Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ας μας πει κάποιος που έχει άλλο launcher αν τα κρατά μέσα στους φακέλους

 

Αν κατάλαβα σωστά την απορία σου φίλε μου, εγώ με συνδυασμό Nova launcher prime και folder organizer δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους φακέλους.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν το εξήγησα σωστά. Με την jb όσες εφαρμογές είναι στην κάρτα sd και επιλέξεις να τις βάλεις στις αρχικές οθόνες ή μέσα σε φακέλους φεύγουν όταν κάνεις reboot.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωρίζω φίλε μου γιατί χρησιμοποιώ Link2sd για να μετακινώ τις εφαρμογές μου στην εξωτερική sd, και δεν έχω τέτοιο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ που έκανα αναβάθμιση στο κινητό του αδερφού μου(με όλα τα wipes-factory reset κτλ)το κινητό δουλεύει άψογα και δεν έχει κολήσει ούτε μιά στιγμή:D.Βέβαια εδώ και μια εβδομάδα έχει την καινούργια βέρσιον μόνο.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ που έκανα αναβάθμιση στο κινητό του αδερφού μου(με όλα τα wipes-factory reset κτλ)το κινητό δουλεύει άψογα και δεν έχει κολήσει ούτε μιά στιγμή:D.Βέβαια εδώ και μια εβδομάδα έχει την καινούργια βέρσιον μόνο.

 

Μην το πεις ούτε του παπά!!!! :w00t::yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ηθελα να ρωτησω αν εχει συμβει σε καποιον το εξης παράδοξο.

Πριν 10 μερες κοιταω το κινητο και βλεπω το τρίγωνο με το θαυμαστικό πανω αριστερα,κατεβαζω την κουρτινα και βλεπω οτι λεει το δικτυο cosmote ειναι απενεργοποιημενο ,σημα εχει η κεραια 3 γραμμες ,παταω ασυρματα δικτυα,ονοματα σημειων προσβασης, σκαναρει βρισκει και τα 3 voda,wind,cosmote παταω cosmote και ολα καλα,ε λεω ισως να ηταν καποιο τυχαιο γεγονος.

 

Σημερα το πρωι κοιταω το κινητο παλι τα ιδια πανω αριστερα το τρίγωνο με το θαυμαστικο,και σημα κανονικα 3 γραμμές ,κατεβαζω κουρτινα και τα ιδια το δικτυο cosmote ειναι απενεργοποιημενο ,παταω παλι ασυρματα δικτυα ,ονοματα σημειων προσβασης, σκαναρει και τα βρισκει και τα 3 voda,wind,cosmote, επιλεγω cosmote τιποτα δεν εμπαινε μεσα,κλεινω το κινητο το ξαναανοιγω ειχε το θαυμαστικο παλι πανω αριστερα,μετα τα ιδια επιλογη δικτυων τα σκαναρει τα βρισκει και επιλεγω cosmote και μπαινει κανονικα .

 

Σκεφτομαι μηπως ειναι θεμα καρτας sim αν και την εχω αλλαξει πριν 5 μηνες με καινουργια ,αλλα οταν ειχα προβλημα με την καρτα sim την παλια,δεν την αναγνωριζε , και στην θεση της κεραιας ειχε το στρογγυλο με την χιαστι γραμμη εσωτερικα που σημαινει δεν υπαρχει σημα,ενω τωρα παντα εχει 3 γραμμες σημα,αλλα πανω αριστερα βγαινει θαυμαστικο,και το τηλεφωνο ουτε δεχεται ουτε κανει κλησεις.

 

Το θεμα ειναι οτι δεν το κανει συνεχεια και προς το παρων το εκανε δευτερη φορα,και αν δεν το κανει συνεχεια και να το παω service πιστευω οτι θα μου πουν οτι μια χαρα το βλεπουν το τηλεφωνο (ειναι σαν το ιχ αν ακουγεται καποιος θορυβος π.χ μερικες φορες, και το πας στον μηχανικο και το παει δοκιμη 100-200 μετρα θα σου πει εγω δεν ακουω τιποτα,τρεχα γυρευε δηλαδη) μηπως το εχει παρατηρησει καποιος αλλος φιλος ? Μηπως ειναι θεμα cosmote ? θεμα τηλεφωνου ?

Το κινητο δεν ειναι root εχει απο την μανα του GB,και δεν εχω κατεβασει καποιο προγραμμα καινουργιο το τελευταιο τριμηνο.

