Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για να είμαστε on topic , πρέπει να συγκρίνουμε ίδιες roms : ICS μαμά, v15 , παλιότερες omega ics 4.0.3 ,

για μένα η 15 είναι top από τις προηγούμενες εκδόσεις της, και απ όσες άλλες εγκατέστησα(μέχρι εχθές με dual boot είχα σαν πρώτη μια omega και σαν δεύτερες omega και άλλες τέσσερις ) και δεν μιλάω για την μαμά που είναι τόσο πίσω που ούτε την βλέπω , μπήκε στο χρονοντούλαπο

και για να είμαστε περισσότερο μέσα στο θέμα μιλάμε μόνο για τις omega Android 4.0.3 ICS

δεν κάνω σύγκριση εδώ gb με ics και με την top των top omega 10.4 των gb roms για να μην είμαι off topic

Ο καθένας αποφασίζει με δικά του κριτήρια ποια θα διαλέξει

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσπαθώντας να βάλω την V15 από recovery&CMV μου εμφανίζει το εξής μήνυμα:

 

E:signature verification failed

 

Γιατί συμβαίνει αυτο;

 

Χαζομάρα μου... Το βρήκα! Απλά τοποθέτησα το zip στην εξωτερική sd και δεν την αναγνώριζε σε recovery mode!

Edited by Savvin_Diesel
Link to comment
Share on other sites

Μια χαζη ερωτηση: αν χρησιμοποιησω το Ultimate kernel cleaning script, για να βαλω στη συνεχεια τον τελευταιο siyah kernel, θα σβηστει το jkay framework;
Link to comment
Share on other sites

Μια χαζη ερωτηση: αν χρησιμοποιησω το Ultimate kernel cleaning script, για να βαλω στη συνεχεια τον τελευταιο siyah kernel, θα σβηστει το jkay framework;

όχι δεν θα χαθεί

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν θα χαθεί

 

Ευχαριστω για τη γρηγορη απαντηση. Μεσα στη εξεταστικη δεν υπαρχει χρονος για τετοιου ειδους ψαξιμο στο xda...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τη γρηγορη απαντηση. Μεσα στη εξεταστικη δεν υπαρχει χρονος για τετοιου ειδους ψαξιμο στο xda...

Να είσαι καλά φίλε , ότι απορία έχεις μην διστάσεις, είμαστε πολλοί που θα σε βοηθήσουμε

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα την 13 κ βλέπω ότι είναι καλύτερα . Υπάρχει το lookscreen τις s3 που το έχει κ η 14 για να το περάσω στιν 13???
Link to comment
Share on other sites

μηπως λειπουν οι ρυθμισεις / εφαρμογες για διαρρυθμιση κλειδωματος και quickpanel;

 

και αυτο το mysword γιατι ειναι παντα μεσα;

 

Χαιρετω. Μετα απο λιγο καιρο με την Ω 4.0.4 V4.0 γυρισα παλι στην Ω 4.0.3 V13 :D. Λιγο ηθελα να βαλω την 2.3.6 V10.4 αλλα κρατηθηκα :p Screenshot για την ICS 4.0.3 παιζει καπως?

Link to comment
Share on other sites

μηπως λειπουν οι ρυθμισεις / εφαρμογες για διαρρυθμιση κλειδωματος και quickpanel;

 

και αυτο το mysword γιατι ειναι παντα μεσα;

 

για το κλειδωμα οι ρυθμισεις ειναι νομιζω στο μενου ρυθμισεις/ ασφαλεια. το quickpanel καταργηθηκε και την θεση του πηρε το deluxe settings που για να γινει λειτουργικο πρεπει να κατεβασεις την εφαρμογη απο το μαρκετ. εχει λινκ νομιζω ο γιαννης στην πρωτη σελιδα για οδηγιες κτλ. οσο για το Mysword ειναι μια εφαρμογη που βαζει ο Γιαννης σε ολες του τις ρομ για δικους του λογους και αν δεν σου αρεσει/ δεν σου χρειαζεται μπορεις να την απεγκαταστησεις.

Χαιρετω. Μετα απο λιγο καιρο με την Ω 4.0.4 V4.0 γυρισα παλι στην Ω 4.0.3 V13 :D. Λιγο ηθελα να βαλω την 2.3.6 V10.4 αλλα κρατηθηκα :p Screenshot για την ICS 4.0.3 παιζει καπως?

