Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ είχα την 13 και έβαλα την 14 και τώρα μου κολλάει το πρόγραμα του internet και όταν κολλήσει αρχίζει και ζεσταίνεται το κινητο. έβαλα το πρόγραμα dolphin και είναι οκ. Ξέρει κανείς γιατί το έκανε και αν υπάρχει λύσει?

σε μένα καλά δουλεύει , καλή επιλογή ο dolphin browser

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια αν ειναι καποιος εκει εξω θα ηθελα μια βοηθεια

με τέτοια rom χαλάλι το ξενύχτι

edit

Online και η κουζίνα (omega files)

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=26940264&postcount=6654

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή βδομάδα σ' όλους :)

 

με τέτοια rom χαλάλι το ξενύχτι

edit

Online και η κουζίνα (omega files)

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=26940264&postcount=6654

 

Γιώργο σ' ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για το νέο σου donate και την συνεχόμενη βοήθεια σου και εδώ και στο bytheway.gr

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή βδομάδα σ' όλους :)

 

Γιώργο σ' ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για το νέο σου donate και την συνεχόμενη βοήθεια σου και εδώ και στο bytheway.gr

Να είσαι καλά Γιάννη , όλες οι roms σου είναι λουλούδια , συγκριτικά με άλλες , τις διαλέξαμε από πολλές που χρησιμοποιήσαμε , αρκεί να μην παίζουμε βέβαια με Kernels και ασύμβατα προγράμματα , αλλά μας αρέσει να το παιδεύουμε το κινητάκι μας

Εμείς σ ευχαριστούμε που σπαταλάς όλο τον ελεύθερο χρόνο σου για να μας χαρίζεις τις roms σου

Μιλάω στον πληθυντικό γιατί ξέρω , ότι είμαστε πολλοί οι κολλημένοι με τις omega roms

(στο xda δίνεις στατιστικά , για το πόσοι εγκαθιστούν τις omega και είναι χιλιάδες , κάτι ξέρουν , χαχα μιλάω εξ ονόματος όλων)

καλή συνέχεια , καλή εβδομάδα σε όλους

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τις εισερχόμενες το έχω και με την 14 :( δεν ανταποκρίνεται το κινητό και μετά μου βγάζει music διακόπηκε. Δεν το κάνει συνέχεια αλλά χάνω κλήσεις και είναι θέμα αυτό για μένα. Ακόμα από την κουζίνα κατεβάζω το full blue battery το περνάω και δεν μου αλλάζει το εικονίδιο της μπαταρίας. (Edit το θέμα με το εικονίδιο της μπαταρίας λύθηκε με το deluxe settings) Edited by DeathAngel

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τις εισερχόμενες το έχω και με την 14 :( δεν ανταποκρίνεται το κινητό και μετά μου βγάζει music διακόπηκε. Δεν το κάνει συνέχεια αλλά χάνω κλήσεις και είναι θέμα αυτό για μένα. Ακόμα από την κουζίνα κατεβάζω το full blue battery το περνάω και δεν μου αλλάζει το εικονίδιο της μπαταρίας. (Edit το θέμα με το εικονίδιο της μπαταρίας λύθηκε με το deluxe settings)

 

Δοκίμασες να κάνεις clear data του Music?? Σε εμένα έτσι λύθηκε το πρόβλημα...

http://routerutilities.blogspot.com/ - Εργαλεία για routers

http://earthquakesgr.blogspot.com/ - Σεισμοί Ελλάδος

http://sendtogps.blogspot.com/ - google maps -> ανοίξτε με το gps πρόγραμμά σας.

talexop Kernel for Note4 910C

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κάνεις clear data του Music?? Σε εμένα έτσι λύθηκε το πρόβλημα...

 

Δεν το είχα δοκιμάσει προσπάθησα να ανοίξω το Music και κόλλησε, έκανα μετά clear data και άνοιξε κανονικά, για να δούμε τι θα γίνει στην επόμενη κλήση :)

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά Γιάννη , όλες οι roms σου είναι λουλούδια , συγκριτικά με άλλες , τις διαλέξαμε από πολλές που χρησιμοποιήσαμε , αρκεί να μην παίζουμε βέβαια με Kernels και ασύμβατα προγράμματα , αλλά μας αρέσει να το παιδεύουμε το κινητάκι μας

Εμείς σ ευχαριστούμε που σπαταλάς όλο τον ελεύθερο χρόνο σου για να μας χαρίζεις τις roms σου

Μιλάω στον πληθυντικό γιατί ξέρω , ότι είμαστε πολλοί οι κολλημένοι με τις omega roms

(στο xda δίνεις στατιστικά , για το πόσοι εγκαθιστούν τις omega και είναι χιλιάδες , κάτι ξέρουν , χαχα μιλάω εξ ονόματος όλων)

καλή συνέχεια , καλή εβδομάδα σε όλους

 

+10

 

Προβλεπω η 15 να ειναι φωτιαααααα......!!!!!!!!!!!!! Ακομα περισσοτερο και απο την υπεροχη 14.. Αλλα κατι μου λεει,οτι θα την αργησει λιγο ο Γιαννης..

