Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η υπερθέρμανση είναι πρόβλημα! Με browsing μετά σπό 15 λεπτά δεν μπορείς να το πιάσεις το κινητό. Γύρισα σε official προς το παρών για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Τόσα έχουμε διαβάσει για "καμμένα" κινητά...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η υπερθέρμανση είναι πρόβλημα! Με browsing μετά σπό 15 λεπτά δεν μπορείς να το πιάσεις το κινητό. Γύρισα σε official προς το παρών για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Τόσα έχουμε διαβάσει για "καμμένα" κινητά...

εγώ με τον προ εγκατεστημένο Kernel CF-Root LPG , δεν έχω πρόβλημα , όσο και να το ζορίσω (μην ξεχνάμε και την θερμοκρασία περιβάλλοντος ) , απ΄όλες τις ics που δοκίμασα είναι η πιο 'δροσερή'

γενικά οι ics ανεβάζουν λίγη θερμοκρασία παραπάνω από gb rom ,

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου θα σου πρότεινα τον abyss http://www.nonsolosmartphone.it/abyssics-kernel-t133.html?sid=77f5cfb7b4cd04a0b3ef05e75f8baf68 και στον voltage control βαλέ conserative governor με vr και είναι απίστευτα smooth και πολύ γρήγορος!!!!

 

Που βρίσκεται το voltage control στον abyss kernel;

Link to comment
Share on other sites

Που βρίσκεται το voltage control στον abyss kernel;

 

στο play store https://play.google.com/store/apps/details?id=com.darekxan.voltagecontrol&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή έχω χάσει επεισόδια με 4 μήνες δίχως το s2 και android, μια ερώτηση. Αξίζει ο κόπος η αναβάθμιση σε ics για να βάλω την omega 15 ή να προτιμήσω 2,3 και να βάλω την 10.4 ;

Διαβάζω προβλήματα με τις ρομ σε ics

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή έχω χάσει επεισόδια με 4 μήνες δίχως το s2 και android, μια ερώτηση. Αξίζει ο κόπος η αναβάθμιση σε ics για να βάλω την omega 15 ή να προτιμήσω 2,3 και να βάλω την 10.4 ;

Διαβάζω προβλήματα με τις ρομ σε ics

 

Φίλε μου εγώ ειμουν τόσο καιρό με ics και από χθες είπα να γυρίσω στην 10,4 και είναι με διάφορα καυτερή σε όλα η 10,4!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι εγώ πως η Gingerbread (και ειδικά η Omega 10.4) ακόμα δεν έχει ξεπεραστεί ούτε από άλλες Gingerbread, ούτε από κάποια ICS. Αυτή η αδυναμία των ICS να δώσουν κάτι καλύτερο από τις Gingerbread, είναι άλλος ένας λόγος που αρκετοί προτιμούν να αναβαθμίσουν το S2 σε S3 προσδοκώντας κάτι καλύτερο από μία νέα συσκευή πλέον.

 

Εδώ και μέρες έχω μπει σε διαδικασία να δοκιμάζω διάφορες ICS ψάχνοντας για κάτι καλύτερο και πάλι γυρνάω στην Ω10.4 Μάλιστα το βλέπω πιθανό να μην αλλάξω το S2 αν κι έχω πολύ καλή επιδότηση. Θεωρώ πως τόσο σε θέμα ROM, όσο και σε τεχνικά χαρακτηριστικά, το νέο S3 δεν έφερε τις αλλαγές που έφερε πέρυσι το S2.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται.

Έβαλα και εγώ σήμερα την Ω15 στοκ αλλά έχει 2-3 πραγματάκια που δεν μου άρεσαν (οπτικά - και πάντα η άποψή μου!!!)

Πρώτο απ' όλα το lockscreen! Δεν μου αρέσει ο τρόπος που ξεκλειδώνει. Το στοκ lockscreen το έβρισκα πιο βολικά.

Επίσης παρατήρησα ότι στις επιλογές του power button δεν υπάρχει η επιλογή reboot. Υπάρχει όμως στην κουρτίνα, απλώς το θεωρώ πιο βολικό να υπάρχει στις επιλογές του power button όπως παλιά!

