Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλημερα.Εχω διαβασει πολλες σελιδες αλλα θα ηθελα καποιος που ξερει να μου πει.

Εχω περασει την ρωσικη 4.1.2 (LQ4) και παρατηρω λαγκαρισματα στην αναπαραγωγή κυριως βιντεο.

Μερικες φορες μου εχει κολλησει τελείως στην καμερα και στο youtube και εχω φαει κανα δυο ρεσταρτ.

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν ειναι θεμα ρομ.Τα ειχε παρατηρησει κανεις αλλος με την ρωσικη;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ειναι γεγονός πως του ταιριάζει η jelly bean γάντι. στο καπάκι ενα root για αφαίρεση περιττών πρόσθετων εφαρμογών της samsung και το κινητό ρολαρει απροβλημάτιστα χωρίς lag.

να φανταστείτε σε stock 2.3.6 δεν μπορούσα να παίξω subway surfers (το έτρεχε σε super slow motion) ενω τώρα το απολαμβάνω κανονικά.

η μπαταρία με βγάζει 2 μέρες περίπου, αν δε το σκαλίζω πολύ . ενδεικτικά, μισή ώρα ομιλία, 1 ώρα ραδιόφωνο, λίγο σερφαρισμα και καμιά ωρίτσα gaming. το εχω μόνο σε 2g και με ανοιχτά δεδομένα/wifi/gps

 

glofiish: θα σου συνιστούσα να περάσεις σέρβικη, αμέσως μετα factory reset για να ''κάτσει'' καλα η έκδοση και μετα πιστεύω θα είσαι μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Με τον κερνελ cocore 5 λύνονται όλα τα lags.

To jelly bean είναι εξαιρετικό.

Μπαταρία πάντως καταναλώνει περισσότερη

Link to comment
Share on other sites

ειναι γεγονός πως του ταιριάζει η jelly bean γάντι. στο καπάκι ενα root για αφαίρεση περιττών πρόσθετων εφαρμογών της samsung και το κινητό ρολαρει απροβλημάτιστα χωρίς lag.

να φανταστείτε σε stock 2.3.6 δεν μπορούσα να παίξω subway surfers (το έτρεχε σε super slow motion) ενω τώρα το απολαμβάνω κανονικά.

η μπαταρία με βγάζει 2 μέρες περίπου, αν δε το σκαλίζω πολύ . ενδεικτικά, μισή ώρα ομιλία, 1 ώρα ραδιόφωνο, λίγο σερφαρισμα και καμιά ωρίτσα gaming. το εχω μόνο σε 2g και με ανοιχτά δεδομένα/wifi/gps

 

glofiish: θα σου συνιστούσα να περάσεις σέρβικη, αμέσως μετα factory reset για να ''κάτσει'' καλα η έκδοση και μετα πιστεύω θα είσαι μια χαρά!

 

Πες μου αν θες μετα το ρουτ τι εβγαλες και με ποια εφαρμογη. Εγω ετσι οπως το εχω με την γερμανικη μια χαρα το παει το Subway surfers αλλα που και που κολλαει για κλασματα του δευτερολεπτου. Αλλα ναι σε σχεση με πριν που δεν παιζοτανε καθολου καμια σχεση.

Link to comment
Share on other sites

φλασαρα σημερα την 4.1.2 (γερμανικη) και μπορω να πω οτι το τηλεφωνο εγινε τελειο:)

απορια τωρα,οταν με το καλο ερθει η ελληνικη εκδοση την φλασαρουμε με odin η δεν υπαρχει λογος να τη περασουμε?τωρα ειμαι εκτος εγγυησης?

και ενα δευτερο.το widget με τον καιρο <<καιει>> πολυ μπαταρια ,γενικα αν εχετε παρατηρησει?

εισαι εντος εγγυησης φιλε. οταν με το καλο βγει η ελληνικη και διαβασεις οτι ειναι καλυτερη την περνας με οντιν απο πανω.

Πως βάζω flash player στην jb?

στην jb δεν υποστηρίζεται το flash player

Με τον κερνελ cocore 5 λύνονται όλα τα lags.

To jelly bean είναι εξαιρετικό.