 

Ευχαριστώ καί συγγνώμη γιά τό κατεβατό

Edited by weather1967
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον η sim κάνει κόλπα. Ξανατοποθέτησε την αν δεν το κανες ήδη. Μήπως το κινητό σου δείχνει ετσι την δυσαρέσκεια του που εχεις ακόμα gingerbread? :D
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον η sim κάνει κόλπα. Ξανατοποθέτησε την αν δεν το κανες ήδη. Μήπως το κινητό σου δείχνει ετσι την δυσαρέσκεια του που εχεις ακόμα gingerbread? :D

 

:lol: καλό αυτό με την GB

Την ξανατοποθετησα σημερα το πρωι που το εκλεισα,για να δουμε αν θα το ξανακανει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ηθελα να ρωτησω αν εχει συμβει σε καποιον το εξης παράδοξο.

Πριν 10 μερες κοιταω το κινητο και βλεπω ενα θαυμαστικο πανω αριστερα,κατεβαζω την κουρτινα και βλεπω οτι λεει το δικτυο cosmote ειναι απενεργοποιημενο ,σημα εχει η κεραια 3 γραμμες ,παταω ασυρματα δικτυα,ονοματα σημειων προσβασης, σκαναρει βρισκει και τα 3 voda,wind,cosmote παταω cosmote και ολα καλα,ε λεω ισως να ηταν καποιο τυχαιο γεγονος.

 

Σημερα το πρωι κοιταω το κινητο παλι τα ιδια πανω αριστερα το θαυμαστικο ,κατεβαζω κουρτινα και τα ιδια το δικτυο cosmote ειναι απενεργοποιημενο ,παταω παλι ασυρματα δικτυα ,ονοματα σημειων προσβασης, σκαναρει και τα βρισκει και τα 3 voda,wind,cosmote, επιλεγω cosmote τιποτα δεν εμπαινε μεσα,κλεινω το κινητο το ξαναανοιγω ειχε το θαυμαστικο παλι πανω αριστερα,μετα τα ιδια επιλογη δικτυων τα σκαναρει τα βρισκει και επιλεγω cosmote και μπαινει κανονικα .

 

Σκεφτομαι μηπως ειναι θεμα καρτας sim αν και την εχω αλλαξει πριν 5 μηνες ,αλλα οταν ειχα προβλημα με την καρτα sim δεν την αναγνωριζε παλια, και στην θεση της κεραιας ειχε το στρογγυλο με την χιαστι γραμμη εσωτερικα που σημαινει δεν υπαρχει σημα,ενω τωρα παντα εχει 3 γραμμες σημα,αλλα πανω αριστερα βγαινει θαυμαστικο,και το τηλεφωνο ουτε δεχεται ουτε κανει κλησεις.

 

Το θεμα ειναι οτι δεν το κανει συνεχεια και προς το παρων το εκανε δευτερη φορα,και αν δεν το κανει συνεχεια και να το παω service πιστευω οτι θα μου πουν οτι μια χαρα το βλεπουν το τηλεφωνο (ειναι σαν το ιχ αν ακουγεται καποιος θορυβος π.χ μερικες φορες, και το πας στον μηχανικο και το παει δοκιμη 100-200 μετρα θα σου πει εγω δεν ακουω τιποτα,τρεχα γυρευε δηλαδη) μηπως το εχει παρατηρησει καποιος αλλος φιλος ? Μηπως ειναι θεμα cosmote ? θεμα τηλεφωνου ?

Το κινητο δεν ειναι root εχει απο την μανα του GB,και δεν εχω κατεβασει καποιο προγραμμα καινουργιο το τελευταιο τριμηνο.

 

Ευχαριστώ καί συγγνώμη γιά τό κατεβατό

 

Μου το έχει κάνει και 'μένα 5-6 φορές, αν το κάνω επανεκκίνηση στρώνει. Έχω JB και root οπότε δεν νομίζω να παίζει ρόλο η rom.

Για όσους ασχολούνται με kernel ας δοκιμάσουν τον τελευταίο απο cocore-E8.0 είναι τρομερός

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2140597

Link to comment
Share on other sites

Μου το έχει κάνει και 'μένα 5-6 φορές, αν το κάνω επανεκκίνηση στρώνει. Έχω JB και root οπότε δεν νομίζω να παίζει ρόλο η rom.

