Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά το φαντάστηκα εγώ... μόλις είδα την φωτογραφία... λέω τι "τυχερός" που είμαι... ;)

 

Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε μου!! ;)

Άντε τώρα να βρούμε της προκοπής ζελατίνα...

Εγώ έχω παραγγείλει από το ebay αυτές που πρότεινε ένα παλικάρι σε προηγούμενα post μου, και θα τις παραλάβω όπου να'ναι και θα πω άποψη... ;-)

Εντάξει για προσωρινά τις πήρα, μέχρι να καταλήξω σε κάτι καλύτερο...

Έχω ψάξει στις περισσότερες γνωστέ εταιρίες, από ξένα forum σαν το xda, αλλά ενώ βγάζουν για το S2 για το Samsung Galaxy S Advance δεν βγάζουν... :(

 

Μου φαίνεται στο τέλος θα καταλήξω στις Brando, που ούτε ακριβές είναι, και τέλειο κόψιμο έχουν και ικανοποιημένος είμαι όσες φορές τις έχω δοκιμάσει... ;-)

Θα δείξει...

ΠΑΙΔΙΑ ΠΕΙΤΕ ΓΝΩΜΕΣ!!! ΚΑΙΓΟΜΑΣΤΕΕΕ!!!! :P

 

Καλά και εγώ έχω παραγγείλει κάτι matte κινέζικες έτσι για να έχω αλλά θα κάνουν κανά μήνα να έρθουν... σίγουρα θα είναι κάποια άλλη από της γερμανικές αυτή η ζελατίνα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προβλημα το οποιο αντιμετωπιζω με την συσκευη τις τελευταιες 5 μερες :

 

Ειμαι ο χρηστης που ανεβασε πριν καποιες μερες και μια φωτο του κινητου με διαρκεια μπαταριας 9 μερες ( με χρηση σαν κανονικο κινητο και οχι σαν smartphone..)

μαλλον την ματιασανε την συσκευουλα μου.... :cry::cry:

 

Πριν απο 5 μερες λοιπον και επειδη ειμουνα σχεδον ΟΛΗ τη μερα εξω σε διαφορες δουλειες , και με αρκετες κλησεις το κινητο ΕΣΒΗΣΕ απο μπαταρια ( την τελειωσα ολη)...

Πηγα σπιτι και εκανα πληρη φορτιση του κινητου με κλειστη την συσκευη.

Απο τοτε και μεχρι σημερα την εχω ξαναφορτισει 2 φορες παλι πληρη φορτιση γιατι δεν μου κραταει ουτε 1,5 μερα.

Και παλι η χρηση της συσκευης ειναι καθαρα σαν κανονικο κινητο και οχι σαν smartphone ( καθολου 3G, μονο GSM , καθολου bt , καθολου wifi,απενεργοποιημενοι ολοι οι συγχρονισμοι)

:mad::mad::mad:

 

Τι ΣΚ@Τ@ μπορει να φταιει ??

 

Για βοηθατε ρε παιδια...

 

...μήπως που ξύπνησες;...

:D:D:D

Welcome to the real world

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος οδηγός για το τι είναι ασφαλές να αφαιρέσουμε απο την 4.1.2;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος οδηγός για το τι είναι ασφαλές να αφαιρέσουμε απο την 4.1.2;

 

Πολύ Καλή Ερώτηση... ;)

Link to comment
Share on other sites

καλα ρε μαγκες μην σκαλωνετε με τις ζελατινες . η δικια μου κινεζικη δεν πιανει ολο το κινητο αλλα μια χαρα ειναι . μενει κ λιγο στις ακρες χωτις ζελατινα . και τι εγινε ? :D
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο αλλά το προκαλούσε η εφαρμογή no led που είχα ενεργοποιήσει μέσω προσβασιμότητας....

 

Και στης γυναικας μου το κανει αυτο, αλλα το θελει το NoLED. Πως γινεται να απενεργοποιησει την φωνη μόνο ?

Στο δικο μου κινητο (Grand Duos) δεν το κανει αυτο το NoLED, περιεργο.

Ευχαριστω

Samsung Galaxy J5 (2016)

Link to comment
Share on other sites

...μήπως που ξύπνησες;...

:D:D:D

Welcome to the real world

 

Αδερφε 5 μηνες τωρα τετοια χρηση του κανω και η μπαταρια μου κραταει απο 6-7 μερες....

Link to comment
Share on other sites

Και στης γυναικας μου το κανει αυτο, αλλα το θελει το NoLED. Πως γινεται να απενεργοποιησει την φωνη μόνο ?

Στο δικο μου κινητο (Grand Duos) δεν το κανει αυτο το NoLED, περιεργο.

Ευχαριστω

 

Το απενεργοποιεις απο την προσβασιμοτητα και το ενεργοποιεις μεσω της εφαρμογης.