Μπαταρία πάντως καταναλώνει περισσότερη

Γιατί να μην βάλεις τον 6.0? :P

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει να μου προτεινει καποιος καλες ζελατινες απο ebay? Ειχα παρει 10 αλλα μονο οι 2 κολλησαν καλα και παλι οχι και τοσο καλα..αν πηρε καποιος και της εβαλε και ειναι καλες ας μου πει..! Ευχαριστω :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

εισαι εντος εγγυησης φιλε. οταν με το καλο βγει η ελληνικη και διαβασεις οτι ειναι καλυτερη την περνας με οντιν απο πανω.

 

στην jb δεν υποστηρίζεται το flash player

 

και βεβαια υποστηριζει το flash player

http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html

Link to comment
Share on other sites

και βεβαια υποστηριζει το flash player

http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html

αν πας στο google play λέει οτι δεν υποστηρίζεται.

στο λινκ που το λέει?

Link to comment
Share on other sites

Πες μου αν θες μετα το ρουτ τι εβγαλες και με ποια εφαρμογη. Εγω ετσι οπως το εχω με την γερμανικη μια χαρα το παει το Subway surfers αλλα που και που κολλαει για κλασματα του δευτερολεπτου. Αλλα ναι σε σχεση με πριν που δεν παιζοτανε καθολου καμια σχεση.

 

ριξε μια ματιά εδω φίλε

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2135528

 

με το Titanium Backup τις έβγαλα, απλά εγω το έκανα μια-μια και οχι όπως λεει ο οδηγός αυτός. πήγαινα αντίγραφα ασφαλείας/επαναφορά πατούσα πάνω στην εφαρμογή και μετα ''Απεγκατάσταση''

 

αν θες κατέβασε και το greenify απ το μαρκετ για να ''παγώνεις'' κάποιες εφαρμογές και να εξοικονομείς ram..

Link to comment
Share on other sites

Με τον κερνελ cocore 5 λύνονται όλα τα lags.

To jelly bean είναι εξαιρετικό.

Μπαταρία πάντως καταναλώνει περισσότερη

+1. Μην πολυπαιδεύεστε με πολλές διαφορετικές roms,δε νομίζω πως έχουν τόσο σημαντικές διαφορές μεταξύ τους. Αντίθετα με τον CoCore-E το κινητό πετάει ανεξάρτητα από την έκδοση jelly bean που έχεις.

Link to comment
Share on other sites

ριξε μια ματιά εδω φίλε

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2135528

 

με το Titanium Backup τις έβγαλα, απλά εγω το έκανα μια-μια και οχι όπως λεει ο οδηγός αυτός. πήγαινα αντίγραφα ασφαλείας/επαναφορά πατούσα πάνω στην εφαρμογή και μετα ''Απεγκατάσταση''

 

αν θες κατέβασε και το greenify απ το μαρκετ για να ''παγώνεις'' κάποιες εφαρμογές και να εξοικονομείς ram..

 

Nα'σαι καλα. Ο πιο ευκολος τροπος να κανεις unroot ποιος ειναι? Απλα να περασεις ξανα την ρομ με τον Odin?

Link to comment
Share on other sites

to εχει ο γερμανος αυτο το κινητο ?

οχι μόνο τα public και στο skroutz..

 

+1. Μην πολυπαιδεύεστε με πολλές διαφορετικές roms,δε νομίζω πως έχουν τόσο σημαντικές διαφορές μεταξύ τους. Αντίθετα με τον CoCore-E το κινητό πετάει ανεξάρτητα από την έκδοση jelly bean που έχεις.

 

φίλε πως εγκαθιστάς custom kernel; ειχα δοκιμάσει αλλα στο recovery μου έβγαζε failed..

Nα'σαι καλα. Ο πιο ευκολος τροπος να κανεις unroot ποιος ειναι? Απλα να περασεις ξανα την ρομ με τον Odin?

 

δεν ξερω φιλε, υποθέτω ετσι. ας απαντήσει καποιος πιο έμπειρος γιατι κι εγω αρχάριος είμαι.

Link to comment
Share on other sites

...να φανταστείτε σε stock 2.3.6 δεν μπορούσα να παίξω subway surfers (το έτρεχε σε super slow motion) ενω τώρα το απολαμβάνω κανονικά. ...

 

Κάποιο πρόβλημα είχε το κινητό σου. Το subway surfers ειδικά, το τρέχει σφαίρα για πλάκα (με εφαρμογές ανοιχτές από πίσω) με την εργοστασιακή ROM..

