Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1)

 

Σε σένα δουλεύει η έξυπνη διαμονή ή αλλιώς smart stay;

 

Ναι, τέλεια μπορώ να πω :)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Χρόνια Πολλά!

Για δείτε: (O Indie στο xda)

 

Hello everyone ...

Omega v17 and Omega Files for S2 are almost done,

it took a while for this update only to make sure you will have the best S2 JB rom.

Stay tuned for more later..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1)Ρυθμίσεις-εμφάνιση-πολλαπλά παράθυρα ή πιο γρήγορα από την μπάρα η τελευταία επιλογή που λέει πολλαπλά παράθυρα.

2)Κάνε την δεν γίνετε τίποτα,δεν υπάρχει ενημέρωση απλά για να φύγει η ειδοποίηση.

 

μια χαρά και τα 2, σε ευχαριστω.

κατι τελευταίο, screenshot δε μπορω να τραβήξω? μόνο αν βάλω κάποιο app? γτ με ics πάταγα συνδιασμο πλήκτρων κ γινόταν...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας και απο μενα! ειμαι καινουργιος στο σαιτ οποτε δεν ξερω που μπορω να βαλω τον προβληματισμο μου . Αν τυχον εχω κανει λαθος θα παρακαλεσω τους διαχειρηστες της σελιδας να μεταφερουν το θεμα μου στο καταλληλο σημειο!

Λοιπον.. Το προβλημα με το κινητο μου ειναι το εξης. Πριν 3-4 μερες που το εβαλα για φορτιση παρουσιαστηκε κατι και με προβληματησε. Εμενε η ενδειξη οτι εχει φορτιση πληρως και δεν εφευγε με τιποτα.Τι εκλεισα το κινητο τι επανεκινησεις του εκανα τιποτα>.Μου βγαζει ενεδειξη και τωρα στα καλα καθουμενα οτι (ενω δεν ειναι συνδεδεμενο για φορτιση) οτι η ταση του ρευματος ειναι μεγαλη και διακοπτεται η διαδικασια φορτισης!!!! Η εκδοση λογισμικου που εχω στο κινητο μου εινα η 4.0.3 . Θα ηθελα να ρωτησω απο που μπορω να κατεβασω την 4.1.2 εκδοση που ειδα οτι υπαρχει ( αν ειναι διαθεσιμη βεβαια για το κινητο μου)

Σας ευχαριστω εκ των προταιρων ( Απο μια ματια γρηγορη που εριξα στο σαιτ ειδα οτι μπορω να βοηθηθω)

επιτρεπεται να πεσεις,επιβαλεται να σηκωθεις
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και χρονια πολλα!!!

ειπα να περασω τωρα που εχω αδεια την καινουρια ομεγα μιας και εχω μεινει ακομα στο παγωτο αλλα απο οτι ειδαι δεν εχουμε ακομα

καποιο ωραιο θεμα απο το Γιαννη. Μπορουμε να κατεβασουμε απο καπου κανενα θεμα?

 

edit: βρηκα αυτα ειναι συμβατα με την 16,2

1

2

3

Edited by QalexisQ
SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση Omega v17

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1489197

 

Καλή χρονιά σ΄όλους!!

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Κάποια άποψη; Τη δοκίμασε κανείς;:p

 

Μάντεψε. . :p Μεχρι στιγμής μου αρεσει παρα πολυ.. να δω με την μπαταρια τι κανει.. Εχουν προσθεσει και το ink effect του note. Περασα και εναν αλλον kernel αντι του Philz, διοτι προκαλούσε lag στην lockscreen οταν εμενε ωρα κλειδωμένο το τηλέφωνο, συνδεδεμένο στο wifi.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Μάντεψε. . :p Μεχρι στιγμής μου αρεσει παρα πολυ.. να δω με την μπαταρια τι κανει.. Εχουν προσθεσει και το ink effect του note. Περασα και εναν αλλον kernel αντι του Philz, διοτι προκαλούσε lag στην lockscreen οταν εμενε ωρα κλειδωμένο το τηλέφωνο, συνδεδεμένο στο wifi.. ;)

 

Τα ίδια δηλαδή, πάλι;

 

:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια δηλαδή, πάλι;

 

:(

 

Ποια ιδια ρε συ?? Εχει πολλα ωραια πραγματακια και επισης υπαρχει και η κουζινα της Omega.. Τι σε προβληματιζει? Για την μπαταρια, θα ξερω αργοτερα.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ποια ιδια ρε συ?? Εχει πολλα ωραια πραγματακια και επισης υπαρχει και η κουζινα της Omega.. Τι σε προβληματιζει? Για την μπαταρια, θα ξερω αργοτερα.. ;)

 

Κάνε ένα σχόλιο μόλις σχηματίσεις άποψη για το θέμα της μπαταρίας. Θα είναι πολύ χρήσιμο για όσους δεν έχουν χρόνο άφθονο για εγκαταστάσεις...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εκείνο το ωραίο θέμα (που θυμίζει την black blue) που είναι; να υποθέσω ότι δεν έχει ανεβάσει την ρομ ακόμα και έχει μόνο την stock;

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας και απο μενα! ειμαι καινουργιος στο σαιτ οποτε δεν ξερω που μπορω να βαλω τον προβληματισμο μου . Αν τυχον εχω κανει λαθος θα παρακαλεσω τους διαχειρηστες της σελιδας να μεταφερουν το θεμα μου στο καταλληλο σημειο!