 

νομιζω εχει screenshots στο download center

SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

για το κλειδωμα οι ρυθμισεις ειναι νομιζω στο μενου ρυθμισεις/ ασφαλεια. το quickpanel καταργηθηκε και την θεση του πηρε το deluxe settings που για να γινει λειτουργικο πρεπει να κατεβασεις την εφαρμογη απο το μαρκετ. εχει λινκ νομιζω ο γιαννης στην πρωτη σελιδα για οδηγιες κτλ. οσο για το Mysword ειναι μια εφαρμογη που βαζει ο Γιαννης σε ολες του τις ρομ για δικους του λογους και αν δεν σου αρεσει/ δεν σου χρειαζεται μπορεις να την απεγκαταστησεις.

 

νομιζω εχει screenshots στο download center

 

μμμμ ισως αλλα ποιο να ειναι? πρεπει να τα ψαξω ολα μαλλον!

Link to comment
Share on other sites

οκ, απλα θεωρω λιγο χαζο να χρειαζεται να πληρωσουμε εφαρμογη για κατι που ειχαμε δωρεαν

 

 

screenshot εννοεις να δεις ή να τραβηξεις;

γιατι ο συνδιασμος πληκτρων εχει αλλαξει σε power+vol.down

Link to comment
Share on other sites

@QalexisQ, @Phoenix

 

Χιλια συγνωμη για την λαθος διατυπωση. Εννοουσα ''PRINT SCREEN'' στην επιφανεια του κινητου :X

 

Αξίζει να περάσω άλλον kernel στην 4.0.3 V13 ή δεν θα έχει νόημα?

Edited by Tyxerakias
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τρεχω με την στοκ ομεγα . Για να βαλω την ics ή την black blue απλα φλασαρω τις αντιστοιχες ρομ απο cmw ?
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τρεχω με την στοκ ομεγα . Για να βαλω την ics ή την black blue απλα φλασαρω τις αντιστοιχες ρομ απο cmw ?

 

λογικα εννοεις οτι θες απο το στοκ θεμα να πας σε black blue ή ics. αν το καταλαβα σωστα τοτε απλα κατεβαζεις το αντιστοιχο θεμα απο το omega files. αλλα και αυτο που λες νομιζω τα ιδια αποτελεσματα θα εχει.

SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

εγινε ευχαριστω φιλε μου. κατι ακομη εχω κοσμοτε. οταν ανοιγει το κινητο γραφει gr cosmote.μετα απο λιγη ωρα γραφει cosmot.συμβαινει και σε εσας;
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

και εγω το εχω αυτο με την κοσμοτε. δεν ξερω που οφειλετε και αν μπορει να φτιαχτει.
SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Ηθελα να ρωτησω αν εχει αντιμετωπησει κανεις προβλημα στην V13 με το wifi. Δηλαδη να μενει κολλημενο ειτε ανοιχτο-ειτε κλειστο αλλα χωρις να συνδεεται μεχρι να του κανεις reboot....???? :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Ηθελα να ρωτησω αν εχει αντιμετωπησει κανεις προβλημα στην V13 με το wifi. Δηλαδη να μενει κολλημενο ειτε ανοιχτο-ειτε κλειστο αλλα χωρις να συνδεεται μεχρι να του κανεις reboot....???? :wacko:

 

Μου έχει τύχει εμένα μερικές φορές. Δεν ξέρω γιατί, αλλά μόνο με reboot λύνεται μετά το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει τύχει εμένα μερικές φορές. Δεν ξέρω γιατί, αλλά μόνο με reboot λύνεται μετά το πρόβλημα.

 

Αραγε το ιδιο κανει και στις αλλες versions??? 14-15???

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον λέω να δοκιμάσω και εγώ σήμερα την 15 (από 13).

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν γίνεται να αφαιρέσω κάποιες από τις εφαρμογές που δεν χρειάζομαι και μετά να κάνω το φλασαρισμα της 15.

Και κάτι ακόμη.

Το MySword που υπάρχει σε κάθε version της Ωμέγα τι ακριβώς είναι/κάνει?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον λέω να δοκιμάσω και εγώ σήμερα την 15 (από 13).

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν γίνεται να αφαιρέσω κάποιες από τις εφαρμογές που δεν χρειάζομαι και μετά να κάνω το φλασαρισμα της 15.

Και κάτι ακόμη.

Το MySword που υπάρχει σε κάθε version της Ωμέγα τι ακριβώς είναι/κάνει?

 

 

Ασφαλώς και μπορείς να τις αφαιρέσεις, εγώ πάντα αφαιρώ όσες θεωρώ άχρηστες για μένα και κατόπιν φλασάρω για να μην τις βγάζω μετά μια-μια

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...