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο πρόβλημα είχε το κινητό σου. Το subway surfers ειδικά, το τρέχει σφαίρα για πλάκα (με εφαρμογές ανοιχτές από πίσω) με την εργοστασιακή ROM..

 

φιλε μου και γω με εργοστασιακη και μου κολλαει πολλες φορες! :X δηλαδη τι πρεπει να παρουμε σ3? δεν ξερω τι μπορει να φταιει παντως που λες οτι παιζει κομπλε σε σενα

Edited by diecast
Link to comment
Share on other sites

οχι μόνο τα public και στο skroutz..

 

 

 

φίλε πως εγκαθιστάς custom kernel; ειχα δοκιμάσει αλλα στο recovery μου έβγαζε failed..

.

 

Πρώτα θα φλασαρεις το προσωρινό Clockworkmod recovery

και μετά το CoCore+TWRP.

Δηλαδή κανεις το βήμα 7 και 8 από τον οδηγό.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα θα φλασαρεις το προσωρινό Clockworkmod recovery

και μετά το CoCore+TWRP.

Δηλαδή κανεις το βήμα 7 και 8 από τον οδηγό.

 

Α οκ, έκανα το πρώτο μόνο και δουλεύει κανονικά, οπότε δεν το προχώρησα :lol: Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση στους φίλους που αλλαξοκερνέλιασαν: Το TWRP τι κάνει ακριβώς; Αντίγραφο είναι;

 

Είναι μια εναλλακτική επιλογή αντί του cwm...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως μπορει καποιος που εχει βαλει την Γερμανικη ή την Πολωνική 4.1.2 να μου πει τι κερνελ εχει; Εγω με ρώσικη εχω 3.0.31-660490

Επισης δειτε και αυτο http://www.samsung.com/ua_ru/support/newsalert/view?spp_news_seq=43657

Edited by glofiish
Link to comment
Share on other sites

Εχασα το φορτιστή μου.Ξέρει κάποιος που μπορώ να βρω να αγοράσω άλλον;

ρωτάω γιατί με μια σύντομη έρευνα ονλάην δεν βρήκα κατι.

Επίσης το κινητό δεν φορτίζει όταν το συνδέω με usb καλώδιο στο λαπτοπ! Ενω δείχνει το εικονάκι ότι φορτίζει,στηνπραγματικότητα δεν το κάνει.

έχει αναφερθεί παρόμοιο ζήτημα; (εχω διαβάσει σχεδόν όλο το νήμα,και δε θυμάμαι σχετικό ποστ)

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλες τελικά ή δεν γίνεται στην jb;

 

1.κατεβάζετε αυτό

2.το κάνετε εγκατάσταση στο κινητό

3.κατεβάζετε έναν browser που υποστηρίζει flash πχ firefox

4.κάνετε reboot και είστε οκ.

Link to comment
Share on other sites

Εχασα το φορτιστή μου.Ξέρει κάποιος που μπορώ να βρω να αγοράσω άλλον;

ρωτάω γιατί με μια σύντομη έρευνα ονλάην δεν βρήκα κατι.

Επίσης το κινητό δεν φορτίζει όταν το συνδέω με usb καλώδιο στο λαπτοπ! Ενω δείχνει το εικονάκι ότι φορτίζει,στηνπραγματικότητα δεν το κάνει.

έχει αναφερθεί παρόμοιο ζήτημα; (εχω διαβάσει σχεδόν όλο το νήμα,και δε θυμάμαι σχετικό ποστ)

 

αμα εχεις το καλωδιο του usb τοτε μπορεις να κανεις το εξης! εγω ειχα αγορασει απο γερμανο ενα φορτιστη για ιποντ βισμα βσκ για την μπριζα και εκει μπαινει και το καλωδιο του usb και φορτιζει κανονικα το κινητο!

οποτε ψαξε για φορτιστη ιποντ αλλα οχι το αυθεντικο παραπλησιο ! γυρω στα 15 ευρω τον ειχα παρει πριν 2 χρονια ελπιζω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου το Sales Code είναι COA και οι επιλογές που έχω ειναι TRA, TOP, SEB, CMF, BHT. Βάση αυτών ξέρει κάποιος να μου πει σε τι να το αλλάξω για να βάλω jellybean από τις χώρες που έχουν διαθέσιμο (Σερβια, Πολωνία κλπ);
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...