Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά έκανα downgrade από jb σε gb μέσω odin όμως δεν υποστηρίζει Ελληνικά! Το ξαναγύρισα σε jb μέσω kies αλλά και πάλι δεν έχει Ελληνικά, και στις 2 περιπτώσεις στη καλύτερη Αγγλικά Φιλιππινέζικα Γιαπωνέζικα και τα ρέστα! Καμιά ιδέα πώς να βρω τα Ελληνικά είτε gb ή jb?

 

Έπρεπε να περάσεις την Ελληνική.Ο οδηγός είχε κάποιας άλλης χώρας και προφανώς εκτος EU?

Όπως και να έχει, αναγκαστικά θα ξαναπεράσεις την Eλληνική

http://hotfile.com/dl/175680877/cfb3bc3/Samsung-Updates.com-GT-I9070_EUR_1_20120430170743_i38v533mhc.zip.html (GB)

http://live.samsung-updates.com/details/12738/Galaxy_S_Advance/GT-I9070/EUR/I9070XXLQE.html (JB)

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα τα φωτα σας μ ενα προβλημα του wifi οταν ειμαι στο σπιτι μου ολα καλα με την πρωτη συνδεομαι το προβλημα ειναι οτι δεν μπορω πλεον να συνδεθω στην δουλεια απο προχτες ετσι ξαφνικα χωρις λογο

κανει αναζητηση βρισκει το wifi ψαχνει την ip και μενει εκει

οι συναδελφοι μου δεν εχουν αθτο το προβλημα

καμια λυση???

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα τα φωτα σας μ ενα προβλημα του wifi οταν ειμαι στο σπιτι μου ολα καλα με την πρωτη συνδεομαι το προβλημα ειναι οτι δεν μπορω πλεον να συνδεθω στην δουλεια απο προχτες ετσι ξαφνικα χωρις λογο

κανει αναζητηση βρισκει το wifi ψαχνει την ip και μενει εκει

οι συναδελφοι μου δεν εχουν αθτο το προβλημα

καμια λυση???

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του wi-fi, κλείσε το wi-fi, διέγραψε το δίκτυο που έχεις πρόβλημα και μετά πήγαινε προσθήκη δικτύου και ξαναπέρασε το όνομα και τον κωδικό του δικτύου. Λογικά θα είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατά καιρούς το ξυπνητήρι μου χτυπάει ένα δευτερόλεπτο και κλείνι από μόνο του εκτός και αν έχει κάποιο θέμα με τον αισθητήρα και κλείνει αυτό ματα μόλις πλησιάσω σε κάποιο συγκεκριμένο σημείο το χέρι μου...

Και επίσης έχει συμβεί δύο φορές μέχρι στιγμής... να σβηστεί μία εφαρμογή από μόνη της... ενώ όταν πάω στη διαχείριση υπάρχει αλλά δεν φαίνεται όπως πρέπει να φαίνεται η συγκεκριμένη εφαρμογή (με το δικό της εικονίδιο) αλλά όπως φαίνονται οι κατά καιρούς κατεστραμένες εφαρμογές μετά από φορματ της sd χωρίς να έχουμε σβήσει τις εφαρμογές...

Έχω 4.1.2 ξέρει κάνείς μήπως τι παίζει;;;

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς υπέυθυνα αν κάνω root αν χάνεται η εγγύηση; Εννοώ αν το ξε-ρουτάρω και μετά το πάω για επισκευή πχ , θα το καταλάβουν; Διαβάζω διαφορετικές απόψεις στο ιντερνετ. Έχει κανείς προσωπική εμπειρία;
Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να περάσεις την Ελληνική.Ο οδηγός είχε κάποιας άλλης χώρας και προφανώς εκτος EU?

Όπως και να έχει, αναγκαστικά θα ξαναπεράσεις την Eλληνική

http://hotfile.com/dl/175680877/cfb3bc3/Samsung-Updates.com-GT-I9070_EUR_1_20120430170743_i38v533mhc.zip.html (GB)

http://live.samsung-updates.com/details/12738/Galaxy_S_Advance/GT-I9070/EUR/I9070XXLQE.html (JB)

 

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ!:up: Να υποθέσω ότι και για το upgrade μέσω odin θα ακολουθήσω την ίδια διαδικασία με το downgrade?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατά καιρούς το ξυπνητήρι μου χτυπάει ένα δευτερόλεπτο και κλείνι από μόνο του εκτός και αν έχει κάποιο θέμα με τον αισθητήρα και κλείνει αυτό ματα μόλις πλησιάσω σε κάποιο συγκεκριμένο σημείο το χέρι μου...