Link to comment
Share on other sites

Αδερφε 5 μηνες τωρα τετοια χρηση του κανω και η μπαταρια μου κραταει απο 6-7 μερες....

 

σίγουρα δεν είσαι σε λάθος φόρουμ ;;;

Πολύ καλό για να είναι αληθινό !!!

:banghead::banghead::banghead:

Link to comment
Share on other sites

Κατά την εγγραφή βίντεο δεν υπάρχει επιλογή να απενεργοποιώ την εγγραφή ήχου.... Στην gb το είχε.

Μπορεί να το τσεκάρει κάποιος αν έχει στο δικό του;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από μένα παιδιά.θα σας ήταν εύκολο ένα λινκ γιατί θέλω να το αναβαθμίσω σε jb και είμαι λίγο αρχάριος?ξέρω πως υπάρχει σε προηγούμενες σελίδες απλά βαριέμαι να ψάξω...:D σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2198341 <--- αυτο η διαδικασια αλλαγης , ρουταρισμα , κερνελ . ( αν θες τα κανεις αυτα )

 

http://live.samsung-updates.com/index.php?device=GT-I9070 <---- και αυτο για να κατεβασεις οποια εκδοση jellybean θελεις .

 

πολλοι εχουν προτιμησει την πολωνικη , οπως και εγω και ειμαι ευχατιστημενος .

Link to comment
Share on other sites

Aυτό που έδειξα στη φωτογραφία είναι αυτό που πήρα από τον γερμανό του λινκ που έδωσα. Το είχα πάρει το φθινόπωρο. Πολύ πιθανό να έχει αλλάξει το καλούπι/μαχαίρι για το συγκεκριμένο μοντέλο.

 

Αποδεικτικά στοιχεία...:

http://img163.imageshack.us/img163/8186/img20130530005617.jpg

 

To screen protector που πήρα δεν είχε καμία σχέση με αυτό που μου δείχνεις... απλά ίδια συσκευασία...

μόλις τώρα το πέταξα από τα νεύρα μου!!!

Δεν κάθησε καλά πάνω στην οθόνη και το έβγαλα να το καθαρίσω... αλλά δυστυχώς και ο γερμανός έγινε κινέζος!!!

Συστηνώ σε όλους να πάρουν όποιοδήποτε άλλο screen protector εκτός από του γερμανού!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δεν με νοιάζουν καθόλου τα 3.5 ευρώ που έδωσα αλλά με τσατίζει το γεγονός ότι θα συνεχίσω να έχω το κινητό απροστάτευτο και δεν μπορώ να δώσω για ένα μόνο screen protector 7 ευρώ + μεταφορικά από Ελλάδα.... είπαμε είναι λίγα χρήματα αλλα μην το ξεφτιλίσουμε κιόλας!!!!!!

 

Το post δεν έχει καμία σχέση με τον φίλο haki ο οποίος είχε όλες τις καλές προθέσεις να μας βοηθήσει!!!!!

Και τον ευχαριστώ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έπλυνες με σαμπουάν; Τι συνέβη όταν το έβγαλες; Το σηκώνεις με σελοτέηπ από την άκρη και το πλένεις. Έχω δεκάδες από αυτόν και τα χρησιμοποιώ ξανά και ξανά! Κάτι δεν πήγε καλά με σένα γιατί μέχρι και προχθές ξαναπήρα από αυτόν για το Honor 2 και ήταν άψογο.

 

Καταρχήν ήταν κομμένο στραβα στο πάνω μέρος...

Όσο και αν το έπλινα... με ένα περίεργο τρόπο έμενε σκόνη επάνω... και μετά από τρεις προσπάθειες νευρίασα και το τσαλάκωσα (όπως βλέπεις συγκράτησα τα νεύρα μου!!! :P )

Ίσως στην τελική να κάνω λάθος και εγώ, ή να έκανα κάτι λάθος κατα το πλήσιμο...

αλλά για το μόνο που είμαι σίγουρος... είναι ότι το screen protector δεν το έλεγες άψογο!!!!!!

Τώρα θα μου πεις... όλο κιόλο screen protector...

 

;) εγώ πάντως τσατίστικα που έδωσα λεφτά σε γερμανό και δεν έγινε η δουλειά μου...

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2198341 <--- αυτο η διαδικασια αλλαγης , ρουταρισμα , κερνελ . ( αν θες τα κανεις αυτα )

 

http://live.samsung-updates.com/index.php?device=GT-I9070 <---- και αυτο για να κατεβασεις οποια εκδοση jellybean θελεις .

 

πολλοι εχουν προτιμησει την πολωνικη , οπως και εγω και ειμαι ευχατιστημενος .

 

ευχαριστώ πολύ να σαι καλά!!!!

