and drop

 

Ρε φιλε, αλλου ειναι το ερωτημα. Περιμενες να παρεις ΚΙΝΗΤΟ για να οργανωσεις τη μουσικη σου? Ορισμενοι ειστε περιεργοι εδω περα. Αν θες titles / covers / albums το κανεις απτο PC σου περιπου 9000 φορες πιο γρηγορα απτο κινητο σου με ενα απτα εκκατομυρια προγραμματα που υπαρχουν (το zune περιλαμβανομενου). Αυτο ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ ΜΕ ΤΟ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΤΟ ΖUNE ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ...? Καμμια...Απολυτως καμμια ομως. Δηλαδη οταν πηρες το ipod touch και ειδες ποσο γαμαουα ειναι το itunes, για δε κατεβαζες και το zune και περιμενες να αγορασεις κινητο που σε ΑΝΑΓΚΑΖΕΙ να το κατεβασεις? Η μηπως εσυ πρωτα αγορασες το Lumia και μετα πηρες PC οποτε σε βολεψε γιατι τα κανες 2getha? Εγω εχω σε mp3 150 χιλιαδεςαπο 9 χρωνων που ειχα PC, δεν περιμενω να αγορασω ΚΙΝΗΤΟ (να το επαναλαβω? ΚΙΝΗΤΟ, απο αυτο που βαζεις στο αυτι και μιλας) για να μου την οργανωσει, και μαλιστα, με το ΖΟΡΙ!!! Δηλαδη, ΟΚ ομορφο λειτουργικο φαινεται, οκ εσκασες 400 (η παραπανω?) να αγορασεις τη συσκευη, μην γινεσε τυφλος ομως για να την υποστηριζεις. Και γω εδωσα 600 για το hd2, να αρχισω να spammaro για το ποσο τουμπανα ειναι τα winmo?

 

 

@Υonah αν δε θες να εχεις τακτοποιημενη τη μουσικη στο κινητο σου και σου αρεσει να ταλαιπωρεισαι πολυ απλα δεν παιρνεις wp/ios συσκευη

 

Μαρεσει που επιμενεις :D...αρα με λιγα λογια οποιος αγοραζει wp / ios θελει τακτοποιημενη μουσικη. Να την εχει ηδη απο πριν πριν δεν πεζει. Φιλε, ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣ!!! Απο οτι δειχνουν οι πωλησεις παντως, μαλλον οι περισσοτεροι δεν θελουν τακτοποιημενη μουσικη, θελουν να ταλαιπωρουνται :)

Link to comment
Share on other sites

Ενα χρονο βρισκεται? λολ...οκ ξερω, το wm δεν ειναι το ΙΔΙΟ λειτουργικο, αλλα ειναι η συνεχεια του οπως και να το κανουμε. Κουβαλαει το ονομα με λιγα λογια. Και τι ονομα, WINDOWS. Δεν υπαρχει ανθρωπος στον πλανητη που θα ενδιαφερθει να αγορασει κινητο και δεν θα ξερει παραλληλα τι ειναι τα windows. Το android οταν βγηκε ηταν ΑΓΝΩΣΤΟ. Οποτε οποιαδηποτε συγκριση ειναι αστεια

οντως ειναι αστεια η συγκριση. γιατι οταν το android βγηκε ποιοι ηταν οι αντιπαλοι του? το iphone ηταν κυριαρχο στη μεγαλη κατηγορια, το symbian σε εκεινη τη φαση δεν ηξερε πού πατουσε και πού βρισκοταν και οπως καταλαβαινεις υπηρχε χωρος στην αγορα για το android το οποιο το αγκαλιασαν οι κατασκευαστες. εχεις επισης την εντυπωση οτι υπαρχουν πολλοι ανθρωποι που να ξερουν οτι υπαρχουν windows κινητα??? ή μηππως νομιζεις οτι ο αλλος με το που θα ακουσει για κινητα με windows θα τρεξει να αγορασει? ίσα-ίσα δεν ειναι λιγοι αυτοι που κραζουν τα windows απο το πρωι ως το βραδυ! να φανταστεις εχει εκφραστει απο πολλους η αποψη οτι η ονομασια των windows phone ζημιωνει τις πωλησεις μιας και περιλαμβανει τα windows στην ονομασια τους, τα οποια εχουν πολλοι συνδεσει με κακες εμπειριες παλιοτερων εκδοσεων. στο θεμα του zune/itunes. ισχυει οτι μεχρι να το στησεις θα φας χρονο. εγω προσωπικα εφαγα ενα 2ωρο για να περασω μεσα τη μουσικη μου και να φτιαξω τα covers μου. πληροφοριακα το zune ειναι πλεον ο media player που χρησιμοποιω. πριν απο το zune χρησιμοποιουσα itunes. η ευκολια του να κανεις playlists και να οργανωσεις τη μουσικη σου ειναι τρομερη. βλεπω την αδερφη μου οταν θελει να βαλει κανενα τραγουδι να παιζει στο pc της να ψαχνει μεσα σε φακελους και με πιανουν τα γελια. τα wp δεν τα υποστηριζω επειδη ετυχε και αγορασα lumia 800 . το αντιθετο συνεβη. επειδη μου αρεσει το λειτουργικο και το προτιμω απο ios/android πηρα το lumia. δεν προσπαθω να δικαιολογησω την αγορα μου αν αυτο ισχυριζεσαι.