 

Εχει θέμα το ξυπνητήρι στην jb σε μερικούς (όπως και σε μένα).Κατέβασε κάποιο από το play να κάνεις τη δουλεία σου.

Αυτό έχω εγώ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alarmclock.xtreme.free&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

έχω εδώ και καιρό τη 4.1.2

έτρωγα κατά καιρούς κάποια κωλύματα, αλλά δεν έδινα σημασία

 

το τελευταίο καιρό όμως παράγινε το κακό,

κάθε τρείς και λίγο - στα ξεκούδουνα -μου ανοίγει η ηχογράφηση της goggle και σχεδόν δεν με αφήνει ούτε internet να δω, ούτε μήνυμα να στείλω.

Και τότε πρέπει να κάνω restart, για να σταματήσει για λιγο μόνο

είμαι στα όρια μου να τα ξηλώσω όλα και να πάω 2.3.6 gb

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

έχω εδώ και καιρό τη 4.1.2

έτρωγα κατά καιρούς κάποια κωλύματα, αλλά δεν έδινα σημασία

 

το τελευταίο καιρό όμως παράγινε το κακό,

κάθε τρείς και λίγο - στα ξεκούδουνα -μου ανοίγει η ηχογράφηση της goggle και σχεδόν δεν με αφήνει ούτε internet να δω, ούτε μήνυμα να στείλω.

Και τότε πρέπει να κάνω restart, για να σταματήσει για λιγο μόνο

είμαι στα όρια μου να τα ξηλώσω όλα και να πάω 2.3.6 gb

 

Φίλε μου κάνε Disable όλα τα προγράμματα της Samsung, πήγαινε στο Applications manager-All και από το S, βλέποντας τα αλφαβητικά κάνε disable όλα όσα είναι της Samsung, και απλά κάθε φορά που κάνεις reboot της συσκευή βάζε το όριο των 4 processes και θα είσαι οκ, πιστεύω...

εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με την JB. Και έχω γύρο στο 1.2 Giga σε προγράμματα, και μόνο 10 παιχνίδια περίπου...

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω κάνε disable αυτό το πρόγραμμα που ενεργοποιείται συνέχεια. Ηχογράφηση google δε το χω ξαναδεί πάντως...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βαζοντας μια αλλη ρομ το κινητο γινεται πιο γρηγορο, πιο smooth, με περισσοτερη ram και γενικα δεν τρωει τα κολλήματα με την official jellybean.:). Εμεινα απολυτα ευχαριστημενος με την pure vanillia: http://www.roms4galaxy.com/2013/04/jb-pure-vanilla-aosp-custom-rom-for.html?m=1. Eνδεχομένως να υπαρχουν και καλυτερες ή νεότερες ρομ, αλλα εγώ την προτείνω ανεπιφύλαχτα.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις άλλαξα background στον κινητό... και πλέον όταν είναι κλειδωμένο το κινητό υπάρχει notification bar ενώ μέχρι πριν δεν υπήρχε από όσο θυμάμαι... (ή κάνω λάθος;;;) αν όντως δεν έπρεπε να υπάρχει... μήπως ξέρει κανείς τι παίζει;;;

 

*μάλλον υπήρχε ανέκαθεν απλά επειδή δεν τη χρησιμοποίησα ποτέ ώντας το κινητό κλειδωμένο μάλλον για αυτό μου φάνηκε περίεργο :P

Edited by rafinos
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βαζοντας μια αλλη ρομ το κινητο γινεται πιο γρηγορο, πιο smooth, με περισσοτερη ram και γενικα δεν τρωει τα κολλήματα με την official jellybean.:). Εμεινα απολυτα ευχαριστημενος με την pure vanillia: http://www.roms4galaxy.com/2013/04/jb-pure-vanilla-aosp-custom-rom-for.html?m=1. Eνδεχομένως να υπαρχουν και καλυτερες ή νεότερες ρομ, αλλα εγώ την προτείνω ανεπιφύλαχτα.

Έκανα downgrade στην gb 2.3.6 και το κινητό φυσάει......

