Jump to content

Άδειες και διπλώματα δικύκλων


EiNSTEiN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια ξερετε ποσο παει το διπλωμα για 125 cc οταν εχεις ηδη το διπλωμα του αυτοκινητου?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια ξερετε ποσο παει το διπλωμα για 125 cc οταν εχεις ηδη το διπλωμα του αυτοκινητου?

 

Giati den pas se mia sxolh odhgwn na sou poun sigoura!

 

Ama edines shmmata tha sou phgaine peripou 400e, twra den xerw!

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα και μου ειπαν γυρω στα 300 ευρω και μου φανηκε λιγο υπερβολικη η τιμη, γι'αυτο ρωτησα κι εδω να παρω μια γενικοτερη ιδεα...thanks παντως
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια αν εχεις διπλωμα για 50αρι και σε ποιασουν με 600αρι τι γινεται???
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

sou kovoun ton k*l0.. :)

Debugging is twice as hard as writing the code in the first place. Therefore, if you write the code as cleverly as possible, you are, by definition, not smart enough to debug it.

 

— Brian W. Kernighan and P. J. Plauger in The Elements of Programming Style.

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν εχεις διπλωμα για 50αρι και σε ποιασουν με 600αρι τι γινεται???

 

Tha pas dikastika, alla kai otan ginei h dikh den tha exeis diplwma opote tha plhrwseis kai to prosthmo kai ta xrhmata gia na mhn mpei fulakh o pateras sou!(Den mou exei tuxei alla kapws etsi exoun ta pragmata)

 

Mhn sou pw ti paizei ama prokaleseis atuxima!!Den thes na xereis!

 

File mou mhn kaneis kamia mlkia..:!:

Link to comment
Share on other sites

Ti λετε ρε ???

Τα πιστευετε??

Κανείς δέν πάει φυλακη..

παίρνεις αναβολές μέχρι να βγάλεις δίπλωμα ή πάς ένα δικαιολογιτηκο από γιατρό ότι είσαι του θανατα...

ΥΜΑΡΤΟΝ ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΙΑΒΑΣΩ........................

Link to comment
Share on other sites

Ti λετε ρε ???

Τα πιστευετε??

Κανείς δέν πάει φυλακη..

παίρνεις αναβολές μέχρι να βγάλεις δίπλωμα ή πάς ένα δικαιολογιτηκο από γιατρό ότι είσαι του θανατα...

ΥΜΑΡΤΟΝ ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΙΑΒΑΣΩ........................

 

Bravo re maga to vrikes!!

Tosa xereis tosa les!

File mou einai 14arwn xronwn tha pairnei anavoles gia 7 xronia pws to vlepeis?

Prosthmo trws outos h allos!

Opws trws kai exagwrasimh poinh!

 

Kai gia hremhse ligo..:mad:

Link to comment
Share on other sites

Ti λετε ρε ???

Τα πιστευετε??

Κανείς δέν πάει φυλακη..

παίρνεις αναβολές μέχρι να βγάλεις δίπλωμα ή πάς ένα δικαιολογιτηκο από γιατρό ότι είσαι του θανατα...

ΥΜΑΡΤΟΝ ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΙΑΒΑΣΩ........................

:lol: :lol: :lol:

Ρε παλίκαρε, με έκανες και γέλασα :lol: :lol:

 

Επειδή είσαι 15 χρονών νομίζεις οτι δεν θα μπείς φυλακή?

Θα μπεί ο πατέρας σου - που είναι υπεύθυνος για σ'ενα - αν δεν εξαγοράσει την ποινή.

Τι νομίζεις? Νομίζεις θα σου κάνουν χάρη?

 

@olympiakos7_69 ο @dmkias_46 είναι 14, άρα δεν μπορεί να έχει δίπλωμα για 50άρι και προφανώς δεν λέει γι 'αυτον, άρα λογικά δεν θα χρειαστούν 7 χρόνια για να βγάλει δίπλωμα ;)

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

@olympiakos7_69 ο @dmkias_46 είναι 14, άρα δεν μπορεί να έχει δίπλωμα για 50άρι και προφανώς δεν λέει γι 'αυτον, άρα λογικά δεν θα χρειαστούν 7 χρόνια για να βγάλει δίπλωμα ;)

 

Swsta!