 

 

έχω άλλη μια τελευταλια απορία.κάποιος που χρησιμοποιεί την jb γνωρίζει αν στα μηνύματα έχει μόνο qwerty πληκτρολόγιο ή έχει και το κλασικό.γιατί είχε ένας φίλος μου ένα παραπλήσιο και το πληκτρολόγιο δεν άλλαζε στο κλασικό :p

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Θα περάσει σελίδα χωρίς να αναφερθεί η λέξη "ζελατίνα" ή "screen protector" άραγε? Δε ξέρω τι εμπειρίες είχατε από τα προηγούμενα σας κινητά αλλά το Gorilla Glass ΔΕΝ γρατσουνίζεται. Ναι, θα σπάσει αλλά δε θα γρατσουνιστεί.
http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

To gorilla glass γρατσουνίζεται το δικό μου έχει μια στο κέντρο της οθόνης περίπου 3 εκ.Εβαλα sceen protector και ησύχασα τα τρώει όλα αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Έχει.

 

Δεν είσαι ο μόνος πάρα πολλοί εδώ στο φόρουμ το έχουν αναφέρει και μου φαίνεται περίεργο καθώς προσωπικά από την πρώτη στιγμή που έψαχνα για κινητό το ήξερα ότι έχει.

 

Μου το έχουν αναφέρει και γνωστοί μου.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά υπάρχει τρόπος όταν βάζουμε υπενθύμιση στο ημερολόγιο o ήχος να ακούγεται πιο δυνατά; επίσης θα ήθελα να χτυπάει η υπενθύμιση μέχρι να την ακυρώσω εγώ (σαν ξυπνητήρι δηλαδή) και όχι μόνο μια φορά

 

Γνωρίζει κανείς;

 

Και κάτι άσχετο: στην GB υπάρχει τρόπος μόνο για ρουτ;

Link to comment
Share on other sites

Έχει, δεν έχει Gorilla Glass, το Gorilla Glass όχι μόνο μπορεί να γρατζουνιστεί αλλά να γίνει άθλιο! Ούτε μπορείτε να φανταστείτε σε τι θλίβερή κατάσταση τα έχω δεί! Και ξέρετε τι είναι που το σκοτώνει στην κυριολεξία; Οι κόκκοι άμμου! Δε βρίσκονται μόνο στην παραλία...βρίσκονται παντού!!! Γουστάρουν ιδιαίτερα να συχνάζουν σε ανθρώπινες τσέπες! Προκαλώ οποιονδήποτε "πανσίγουρο" για την σκληρότητα του GG να τρίψει 2-3 κόκκους άμμου στην "άτρωτη" οθόνη του και μετά να ποστάρει μια φωτογραφία! Όχι της οθόνης...των δακρύων του!!! :lol:

 

Η σκληρότητα του gorilla glass είναι κοντά στο 7, η σκληρότητα της άμμου (πυρίτιο) είναι στο 9, αν δεν με απατά η μνήμη μου, οπότε είναι λογικό η άμμος να μπορεί να χαράξει το gorilla όπως και κάθε άλλο γυαλί.

 

Εκεί που υπερτερεί το GG είναι μεγαλύτερη σκληρότητα έναντι του απλού γυαλιού.

 

Αν νομίζεις πως το GG είναι χειρότερο από το απλό γυαλί τότε γελιέσαι...

Link to comment
Share on other sites

 

εγώ πάντως τσατίστικα που έδωσα λεφτά σε γερμανό και δεν έγινε η δουλειά μου...

 

 

My man σου εχω στειλει πμ...

Link to comment
Share on other sites

Κυριες/οι χαιρεται.Καποιος,που ειναι γνωστης του θεματος,θα μπορουσε να ρωτησει την Samsung.gr αν και ποτε θα κυκλοφορησει η GR JB?Δεν μπορει μια εταιρεια τεραστια του ονοματος Samsung να μη γνωριζουν ποτε θα κυκλοφορησει η JB!!!Αν δεν ειναι ικανοι να το μαθουν ας το κλεισουν το μαγαζι.Μηπως δεν προκειται να την δουμε ποτε και μας παραμυθιαζουν για να πουλανε τις συσκευες τους?Δεν μπορει να μας εχουν στην χειροτερη μοιρα.Δεν ειμαστε χειροτεροι ουτε απο τους Σερβους ουτε απο τους Πολωνους η και αλλους ακομα.Η αξιοπιστια μιας εταιρειας απο κατι τετοιες λεπτομερειες φαινεται.Προσωπικα δεν ειμαι αισιοδοξος.Εαν ηταν να την κυκλοφορησουν δεν θα το ανακοινωναν?Μια λενε Μαρτη,μια Απριλη,μια Μαη.Αυτα δεν ειναι σοβαρα πραγματα.Εισαι σοβαρη εταιρεια,ξερεις δεν εισαι σοβαρη...κλειστο!!!

Ευχαριστω για τον χρονο σας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...