Μηπως εχεις εσυ κανενα νεο ρε Γιωργο (tora33)... Για το ποτε..??

 

edit : Και ενα Link για τα στατιστικα,να ριξω και εγω μια ματια που θα το ηθελα παρα πολυ..

Edited by Milfas
Link to comment
Share on other sites

+10

 

Προβλεπω η 15 να ειναι φωτιαααααα......!!!!!!!!!!!!! Ακομα περισσοτερο και απο την υπεροχη 14.. Αλλα κατι μου λεει,οτι θα την αργησει λιγο ο Γιαννης..

Μηπως εχεις εσυ κανενα νεο ρε Γιωργο (tora33)... Για το ποτε..??

 

edit : Και ενα Link για τα στατιστικα,να ριξω και εγω μια ματια που θα το ηθελα παρα πολυ..

Μόνο ο Γιάννης ξέρει φίλε, του δίνουμε όσο χρόνο θέλει , δεν βιαζόμαστε , ήδη έχουμε μια υπέροχη rom

 

αυτο το θεμα ειναι συμβατο με την καινουρια ομεγα?

λογικά ναι , είναι για XWLPF

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

αυτο το θεμα ειναι συμβατο με την καινουρια ομεγα?

 

ειχα βαλει το 2.4 και δουλευε κανονικα και απροβληματιστα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτο το θεμα ειναι συμβατο με την καινουρια ομεγα?

 

Σε εμένα δεν δούλεψε σωστά στην 14, δεν μου έβγαζε την μπάρα με το σήμα κ κόλλαγε, ενώ στην 13 το είχα κ μου άρεσε πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγκατάσταση της Ω Stock προσπαθώ να εγκαταστήσω το Titanium Backup αλλά μου βγάζει μήνυμα σφάλματος ότι δεν υπάρχει αρκετός χώρος για την εγκατάσταση...:wacko:

 

Υπάρχει κάποια λύση;

Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγκατάσταση της Ω Stock προσπαθώ να εγκαταστήσω το Titanium Backup αλλά μου βγάζει μήνυμα σφάλματος ότι δεν υπάρχει αρκετός χώρος για την εγκατάσταση...:wacko:

 

Υπάρχει κάποια λύση;

δεν μου έτυχε

1. Δοκίμασε με root explorer να πας στην διαδρομή

Data/app μετά (moove το titanium backup και βάλτο κάπου για να μην τα χάσεις)

Reboot το κινητό

Μετά εγκατάσταση το titanium backup

2 μήπως στρώσει με καναδυό restart ?

3. αν έβαζες χωρίς wipe πάλι την rom !!

Αν έχει συμβεί σε κάποιον ας απαντήσει

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν δούλεψε σωστά στην 14, δεν μου έβγαζε την μπάρα με το σήμα κ κόλλαγε, ενώ στην 13 το είχα κ μου άρεσε πολύ.

 

 

θα το προσπαθησω και εγω και θα ενημερωσω. Ενα ναντροιντ παραπανω ειναι.

 

 

 

 

Μετά την εγκατάσταση της Ω Stock προσπαθώ να εγκαταστήσω το Titanium Backup αλλά μου βγάζει μήνυμα σφάλματος ότι δεν υπάρχει αρκετός χώρος για την εγκατάσταση...:wacko:

 

Υπάρχει κάποια λύση;

 

Το ειχα παθει και εγω και ειχα βρει στο google μια λυση. Πας στον φακελο αpp με ροοτ εξπλορερ βρισκεις ενα αρχειο που εχει μεινει απο το τιτανιουμ και το σβηνεις. Αμα το ψαξεις λιγο στο google θα το βρεις γιατι τωρα ειμαι απο το κινητο.

SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

Κι αν δεν δουλέψουν τα παραπάνω, θα κάνεις εκκαθάριση δεδομένων από το market. Γνωστό πρόβλημα συμβαίνει συχνά πυκνά και στρώνει με εκκαθάριση δεδομένων.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγκατάσταση της Ω Stock προσπαθώ να εγκαταστήσω το Titanium Backup αλλά μου βγάζει μήνυμα σφάλματος ότι δεν υπάρχει αρκετός χώρος για την εγκατάσταση...:wacko:

 

Υπάρχει κάποια λύση;

και να συμπληρώσω σ αυτά που είπα παραπάνω

Σε recovery

Wipe case partition

Advance/wipe delvik cache

Advance/Fix permissions

(αν έχει συμβεί σε κάποιον , η διάβασε κάτι ,ας απαντήσει , αν και δεν έχει σχέση με την rom)

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

και να συμπληρώσω σ αυτά που είπα παραπάνω

Σε recovery

Wipe case partition

Advance/wipe delvik cache

Advance/Fix permissions

(αν έχει συμβεί σε κάποιον , η διάβασε κάτι ,ας απαντήσει , αν και δεν έχει σχέση με την rom)

 

Δοκίμασε να σβήσεις κάποιο αρχείο .odex μεσα στον φάκελο /data/apps . Έιχα ένα αντίστοιχο πρόβλημα με το poweramp και έτσι λύθηκε...

http://routerutilities.blogspot.com/ - Εργαλεία για routers

http://earthquakesgr.blogspot.com/ - Σεισμοί Ελλάδος

http://sendtogps.blogspot.com/ - google maps -> ανοίξτε με το gps πρόγραμμά σας.

talexop Kernel for Note4 910C

Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγκατάσταση της 14 close to stock, δε μπορώ να αλλάξω το φόντο της lock screen.