Kala omws kai esy ekei kollhses?:p Den einai 7 einai 5..

 

Den mou aresei omws pou rwtane ti tha ginei ama me PIASOUN ZWRIS DIPLWMA.. kai den rwtane ti tha ginei an PROKALESW ATUXIMA!

Link to comment
Share on other sites

χαλαρώστε λίγο.κανείς δεν πάει φυλακή,ούτε έχει πρόστιμο.αν είσαι κάτω απο 18 και δεν έχεις δίπλωμα και αγοράσεις τη μηχανή στο όνομα σου σε γράφουν κάθε φορά που σε σταματάνε για δίπλωμα-ασφάλεια.

μετά απο 1-2 χρόνια πας δικαστήριο και αθωώνεσαι επειδή είσαι ανήλικος.αν έχεις περάσει τα 18 και έχεις βγάλει δίπλωμα πας το δίπλωμα και πάλι καθάρισες.αυτό είναι δοκιμασμένο απο μένα εκατοντάδες φορές στη κυριολεξία.

αν όμως η μηχανή είναι στο όνομα γονέα και οδηγείς χωρίς δίπλωμα,τότε κινείται αυτόφορως διαδικασία.δηλαδή πέρνουν τον πατέρα σου στο κλουβί π.χ. και ως συνήθως πέφτει καμπάνα με πρόστιμο και εξαγοράσιμη ποινή φυλάκισης,ή ποινή φυλάκισης με αναστολή.τότε και μόνο τότε έχεις πρόβλημα,όταν η άδεια κυκλοφορίας της μηχανής είναι πάνω σε γονέα.

αλλά απο την στιγμή που κάποιος αποφασίσει να αγοράσει μηχανή χωρίς να μπορεί να βγάλει δίπλωμα δεν υπάρχει λόγος να την αγοράσει σε άλλο όνομα,εκτός απο το δικό του.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

Swsta!

Kala omws kai esy ekei kollhses?:p Den einai 7 einai 5..

 

Den mou aresei omws pou rwtane ti tha ginei ama me PIASOUN ZWRIS DIPLWMA.. kai den rwtane ti tha ginei an PROKALESW ATUXIMA!

Όχι, απλά όταν βλέπω κάποιο λάθος κάπου, κάτι μου λέει οτι πρέπει να επέμβω :lol: :p

 

Καλά, αν προκληθεί ατύχημα - ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ - και ανακατευτεί η αστυνομία..... άστο....

Βλέπω όλες τις τσέπες της οικογένειας να αδειάζουν......

 

@alfiegen Το δικαστήριο το δικό μου έγινε μέσα σε 4 μήνες. Γιατί???

Ξερεις τι θα κάνω? Θα πάρω το vstrom1000 του πατέρα μου και θα αρχίσω να κόβω βόλτες. Αν με ποιάσουν θα μου κάνεις τα κονέ για να γίνει το δικαστήριο σε 2 χρόνια? Ε, θα πάρω και μία αναβολή και τελείωσε η υπόθεση...

 

Δε βαριέσαι?...

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Όχι, απλά όταν βλέπω κάποιο λάθος κάπου, κάτι μου λέει μέσα μου οτι πρέπει να επέμβω :lol: :p

 

Καλά, αν προκληθεί ατύχημα - ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ - και ανακατευτεί η αστυνομία..... άστο....

Βλέπω όλες τις τσέπες της οικογένειας να αδειάζουν......