Edited by bahamut_zero

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

οντως ειναι αστεια η συγκριση. γιατι οταν το android βγηκε ποιοι ηταν οι αντιπαλοι του? το iphone ηταν κυριαρχο στη μεγαλη κατηγορια, το symbian σε εκεινη τη φαση δεν ηξερε πού πατουσε και πού βρισκοταν και οπως καταλαβαινεις υπηρχε χωρος στην αγορα για το android το οποιο το αγκαλιασαν οι κατασκευαστες. εχεις επισης την εντυπωση οτι υπαρχουν πολλοι ανθρωποι που να ξερουν οτι υπαρχουν windows κινητα??? ή μηππως νομιζεις οτι ο αλλος με το που θα ακουσει για κινητα με windows θα τρεξει να αγορασει? ίσα-ίσα δεν ειναι λιγοι αυτοι που κραζουν τα windows απο το πρωι ως το βραδυ! να φανταστεις εχει εκφραστει απο πολλους η αποψη οτι η ονομασια των windows phone ζημιωνει τις πωλησεις μιας και περιλαμβανει τα windows στην ονομασια τους, τα οποια εχουν πολλοι συνδεσει με κακες εμπειριες παλιοτερων εκδοσεων.

 

Ισως, αλλα συνεχιζω να επιμενω οτι η συγκριση ειναι ανουσια, για πολλους λογους (και αυτους που ανεφερα, και αυτους που ανεφερες). Επισης αυτος που δεν ξερει οτι υπαρχουν windows κινητα τοτε ειτε εχει ειτε δεν εχει, δεν μπορει να κρινει κιολας. Ειναι σαν να λεμε οτι η κοπελια στη σχολη μου που πηρε iphone γιατι τις αρεσε η θηκη που το κανει λαγουδακι (το iphone) μπορει να μας πεισει για την ποιοτητα του

Link to comment
Share on other sites

πφφ εχω βαρεθει για το bluetooth λες κ το χργσιμοποιουμε ολη την μερα για να στελενουμε αρχεια εγω προσωπικα ειχα να το χρησιμοποιησω κανα μηνα αντε να το ξεκλειδωσει κ αυτο να δουμε μετα τι θα εχουν να λενε μερικοι

 

mass storage

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

πφφ εχω βαρεθει για το bluetooth λες κ το χργσιμοποιουμε ολη την μερα για να στελενουμε αρχεια εγω προσωπικα ειχα να το χρησιμοποιησω κανα μηνα αντε να το ξεκλειδωσει κ αυτο να δουμε μετα τι θα εχουν να λενε μερικοι

 

Κοιταξε, να μου πεις και συ (οπως ΟΛΟΙ οι αλλοι) οτι δεν το χρησιμοποιεις ποτε, να σου πω οκ. Αλλα οταν λες 1 μηνα σου φαινετε "λιγο"? Με δεδομενο οτι ισως κρατησεις το κινητο σου 2 χρονια, θα σιχτιρισεις 24 φορες "ΓΙΑΤΙ ΣΚ**Α ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΑΝ?". Και να το θεσω και ωμα, πληρωνεις τη full τιμη? Γιατι να περνεις το μισο προιον? ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ κλειδωμα σε ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ συσκευη χαντακωνει τη νοημοσυνη του αγοραστη. Τοσο απλα και ομορφα. Δεν γινεται να αγοραζεις ενα οποιαδηποτε προιον και να πρεπει να αγοραζεις ειδικο κατσαβιδι απτον τρεχαγυρευοπουλο στα 30 ευρω γιατι ΕΤΣΙ. Ειναι δικο σου το κινητο. Με τα ΔΕΔΟΜΕΝΑ SPECS ΠΡΕΠΕΙ να εισαι ελευθερος να κανεις ΟΤΙ γουσταρεις. Ειναι σαν να αγοραζεις τηλεοραση, και ενω εχεις τη δυνατοτητα να αλλαξεις καναλι απειρες φορες, να στο κλειδωνει και να σου λεει, 3 καναλια το λεπτο. Θα λες μετα " Ε σιγα, ποιος αλλαζει πανω απο 3 καναλια το λεπτο?" Δεν νομιζω....

