Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχουν και τα δυο μέσα στην ρομ,

δοκίμασε πρώτα το gps και μόνο αν εχεις πρόβλημα τρέξε το FasterFix

 

Ωχ, έκανα βλακεία τότε. Έτρεξα το προγραμματάκι χωρίς να δοκιμάσω πρώτα το gps... Θα δοκιμάσω αν ενώνεται πιο μετά!

 

Και κάτι ακόμα! Στο changelog λέει ότι στη ρομ υπάρχει και αυτό: Decrease home button lag

Αν κατάλαβα σωστά, μειώνει το χρόνο που χρειάζεται για να βρεθείς στην κεντρική σελίδα όταν πατήσεις το home button σωστά?

Κάνω σύγκριση τους χρόνους με το SGS2 του αδελφού μου (2.3.6 - XWLA4) αλλά του αδελφού μου είναι πολύ πιο γρήγορη η επιστροφή στην κεντρική σελίδα. Ή δεν παίζει ρόλο?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, υπάρχει τρόπος να επαναφέρω σε αυτή τη rom επαφές και μηνύματα που είχα αποθηκεύσει με το kies ?
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, υπάρχει τρόπος να επαναφέρω σε αυτή τη rom επαφές και μηνύματα που είχα αποθηκεύσει με το kies ?

 

Είχα και εγώ αυτό το πρόβλημα. Τελικά το έλυσα με αυτό τον τρόπο:

1. Άνοιξε το Kies και κάνε load το αρχείο με τις επαφές που έκανες backup.

2. Κάνε Save As το αρχείο αλλά με κατάληξη .vcf (πχ. από contacts.spb -> contacts.vcf) Καλύτερα να το κάνεις save σε ξεχωριστό φάκελο γιατί για κάθε επαφή θα δημιουργηθεί ξεχωριστό αρχείο!

3. Κατέβασε το MyPhone Explorer από εδώ και κάνε το install.

4. Μετά ένωσε το κινητό μέσω USB και κάνε import τα αρχεία που δημιουργήθηκαν πριν. (Δεξί κλικ -> import - μπορείς να επιλέξεις όλα τα αρχεία με τη μία)

5. Τελείωσες!

 

Για τα μηνύματα δεν ξέρω αν μπορείς να τα επαναφέρεις μέσω αυτού του προγράμματος.

 

Το προγραμματάκι κάνει ότι κάνει και το Kies (συν ότι στέλνει και μηνύματα!)

Edited by charsta800
Link to comment
Share on other sites

 

Το προγραμματάκι κάνει ότι κάνει και το Kies (συν ότι στέλνει και μηνύματα!)

 

Συν ότι μπορείς να διαχειριστείς το τηλέφωνο από την οθόνη του PC με το ποντίκι.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Συν ότι μπορείς να διαχειριστείς το τηλέφωνο από την οθόνη του PC με το ποντίκι.

 

Ναι σωστά!! Ωραίο προγραμματάκι τελικά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Changelog για την νέα Omega v13 εδώ.

Αν προλάβω, αύριο θα την έχετε :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Να προλάβεις καλέ μου φίλε, γιατί εγώ θα την περιμένω πως και πως,αυτην την versona...

Thanks... a lot...!!!

Edited by MEFAGATEBABESIKA
Link to comment
Share on other sites

Μελετώ προσεκτικά ό,τι γράφουμε εδώ και αρχίζω να αναρωτιέμαι αν πρέπει να διακινδυνεύουμε με κίνδυνο να "καεί" μια συσκευή 500€...

 

Αναφέρομαι στις αυξήσεις θερμοκρασίας...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μελετώ προσεκτικά ό,τι γράφουμε εδώ και αρχίζω να αναρωτιέμαι αν πρέπει να διακινδυνεύουμε με κίνδυνο να "καεί" μια συσκευή 500€...

 

Αναφέρομαι στις αυξήσεις θερμοκρασίας...

 

Όσο έχουμε εγγύηση είναι οκ, πέραν τούτου δεν ανεβάζει παραπάνω θερμοκρασία από ότι με την μαμά. Παρεμπίπτοντος βγήκε ο Speedmod kernel K3-19 τον πέρασα και το βλέπω λίγο πιο αεράτο το κινητό και στην φόρτιση με wifi on δεν ξεπέρασε τους 31C

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν καεί, στο service δεν θα το καταλάβουν; Και αν καεί πώς θα περάσουμε τη μανίσια για να το πάμε στο service;

 

Αν καεί δεν ανοίγει κι αν δεν ανοίγει πως θα δουν τι έχεις μέσα;

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη πριν λιγο ξαναπερασα την 12 γιατι ειχα βαλει για λιγο την ΑΟΡΚ μου εχει το εξης προβλημα :

Στο google play οταν παω να καταβασω κατι μου πεταει error : "Σφαλμα κατα την διεκπεραιωση της αγορας. [DF-BPA-13]"

ολα ειναι καλος και συνχρονισμενο με το email μου , ξερει κανεις γιατι το βγαζει αυτο?