και ατύχημα να κάνεις παίζουν πολλά πάλι.ως συνήθως υπάρχει κάποιος γνωστός στην ασφαλιστική και λένε οτι οδηγούσε κάποιος με δίπλωμα.κανείς δε θέλει να μπλέξει με δικαστήρια και αστυνομίες.πολύ χρονοβόρες διαδικασίες.μετά θες και μάρτυρες,και και και

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

και την αστυνομια που θα ερθει να παρει τα στοιχεια του τρακαρισματος και θα γραφτει στην δικογραφια, τι θα κανεις..θα τα παρακαμψεις!?:blink:

αμα κανεις την μαμακια να εχεις και το σθενος να την αντιμετωπισεις,επειδη βγαινουν και οδηγανε 100 ****παιδα θα πρεπει να την πληρωνει ο αλλος και να την καλυπτεις.ωραια λογικη εχεται..μπραβο σας :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και ατύχημα να κάνεις παίζουν πολλά πάλι.ως συνήθως υπάρχει κάποιος γνωστός στην ασφαλιστική και λένε οτι οδηγούσε κάποιος με δίπλωμα.κανείς δε θέλει να μπλέξει με δικαστήρια και αστυνομίες.πολύ χρονοβόρες διαδικασίες.μετά θες και μάρτυρες,και και και

 

Με κάτι τέτοιες πρακτικές έχουμε βγει 1οι στους θανάτους απο τροχαία στην Ευρώπη..

Link to comment
Share on other sites

Όχι, απλά όταν βλέπω κάποιο λάθος κάπου, κάτι μου λέει οτι πρέπει να επέμβω :lol: :p

 

Καλά, αν προκληθεί ατύχημα - ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ - και ανακατευτεί η αστυνομία..... άστο....

Βλέπω όλες τις τσέπες της οικογένειας να αδειάζουν......

 

@alfiegen Το δικαστήριο το δικό μου έγινε μέσα σε 4 μήνες. Γιατί???

Ξερεις τι θα κάνω? Θα πάρω το vstrom1000 του πατέρα μου και θα αρχίσω να κόβω βόλτες. Αν με ποιάσουν θα μου κάνεις τα κονέ για να γίνει το δικαστήριο σε 2 χρόνια? Ε, θα πάρω και μία αναβολή και τελείωσε η υπόθεση...

 

Δε βαριέσαι?...

δε ξέρω τι έγινε με σένα ρε φιλαράκι.εγώ οδηγούσα cr και όταν με σταματούσαν με έγραφαν για διάφορα,και μετά αθωωνόμουν στο δικαστήριο επειδή ήμουν κάτω απο 18.κι αυτό έγινε πολλές φορές.δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

και την αστυνομια που θα ερθει να παρει τα στοιχεια του τρακαρισματος και θα γραφτει στην δικογραφια, τι θα κανεις..θα τα παρακαμψεις!?:blink:

αμα κανεις την μαμακια να εχεις και το σθενος να την αντιμετωπισεις,επειδη βγαινουν και οδηγανε 100 ****παιδα θα πρεπει να την πληρωνει ο αλλος και να την καλυπτεις.ωραια λογικη εχεται..μπραβο σας :mad:

 

Etsi einai.. Ama erthei h troxea den mporeis na kaneis kai polla!

To thema einai na mhn erthei kai kanoniseis me ton anthrwpo pou egine to trakarisma na tou ta dwseis sto xeri ta exoda episkeuhs!

 

Vevaia ligoi dexontai kai osoi dexontai einai kai psilomlkes giati an den katagrafei to trakarisma meta o allos mporei kai na mhn tou ta dwsei!

Link to comment
Share on other sites

χαλαρώστε λίγο.κανείς δεν πάει φυλακή,ούτε έχει πρόστιμο.αν είσαι κάτω απο 18 και δεν έχεις δίπλωμα και αγοράσεις τη μηχανή στο όνομα σου σε γράφουν κάθε φορά που σε σταματάνε για δίπλωμα-ασφάλεια.

μετά απο 1-2 χρόνια πας δικαστήριο και αθωώνεσαι επειδή είσαι ανήλικος.αν έχεις περάσει τα 18 και έχεις βγάλει δίπλωμα πας το δίπλωμα και πάλι καθάρισες.αυτό είναι δοκιμασμένο απο μένα εκατοντάδες φορές στη κυριολεξία.