Link to comment
Share on other sites

Ενα χρονο βρισκεται? λολ...οκ ξερω, το wm δεν ειναι το ΙΔΙΟ λειτουργικο, αλλα ειναι η συνεχεια του οπως και να το κανουμε. Κουβαλαει το ονομα με λιγα λογια. Και τι ονομα, WINDOWS. Δεν υπαρχει ανθρωπος στον πλανητη που θα ενδιαφερθει να αγορασει κινητο και δεν θα ξερει παραλληλα τι ειναι τα windows. Το android οταν βγηκε ηταν ΑΓΝΩΣΤΟ. Οποτε οποιαδηποτε συγκριση ειναι αστεια

 

Επειδή τυγχάνει να έχω το κινητό που έχεις σαν avatar, τα windows phone με τα windows mobile το μόνο που έχουν κοινό είναι το πρώτο συνθετικό της ονομασίας, στην ουσία μιλάμε για ένα εντελώς διαφορετικό λειτουργικό και όχι για συνέχεια, φαίνεται άλλωστε και από τους "περιορισμούς" στους οποίους πολλοί σκαλώνουν και δεν επιθυμούν να τα δοκιμάσουν. Κατα τα άλλα η σύγκριση που έκανα ήταν απλά για να δώσω έμφαση οτι μιλάμε για ένα νέο λειτουργικό, άλλωστε το όνομα WINDOWS εκτός από θετικά πολλές φορές λειτουργεί και αρνητικά, ενώ όταν βγαίνει κάτι εντελώς καινούριο που δεν υπήρχε ούτε σαν όνομα υπάρχει πολλές φορές μεγαλύτερη ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ να το δοκιμάσει κάποιος.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε, να μου πεις και συ (οπως ΟΛΟΙ οι αλλοι) οτι δεν το χρησιμοποιεις ποτε, να σου πω οκ. Αλλα οταν λες 1 μηνα σου φαινετε "λιγο"? Με δεδομενο οτι ισως κρατησεις το κινητο σου 2 χρονια, θα σιχτιρισεις 24 φορες "ΓΙΑΤΙ ΣΚ**Α ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΑΝ?". Και να το θεσω και ωμα, πληρωνεις τη full τιμη? Γιατι να περνεις το μισο προιον? ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ κλειδωμα σε ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ συσκευη χαντακωνει τη νοημοσυνη του αγοραστη. Τοσο απλα και ομορφα. Δεν γινεται να αγοραζεις ενα οποιαδηποτε προιον και να πρεπει να αγοραζεις ειδικο κατσαβιδι απτον τρεχαγυρευοπουλο στα 30 ευρω γιατι ΕΤΣΙ. Ειναι δικο σου το κινητο. Με τα ΔΕΔΟΜΕΝΑ SPECS ΠΡΕΠΕΙ να εισαι ελευθερος να κανεις ΟΤΙ γουσταρεις. Ειναι σαν να αγοραζεις τηλεοραση, και ενω εχεις τη δυνατοτητα να αλλαξεις καναλι απειρες φορες, να στο κλειδωνει και να σου λεει, 3 καναλια το λεπτο. Θα λες μετα " Ε σιγα, ποιος αλλαζει πανω απο 3 καναλια το λεπτο?" Δεν νομιζω....

 

ακυρο το παραδειγμα σου πιστευω καταρχην συμφωνουμε στο οτι δεν πρεπει να ειναι κλειδωμενο κατι το οποιο αργα η γρηγορα θα γινει οπως κ το mass storage το θεμα ειναι τι αναγκες εχει ο καθενας σε μενα που κανω σπανια χρηση των 2 συγκεκριμενων θα προτιμησω ολα τα αλλα πλεονεκτηματα των wp και θα επιλεξω αυτο εσυ που μπορεις να χρειαζεσαι το bluetooth πας πχ σε ανδροειδες κτλ

απλως δεν μου αρεσει που μηδενιζουμε ενα λειτουργικο για 2 πραγματα και μονο

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο καιρό υμνούσατε τους υπέρτατους μηχανικούς πληροφορικής που κατάφεραν να κάνουν το tango (που κανείς δεν έχει δει ακόμα) να τρέχει σε μόλις 256 ΜΒ RAM και τα ακούγαμε εμείς που λέγαμε ότι ένας Θεός ξέρει τι θα κόψουν για να δουλεύει. Τώρα που αποκαλύφθηκε ότι θα είναι μια light έκδοση του WP7 με μια μαγική κωλοτούμπα το Tango έγινε entry level λειτουργικό.

