Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές ZTE


Επισκέπτης
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σας.

Η γυναικα μου εχει αγορασει το ΖΤΕ μπλειντ α452 και χωρις να στελνει στο μεσεντζερ η καπου αλλου εμοτικονς της τα αποθηκευει στην συλλογη φωτογραφιων και την τελευταια φορα ειχε γυρω στα 500...

τα σβηνει και μετα παλι κσανα ολα τα αυτοκολλητα εμφανιζονται ξανα.

Ξερει κανεις πςσ μπορουμε να το διορθωσουμε? Ευχαρηστω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 92
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα επειδη ειμαι απο την αλλη πλευρα την dark side (iPhone) εχω ενα ΖΤΕ Axon Elite και εχω ενα θεμα με τις συνδεσεις στο ιντερνετ , αν μπορει καποιος αγιος να βοηθησει..! Εχω προσεξει (μαλλον) οτι αν μεινει το κινητο ανενεργο για αρκετη ωρα , πεφτει η συνδεση με ιντερνετ (Wifi- δεν ξερω για Data) και δεν λαμβανω μνμτα Viber-Whats up-Messenger οποτε πρεπει να ανοιξω την εφαρμογη την εκαστοτε για να ερθουν τα μνμτα ...! Υπαρχει καποια ρυθμιση να μπορω να λαμβανω τα μνμτα και οταν ειναι ανενεργο για πολυ ωρα ?

 

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα επειδη ειμαι απο την αλλη πλευρα την dark side (iPhone) εχω ενα ΖΤΕ Axon Elite και εχω ενα θεμα με τις συνδεσεις στο ιντερνετ , αν μπορει καποιος αγιος να βοηθησει..! Εχω προσεξει (μαλλον) οτι αν μεινει το κινητο ανενεργο για αρκετη ωρα , πεφτει η συνδεση με ιντερνετ (Wifi- δεν ξερω για Data) και δεν λαμβανω μνμτα Viber-Whats up-Messenger οποτε πρεπει να ανοιξω την εφαρμογη την εκαστοτε για να ερθουν τα μνμτα ...! Υπαρχει καποια ρυθμιση να μπορω να λαμβανω τα μνμτα και οταν ειναι ανενεργο για πολυ ωρα ?

 

Ευχαριστω...

 

Κοίταξε τις ρυθμίσεις του wifi,κάποια ρύθμιση το κάνει να μπαίνει σε sleep mode .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΗΡΑ ΤΟ ΕΝ ΛΟΓΩ ΚΙΝΗΤΟ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΟΥ FACEBOOK K MESSENGER ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΤΙς ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙς. ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΞΩ ΤΙς ΕΦΑΡΜΟΓΕς. ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙς ΚΑΤΙ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

 

ok με την επομενη. χρειαζεται να το αλλαξω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ok με την επομενη φορα. χρειαζεται να το αλλαξω?

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σας,

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το κινητο μου όταν το ανοίγω μου εμφανίζει το

σχετικό μήνυμα

unable to complete encryption due to interruption.

perform factory reset(erasing all your data) before use.after resetting

try encrypting device again

reset device.Πατάω reset device και πάλι τα ίδια κάνει.

Έχω κάνει wipe data/factory reset και πάλι τίποτα.

Δεν έχω την δυνατότητα να μπω καθόλου στο περιβάλλον του κινητού.

Τι μου προτείνεται?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σας,

 

Πρόσφατα αγόρασα από το ebay ένα μεταχειρισμένο κινητό ZTE Blade A450 το οποίο είναι κλειδωμένο σε κάποιον πάροχο. Αυτός που μου το πούλησε στο ebay δυστυχώς δεν απαντάει στα μηνύματα μου ώστε να μου διευκρινίσει σε τι χώρα και σε ποιον πάροχο είναι κλειδωμένο το τηλέφωνο.

Η ερώτηση μου είναι η εξής. Υφίσταται στην παρούσα κατάσταση ξεκλείδωμα δικτύου; Εάν ναι γνωρίζει κανείς τον τρόπο ή και το κόστος;

 

Ευχαριστώ

Edited by Cypher
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επεσε στα χερια μου αυτο το ταμπλετακι,και ειναι πολυ τιμιο για τα χρηματα που εχω δωσει

(Βασικα παιζει kodi αξιοπρεπως και εχει ωραια οθονη που δεν δειχνει καθολου φτηνιαρικη)

Το μονο που με χαλαει και κατι πρεπει να κανω ,για αυτο και ξεκιναω και γραφω εδω,ειναι οτι ο χωρος αποθηκευσης των apps ειναι πολυ λιγος δεδομενου οτι τρεχει σε 4.2.2 και μαλλον η μαμα εταιρια το εχει ψιλοπαρατησει.

Τρεις βασικες ερωτησεις εχω,

1) το εχει κανεις εδω μεσα ωστε να μου πει εαν μπορω με κανα tip να μεγαλωσω τον χωρο αποθηκευσης?

2)Υπαρχει καποιος τροπος πριν αρχισω τους πειραματισμους με root adb recovery και τετοια να παρω φουλ backup της ρομ ωστε να την εχω για ολα τα ενδεχομενα?

3)Πως μπορω να βρω μια αλλη custom rom για το ταμπλετακι (εννοειται needrom εχω ψαξει αλλα υποψιαζομαι οτι εχει αλλη ονομασια σαν κινεζικο...)