αν όμως η μηχανή είναι στο όνομα γονέα και οδηγείς χωρίς δίπλωμα,τότε κινείται αυτόφορως διαδικασία.δηλαδή πέρνουν τον πατέρα σου στο κλουβί π.χ. και ως συνήθως πέφτει καμπάνα με πρόστιμο και εξαγοράσιμη ποινή φυλάκισης,ή ποινή φυλάκισης με αναστολή.τότε και μόνο τότε έχεις πρόβλημα,όταν η άδεια κυκλοφορίας της μηχανής είναι πάνω σε γονέα.

αλλά απο την στιγμή που κάποιος αποφασίσει να αγοράσει μηχανή χωρίς να μπορεί να βγάλει δίπλωμα δεν υπάρχει λόγος να την αγοράσει σε άλλο όνομα,εκτός απο το δικό του.

 

Extes agorasa ena mhxanaki 50cc kainourio kai den ginotan na to balw sto onoma mou.Kai ithela na rothsw kati allo.Phra tis pinakides,asfaleia ktl.Ola.Alla diplwma bgazw se 1 mhn apo shmera.Opote kykloforhsw eksw kai me stamathsoun ti ginete?Trow mynhsh kai paw meta apo ena xrono sto dikasthrio?Nomizw pws exei allaksei auto.Palia etsi htan.Alla allakse.Kserei kaneis ti leei twra h nomothesia?

Link to comment
Share on other sites

Σου κανουν μυνηση και μετα απο κανα 8μηνο γινετε το δικαστηριο!
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Eisai sigouros gi'auto?Kserw pws etsi htan mexri prin kana 4mhno alla nomizw pws allakse pleon kai pas apeutheias autoforo...Makari na einai opws les bebaia...Kaneis allos gia sigouria?
Link to comment
Share on other sites

Eisai sigouros gi'auto?Kserw pws etsi htan mexri prin kana 4mhno alla nomizw pws allakse pleon kai pas apeutheias autoforo...Makari na einai opws les bebaia...Kaneis allos gia sigouria?

αυτοφορο πας αν προκαλεσεις ατυχημα,στην περιπτωση σου τρως μονο μηνυση και μετα απο κανα χρονο περιπου γινεται το δικαστηριο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

thats true...

Aκουστε σήμερα φάση πήγαινα σήμερα το πρωι στο σπίτι ένός φίλου μου για να τον πάρω να πάμε σχολείο..

Εκεί που στρίβω βλέπω ένα Ζητά (Μεγάλη Μαφία) πάνω στήν μηχανή σάν να βαριότανε, παιρνάω από μπροστά του,....τίποτα

πάω πάιρνω το άλλο το παιδί με το μηχανάκι του και όταν στρίψαμε να κάτεβουμε πάλι στόν ίδιο δρόμο ,,,εγώ ήμουν μπρόστα και το παιδι με ακολουθούσε

Και στάματατησε αυτόν και όχι εμένα πού παίρασα από μπροστα του ΠΡΊΝ 2 ΛΕΠΤΑ....

 

ΗΜΑΡΤΟΝ ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ?

Link to comment
Share on other sites

όταν λέτε άλλαξε ο νόμος,τι παίζει τώρα δηλαδή??όταν οδηγούσα χωρίς δίπλωμα εγώ έτσι ήταν πάντως όπως τα περιέγραψα πιο πάνω.τώρα τι γίνεται??αλλά δε πιστεύω να έγιναν τόσο αυστηρά.π.χ. αυτόφορω αν δεν έχεις δίπλωμα.παλιά μπορεί να ερχόταν η κλήση για το δικαστήριο και μετά απο 2 χρόνια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αν εχεις διπλωμα για 50αρι, και σε ποιασουν με μεγαλυτερο, σε γραφουν για υπερκυβισμο... εγραψαν τον θειο μου, που εχει ενα xr125, 30 ευρω.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...