Για όσους ασχολούνται με kernel ας δοκιμάσουν τον τελευταίο απο cocore-E8.0 είναι τρομερός

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2140597

 

 

Οτως πολυ καλος.. ευτυχως γιατι ειχε χαλασει λιγο απο την 6.8

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ίδιο έπαθα κι εγώ μετά την αναβάθμιση μέσω KIES,πριν δεν είχε τέτοιο πρόβλημα.Δοκίμασα άλλη sim,τελικά την είδε.Έβαλα πάλι τη δική του και δούλεψε.Τυχαίο δε νομίζω.Στα ηλεκτρονικά βέβαια από την εμπειρία μου μπορούν να συμβούν πολλά,καμιά φορά ανεξήγητα.Η αναβάθμιση το κάνει το τηλέφωνό μας ένα αντίστοιχο 3 mini με μια σημαντική διαφορά τη RAM.Επειδή δε γνωρίζω από route κ.λ.π υπάρχει κάποιος απλός τρόπος να ελαφρύνω τη RAM χωρίς να χάσω βασικές εφαρμογές.Πάντως η RAM μετά την αναβάθμιση δουλεύει στον<< κόρο>> σε σχέση πάντα με τη RAM του 3 mini που είδα και με περίπου τις ίδιες εφαρμογές.Ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη για την πολυλογία μου.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ίδιο έπαθα κι εγώ μετά την αναβάθμιση μέσω KIES,πριν δεν είχε τέτοιο πρόβλημα.Δοκίμασα άλλη sim,τελικά την είδε.Έβαλα πάλι τη δική του και δούλεψε.Τυχαίο δε νομίζω.

 

Φιλε μου εννοεις οτι σου εβγαλε το τριγωνο με το θαυμαστικο πανω αριστερα και ειχε σημα στην θεση που ειναι οι μπαρες της κεραιας ,και εγραφε το δικτυο σου ειναι απενεργοποιημενο ? η απλα δεν αναγνωριζε την καρτα sim και ειχε το στρογγυλο με την εσωτερικη χιαστι γραμμη (σαν το σημα απαγορευεται η σταθμευση στον κ.ο.κ) στην θεση που ειναι οι μπαρες του σηματος της κεραιας ?

 

Μου το έχει κάνει και 'μένα 5-6 φορές, αν το κάνω επανεκκίνηση στρώνει. Έχω JB και root οπότε δεν νομίζω να παίζει ρόλο η rom.

Για όσους ασχολούνται με kernel ας δοκιμάσουν τον τελευταίο απο cocore-E8.0 είναι τρομερός

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2140597

 

Μάλιστα,αρα καπου τρωει κολλημα απο οτι καταλαβα και δεν παιζει ρολο η version.

Μονο επανεκινηση του κανεις και στρωνει,γιατι εμενα και στην επανεκινηση ειχε παλι το τριγωνο με το θαυμαστικο αριστερα οταν ανοιξε,και το θεμα λυνεται οταν παταω ονοματα σημειων προσβασης και οταν τα βρισκει ολα τα δικτυα,επιλεγω το δικτυο μου και στρώνει.

Στους 6 μηνες που το εχω το κινητο,τωρα τελευταια το εκανε 2 φορές

Edited by weather1967
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ίδιο έπαθα κι εγώ μετά την αναβάθμιση μέσω KIES,πριν δεν είχε τέτοιο πρόβλημα.Δοκίμασα άλλη sim,τελικά την είδε.Έβαλα πάλι τη δική του και δούλεψε.Τυχαίο δε νομίζω.Στα ηλεκτρονικά βέβαια από την εμπειρία μου μπορούν να συμβούν πολλά,καμιά φορά ανεξήγητα.Η αναβάθμιση το κάνει το τηλέφωνό μας ένα αντίστοιχο 3 mini με μια σημαντική διαφορά τη RAM.Επειδή δε γνωρίζω από route κ.λ.π υπάρχει κάποιος απλός τρόπος να ελαφρύνω τη RAM χωρίς να χάσω βασικές εφαρμογές.Πάντως η RAM μετά την αναβάθμιση δουλεύει στον<< κόρο>> σε σχέση πάντα με τη RAM του 3 mini που είδα και με περίπου τις ίδιες εφαρμογές.Ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη για την πολυλογία μου.

 

Για την Ram φίλε υπάρχει ένα κόλπο που μπορείς να κάνεις και βοηθά πολύ. Στις ρυθμίσεις πήγαινε επιλογές προγραμματιστή όριο διεργασιών βάλε 4 το ανώτερο. Όταν κάνεις reboot θα πρέπει κάθε φορά να το ξανακάνεις.