Ελπίζω για το καλό της τεχνολογίας το android να μείνει στο 50% και ας πάρει το άλλο 50% όποιος θέλει. Αλλιώς με τους γνωστούς νταβατζήδες θα βλέπουμε και πάλι καινοτομίες με το κιάλι (windows anyone??).

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ένταση διακρίνω...:)

Πρώτα απ'όλα θα πρέπει να καυτηρίαζουμε τον κάθε είδους περιορισμό ώστε να πιέζουμε προς την σωστή κατεύθυνση τις εταιρείες. Μας συμφέρει (ως αγοραστικό κοινό) να βελτιωθούν όσο το δυνατόν περισότερο όλοι τους ώστε να έχουμε περισσότερες επιλογές. Το να υποστηρίζουμε το λειτουργικό μας σαν το σπίτι μας ακόμα κι εκεί που υστερεί είναι ανοησία (αυτό προς όλες τις κατευθύνσεις). Προσωπικα παθαίνω πλάκα διαβάζοντας για προβλήματα (περιορισμούς) που δεν υπήρχαν πριν μια 10ετία. Αυτα είναι απαράδεκτα και εδώ πρέπει να τα δέχεται κανένας μας. Από εκεί και πέρα, πιστεύω πως η nokia θα ανεβάσει κατά πολύ τις πωλήσεις του συγκεκριμένου λειτουργικού και αυτό με την σειρά του θα αναγκαστεί να λύσει παιδικές ασθένειες.

Υ.Γ. Εγώ που με το φτωχό μου Symbian μεταφέρω ολόκληρους φακέλους με mp3 (κατηγορία και φάκελος) από το pc στο κινητό μου (κάποιες χιλιάδες κομμάτια) και τα αναπαραγω μετά στο κινητό μου ανά φάκελο (ανάλογα με το τι κάνω κέφι την κάθε στιγμή να ακούσω) είναι απαρχαιωμένη μέθοδος? Εμένα μου φαίνεται ιδιαίτερα βολική και απαλλαχτηκα από την δημιουργία playlist.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα το εκτιμούσα πολύ αν μπορούσαμε να μείνουμε στο σχολιασμό της είδησης και όχι να συγκρίνουμε τα OS. Όσοι μπήκαν στον κόπο να διαβάσουν το άρθρο, θα είδαν ότι η είδηση αφορά 100% τα WP7 και τι γίνεται μεταξύ των συσκευών, και όχι τα προτερήματα/μειονεκτήματα. Αν είναι να με την παραμικρή αφορμή να βρίσκεται έδαφος ώστε να εκφραστεί ο θαυμασμός και το μίσος για το λειτουργικό, να το πείτε ώστε να ανοιχτεί ένα γενικό topic "φαγώματος" και να σταματήσουμε και μεις να τρώμε τον χρόνο μας γράφοντας τα άρθρα. Άλλωστε από ότι φαίνεται οι εκάστοτε ειδήσεις λίγο ενδιαφέρουν και απλά δίνουν πατήματα για αναπαραγωγή των ίδιων κουραστικών απόψεων.

Γιατί ασχολούμαστε ακόμα με το 1.9% της αγοράς; Το μόνο επίτευμα του συγκεκριμένου λειτουργικού είναι ότι σκοτώνει τη Νόκια...

Μήπως να σταματήσει η "άτυπη" προώθηση με τη συνεχή αρθρογραφία; Ζαλούρα κατάντησε... ;)

Από την στιγμή που έχω στην κατοχή μου ένα WP7 κινητό, κοιτάω να γράφω για αυτά ώστε από πρώτο χέρι να γνωρίζω ότι δεν διαδίδω πληροφορίες που δεν είναι αληθινές. Άλλωστε υπάρχουν αρκετοί άλλοι editors οι οποίοι καλύπτουν όλες τις μάρκες και όλες τις πλατφόρμες. Αν νιώθεις ότι το forum δημοσιεύει στοχευμένες ειδήσεις, μπορείς να στείλεις μήνυμα σε κάποιον admin ώστε να αναλάβεις χρέη editor και να ισορροπήσεις την κατάσταση. Στην τελική, δεν νομίζω ότι ήρθε κάποιος από το forum στον υπολογιστή σου και σε ανάγκασε να βάλεις homepage το συγκεκριμένο site.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...