Μου βγάζει "αποτυχία αποθήκευσης"

:(

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να σβήσεις κάποιο αρχείο .odex μεσα στον φάκελο /data/apps . Έιχα ένα αντίστοιχο πρόβλημα με το poweramp και έτσι λύθηκε...

Ο OculatusAbis είχε το πρόβλημα , αν λύνεται έτσι , όλα καλά

edit

για να βρεθώ με το πρόβλημα , (μεταξύ των άλλων που έκανα χωρίς αποτέλεσμα) , εγκατέστησα το Titanium Backup PRO Key απο το pay store

και δεν μπορούσα να εγκαταστήσω το titanium backup,

 

@OculatusAbis , η λύση (σε μένα δούλεψε)

πήρα το titanium backup.apk με root explorer , και το τοποθέτησα στο data/app/πατάω παρατεταμένα στο εικονίδιο(εφαρμογή) του titanium/μέχρι να ανοίξουν οι επιλογές και επιλέγω "Permissions". Τικάρω όλα κάτω από εκεί που λέει "Read" και το πρώτο κάτω από το "Write" (δεν πειράζω τα Special Permissions). Όλα τα άλλα τα ξετικάρω. πατάω Ο.Κ.

Μετά παρατεταμένα πάλι την εφαρμογή , πάλι στις επιλογές κάνω scroll μέχρι κάτω και πατάς "Change Owner". Στο "Owner" και στο "Group" επιλέγω από την λίστα το root (είναι το πρώτο). επανεκκίνηση

αν δεν τρέξει , περνάμε την τελευταία έκδοση , έτσι δούλεψε σε μένα

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Παδια δεν γνωριζω αν πρεπει να θεσω εδω το ερωτημα μου. Φοραω την ν14 και εχω μια δυο αποριες. Οταν παταω για λιγο συνεχομενα το κουμπι home ανοιγει ο φακος. Απενεργοποιειται αυτο; επισης με 2πλο κλικ ανοιγει το voice talk. αυτο απενεργοποιειται; αν ναι πως; ευχαριστω :-)
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Απο πού μπορούμε να κατεβάσουμε το mod για να μη φαίνονται τα μηνύματα στο log των κλήσεων? Εριξα μια ματιά στο omega files αλλά δεν βρήκα κάτι.
Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για τη βοήθεια. Σε λίγο θα δοκιμάσω αυτά που γράψατε και θα σας ενημερώσω :)
Link to comment
Share on other sites

Παδια δεν γνωριζω αν πρεπει να θεσω εδω το ερωτημα μου. Φοραω την ν14 και εχω μια δυο αποριες. Οταν παταω για λιγο συνεχομενα το κουμπι home ανοιγει ο φακος. Απενεργοποιειται αυτο; επισης με 2πλο κλικ ανοιγει το voice talk. αυτο απενεργοποιειται; αν ναι πως; ευχαριστω :-)

για τον φακό , αν έτυχε σε κάποιον άλλο και το έλυσε θα σου απαντήσει (αν σβήσεις τα δεδομένα του ? εκκαθάριση)

για το 2πλο κλικ στο home button που ανοιγει το voice talk

πρέπει απο το titanium backup να απ εγκαταστήσεις το "φωνητικές εντολές"

επανεκκίνηση

edit

αν θέλεις μετά με διπλό κλικ στο home button να ανοίγει οποιαδήποτε εφαρμογή , εγκαθιστάς το HomemyHome ,

και με διπλό κλικ ανοίγει η εφαρμογή που επέλεξες

(εγώ έβαλα την εφαρμογή voice speed dial)

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω εαν εχει απαντηθει γενικα στα τοπικ του gs2 αλλα επειδη νομιζω οτι ειναι θεμα software και rom θα ρωτησω εδω... Γιατι στη λειτουργια του video κανει αυτο το "χαζο" ζουμ σε σχεση με την λειτουργια της φωτογραφιας? Διορθωνεται καπως αυτο? Το εκανε και σε stock ρομ αλλα και σε καθε omega που εχω περασει και ειναι τουλαχιστον χαζη και ασχημη αυτη η προρυθμιση της samsung και σιγουρα χαλαει την ποιοτητα με αυτο το ψηφιακο ζοομ!
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...