 

Τα φωτα σας

 

Αν οι mod θελουν να το βαλουν στα λοιπα tablets ευχαριστως να το κανουν..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα μηπως ξερει κανενας που μπορω να βρω μπαταρια για zte blade a460 η καποια συμβατη μπαταρια για το συγκεκριμενο κινητο ?
Link to comment
Share on other sites

Καντε και ενα θέμα για το συγκεκριμενο ταμπλετ.Προσπαθώ να ψαξω τροπους για ροοτ κλπ αλλα δεν υπάρχει πουθενα στο νετ.Μονο μια αναζητηση απο cosmote και στον γερμανο υπάρχει,Το χει παρει κανείς?
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Βοήθεια δεν έκλεισε ούτε 12ωρο που το έβγαλα απ'το κουτί! Το ΒΤ δεν δουλεύει, δεν ανοίγει καν! Να κλάψω τα 270 ευρώ μου? Γαμώ τη κίνα τους και το quality control τους.

Παρακαλώ αν κάποιος ξέρει κάτι ή έχει εμπειρία ας μου πει τι να κάνω.

Φαντάζομαι οτι φταίει το bt radio chip.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάσου να τυχαινες σε iPhone ή Samsung.... Θα εριχνες κυβερνήσεις :lol:

 

Το οτι απλα ετυχε δε παιζει σα σενάριο μαλλον.................

 

Επαναφορα ρυθμισεων εκανες?

Updates αν υπάρχουν?

Απο που το πηρες?

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπερα σας καποια γνωμη η καποια αποψη για το κινητο αυτο αν μπορει καποις να βοηθησει στην επιλογη αν πρεπει να το παρω ? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας που μπορω να βρω οθονη για το κινητο αυτο εχει σπασει η οθονη αλλα το touch δουλευει κανονικα γνωριζει κανενας ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

After you have got played with the ones computer games please selling all of them simply by sending to Plastic materials Taking Inc. In any other case, very much of the functionality is very very much like Thomas sabo: its free email addresses aol of charge and reinforced by sound ads, gives you six skips per hour, as well as the potential to want songs.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα, έχω ένα ZTE E8QL στο οποίο έκανε ο κάτοχος hard reset αλλά δεν θυμάται το gmail που είχε βάλει ώστε να το ανοίξει.

Υπάρχει δυνατότητα ξεκλειδώματος; Ή μήπως το firmware να προσπαθήσω να το περάσω από την αρχή μήπως και ξεκλειδώσει με αυτό τον τρόπο.

 

Ευχαριστώ.

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα στο φόρουμ, λέγομαι Παναγιώτης και θα ήθελα λίγο τα φώτα σας. Πριν λίγες μέρες σέρφαρα στο ιντερνετ. Όταν ξεπέρασα τα ΜΒ που είχα στο πακέτο, μου πετάχτηκε ένα μνμ και από βιασύνη, χωρίς να το διαβάσω, πάτησα οκ. Έλεγε κάτι για όριο χρέωσης ΜΒ ή κάτι τέτοιο. Τώρα που έβαλα ΜΒ, ανοίγω το ιντερνετ του παρόχου και δεν έχει ιντερνετ. Ούτε βελάκια στο σήμα ότι μεταφέρει δεδομένα, ούτε τπτ. Τσέκαρα μήπως το έχω σε airplane mode, αλλά δεν το είχα. Κοίταξα και το VPN μήπως άλαξε κάτι, αλλά ήταν οκ. Γενικά δεν άλλαξα κάποια ρύθμιση. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το πήρα εγώ για τον πατέρα μου και είναι μια μ@@@ και μισή. Κολλάει με τα πάντα, παιχνίδια του έβαλα πχ τάβλι, πασιέντζα, πόκερ κτλ αλλά τραβάει πολλά κολλήματα. Του έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά και πάλι τα ίδια
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα, έχω ένα ZTE E8QL στο οποίο έκανε ο κάτοχος hard reset αλλά δεν θυμάται το gmail που είχε βάλει ώστε να το ανοίξει.

Υπάρχει δυνατότητα ξεκλειδώματος; Ή μήπως το firmware να προσπαθήσω να το περάσω από την αρχή μήπως και ξεκλειδώσει με αυτό τον τρόπο.

 

Ευχαριστώ.

Γιάννης

 

Αν και πολύ αργά

 

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ZTE Nubia N1 Lite

 

5.5 ίντσες HD,

4πυρινο,

2/16 μνήμες,

με δυνατότητα για κάρτα μνήμης στη θέση της 2ης SIM,

με 800ρα μπάντα,

8/5 Mp κάμερες,

3000mAh μπαταρία.

 

Στα ~90 $ + ~10 $ priority mail =~100$:

https://m.banggood.com/ZTE-Nubia-N1-Lite-5_5-inch-Fingerprint-2GB-RAM-16GB-ROM-MTK6737-Quad-core-4G-Smartphone-p-1186365.html

 

Νομίζω ότι είναι απ τις καλύτερες περιπτωσεις, αν μιλάμε για 5.5 ίντσες σ αυτή την περιοχή τιμών (80~90 ευρώ, μαζί με το priority mail) .

 

Στο skroutz στα 111 ευρώ https://www.skroutz.gr/s/12606134/ZTE-Nubia-N1-Lite-16GB.html

 

Στα 119 ευρώ στο e-shop

http://www.e-shop.gr/kinito-zte-nubia-n1-lite-black-gold-p-TEL.091137

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Ένα review

http://www.firstpost.com/tech/news-analysis/nubia-n1-lite-first-impressions-an-average-joe-with-a-few-shortcomings-3703137.html

Κλασική αδυναμία η φωτογραφική. Αναμενόμενο νομίζω.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές ZTE
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...