Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εμπιστευομαι τιποτα custom πια. Οτι εχω δοκιμασει σε ολες τις συσκευες ολο και καποιο θεμα εχει.Ακομα και ο φημισμενος franco kernel μου δημιουργησε κολληματα στο Nexus 7....

 

μα δεν ειναι custom ,ειναι official http://live.samsung-updates.com/index.php?device=GT-I9070 ,απο εκει και περα εσυ αποφασιζεις,απλα ειναι δοκιμασμενη εδω και καιρο και ολα ειναι οκ!!!!!!!!!!!!!1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

χαιρετω μετα απο καιρο...θελω να ρωτησω κατι...εχω την σερβικη την rom και απ οτι βλεπω τωρα στο σαιτ της samsung εχουν βγει πολλες rom σε διαφορες χωρες...λετε να περασω καμια πιο καινουργια ?
Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνεις τίποτα να τον δοκιμάσεις και να δεις με τα ίδια σου τα μάτια ότι ο cocore είναι πολύ καλός.

Εγώ πάντως με την πρώτη σέρβικη XXLQB δεν έχω κανένα bug πουθενά lag κανένα πρόβλημα στην αναπαραγωγή video γενικά τίποτα!

 

χαιρετω μετα απο καιρο...θελω να ρωτησω κατι...εχω την σερβικη την rom και απ οτι βλεπω τωρα στο σαιτ της samsung εχουν βγει πολλες rom σε διαφορες χωρες...λετε να περασω καμια πιο καινουργια ?

 

Πέρνα την καινούργια XXLQE είναι ίδια για αρκετές χώρες.

Edited by dimitris99
Link to comment
Share on other sites

ούτε κι εγώ κανένα πρόβλημα απολύτως με Jelly bean 4.1.2 - XXLQE - Rooted - CoCore 6.2 - TWRP. Το κινητό πάει σφαιράτο. (Μέχρι στιγμής). Edited by JaYmZGR
Link to comment
Share on other sites

Είχα για πάρα πολύ καιρό τη σερβική με cocore 5.

Προχτές έκανα downgrade, γιατί παρ'όλο που δεν είχα κολλήματα σε βίντεο, ή κόλλημα της συσκευής (όπως πριν περάσω τον κερνελ), είχα κάποια ενοχλητικά lags, κυρίως στο άνοιγμα του καταλόγου.

Στις εισερχόμενες κλήσεις επίσης υπήρχε μια μικρή καθυστέρηση.

Αν και η 4.1.2 έχει πολλά καλά, ξαναθυμηθηκα πόσο σφαίρα πάει το τηλέφωνο με την gingerbread.

Επίσης δεν ξέρω τι γίνεται με τον cocore 6.2, αλλά η διαφορά κατανάλωσης της jelly bean με τον 5 και της στοκ gingerbread είναι τεράστια.

Όταν βγει η ελληνική jelly bean που μάλλον είναι θέμα λίγων ημερών θα ξαναδοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, δεν έδωσα λινκ του γερμανού (όχι του "Γερμανού") πωλητή στην προηγούμενη σελίδα;;; Λέτε να αναφερόμουν στον "Γερμανό" "μας";;;

 

Oρίστε το κατάστημα του στο eBay! Τελικό κόστος 3.69 ευρώ. Είναι εξαιρετικές και δε χρειάζεται να δώσετε δραχμή παραπάνω!

 

http://stores.ebay.co.uk/profifolienshop

Advance: http://www.ebay.co.uk/itm/Premium-Schutzfolie-Samsung-Galaxy-Advance-i9070-DisplaySchutzfolie-KRATZFEST-/170814591615?pt=DE_Handy_PDA_Displayschutzfolien&hash=item27c557d27f

Για το Beam δε βλέπω οπότε προτείνω την παρακάτω:

http://www.ebay.co.uk/itm/Golebo-Crystal-protezione-di-display-per-Samsung-I8530-Galaxy-Beam-/370630012981?pt=Segreterie_telefoniche&hash=item564b453035

 

Φίλε Haki το συγκεκριμένο screen-protector ποιάνει ολόκληρη την οθόνη η αφήνει κενά;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλύπτει όλη την οθόνη περιμετρικά επειδή το κινητό δεν έχει κυρτή επιφάνεια γύρω-γύρω. Αφήνει, λογικά, λίγο κενό στην κορυφή, εκεί που βρίσκονται η κάμερα και οι αισθητήρες.

 

Το κενό που αφήνει είναι μόνο στους αισθητήρες και στην κάμερα φίλε μου; καλύπτει το κενό πάνω από το ακουστικό;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρε η γυναίκα ΜΟΥ το κινητό και θέλω να σας κάνω μια ερώτηση το κινητό παίρνει micro SIM; Γιατί έχω βάλει την μεγάλη κάρτα SIM και έχει συνδεθεί κανονικά....να το αφήσω έτσι ή να την αλλάξω;

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα τη μπαταρια....

Φορτισα το smartphone 15/5/2013 20:28

Και σημερα 24/5/2013 18:23 το κινητο ειναι στο 8%

 

9 ΜΕΡΕΣ :respect::respect:

 

 

:lol::lol:

 

Βεβαια ΟΛΕΣ αυτες τις μερες η χρηση της συσκευης ητανε καθαρα σαν κανονικο κινητο ( ελαχιστο wifi , και ελαχιστο bt)

 

επισυναπτω και screenshot

 

:p:p

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα τη μπαταρια....