παρόλα αυτά θέλω να πειραματιστώ λίγο ακόμη...

αν ξέρετε να μου πείτε:

 

1) Με ποιόν kernel θα έχει καλύτερη απόδοση η gb 2.3.6 ;;;

2) Μπορώ να περάσω κάποια στιγμή την pure vanillia, κατευθείαν πάνω από τη 2.3.6 ;;;

3) Αν πρέπει να πάω πρώτα σε 4.1.2, ποιά είναι η πιο φρέσκια που έχετε δοκιμάσει και δουλεύει απροβλημάτιστα ;;;

 

ευχαριστώ για τη βοήθεια:):)

Link to comment
Share on other sites

Για το δευτερο που ρωτας, ναι γινεται να την περασεις ασχετα με το τι εκδοση τρεχεις τωρα. Εγω στην pure εβαλα τον cocore 8.0 και παει καλα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...

Ξέρει κανένας αν μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το κινητό σαν HOTSPOT???

Να συνδέουμε άλλη συσκευή μέσω wifi....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...

Ξέρει κανένας αν μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το κινητό σαν HOTSPOT???

Να συνδέουμε άλλη συσκευή μέσω wifi....

 

ΝΑΙ. Μπορείς σε 2,3 είναι στο:

Ρυθμίσεις¨--> ασύρματη επικοινωνία-->tethering και φορ.σημ πρόσβ.-->Ρυθμ.φορ.σημ. πρόσβασης --> φορητό σημείο πρόσβασης

Link to comment
Share on other sites

Για το δευτερο που ρωτας, ναι γινεται να την περασεις ασχετα με το τι εκδοση τρεχεις τωρα. Εγω στην pure εβαλα τον cocore 8.0 και παει καλα

φίλε Κώστα δοκίμασα να περάσω την pure vanilla , πάνω απο τη gb 2.3.6,αλλά δυστυχώς δεν γινεται! Ακολούθησα κατά γράμμα τις οδηγίες του xda forum, αλλά τίποτα...

Προφανώς χρειάζεται να πάω πρώτα σε καποια 4.1.2.

Link to comment
Share on other sites

φίλε Κώστα δοκίμασα να περάσω την pure vanilla , πάνω απο τη gb 2.3.6,αλλά δυστυχώς δεν γινεται! Ακολούθησα κατά γράμμα τις οδηγίες του xda forum, αλλά τίποτα...

Προφανώς χρειάζεται να πάω πρώτα σε καποια 4.1.2.

 

Το καλύτερο είναι αυτό, δηλαδή να περάσεις πρώτα την 4.1.2. να κάνεις root και επειτα περνάς ότι θέλεις.

Δεν ξερω αν γίνεται να περάσεις την pure vanilla σε 2.3.6. αφου εχεις κανει root.

Αλλά η πρωτη περιπτωση ειναι πιο σιγουρη για μενα.

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν παρει ενα φιλαρακι το κινητο απο birdphone θα του ερθει με jelly bean?

 

Ναι φιλε με jelly bean!!!Τα περισσοτερα μαγαζια εχουν το advance με την JB ηδη περασμενη.Στο λεω εγω γιατι και το δικο μου ετσι ηταν!!!Παντως ψηλοξενερωσα οταν το ανοιξα αλλα στην πορεια καταλαβα οτι το κινητο ειναι μια χαρα με JB περασμενη οπως το αγοραζεις παρα να την περασεις πανω απο GB με αναβαθμηση!!Ουτε κολληματα τρωει ουτε τιποτα.Μια χαρα μεχρι στιγμης.Θα δειξει!!

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο είναι αυτό, δηλαδή να περάσεις πρώτα την 4.1.2. να κάνεις root και επειτα περνάς ότι θέλεις.

Δεν ξερω αν γίνεται να περάσεις την pure vanilla σε 2.3.6. αφου εχεις κανει root.

Αλλά η πρωτη περιπτωση ειναι πιο σιγουρη για μενα.

Πέρασα την official 4.1.2 και παρατήρησα ότι είναι γρήγορη, ομαλή και δεν εχω καθόλου κωλύματα. Σκέφτομαι να μείνω λίγο σε αυτή, να την τσεκάρω. ..

 

Τι προσφέρει παραπάνω η pure vanilla σε ταχύτητα, μνήμη και αυτονομία μπαταρίας; ;; Εχετε δει διαφορές; ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...