Ουτε απο το pc που κατεβαζω ερχεται τιποτα στο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ την 12 εδω και 1 εβδομάδα με το wifi συχνά ανοικτό. Όπως γράφτηκε και πιο πάνω δεν πρόσεξα ούτε εγώ μεγάλη διαφορά στην θερμοκρασία σε σχέση με τη μαμά ρομ.
Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση Omega v13

 

Changelog Omega Series v13:

Based on firmware XWLPD Android 4.03 (Date: 08/05/2012)

New:

Modem: XXLPW

Kernel: Kernel CF-Root XWLPD

Play Music 4.1.513

Updated:

Play Store v3.5.19

Swype 3.26.92.38965

GenieWidget

Google MAps v6.7.0

Es File explorer v1.6.1.5

Compass v3.0

NoLed v5.2.2

Twitter v3.2.2

Tiny Flashlight + LED v4.9.1

MySword Bible v3.1.1

hosts

Removed:

Cm9 Music player

Rom is no Full Wipe

 

Αν δοκιμάσετε την νέα Omega v13 και σας αρέσει, βοηθήστε στην περαιτέρω ανάπτυξη της με το donate σας.

 

Απολαύστε με την νέα Omega :cool:

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη ξεκινώ την εγκατάσταση της 13. Για να δούμε αν θα με κάνει να αφήσω τη 10.4 Gingerbread :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη ξεκινώ την εγκατάσταση της 13. Για να δούμε αν θα με κάνει να αφήσω τη 10.4 Gingerbread :rolleyes:

Αν την συνηθίσεις λίγο , θα σου αρέσει , και ίσως δεν γυρίσεις στην 10.4 ,

(στις πρώτες ics που έβαζα , ξανα γύριζα στην σιγουριά της 10.4)

τώρα την έχω ξεχάσει εδώ και αρκετό καιρό την πολύ καλή 10.4

έχω τις δύο omega ics , με DUAL BOOT , στο κινητό μου και επιλέγω όποια θέλω

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Περασα την 13 πανω απο την 11.1 με wipe την cache και dalvik... Ολα καλα εως εδω αλλα οταν φλασαρω κατι απο kitchen μου πεταει κατευθειαν f.c το συστημα και κολαει το συμπαν!

Panasonic g500, Siemens C10, Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700,  3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air,  5s,  6, iPad Air2, 6s, 7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro, 13 pro max  13pro, 15pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

εχω βαλει την τελευταια omega rom και εχω ενα σοβαρο προβλημα οπως και με την 12 που ειχα πριν

μολις κλεινω την οθονη με το κουμπι που ειναι στα δεξια (Κουμπι κλειδωματος) δεν ανοιγει ξανα παρα μονο με reboot.

και δεν φτανει μονο αυτο, αλλα οσο ειναι κλειστη η οθονη και δεν κανω reboot, η μπαταρια καιγεται κυριολεκτικα και μεταφορικα.

μπορει και να φτασει απο το 90% στο 17%...

επισης μου κανει και συνεχομενα reboot αν τωρα με την 13 αν το αφησω να κλεισει μονο του την οθονη....

 

σιγουρα κατι δεν παει καλα...

καμια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

εχω βαλει την τελευταια omega rom και εχω ενα σοβαρο προβλημα οπως και με την 12 που ειχα πριν

μολις κλεινω την οθονη με το κουμπι που ειναι στα δεξια (Κουμπι κλειδωματος) δεν ανοιγει ξανα παρα μονο με reboot.

και δεν φτανει μονο αυτο, αλλα οσο ειναι κλειστη η οθονη και δεν κανω reboot, η μπαταρια καιγεται κυριολεκτικα και μεταφορικα.

μπορει και να φτασει απο το 90% στο 17%...

επισης μου κανει και συνεχομενα reboot αν τωρα με την 13 αν το αφησω να κλεισει μονο του την οθονη....

 

σιγουρα κατι δεν παει καλα...

καμια βοηθεια?

 

Το μόνο που μπορώ να σου προτείνω είναι να κάνεις full wipe και να την περάσεις από την αρχή. Το πιθανότερο είναι κάποια εφαρμογή να σου κάνει θέματα.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...