Φορτισα το smartphone 15/5/2013 20:28

Και σημερα 24/5/2013 18:23 το κινητο ειναι στο 8%

 

9 ΜΕΡΕΣ :respect::respect:

 

 

:lol::lol:

 

Βεβαια ΟΛΕΣ αυτες τις μερες η χρηση της συσκευης ητανε καθαρα σαν κανονικο κινητο ( ελαχιστο wifi , και ελαχιστο bt)

 

επισυναπτω και screenshot

 

:p:p

Φιλε με πιο προγραμμα εχεις αυτη την εικονα της μπαταριας στο κντ σου?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε με πιο προγραμμα εχεις αυτη την εικονα της μπαταριας στο κντ σου?

 

Βασικά το battery widget είναι https://play.google.com/store/apps/details?id=com.elvison.batterywidget&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, τα μπέρδεψα!

 

Στο "USB storage" δε μπορούμε να εγκαταστήσουμε εφαρμογές;

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

οταν μου ερχεται μηνυμα, εμφανιζεται το περιεχομενο του στην status bar..πως το κρυβουμε αυτο..;
Link to comment
Share on other sites

οταν μου ερχεται μηνυμα, εμφανιζεται το περιεχομενο του στην status bar..πως το κρυβουμε αυτο..;

 

Μηνύματα-Ρυθμίσεις-Προεπισκόπηση μηνύματος-ξετικ

Link to comment
Share on other sites

Kατάλαβα τι εννοείς και είσαι τυχερός γιατί το φωτογράφισα και είναι όπως το θέλεις.

 

Είμαι Τυχερούλης... :P

Σ'ευχαριστώ για την photo! ;)

Είναι λίγο παχύ ή είναι η ιδέα μου...?

(ξέρεις την μία με χαλάει το ένα, την άλλη με χαλάει το άλλο... :P )

θα το παραγγείλω αργότερα, πρέπει να πάω να ανανεώσω την Visa μου...

αν και όταν το έχει πάρει και κάποιος άλλος ας μας πει και μία δεύτερη-τρίτη γνώμη... ;)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το παρακάνεις για τρισείμιση ευρώ πράγμα;;; :blink: Οι "άλλοι" δηλαδή, από τους οποίους ζητάς γνώμη, γιατί πήραν το τεράστιο ρίσκο και την αγόρασαν;

 

Γιατί έχω παραγγείλει ήδη, για πρώτη φορά, από τις φτηνές από το ebay, συμβουλευόμενος ένα παιδί από εδώ μέσα, και τον ευχαριστώ, πριν δω την ανάρτηση σου, και σε ευχαριστώ ;)

Αλλά δεν νομίζω οτι είναι και κακό να συζητάμε για protective screen στο συγκεκριμένο Thread...

Και άμα είναι να δοκιμάσω καμιά 10αριά protective screens και να δώσω καμιά 20αριά+ euros, πάω και παίρνω με την μία κάποιο πιο ακριβό και τελείωσε...

δεν είναι θέμα "τσιγκουνιάς" είναι θέμα "έξυπνης" αγοράς... ;-)

προσωπικά έτσι το βλέπω...

Σ'ευχαριστώ και πάλι ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Έχω το advance περίπου 2 μήνες και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Το παλιό μου τηλ. sony xperia mini είχε την εξής δυνατότητα: Διαβάζοντας ένα κείμενο στην οθόνη, όταν το μεγένθυνα για να διαβάζεται ευκολότερα (και το ξεχείλωνα εκτός μεγέθους οθόνης) κάνοντας ένα χτύπημα στην οθόνη το κείμενο προσαρμοζόταν έτσι ώστε να διατηρήσει το μέγεθος των χαρακτήρων χωρίς να αφήνει κείμενο εκτός οθόνης (δεξιά και αριστερά). Χρειαζόταν μόνο κύλιση προς τα κάτω.

 

Πως μπορεί να γίνει αυτό στο advance?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Έχω το advance περίπου 2 μήνες και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Το παλιό μου τηλ. sony xperia mini είχε την εξής δυνατότητα: Διαβάζοντας ένα κείμενο στην οθόνη, όταν το μεγένθυνα για να διαβάζεται ευκολότερα (και το ξεχείλωνα εκτός μεγέθους οθόνης) κάνοντας ένα χτύπημα στην οθόνη το κείμενο προσαρμοζόταν έτσι ώστε να διατηρήσει το μέγεθος των χαρακτήρων χωρίς να αφήνει κείμενο εκτός οθόνης (δεξιά και αριστερά). Χρειαζόταν μόνο κύλιση προς τα κάτω.

 

Πως μπορεί να γίνει αυτό στο advance?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε απάντηση.

 

 

αν θυμαμαι καλα αυτο που λες λεγεται text wrapping.αν μιλας για κειμενα σε σελιδες στο νετ ο καλυτερος browser ειναι ο opera.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα μήνα χρήσης μπορώ να πω οτι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, σε οτι το έχω χρησιμοποιήσει. Το κινητό απλά πετάει !!! :)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά υπάρχει τρόπος να βγάλουμε photo απλά πατώντας πάνω στην οθόνη όπου να ναι και όχι στο εικονίδιο της φωτογραφικής? (ενώ έχουμε ανοίξει την εφαρμογή της κάμερας εννοείται) το έχω δει να γίνεται σε sony, γίνεται και στο δικό μας?
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Πέρνα την καινούργια XXLQE είναι ίδια για αρκετές χώρες.

 

 

ειναι καλυτερη απ την σερβικη?

 

ολες ιδιες ειναι ετσι? (αυτες που βγηκαν 9.4 http://samsung-updates.com/device/?id=GT-I9070 ?? )

Edited by splanis
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...