Και κάτι ακόμη με το οποίο έχω κάποιο "πρόβλημα". Δεν μπορώ να αλλάξω το εικονίδιο της μπαταρίας. Φλάσαρα 2 διαφορετικά mod αλλά η μπαταρία συνεχίζει να έχει το mod όπως την φλάσαρα.

Μπορείς κάποιος να προτείνει κάποια "λύση" για κάποιο από τα πιο πάνω? :p

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται.

Έβαλα και εγώ σήμερα την Ω15 στοκ αλλά έχει 2-3 πραγματάκια που δεν μου άρεσαν (οπτικά - και πάντα η άποψή μου!!!)

Πρώτο απ' όλα το lockscreen! Δεν μου αρέσει ο τρόπος που ξεκλειδώνει. Το στοκ lockscreen το έβρισκα πιο βολικά.

Επίσης παρατήρησα ότι στις επιλογές του power button δεν υπάρχει η επιλογή reboot. Υπάρχει όμως στην κουρτίνα, απλώς το θεωρώ πιο βολικό να υπάρχει στις επιλογές του power button όπως παλιά!

Και κάτι ακόμη με το οποίο έχω κάποιο "πρόβλημα". Δεν μπορώ να αλλάξω το εικονίδιο της μπαταρίας. Φλάσαρα 2 διαφορετικά mod αλλά η μπαταρία συνεχίζει να έχει το mod όπως την φλάσαρα.

Μπορείς κάποιος να προτείνει κάποια "λύση" για κάποιο από τα πιο πάνω? :p

αλλάζω μπαταρία από την κουζίνα κανονικά (ελπίζω να τα κάνεις σωστά)

omega 15 σε συνδυασμό με JKay Deluxe Settings v14 (δες τα screenshot)

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

,Παιδια γεια σας.

Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα και με την 12 13 14 15 ωμεγα.

Αρκετες φορες ετσι στο ασχετο μου χανει το σημα δικτυου.Εχω μια μπαρα στην στην ενδειξη σηματος αλλα μολις προσπαθησω να κανω κληση μου λειει εκτος δικτυου.Μετα απο επενεκινηση ολα καλα.Να σημειωσω οτι εχω Cosmote ,με την original rom δεν θυμαμε εαν το εκανε (αλλοστε την κρατησα 2 μερες και μετα περασα ωμεγα) .Καμια ιδεα τι μπορει να φταιει;

Link to comment
Share on other sites

Κάνε διαγραφή δεδομένων και θα συνέλθει το έχω πάθει κι εγώ.

 

Τι εννοείς διαγραφή δεδομένων;

:)

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς διαγραφή δεδομένων;

:)

 

Πας ρυθμίσεις -> εφαρμογές βρίσκεις το Music πατάς σου ανοίγει την καρτέλα και πατάς διαγραφή δεδομένων

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμίσεις -> εφαρμογές βρίσκεις το Music πατάς σου ανοίγει την καρτέλα και πατάς διαγραφή δεδομένων

 

Thanks. Αυτό δουλέψε αλλά τα ελληνικά δεν μου τα έφτιαξε..... :(

Link to comment
Share on other sites

αλλάζω μπαταρία από την κουζίνα κανονικά (ελπίζω να τα κάνεις σωστά)

omega 15 σε συνδυασμό με JKay Deluxe Settings v14 (δες τα screenshot)

 

Και εγώ από την κουζίνα έβρισκα τα mod, αλλά για κάποιο λόγο δεν μου τα έδειχνε! Έμενα εκείνο της ρομ (τα έκανα σωστά!)

Μόλις έβαλα το JKay άλλαξε και το mod της μπαταρίας! Δεν ξέρω γιατί, αλλά τώρα όλα οκ! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες εχω την Omega_ICS_v15_Black_Blue_XWLPG γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος ,αντιμετωπιζω ομως τα εξης

1) με τον tw στο pinch in out λαγκαρει στο scroll οχι

2)με τον nova ολα καλα αλλα στην επιστροφη απο τις επαφες στην αρχικη σελιδα καθυστερει

υπαρχει καποια λυση η οφειλεται στην ics?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες εχω την Omega_ICS_v15_Black_Blue_XWLPG γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος ,αντιμετωπιζω ομως τα εξης

1) με τον tw στο pinch in out λαγκαρει στο scroll οχι

2)με τον nova ολα καλα αλλα στην επιστροφη απο τις επαφες στην αρχικη σελιδα καθυστερει

υπαρχει καποια λυση η οφειλεται στην ics?