Link to comment
Share on other sites

πιαδια να ρωτήσω κάτι. Το αρχειακι root.zip ειναι το ιδιο για όλα τα region της 4.1.2 ? Για να κάνω unroot η ενδεδειγμένη λυση ειναι να φλασαρω μεσω οντιν την κανονικη εκδοση, όπως κάναμε οταν ειχε πρωτοβγει η ρωσικη και μετα να σβησω το αρχειακι του ρουτ απο την sdcard? με επαναφορα εργ. ρυθμ. φανταζομαι δε γινεται unroot,σωστα? Σκέφτομαι να περάσω τη ρομ του nexus 4 δλδ ετσι http://www.roms4galaxy.com/2013/04/jb-pure-vanilla-aosp-custom-rom-for.html?m=1 . Ποια ειναι η γνώμη σας? Το δοκιμασε κανεις?? Ευχαριστω προκαταβολικα.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ελπίζω να πήρες το μήνυμά μου και να σε κάλυψε.Αν όχι ξαναγράψε.Διαφορετικά το λόγο τον έχει το servis.
Link to comment
Share on other sites

Να μαι παλι...οσα παλια μελη με θυμουνται ας μου απαντησουν...τωρα για τους νεους κλαιγομαι σε κατι σελιδες πριν...λοιπον! το εστειλα σερβις και εκαναν ''λεει'' λλαγη καμερας!ερχετε σημερα λοιπον το κινητο μου κ τι να δω!τα ιδια ακριβως το ιδιο ακριβως προβλημα :!: παραμενει.....παντως το φτιαξανε λεει...λοιπον οποιος μπορει σας παρακαλω ας ανοιξει την καμερα του και ας μου πει η ληψη απο το πρωτο δευτερολεπτο μεχρι το 5 περιπου αλλαζει καθολου?οσο αφορα τα χρωματα την φωτεινοτητα? γιατι δεν μπορει θα χαζεψω στο τελος!!!!ευχαριστω!!! αα επισης υπαρχει τροπος να το γυρισω πισω στο παλιο λογισμικο?να θυμισω πως μετα την αναβαθμηση τρεχω και δεν φτανω με την καμερα...κουραστηκα ειλκρινα... :( μεσω kies την εκανα...
Link to comment
Share on other sites

Για να γυρίσεις πίσω,έχει λίγο ταλαιπωρία.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2100642

Η κάμερα, στο δικό μου τουλάχιστον, ξεκινα με θερμό λευκό και ανάλογα τον φωτισμό πχ στο δωμάτιο τώρα, κάνει μια αλλαγή σε ψυχρό λευκό πχ στον τοίχο.

Προφανώς, επειδή το έχω αυτόματο προσαρμόζεται σε αυτά τα 2-3 δευτερόλεπτα.

Link to comment
Share on other sites

να θυμισω πως μετα την αναβαθμηση τρεχω και δεν φτανω με την καμερα...κουραστηκα ειλκρινα... :( μεσω kies την εκανα...

 

Ξαναπήγαινε το στο service μη κολλάς! Έχουν υποχρέωση να στο φτιάξουν. Να τους δείξεις πως δουλεύει η κάμερα σου για να καταλάβουν το πρόβλημα και να δουν αν θα το φτιάξουν τελικά ή αν θα πάρεις καινούργια συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπήγαινε το στο service μη κολλάς! Έχουν υποχρέωση να στο φτιάξουν. Να τους δείξεις πως δουλεύει η κάμερα σου για να καταλάβουν το πρόβλημα και να δουν αν θα το φτιάξουν τελικά ή αν θα πάρεις καινούργια συσκευή.

 

Καλημερα παιδια...δυστηχως το στελνω με κουριερ γιατι δνε βρισκομαι αθηνα...οποτε καταλαβαινεις οτι δεν γινετε να συννενοηθουμε και αρα το κινητο μου απλα θα κανει βολτες περα δωθε... :(

 

Για να γυρίσεις πίσω,έχει λίγο ταλαιπωρία.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2100642

Η κάμερα, στο δικό μου τουλάχιστον, ξεκινα με θερμό λευκό και ανάλογα τον φωτισμό πχ στο δωμάτιο τώρα, κάνει μια αλλαγή σε ψυχρό λευκό πχ στον τοίχο.