Λοιπον.. Το προβλημα με το κινητο μου ειναι το εξης. Πριν 3-4 μερες που το εβαλα για φορτιση παρουσιαστηκε κατι και με προβληματησε. Εμενε η ενδειξη οτι εχει φορτιση πληρως και δεν εφευγε με τιποτα.Τι εκλεισα το κινητο τι επανεκινησεις του εκανα τιποτα>.Μου βγαζει ενεδειξη και τωρα στα καλα καθουμενα οτι (ενω δεν ειναι συνδεδεμενο για φορτιση) οτι η ταση του ρευματος ειναι μεγαλη και διακοπτεται η διαδικασια φορτισης!!!! Η εκδοση λογισμικου που εχω στο κινητο μου εινα η 4.0.3 . Θα ηθελα να ρωτησω απο που μπορω να κατεβασω την 4.1.2 εκδοση που ειδα οτι υπαρχει ( αν ειναι διαθεσιμη βεβαια για το κινητο μου)

Σας ευχαριστω εκ των προταιρων ( Απο μια ματια γρηγορη που εριξα στο σαιτ ειδα οτι μπορω να βοηθηθω)

 

Η 4.0.3 έχει αρκετά θεματάκια. Όσο να αφορά την 4.1.2 XXLSJ που κυκλοφόρησε 06/11/2012 πληροφορίες θα βρεις εδώ.Στο φόρουμ το οποίο βρίσκεσαι τώρα έχει ως θέμα την custom Omega v17 Jelly Bean 4.1.2 η οποία βασίζεται στην 4.1.2 XXLSJ και θα την βρείς εδώ. Για να περάσεις την omega η συσκευή σου πρέπει να είναι root. Για να περάσεις custom rom διάβασε και εδώ.

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με την οθονη και το αν κανεις σας (οσοι χρησιμοποιειτε τη ρομ για πολυ καιρο) εχει παρατηρησει καποιες γραμμες να σχηματιζονται κατα μηκος αυτης!Επειδη αντιμετωπισα ενα τετοιο θεμα προσφατα (και στο σερβις δεν μου εδωσαν καποια εξηγηση) θα ηθελα να ξερω αν οφειλεται στη ρομ η σε τελειως ασχετους με το θεμα σοφτγουερ παραγοντες!Ευχαριστω και καλη χρονια να εχουμε!
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια δηλαδή, πάλι;

 

:(

 

Αφου το λεει και στις οδηγιες της omega.

Αν εχετε προβλημα με το κολλημα στο Lock screen, κατεβαστε αυτο το αρχειο.

http://depositfiles.com/files/dfgrymho8

Link to comment
Share on other sites

αν κάποιος δεν το διάβασε ...

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=36062261&postcount=10191

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

περασα την νεα εκδοση και το μονο που εχω βρει μεχρι τωρα ειναι ενα θεμα στο πλαινο παραθυρο(στη μπαρα με τις εφαρμογες)

ενω πριν οταν πηγαινα στην επεξεργαια μου ειχε τη μπαρα ανοιχτη και διπλα ολες τις εφαρμογες που ειχα στο κινητο

τωρα εχει μονο τη μπαρα και διπλα η οθονη με τις εφαρμογες ειναι κενη. πως θα περασω τωρα τις εφαρμογες που θελω στην μπαρα?

επισης μηπως ξερει κανει γιατι οι κλησεις γινονται μονο με τον stock dialer? (δεν ειναι θεμα προεπιλογης)

Link to comment
Share on other sites

τώρα είδα ότι είναι stock το θέμα περίμενα πως και πώς μια έκδοση black blue :(

 

Γιάννη, υπάρχει περίπτωση να βγάλεις;

Πολύ καλή δουλειά, πάντως. Καλή χρονιά να έχεις με υγεία και χαρά για όσους αγαπάς και σε αγαπούν. :)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

περασα την νεα εκδοση και το μονο που εχω βρει μεχρι τωρα ειναι ενα θεμα στο πλαινο παραθυρο(στη μπαρα με τις εφαρμογες)

ενω πριν οταν πηγαινα στην επεξεργαια μου ειχε τη μπαρα ανοιχτη και διπλα ολες τις εφαρμογες που ειχα στο κινητο

τωρα εχει μονο τη μπαρα και διπλα η οθονη με τις εφαρμογες ειναι κενη. πως θα περασω τωρα τις εφαρμογες που θελω στην μπαρα?

επισης μηπως ξερει κανει γιατι οι κλησεις γινονται μονο με τον stock dialer? (δεν ειναι θεμα προεπιλογης)

 

Σε εμένα λειτουργεί κανονικά η επεξεργασία.. Δοκίμασε να το σβήσεις και να κάνεις reboot. Αυτό είχα κάνει παλαιότερα και μετά το reboot, το ενεργοποίησα και δούλευε.. Για τις κλήσεις, δεν ξέρω να σου πω, διότι χρησιμοποιώ τον stock dialer..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...