για το πρώτο δες το video , πάει "σφαίρα"

https://rapidshare.com/files/2731342421/omega_15_._The_best.rar

για το δεύτερο , έβαλα τώρα nova , και βλέπω ότι λειτουργεί τέλεια

https://rapidshare.com/files/989238422/omega_15.rar

αν έτυχε σε κάποιον θα σου απαντήσει

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

για το πρώτο δες το video , πάει "σφαίρα"

https://rapidshare.com/files/2731342421/omega_15_._The_best.rar

για το δεύτερο , έβαλα τώρα nova , και βλέπω ότι λειτουργεί τέλεια

https://rapidshare.com/files/989238422/omega_15.rar

αν έτυχε σε κάποιον θα σου απαντήσει

 

μαλλον καποιο widget θα μου το δημιουργησε και υποψιαζομαι το srollable news widget και ισως το fb widget απο το android pro widgets

Link to comment
Share on other sites

μαλλον καποιο widget θα μου το δημιουργησε και υποψιαζομαι το srollable news widget και ισως το fb widget απο το android pro widgets

πολύ πιθανόν

για να δοκιμάσω τις omega , τις δοκιμάζω "γυμνές" όπως τις δημιούργησε ο Γιάννης , βλέπω αν η rom έχει πρόβλημα ....

και μετά κάνω ότι κάνουμε όλοι , εγκαθιστώ "τα πάντα" , αν έχω πρόβλημα το ψάχνω σε ότι έχω εγκαταστήσει

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

αλλάζω μπαταρία από την κουζίνα κανονικά (ελπίζω να τα κάνεις σωστά)

omega 15 σε συνδυασμό με JKay Deluxe Settings v14 (δες τα screenshot)

 

Αυτο το Jkay Deluxe που μπορω να το βρω.... ??? :blink: Οπως και Capture Screen μπορω να το βαλω σαν επιλογη απο καπου? Εχω την V13

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το Jkay Deluxe που μπορω να το βρω.... ??? :blink: Οπως και Capture Screen μπορω να το βαλω σαν επιλογη απο καπου? Εχω την V13

 

Απο το μαρκετ.εχει νομιζω 2 ή 3 ευρω και αξιζει οπωσδηποτε τα λεφτα του.

Για το Capture Screen μπορεις να το βαλεις σαν επιλογη παλι με το Jkay Deluxe, αλλα γιατι να το κανεις αφου πατώντας το home button και το power off ταυτοχρονα σου κανει Capture Screen.

Link to comment
Share on other sites

Απο το μαρκετ.εχει νομιζω 2 ή 3 ευρω και αξιζει οπωσδηποτε τα λεφτα του.

Για το Capture Screen μπορεις να το βαλεις σαν επιλογη παλι με το Jkay Deluxe, αλλα γιατι να το κανεις αφου πατώντας το home button και το power off ταυτοχρονα σου κανει Capture Screen.

 

Το βρηκα το Jkay απλα επρεπε να κανω και update σε V15 γιατι δεν ετρεχε σωστα. Οντως μολις βαλεις το DELUXE σου αλλαζει τα battery themes και κανεις οτι θες. Capture screen παντως με τα κουμπια δεν μου παιζει οποτε χρησιμοποιω απο το Jkay

Link to comment
Share on other sites

Περασα την νεα V15 και εγω. Καταπληκτικη δουλεια! συγχαρητηρια. Μια ερωτηση μονο, γιατι εξαφανιστηκε το gtalk? Μπορει καποιος να μου στειλει το .apk. Δεν το βρισκω ουτε στο google.

 

edit: το εκανα flash απο recovery. :)

Edited by JimBam
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται!

Υπάρχει κάποιο mod που να δείχνει μόνο τις κλήσεις στο log? (Να μην δείχνει και κλήσεις και μηνύματα)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...