Προφανώς, επειδή το έχω αυτόματο προσαρμόζεται σε αυτά τα 2-3 δευτερόλεπτα.

 

Τα εχω δοκιμασει ολα οτι εχει στις ρυθμισεις δεν εναι απο εκει το προβλημα :( εμενα μετα τα 4-5 δευτερολεπτα ακομη και το κοκκινο το δειχνει ξεθωριασμενο...θα δοκιμασω μηπως μπορεσω να το γυρισω στο προηγουμενο γιατι με το σερβςι πηγαινε ελα βγαζω ακρη...μονο αν το παω εγω που ειναι τρομερα δυσκολο!

 

Για να γυρίσεις πίσω,έχει λίγο ταλαιπωρία.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2100642

Η κάμερα, στο δικό μου τουλάχιστον, ξεκινα με θερμό λευκό και ανάλογα τον φωτισμό πχ στο δωμάτιο τώρα, κάνει μια αλλαγή σε ψυχρό λευκό πχ στον τοίχο.

Προφανώς, επειδή το έχω αυτόματο προσαρμόζεται σε αυτά τα 2-3 δευτερόλεπτα.

 

ΑΑΑ ενταξει τωρα ειδα το λινκ που εβαλες,οκ δεν εχω ιδεα...δεν μπορω να το κανω...το βλεπω να μενει ετσι ποσο κριμα....

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Όλα καλά με τη jb αλλά εδώ και μια εβδομάδα όταν μπαίνω με τα mb του προγράμματός μου, βλέπω ότι καταναλώνοντια υπερβολικά πολλά από τις "λήψεις" και συγκεκριμένα από το antivirus βλέπω ότι τα κατεβάζει η εφαρμογή "com.sec.android.providers.downloads".Τι μπορώ να κάνω;Σημειωτέον ότι απεγκατέστησα τις εφαρμογές που κατέβασα τη τελευταία εβδομάδα και στο play store εχω απενεργοποιήσει τις αυτόματες ενημερώσεις (όπως και σε όλες τις εφαρμογές.) Στη gb για να μπω στο playstore ενεργοποιούσα τον συγχρονισμό των εφαρμογών εκείνη τη στιγμή και δεν είχα αυτό το πρόβλημα.Μπορεί να γίνει κάτι ανα΄λογο στη jb;:help:
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλύτερα,αφήνει πολύ περισσότερη RAM ελεύθερη και τώρα δεν κολλάει. Σε ευχαριστώ πολύ.Το μεγάλο πρόβλημα, πράγμα που είχα σε λίγο μικρότερο βαθμό και με τη 2.3 είναι η μπαταρία.Δύσκολα να βγάλει μέρα.Σε αναμονή η μπαταρία σε περίπου 7 ώρες πάει στη μέση.Τι να φταίει άραγε.Μου έχει σπάσει τα νεύρα.Είχα το neo v δε λέω κι εκείνο δεν κρατούσε πολύ αλλά όχι κι έτσι.Αν ξέρει κανείς κανένα τρόπο ας απαντήσει.Βλέπω να ξαναγυρίζω στο wave καλή του ώρα,μπαταρία δυο μέρες άνετα.
Link to comment
Share on other sites

Για να γυρίσεις πίσω,έχει λίγο ταλαιπωρία.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2100642

Η κάμερα, στο δικό μου τουλάχιστον, ξεκινα με θερμό λευκό και ανάλογα τον φωτισμό πχ στο δωμάτιο τώρα, κάνει μια αλλαγή σε ψυχρό λευκό πχ στον τοίχο.

Προφανώς, επειδή το έχω αυτόματο προσαρμόζεται σε αυτά τα 2-3 δευτερόλεπτα.

 

Καλησπέρα, θέλω και εγώ να γυρίσω στην gb αλλά στην σελίδα παραπάνω δεν υπάρχουν τα αρχεία για κατεβασμα.

Μήπως υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος;

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε πάλι.Εγώ τα βλέπω ενεργά τα link.

Πάτησα μόλις το part 1 και κατεβαίνει κανονικά.

http://d-h.st/sA3

Βασικά μονο αυτό χρειάζεσαι και την Ελληνική 2.3.6

http://hotfile.com/dl/175680877/cfb3bc3/Samsung-Updates.com-GT-I9070_EUR_1_20120430170743_i38v533mhc.zip.html

Edited by nikpoth
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...